Shoutbox 0 nowych PW 


23 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Przekroczenie punktów karnych -> sąd - PODSUMOWANIE, Wynik i PORADY na 4 stronie
tomekp
post Sat, 14 Jan 2012 - 17:26
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 November 2005
Skąd: Radom/Warszawa





Panowie, dla wszystkich, którzy piszą ze policja nie może zatrzymać prawa jazdy.

Cytat z kodeksu drogowego:
"
Art. 135.

1. Policjant:

zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:
a. uzasadnionego podejrzenia, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
b. stwierdzenia zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność,
c. podejrzenia podrobienia lub przerobienia prawa jazdy,
d. gdy upłynął termin ważności prawa jazdy,
e. gdy wobec kierującego pojazdem wydane zostało postanowienie lubdecyzja o zatrzymaniu prawa jazdy,
f. gdy wobec kierującego pojazdem orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów lub wydano decyzję o cofnięciu prawa jazdy,
g. przekroczenia przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,
h. przekroczenia przez kierującego pojazdem, w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego;
może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.


2. Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy z przyczyn, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b-d oraz w pkt 2, uprawnia do kierowania pojazdem w ciągu 7 dni.
"
Przecież to są przepisy z egzaminu na prawo jazdy, z tego co pamiętam to nawet jest o to jedno z pytań testowych (zdawałem 3 lata temu).

Czy i jak to się wiąże z utratą uprawnień - nie wiem. Ale dokument jak najbardziej Policja zabrać może.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 14 Jan 2012 - 17:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
maaaad
post Sun, 15 Jan 2012 - 14:07
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(HighMan @ Fri, 13 Jan 2012 - 13:31) *
No i sruu czyli wczoraj zostało osiągnietych 26 punktów....

Zapisałem sie już kilka dni temu na szkolenie likwidujące punkty, na 17 Stycznia, ale wczoraj niestety było zdażenie, które niesie ze sobą kolejne punkty.

Mandatu z wczoraj nie przyjąłem.

Mam teraz pytanie, czy wydanie orzeczenia (wyroku) przez sąd rejonowy (kiedyś grodzki) z automatu skutkuje punktami karnymi ?
Jest szansa na to, by wydając wyrok są nie przyznał punktów ?
Czy sąd w ogóle przyznaje punkty, czy to następuje niejako z automatu, kiedy zostajemy ukarani z tytuły wykroczenia z kodeksu drogowego ?

Rozważałem też opcję, wczesniejszego kontaktu z sądem rejonowym, dowiedzenie sie o sygnature sprawy, i złożenie wniosku o dobrowolne poddanie sie karze. Znaczy wziąć mandat odpowiedni + koszty sprawy, ale bez punktów.
Chodzi mi niejako o wyjście z inicjatywą, żeby sądu nie zajmować tą "lichą" sprawą, dowalić sobie mandat z górnych widełek + koszta w imie pokuty smile.gif.
Oczywiście nie wiem czy to ma sens, bo chyba (?) zawsze sądy w takich sprawach wydają wyrok nakazowy, bez rozprawy, a my ewentualnie składamy odwołanie, i wtedy jest rozprawa. Ale czy tak jest zawsze ?


Na szkolenie nie ide, bo to byłoby liczenie na jakieś niedoskonałości systemu ewidencji, czytałem że gdzieś tam komuś sie udało, zanim punkty zewidencjonowali, to udało się skasować najstarsze i było ok.

Nie ma takiej szansy, żeby uniknąć punktów po wyroku (skazującym, oczywiście), chyba że sąd ukarze Cię, zamiast za to wykroczenie, o które wnosili policjanci - za inne, za które punktów się nie przyznaje.
Punkty zapisywane są na Twoim koncie od razu, bez względu na to, czy przyjmiesz mandat, czy nie, przy czym jeśli mandat przyjmujesz - zapisywane są one ostatecznie, jeśli nie przyjmujesz - są to punkty zapisane tymczasowo. W chwili, gdy uprawomocni się wyrok sądu - punkty stają się ostateczne.
Odbycie szkolenia po przekroczeniu 24 punktów jest wywaleniem kasy w błoto - nie redukuje się punktów osobom, które w wyniku wykroczeń popełnionych przed szkoleniem przekroczyły 24 punkty (przy czym tu nie jest ważne, czy są to punkty tymczasowe, czy ostateczne).

Orzekanie w trybie nakazowym jest dopuszczalne wtedy, gdy okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości. Oczywiście ocenia to sąd.
Od wyroku nakazowego przysługuje sprzeciw, wnoszony w terminie 7 dni od doręczenia wyroku.
CYTAT(HighMan @ Sat, 14 Jan 2012 - 16:01) *
Policja nie odbiera Wam uprawnień żadnym pismem.
Jak nie zdacie egzaminu sprawdzającego, wtedy WORD przesyła pismo do Wydziału Komunikacji, WK cofa uprawnienia, i z WK możecie tylko dostać kolejne skierowanie na egzamin, oddając wczesniejsze badania psychologiczne.

No dokładnie tak to wygląda. Nawet, jak sąd wyrokiem orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, to starosta (WK) dopiero wydaje decyzję o cofnięciu uprawnień.

PS. Punkty nie są KARĄ, więc nie da rady negocjować ich przyznanie/wysokość z sądem przy dobrowolnym poddaniu się skazaniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Komar
post Sun, 15 Jan 2012 - 21:03
Post #23


User
Dołączył: Sun, 16 May 2004
Skąd: waw





Z mojej autopsji:

Lipiec - na kocie naście punktów, blysk fotoradaru (za pkt 10)
Sierpien - wizyta policmajstra z fotką, nie przyjęcie mandatu. Pozniej tlumaczenie co, kto, czemu itd itp, bez porozumienia, zagrożenie sądem. W międzyczasie skara na niebieskiego za nieprawidłową procedurę. Sprawa do prokuratury, mandat nałożony niesłusznie, luzik smile.gif - anulowano - czyli teoretycznie mam wciaz nascie punktów.
Luty - kumulacja na videorejestratorze - za kilkanaście punktów (12).
Luty - pisemko z policji (komenda wojewódzka) do policji (komenda powiatowa) do mojej wiadomości o przekroczeniu liczby punktów, gdzie wpisane są 3!!! wykroczenia (wczesniejsze punkty, fotoradar, wideorejestrator) oraz wszczeciu postępowania w celu skierowania na egzamin sprawdzający.
Luty - wyjaśnienie na komendzie że mandat z fotoradaru nałożony był niesłusznie
Marzec - otrzymane pisemko z wyjaśnieniem od poprzedniego nadawcy, że to pomyłka.

Reasumujące, pomimo że mandatu nie przyjąłem, sprawy nie było (bo był nałożony niesłusznie) punkty dostałem. Uratowało mnie to że udowodniełem (miałem wyrok sądu) że jedne punkty mi się nie należą. Czyli punkciki się dostaje czy przyjmiesz czy nie, bynajmniej ja tak miałem. Gdybym nie informacja o procedurze sprawdzającej to nawet nie wiedziałbym, że mam te nienależne punkty.

Moim zdaniem lada moment dostaniesz info o tym, że skierują Cie zaraz na egzamin sprawdzający.

Napisz co i jak w temacie, bo różne rzeczy w pl są możliwe.

Powodzenia.


--------------------
e90 330ix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 15 Jan 2012 - 21:06
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Sprawy nie było, bo Twoja wina nie budziła wątpliwości sądu i dostałeś wyrok nakazowy.
Po drugie - w wyroku sądowym nigdy nie będziesz miał nic napisane o punktach. To, że ich nie ma w wyroku, nie znaczy, że ich nie dostałeś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Komar
post Sun, 15 Jan 2012 - 21:14
Post #25


User
Dołączył: Sun, 16 May 2004
Skąd: waw





Sprawy nie było, bo rozważana była prawidłowość postępowania mandatowego (procedury) a nie zasadność zdjęcia i owego wykroczenia. Policjant przekroczył uprawnienia (w toku nadawania mandatu) i spowiadał się w prokuraturze , dlatego nie było sprawy. W tej sprawie to ja byłem pokrzywdzonym.


--------------------
e90 330ix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Mon, 16 Jan 2012 - 00:20
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





CYTAT(Komar @ Sun, 15 Jan 2012 - 21:03) *
Reasumujące, pomimo że mandatu nie przyjąłem, sprawy nie było (bo był nałożony niesłusznie) punkty dostałem.


no wlasnie, jakis czas temu byl tu na forum wątek na ten temat, ze policja nie ma prawa wpisywac zadnych warunkowych, tymczasowych czy innych punktów, bo jest to ich własny wymysł, i przez to potrafią potem takie rzeczy jak u Ciebie robić.
Pamietam, ze osoby z forum pisały, jak udały sie do komendy rejonowej i zarządały na pismie zdjęcia z konta tych niby tymczasowych punktów, i tak też policmajstry uczyniły.

Komar, kto złożył doniesienie do prokuratury ? Ty sam ? znałeś paragraf jaki złamali ?


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Mon, 16 Jan 2012 - 00:49
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 20 grudnia 2002 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. Nr 236, poz. 1998 ze zmianami).


§ 2. 1. Do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, zwanej dalej „ewidencją”, wpisuje się kierowcę, który kierując pojazdem dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego, zwanego dalej „naruszeniem”.
2. Wpisowi do ewidencji nie podlega kierowca niebędący obywatelem polskim i nieposiadający karty pobytu w związku z otrzymaniem zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony lub na osiedlenie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, chyba że dopuścił się naruszenia, za które może być orzeczony środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.
3. Do ewidencji wpisuje się naruszenia, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 1 do rozporządzenia.
4. Jeżeli jeden czyn popełniony przez kierowcę narusza więcej niż jeden przepis ruchu drogowego, w ewidencji uwidacznia się wszystkie naruszenia, przypisując każdemu odpowiednią liczbę punktów, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Jeżeli jeden czyn naruszył dwa lub więcej znaków określonych kodem od C05 do C11 wymienionym w załączniku nr 1, w ewidencji wpisuje się to naruszenie, którego kod ma mniejszy znacznik liczbowy.
6. W razie dopuszczenia się przestępstwa drogowego, określonego kodem A01 w załączniku nr 1, naruszeniu, które stanowiło znamię przestępstwa, punktów nie przypisuje się.
7. Punkty za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, określone kodem A06 w załączniku nr 1, przypisuje się wówczas, gdy przyczyną zagrożenia było naruszenie nieuwzględnione w tabeli albo gdy przypisana mu liczba punktów jest mniejsza niż 6.
8. Ewidencji, o której mowa w ust. 1, podlega także osoba, która dopuściła się naruszeń ruchu drogowego w okresie obowiązywania wobec niej środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres do 12 miesięcy.

§ 3. 1. Ewidencję prowadzi komendant wojewódzki Policji właściwy ze względu na miejsce zamieszkania ewidencjonowanych.
2. W odniesieniu do kierowców będących obywatelami polskimi, niemających miejsca stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz kierowców, o których mowa w § 2 ust. 2, ewidencję prowadzi Komendant Główny Policji.

§ 4. 1. Wpisu ostatecznego do ewidencji dokonuje się, jeżeli naruszenie zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu, mandatem karnym albo orzeczeniem dyscyplinarnym w sprawie o naruszenie rozpatrywane w postępowaniu dyscyplinarnym.
2. Przed wydaniem rozstrzygnięcia, o którym mowa w ust. 1, do ewidencji wprowadza się, niezwłocznie po ujawnieniu naruszenia, wpis tymczasowy. Wpis tymczasowy zawiera informację o liczbie punktów, które zostaną ostatecznie przypisane w przypadku potwierdzenia naruszenia tym rozstrzygnięciem.
3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio wobec osoby podlegającej ewidencji, która w chwili dopuszczenia się naruszenia nie ukończyła 17 lat, jeżeli czyn podlega postępowaniu przed sądem rodzinnym.
4. Wpis tymczasowy staje się wpisem ostatecznym po stwierdzeniu naruszenia rozstrzygnięciem, o którym mowa w ust. 1.
5. Organ wydający prawomocne rozstrzygnięcie, o którym mowa w ust. 1, z wyłączeniem mandatu karnego, niezwłocznie przekazuje informację do jednostki Policji, która skierowała sprawę do rozpatrzenia przez ten organ. Informację sporządza się na formularzu, którego wzór określa załącznik nr 2 do rozporządzenia. Sąd może przekazać informację w formie odpisu wyroku.
6. Jeżeli sprawę do rozpatrzenia skierował podmiot inny niż Policja, informację lub odpis wyroku, o których mowa w ust. 5, przekazuje się niezwłocznie do komendanta powiatowego lub miejskiego albo Komendanta Stołecznego Policji, właściwego ze względu na miejsce popełnienia naruszenia.
7. Policjant, który zastosował postępowanie mandatowe lub prowadzi postępowanie w sprawie o naruszenie, niezwłocznie sporządza informację o nałożeniu mandatu lub prowadzeniu tych czynności na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia.
8. Wpisu do ewidencji dokonuje policjant lub pracownik jednostki Policji właściwej ze względu na miejsce popełnienia naruszenia, a jeżeli nie można ustalić tego miejsca - jednostki właściwej ze względu na miejsce ujawnienia naruszenia.
9. Przepisu ust. 8 nie stosuje się, jeżeli w ramach pomocy prawnej przekazano sprawę do innej jednostki Policji, w której, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, na sprawcę naruszenia nałożono prawomocny mandat karny. W takim przypadku wpisu do ewidencji dokonuje policjant lub pracownik tej jednostki.
10. Podmioty inne niż Policja przekazują informację o nałożeniu mandatu karnego lub prowadzeniu postępowania w sprawie o naruszenie do komendanta powiatowego lub miejskiego albo Komendanta Stołecznego Policji, właściwego ze względu na miejsce popełnienia naruszenia. Przepis ust. 7 stosuje się odpowiednio.
11. Informacje, o których mowa w ust. 5, 6 i 10, mogą być przekazane na informatycznym nośniku danych lub w drodze teletransmisji danych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rdk
post Mon, 16 Jan 2012 - 15:03
Post #28


Rookie
Dołączył: Tue, 28 March 2006





jest jeszcze jedna kwestia - jak masz kategorię A, B, C i D to egzamin sprawdzający po przekroczeniu 24pkt zdajesz na wszystkie kategorie na które miałeś uprawnienia. Jeśli zdasz tylko na B to masz prawko na B, a reszta idzie się kochać.

Z doświadczenia Wam powiem, że jak się nie ma kogoś znajomego który zajmuje się punktami, to nawet zajebiste znajomości w WK i UM nie pomogą, i nie mam na myśli tutaj jakiś urzędasów co siedzą na etacie tylko "troszkę" wyżej. Może nie powinienem tego pisać, ale tak jest.


Pytanie: moja żona miała prawo jazdy na 5 lat ze względu na wzrok. Termin 5 lat minął a ona nadal jeździ [b. rzadko ale jeździ] co grozi jej jak ją złapie policja? Lepiej mówić prawdę czy może lepiej tłumaczyć się ilością torebek i zostawieniem dokumentów w domu?
Jak jest traktowana jazda bez ważnego prawka? jakby nie miała uprawnień czy jak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomekp
post Mon, 16 Jan 2012 - 16:00
Post #29


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 November 2005
Skąd: Radom/Warszawa





CYTAT(rdk @ Mon, 16 Jan 2012 - 15:03) *
Pytanie: moja żona miała prawo jazdy na 5 lat ze względu na wzrok. Termin 5 lat minął a ona nadal jeździ [b. rzadko ale jeździ] co grozi jej jak ją złapie policja? Lepiej mówić prawdę czy może lepiej tłumaczyć się ilością torebek i zostawieniem dokumentów w domu?
Jak jest traktowana jazda bez ważnego prawka? jakby nie miała uprawnień czy jak?


Takie może głupie pytanie, ale dlaczego nie zrobi tych badań ? Dziw mnie takie podejście smile.gif Po co sie podkładać..
Moim zdaniem np. nie działa w tym momencie jej OC i wszelkie szkody opłacasz z własnej kieszeni, tzn. rozumiałbym to jak brak uprawnień. Niestety nie umiem tego potwierdzić odpowiednimi przepisami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bracus
post Mon, 16 Jan 2012 - 16:42
Post #30


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Rzeszów





zasłyszane (pan policjant prowadzący szkolenie powiedział że niejednemu tak się udało) na kursie obniżającym punkty karne VIII 2011 rok
- idz na kurs po kursie w tym samym dniu dostaniesz zaświadczenie "do ręki" o odbyciu tego kursu
- od razu leć na komendę z tym zaświadczeniem i poproś o anulowanie 6 punktów karnych bo informacja o nieprzyjęciu mandatu i tych tzw. punktach zaocznych "lubi się" w systemie pojawić po kilku dniach i pytanie czy funkcjonariusz będzie miał możliwość odpisania czy już będize założona blokada
bo to już nie te czasy że jak ktoś miał kolegę który wpisuje pkt to dało się coś "ugrać"
ryzykujesz 5 godzinami siedzenia i oglądania filmów oraz 200 złotymi
nie wspomnę ze oczywiscie mozesz sie w sądzie tłumaczyć (w końcu jego wyrok jest podstawą do odebrania uprawnień do kierowania pojazdami mech)
ze się przecież zapisałeś ale niestety nie zdążyłeś a zatem wykazałeś wolę zachowania uprawnień i skruchę :-)
praktyka jest taka że przepisy przepisami i "niby" wszystko odbywa się z automatu a w różnych przypadkach różnie się to kończy
swoją droga jak ktoś napisał - jak masz "tylko" B i utrata uprawnień na 1 - 2 miesiące nie jest tragedią to może rzeczywiście lepiej iść, zdać i mieć "czyste" konto - tyle że kolega który jest egzaminatorem mówił że tych co przychodzą na sprawdzający "specjalnie" się traktuje i może nie być wcale tak kolorowo


--------------------
F2.0/F2.5V6/F1.8/VW1.9TDI/VW2.0TDI/Audi2.7bt/Audi2.7bt/Fiat1.9JTD/Audi2.7bt/Forek 2.5T/XC70D5Aut
znaczy się zdziadziałem na poważnie :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Mon, 16 Jan 2012 - 18:31
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(rdk @ Mon, 16 Jan 2012 - 15:03) *
jest jeszcze jedna kwestia - jak masz kategorię A, B, C i D to egzamin sprawdzający po przekroczeniu 24pkt zdajesz na wszystkie kategorie na które miałeś uprawnienia. Jeśli zdasz tylko na B to masz prawko na B, a reszta idzie się kochać.

Z doświadczenia Wam powiem, że jak się nie ma kogoś znajomego który zajmuje się punktami, to nawet zajebiste znajomości w WK i UM nie pomogą, i nie mam na myśli tutaj jakiś urzędasów co siedzą na etacie tylko "troszkę" wyżej. Może nie powinienem tego pisać, ale tak jest.


Pytanie: moja żona miała prawo jazdy na 5 lat ze względu na wzrok. Termin 5 lat minął a ona nadal jeździ [b. rzadko ale jeździ] co grozi jej jak ją złapie policja? Lepiej mówić prawdę czy może lepiej tłumaczyć się ilością torebek i zostawieniem dokumentów w domu?
Jak jest traktowana jazda bez ważnego prawka? jakby nie miała uprawnień czy jak?

Po upływie tego terminu ważność prawa jazdy wygasa (= jazda bez uprawnień, a w takim przypadku - tak jak kolega niżej pisał, w razie gdy szanowna Małżonka spowoduje wypadek, TU wsiądzie na nią z regresem - art. 43 ust. 3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych). Pomijam już to, że grozi jej mandat oraz zatrzymanie prawa jazdy przy najbliższej kontroli.

Lepiej niech Małżonka idzie do tego lekarza, później z zaświadczeniem do WK i wymienią jej prawko na nowe wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Komar
post Mon, 16 Jan 2012 - 19:58
Post #32


User
Dołączył: Sun, 16 May 2004
Skąd: waw





CYTAT(HighMan @ Mon, 16 Jan 2012 - 01:20) *
Komar, kto złożył doniesienie do prokuratury ? Ty sam ? znałeś paragraf jaki złamali ?


Ja złożyłem skargę na działanie funkcjnariusza, zawiadomienie do prokuratury złożył komendant.


--------------------
e90 330ix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Mon, 16 Jan 2012 - 20:10
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





To musiałeś mieć niezłe dowody bo na gębę nie więrzą albo policaje już mieli podobne sprawy na sumieniu...ja mam podobną sprawę skargi nic nie dały ale w toku postępowania sąd uruchomił postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rdk
post Mon, 16 Jan 2012 - 22:56
Post #34


Rookie
Dołączył: Tue, 28 March 2006





dzieki za odpowiedzi w sprawie czasowego prawka, sprawa jest w toku wiec szybko to zalatwimy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Tue, 17 Jan 2012 - 17:57
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





CYTAT(bracus @ Mon, 16 Jan 2012 - 16:42) *
jak masz "tylko" B i utrata uprawnień na 1 - 2 miesiące nie jest tragedią to może rzeczywiście lepiej iść, zdać i mieć "czyste" konto - tyle że kolega który jest egzaminatorem mówił że tych co przychodzą na sprawdzający "specjalnie" się traktuje i może nie być wcale tak kolorowo

No lepiej zebym nie musial przez jakis czas sie obywać bez uprawnień, aczkolwiek czytałem tu na forum juz kilkukrotnie, z autopsji piszących, że jeździli non stop do egzaminu, miewając kontrole i zbierając punkty dodatkowo, sprawa jest cięższa po nieprzejściu egzaminu kontrolnego.

Niestety teraz terminy kursów zbijających sa odległe, znaczy nie od ręki, bo w święta ludzie nałapali punktów.
Miały wejść nowe formy egzaminów, więc egzaminy też są obłożone, bo wszyscy chcieli zdążyć.

Jakby nie przesuneli wejścia nowych przepisów na 2013, to byłoby prościej....
Bo w sumie ten egzamin jest formą przeczołgania kierowcy, coś jak w wojsku wygładzanie koca na łózku poziomicą, bo wiadomo że człowiek umie jeździć, a tu się mu daje różne głupoty do zrobienia mające na celu pognębienie delikwenta.
Myślałem że sie bardzo zmieniło od tego, co było kiedyś, że egzaminator linijka na placu mierzył odstepy od pachołków po zaparkowaniu, ale widze ze mentalność pokazywania władzy, przeczołgiwania i kpienia z ludzi wciąż jest żywa.
Dlatego w sumie ok, ze dla > 24 pkt. zniesiono egzamin sprawdzający w nowych przepisach, bo to kompletnie nie ma sensu w aspekcie jakiejś tam powiedzmy resocjalizacji czy uczulenia.

Żaby było śnieszniej, w połowie grudnia miałem 6 pkt. wiec gdyby udało sie zbic, to i tak pół roku jazdy z 20 pktami......


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
microlot
post Thu, 26 Jan 2012 - 20:02
Post #36


Super User
Dołączył: Tue, 17 October 2006
Skąd: wawa





Panowie, gdzie szukać aktualnych pytań testowych??

Jestem w potrzebie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gelon
post Thu, 26 Jan 2012 - 20:25
Post #37


Super User
Dołączył: Sat, 26 March 2005
Skąd: wr





Wujek google wszystko wie smile.gif

http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/


--------------------
diesel power
Go to the top of the page
 
+Quote Post
microlot
post Thu, 26 Jan 2012 - 20:36
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 17 October 2006
Skąd: wawa





Dzięki,
Ściągnałem jakieś inne wcześniej ale były same testy bez możliwości sprawdzenia prawidłowej odpowiedzi, tutaj jest wszystko ok:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slonik98
post Thu, 26 Jan 2012 - 22:15
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 December 2009
Skąd: Rogoźnik





Witam. A ja mam do Was pytanie trochę z innej beczki: Znacie jakieś aktualne książki na temat praw kierowców, co policjant może, a czego nie może. Fajnie by było wiedzieć, kiedy policjant ma prawo nałożyć na nas mandat, a kiedy robi to bezprawnie. Bo czasami przyjmujemy ten mandat i punkty a tak na prawdę nie powinniśmy przyjmować. Myślę, że taki kodeks/książka wielu osobą by trochę pomogła w kontakcie w niebieskimi. Pozdrawiam


--------------------
Golf 2 syncro project
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaczka23
post Thu, 26 Jan 2012 - 22:32
Post #40


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 December 2011
Skąd: kolo KRAKOWA







Panowie, z tego co czytam, to notorycznie mylicie pojęcia.....
Policja nie odbiera Wam uprawnień żadnym pismem.
Jak nie zdacie egzaminu sprawdzającego, wtedy WORD przesyła pismo do Wydziału Komunikacji, WK cofa uprawnienia, i z WK możecie tylko dostać kolejne skierowanie na egzamin, oddając wczesniejsze badania psychologiczne.
[/quote]
jest tak jak piszę kolega wiem na własnym przykładzie


--------------------
BMW E30 4,4 V8- kompresor - BMW E90 330D BMW -60 535D BMW F10 = BMW E46 M3
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 17:58