Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Tragiczna głupota na Słowacji cd.
Maciek1234
post Mon, 15 Oct 2018 - 08:24
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(rwtnt @ Sun, 14 Oct 2018 - 23:35) *
Szczerze to był wypadek, przestępstwo nieumyślne, ta nagonka nie ma sensu. To był błąd, który kosztował czyjeś życie i mógł się "każdemu" przytrafić.
wypadek był konsekwencją decyzji podjętych wiele tygodni wcześniej. Uważasz, że organizacja szaleńczej jazdy po drogach publicznych może przytrafić się każdemu? Pisałem o tym wcześniej - Łukasz K. nie poszedł do aresztu dlatego, że wyprzedzał na ciągłej, ale dlatego, że jest podejrzany o organizację tego eventu.

A Słowacy się nie cackają - wizerunki i pełne dane osobowe uczestników tego wyjazdu zostały już ujawnione w telewizji - i to bez żadnego zamazywania oczy, czy skracania nazwisk do pierwszej litery.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 Oct 2018 - 08:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Mon, 15 Oct 2018 - 08:57
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(rwtnt @ Sun, 14 Oct 2018 - 22:35) *
Ciekawy jestem jako adwokat jaki ta sprawa będzie miała przebieg. Jak na razie jest straszna nagonka i napinanie się słowackiego wymiaru sprawiedliwości. Kierowca mercedesa popełnił jedynie wykroczenie - wyprzedzał na linii ciągłej. Areszt jest
zrobiony by gawiedź żądna krwi była zadowolona. Co do Polski owszem punkty karne hamują najbardziej zapędy szybkiej jazdy. Szczerze to był wypadek, przestępstwo nieumyślne, ta nagonka nie ma sensu. To był błąd, który kosztował czyjeś życie i mógł się "każdemu" przytrafić. Dobrze, że oceni to Sąd a nie rozjuszony tłum, aczkolwiek w tym wypadku wyrok raczej nie będzie miał nic z sprawiedliwością, a jedynie bezsensownym odwetem.


Nie przestępstwo umyślne a umyślne spowodowanie zagrożenia na drodze. To są inne paragrafy czynu.
Ja zgadzam się całkowicie z tym zarzutem.


CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 15 Oct 2018 - 08:24) *
A Słowacy się nie cackają - wizerunki i pełne dane osobowe uczestników tego wyjazdu zostały już ujawnione w telewizji - i to bez żadnego zamazywania oczy, czy skracania nazwisk do pierwszej litery.


Tego akurat zdecydowanie nie popieram. Dopóki nie ma prawomocnego wyroku zgodnie z prawem jesteśmy niewinni. Mamy wtedy pełne prawo ochrony wizerunku i danych osobowych. Zabezpiecza to obywateli przed niesłusznym pomówieniem i oczernieniem przed społeczeństwem.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 15 Oct 2018 - 11:03
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Zgodzisz się że w tym wypadku trudno mówić o domniemaniu niewinności?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 15 Oct 2018 - 11:16
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Problem jest co do kwalifikacji prawnej czynu, można tutaj przypisać szereg przestępstw/wykroczeń. W Polsce każdy jest lekarzem, prawnikiem, architektem, mechanikiem, dietetykiem, sportowcem. To że ktoś sobie organizował przejazd w jakiś formalny sposób nie oznacza, że to jest przestępstwo umyślne. Wysnuwanie takich teorii świadczy o bardzo małej wiedzy w zakresie prawa.

Tak domniemanie niewinności jest w stosunku do danego czynu zawsze, ale w praktyce wiadomo, że tutaj będzie pokazowy proces i wyrok, który nie będzie miał nic wspólnego z sprawiedliwością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 15 Oct 2018 - 11:28
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(rwtnt @ Mon, 15 Oct 2018 - 12:16) *
Problem jest co do kwalifikacji prawnej czynu, można tutaj przypisać szereg przestępstw/wykroczeń. W Polsce każdy jest lekarzem, prawnikiem, architektem, mechanikiem, dietetykiem, sportowcem. To że ktoś sobie organizował przejazd w jakiś formalny sposób nie oznacza, że to jest przestępstwo umyślne. Wysnuwanie takich teorii świadczy o bardzo małej wiedzy w zakresie prawa.
właśnie przez takie filozofowanie mamy na drogach Frogów i inną patologię.

Chłopak z wypożyczonego Mercedesa organizuje od dawna takie wyprawy (co było dostępne na fb i yt), gdzie celem jest zapeirdalanie po drogach publicznych, nagranie pokazuje jak polska husaria walczy na 'wrogich drogach'. No, ale u nas trzeba się jakoś usprawiedliwiać - pewnie pojechali na wycieczkę krajoznawczą, z rodziną, spokojnie jechali sobie do Polski, aż tu nagle z za zakrętu wyskoczyła szalona Skoda Fabia i rozbiła grzecznie jadące Porsche.

I ten paskudny, słowacki sąd, robiący proces na pokaz - dlaczego on się uwziął na tego biednego kierowcę Ferrari (poszkodowany, bo ktoś mu wjechał w bagażnik) i tego biednego kierowcę-dziennikarza w Mercedesie AMG, przecież on tylko najechał na linię ciągłą, ale miał czym depnąć, więc skorzystał z mocy i zrobił to 'bezpiecznie'.

Tu nie trzeba być biegłym w zakresie prawa, wystarczy chłopski rozum, kojarzenie faktów i umiejętność szperania w necie. A widać, że dowody prokuratora słowacka zdobyła całkiem mocne, skoro wszyscy uczestnicy siedzą w areszcie i rozmowa jest o więzieniu od 5 lat w górę.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 15 Oct 2018 - 11:32
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Nie no. Bardzo słuszna linia obrony.
Przecież nie pojechali na Słowacje umyślnie spowodować wypadek.
Wiec jak sama nazwa wskazuje był to wypadek. Zdarzenie losowe a oni mieli po prostu pecha. I to na Słowacji. Powinna im Słowacja odszkodowanie wypłacić.

I tak jak Tommo też mam wątpliwości co do ich winy. Przeciez sytuacja nie jest oczywista. A mieli takie nowoczesne samochody pełne nowoczesnych systemów - a te jak wiadomo nie powodują wypadków. Wiec sam fakt jest podejrzany. Nie jest jeszcze dowiedzioną prawdą że jakoby rzekomo srając z góry na wszelkie przepisy i zdrowy rozsądek nakurwiali na ślepo i bezmyślnie drogą zabijając w efekcie człowieka. Film to zapewne zbitka z gier i animacji z internetu, jeszcze złośliwe przyśpieszony.
No i kierowcy z niebagatelnym doświadczeniem. Skoro o ferrari są pierwsze materiały na wideo jak przeginał bagiete sprzed 4 lat to już się przecież nauczył radzić w takich sytuacjach, z kolei ten dziennikarz czy videobloger czy co on tam jest jechał wypożyczonym samochodem.. no to już był w niego pewnie tak "wjeżdżony" że ho ho. Tylko cisnąc. No i jest z jutuba. A ojciec rodziny przecież nie jest jakimś psycholem albo socjopatą tylko OJCEM RODZINY i na pewno by rodziny nie naraził bezmyślnie.
Wiec nalezy im się ochrona i najlepiej program ochrony świadków.

edit. Maciek mnie uprzedził ale widac też mu ciśnienie podnisło.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 15 Oct 2018 - 12:10
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Goście są medialni, chcieli się pokazać i żyli z pokazywania to teraz należy im się pokazowy proces.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 15 Oct 2018 - 12:46
Post #48


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Kierowca Porsche "w 2018 był poszukiwany jako zaginiony z próbą samobójczą" a ten z Ferrari miał "ciężkie dzieciństwo" bo sam stracił matkę w wypadku. Ciekawe co dolega temu z Mercedesa. Sami pokrzywdzeni przez los ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 15 Oct 2018 - 13:01
Post #49


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





https://youtu.be/ZdWXvJz5f_Y?t=59
A tych w 3:10 i 3:30 widzieli? dla mnie zawinili więcej niż kierowca mercedesa ze Słowacji.

Czemu o tym wypadku się nie słyszy? dla mnie bardzo podobny i takich bardzo bardzo wiele. No ale brak drogich aut to niemedialne.
Wg mnie winę za wypadek na SK ponosi tylko porsche, a całe zamieszanie i areszty pozostałych są pod publiczkę.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 15 Oct 2018 - 13:13
Post #50


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Serio nie widzisz różnicy ? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 15 Oct 2018 - 13:21
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Każdy wypadek jest podobny - jadą jadą , bum - i nie jadą.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 15 Oct 2018 - 13:51
Post #52


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Ale nie każdych się nazywa mordercami.

Czy którykolwiek z Was nigdy nie złamał żadnego przepisu?
Dziś jadąc z pracy śmiertelne może być przekroczenie prędkości o 5km, jutro możecie zginąć bo taxi będzie jechało na "późnym pomarańczowym".
Do czego zmierzam? wmawianie, że z premedytacją chcieli kogoś zabić i doszukiwanie się kar jak za morderstwo jest mocno przesadzone.
Była brawura, był ułamek złej decyzji, było karygodne wyprzedzanie na ciągłej czego nie robię absolutnie nigdy.
Ale widuję takie przypadki i najczęściej jestem wyprzedzany właśnie na ciągłych, na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych. (nie przez ferrari i porsche, a przez służbowe ople i fordy, dostawczaki itd).

Stała się wielka tragedia, i życia już nic nie zwróci kierowcy skody. A komentujący by popierali chyba 20lat odsiadki dla ferrari i merca. Najlepiej dla każdego który wyprzedzał na zakazie tego dnia na Słowacji. Owszem przeginali brawurą, nie mówię że nie, ale jest to w mediach i tu na forum bo grube fury.
Dla mnie bez znaczenia czy zapierdala ferrari, czy biała octavia w lpg. I czy robi to przez 50kilometrów czy kilkaset metrów aby łyknąć sznurek aut i być w domu lub trumnie kilka minut wcześniej od jadących "szybko ale bezpiecznie". Bo mogę przez takich dostać czołówkę i wylądować w czarnym worku.
Ile dziennie razy widujecie jak ktoś przelatuje na czerwonym? ja każdego dnia.

W czym mam problem? bo to pokazówka, podobnie jak czerwony civic type-r z wypadkiem w Wawie.
Nie , nie znam żadnego z nich. I nie bronię! Ale jadę po komentatorach, mediach i nieobiektywnych zarzutach prokuratorów.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 15 Oct 2018 - 14:20
Post #53


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Nie zauważyłem żeby ktoś tu pisał, że chcieli z premedytacją kogoś zabić i zabili ani żeby takie zarzuty dostali. Z tego co natomiast wiem brali udział w zorganizowanym wyścigu po drogach publicznych, więc umyślnie sprowadzili niebezpieczeństwo czego następstwem była śmierć człowieka. Jestem daleki od linczowania tych kierowców i publicznego wieszania/palenia na stosie. Natomiast organizowania sobie Rage Race po publicznych drogach w wyniku czego ginie niewinny człowiek to nie jest "zwykły wypadek".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 15 Oct 2018 - 14:41
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(mha @ Mon, 15 Oct 2018 - 14:51) *
W czym mam problem? bo to pokazówka
no właśnie to nie jest żadna pokazówka - u nas Dziewulski mówiąc o tym wypadku, przymyka oko z uśmiechem, Prokop stwierdza, że tak codziennie szaleją akwizytorzy w Skodach, tutaj się bagatelizuje to zdarzenie, kwalifikując je jako zwykły błąd przy wyprzedzaniu, w dodatku błąd kierowcy z Ferrari, bo hamował, zamiast iść na przebój. W Polsce te wyczyny traktuje się jako normalne, ludzie się dziwią, że wszyscy kierowcy siedzą w areszcie, skoro ta cała sytuacja jest taka 'zwyczajna'. Pewnie w Polsce byłaby to sytuacja zwyczajna, bo wyroki w wielu przypadkach są po prostu śmieszne.

Na "szczęście" (w olbrzymimi cudzysłowiu) cała akcja miała miejsce na Słowacji, gdzie umawianie się na wyścigi i szaleńcza jazda w ruchu drogowym nie są niczym normalnym.

Może stanowcze wyroki będą wskazówką dla polskiego wymiaru sprawiedliwości, jak należy traktować osoby świadomie stwarzające zagrożenie na drogach (a jeśli nie są świadome, co potrafi zrobić auto pędzące +150kph to znaczy, że nigdy nie powinny prowadzić samochodu).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 15 Oct 2018 - 15:51
Post #55


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Zobaczmy po wyroku ile zostanie z tych 15-20 lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 15 Oct 2018 - 15:55
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(rwtnt @ Sun, 14 Oct 2018 - 22:35) *
Ciekawy jestem jako adwokat jaki ta sprawa będzie miała przebieg. Jak na razie jest straszna nagonka i napinanie się słowackiego wymiaru sprawiedliwości. Kierowca mercedesa popełnił jedynie wykroczenie - wyprzedzał na linii ciągłej. Areszt jest
zrobiony by gawiedź żądna krwi była zadowolona. Co do Polski owszem punkty karne hamują najbardziej zapędy szybkiej jazdy. Szczerze to był wypadek, przestępstwo nieumyślne, ta nagonka nie ma sensu. To był błąd, który kosztował czyjeś życie i mógł się "każdemu" przytrafić. Dobrze, że oceni to Sąd a nie rozjuszony tłum, aczkolwiek w tym wypadku wyrok raczej nie będzie miał nic z sprawiedliwością, a jedynie bezsensownym odwetem.



Patrząc na sam moment zdarzenia to może i tak by było. Ale to tak jak z jazdą po pijaku - pijąc wiesz z czym to się wiąże (czas reakcji, postrzeganie, koordynacja itd.) i dlatego wypadki po pijaku są karane bardziej srogo , tak ?
Tu , jeśli faktycznie to była zorganizowana w celu zapieprzania jazda, z umyślnym łamaniem przepisów po drodze (skoro mają nagrania obywateli) - jest identycznie . Wiadomo z czym to się wiąże, świadomie i umyślnie. Oczywiście że nie zaczaił się na biednego Słowaka nikt, ale każdy z tak jadących miał świadomość że powoduje zagrożenie, więc powodował je umyślnie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 15 Oct 2018 - 16:54
Post #57


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Jest mi obojętne jak będzie powodował zagrożenie idiota który mi walnie na czołówkę i zginę. Czy to będzie ferrari czy skoda przedstawiciela handlowego, i czy był pijany czy się ścigał, czy spieszył się na mecz, czy mu tachograf czas utnie i nie dojedzie końca trasy.
Czy łamanie przepisów "ścigających się" (nie wiemy czy tak było) jest bardziej karygodne niż ściganie się na mecz, do kochanki, bo tachograf, albo bo młody 18latek dorwał się do mocnej fury ojca i idzie na żywca bo ma okazje? Bo dla mnie nie ważny jest powód celowego działania, można ich wymyślić na poczekaniu wiele.

A co robi policja w nieoznakowanych jak nie to samo, zanim nałapie na kamerę sporo wykroczeń?

A co do pijanych to kolejna wydmuszka medialna, nie pijani powodują większość wypadków, to margines.
Bardziej od pijanych boję się zmęczonych, ślepych, kobiet, i emerytów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 15 Oct 2018 - 17:43
Post #58


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Widzisz, tylko jest jedna mała różnica. Ci, których się tak panicznie boisz najczęściej nie zapierdalają na łeb na szyję, nie wciskają się na 3/4/5tego, ani nie lecą grupą na przypał mając innych za nic na drodze. Najczęściej zwyczajnie się wleką.
A ten fragment o policji - laugh.gif To może mają nagrać gościa jak wali na czołówke spychając innych z drogi, puścić go wolno i liczyć, że gdzieś niedługo zjedzie na stację na hotdoga?

PS. Niech to ktoś zamknie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 15 Oct 2018 - 18:40
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Wombat @ Mon, 15 Oct 2018 - 11:32) *
I tak jak Tommo też mam wątpliwości co do ich winy..


Wina to jedno a kwalifikacja czynu i poniesienie za niego kary - drugie.
Ale ty na podstawie kilkusekundowego filmiku wiesz już wszystko i rozprawa sądowa pozostaje formalnością a nawet zbędną stratą czasu. Brawo Ty...

CYTAT(srbenda @ Mon, 15 Oct 2018 - 11:03) *
Zgodzisz się że w tym wypadku trudno mówić o domniemaniu niewinności?


Nie ma to znaczenia. Prawo jest prawem niezależnie od tego jak twarde są dowody, do momentu prawomocnego wyroku jesteśmy niewinni.
Polecam film "Dwunastu gniewnych ludzi."


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Mon, 15 Oct 2018 - 19:10
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Tabloidyzacja forum postępuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:34