Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Przewody hamulcowe w stalowym oplocie a dłuższy skok pedału hamulca
kerst
post Tue, 07 Feb 2017 - 18:15
Post #21


User
Dołączył: Mon, 12 October 2015





albo masz wadliwe tylne zaciski smile.gif tez mi sie zdarzylo ze po wymianie i odpowietrzeniu pedal inaczej pracowal trzeba bylo odkrecic zacisk od jarzma i przy odpowietrzaniu krecic nim gora dol aby plyn dotarl w slepe kanaly w zacisku i problem zniknal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Feb 2017 - 18:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Tue, 07 Feb 2017 - 19:26
Post #22


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kerst @ Tue, 07 Feb 2017 - 18:15) *
albo masz wadliwe tylne zaciski smile.gif tez mi sie zdarzylo ze po wymianie i odpowietrzeniu pedal inaczej pracowal trzeba bylo odkrecic zacisk od jarzma i przy odpowietrzaniu krecic nim gora dol aby plyn dotarl w slepe kanaly w zacisku i problem zniknal

To chyba zamontowales do gory nogami , odpowietrznik masz zawsze na gorze zacisku smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 07 Feb 2017 - 20:38
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Jakie slepe kanaly. Konstrukcja jest taka ze odpowietrznik jest w najwyzszym punkcie. Chyba ze ktos mocno kombinuje i odpowietrznik wypada gdzies od boku albo z dolu smile.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubos21
post Sat, 11 Feb 2017 - 16:03
Post #24


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 June 2010
Skąd: Mogilno





to gdzie znajduje się odpowietrznik ma znaczenie, linki od ręcznego są prowadzone czasem górą, czasem wchodzą od tyłu i jak ktoś zamieni zaciski stronami, żeby mu ręczny pasował to odpowietrznik ma w bok albo w dół, nie jest w najwyższym punkcie, mam tak u siebie i musiałem do odpowietrzenia zablokować tłoczek, ustawić zacisk odpowietrznikiem w górę i dopiero później zamontować zaciski, może te zaciski nie są z Leona/S3 tylko np wentylowane z Passata i już jest odwrotnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 11 Feb 2017 - 16:05
Post #25


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Czyli blad montazu, a nie slepe kanaly.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubos21
post Sat, 11 Feb 2017 - 16:12
Post #26


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 June 2010
Skąd: Mogilno





CYTAT(jackkpl @ Sat, 11 Feb 2017 - 16:05) *
Czyli blad montazu, a nie slepe kanaly.


błąd nie błąd, jak chcesz mocniejsze heble a nie ma innej możliwości to przecież można tak założyć ale wtedy trzeba umiejętnie odpowietrzyć, ślepych kanałów nie ma oczywiście tylko się zrobi poduszka powietrzna od góry
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Tue, 02 May 2017 - 21:04
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Odkopie zeby nie zakladac nowego tematu.

Ja po wymianie jakichkolwiek zaciskow zawsze mialem tak ze al wpadal do polowy. Zazwyczaj trzeba bylo pojezdzic i odpowietrzyc jeszcze raz-czasem cos wychodzilo jednakze mysle ze chodzi o to ze po kazdej nawet najmnoejszej ingerencji heble musza sie ulozyc.

Pedal wpada bo przy tej samej sile nacisku pedalu jest mniejsza sila hamowania wiec naciskamy glebiej. Mialem tak przez paredziesiat kilometrow jak do wymiany lozyska zciagalem jazmo i nie siadlo ono spowrotem w to samo miejsce.

Taka jest moja teoria a pisze dlatego ze po wymianie na 4ro tlok tez wpada mi pedal i nie ma funkcji WOW. Setup srednic, tloczkow pomp i serwa ten sam co u kumpla a u niego staje deba. U mnie tylko roznica ze nie ma korektora sily na tyl i idzie max. Ciekawe czy to sie dotrze. A moze z deka przewymiarowany hamulec dluzej sie dociera?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubos21
post Wed, 03 May 2017 - 09:04
Post #28


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 June 2010
Skąd: Mogilno





CYTAT(marszall @ Tue, 02 May 2017 - 21:04) *
Odkopie zeby nie zakladac nowego tematu.

Ja po wymianie jakichkolwiek zaciskow zawsze mialem tak ze al wpadal do polowy. Zazwyczaj trzeba bylo pojezdzic i odpowietrzyc jeszcze raz-czasem cos wychodzilo jednakze mysle ze chodzi o to ze po kazdej nawet najmnoejszej ingerencji heble musza sie ulozyc.

Pedal wpada bo przy tej samej sile nacisku pedalu jest mniejsza sila hamowania wiec naciskamy glebiej. Mialem tak przez paredziesiat kilometrow jak do wymiany lozyska zciagalem jazmo i nie siadlo ono spowrotem w to samo miejsce.

Taka jest moja teoria a pisze dlatego ze po wymianie na 4ro tlok tez wpada mi pedal i nie ma funkcji WOW. Setup srednic, tloczkow pomp i serwa ten sam co u kumpla a u niego staje deba. U mnie tylko roznica ze nie ma korektora sily na tyl i idzie max. Ciekawe czy to sie dotrze. A moze z deka przewymiarowany hamulec dluzej sie dociera?


tak już w starszych audi jest, też mam u siebie w 100tce serwo i pompę z B6, inne zaciski tarcze a i tak hamulec takiej skuteczności nie ma, może pompa ABS to powoduje czy podciśnienie jakieś słabsze, nie wiem czy wyrzucenie korektora nie było błędem bo na próbę blokowałem go w różnych pozycjach i na pełnym przepływie czuć było, że całe auto hamuje, pedał był twardszy łapał wyżej ale nie można było wyczuć tego momentu zablokowanie kół w A6/C4 wyrzucili korektor ale były wstawione dławiki w układ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 03 May 2017 - 22:25
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





moglbym tak pomyslec ale u kumpla tez w b4 auto staje po polozeniu nogi na pedale
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 04 May 2017 - 07:49
Post #30


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Jacek6804 @ Tue, 07 Feb 2017 - 10:34) *
Udało się ogarnąć temat? Bo czeka mnie to samo...


Przyczyna wg drugiego mechanika leżała w klockach tył, były cieńsze o kilka mm względem tego co było w esce i w efekcie tylny tłoczek musiał pokonać dłuższą drogę do momentu aż tył zaczął hamować. Powodowało to jak określił mechanik efekt zużytych klocków i pedał łapał niżej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 04 May 2017 - 08:33
Post #31









eee..
Przecież przy klockach o mniejszej grubości okładzin, tłoczek tylko raz pokonuje dłuższą drogę
potem już za każdym razem jest droga rata sama, bo nie wraca on do pierwotnego położenia.

Zapytaj tego mechanika, która część zacisku odpowiada za cofnięcie klocka hamulcowego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Fri, 05 May 2017 - 00:03
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ja mysle ze czesto ulozenie klockow jest powodem. Mialem kiedya tak jak wywalilem korektor sily hamowania bo ciekl czy byl zaciety. Po zdjeciu pedal wpadal nizej. Mysle sobie dupa upgrejd na minus. Ale po paru dniach sie pedal podniosl co by oznaczalo ze klocki potrzebowaly czasu aby sie dotrzec przy wiekszej sile hamowania
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 03:38