Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy, do 60k, fajnie jeżdżący, Nie musi być szybki, ale ma "fajnie" jeździć.
kotperski
post Fri, 29 Dec 2017 - 08:00
Post #41


Rookie
Dołączył: Wed, 19 July 2017





CYTAT(piwo @ Thu, 28 Dec 2017 - 09:35) *
zazdroszcze ze mozesz porownac osobiscie tyle aut przed zakupem. jak to sie odbywa? dzwonisz do salonu osobiscie i mowisze ze chetnie bys sie przejechal takim i takim autem bez zobowiazan? czy firma Ciebie umawia?


W większości wypadków włażę do salonu i pytam o jazdę próbną. Z reguły jest od ręki. Te pół godziny wystarczy do tego, aby pobieżnie poznać auto na tyle, żeby wiedzieć, czy jest sens się dalej nim interesować.
Mito jeździ koleżanka z pracy, więc kiedyś poprosiłem, żeby się dała przejechać po południu. 2-3 auta sobie wziąłem na dobę z wypożyczalni. Koszt nie przekracza stówki za dzień, więc żaden wydatek, a można dobrze poznać samochód. Ta ostatnia opcja działa raczej tylko w wypadku popularnych modeli, bo znalezienie wypożyczalni mającej Mito lub Swifta w ofercie nie jest zbyt proste, jeśli się nie mieszka w Warszawie smile.gif

Przejechałem się wczoraj Tipo. Mówiąc szczerze jestem mocno zaskoczony. Wprawdzie nie jest to coś, czego szukałem, więc go nie biorę pod uwagę, ale wrażenia z samego auta bardzo na plus. Porządnie wykonane, solidne, wygodne itp. Jak nie Fiat. Jakbym szukał nowego rodzinnego w tym budżecie to chyba kupiłbym właśnie Tipo z T-Jetem.

Clio i 208 znam, ale to nie to. Złe nie są, ale są ciekawsze od nich opcje.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 29 Dec 2017 - 08:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Fri, 29 Dec 2017 - 08:10
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Niedługo ma się pojawić Swift Sport
choć pewnie jego cena będzie w okolicy 70k
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 29 Dec 2017 - 15:17
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Sprawdziłbym Mazdę 2 1,5 90 koni 5MT. Jesli nie będzie dla Ciebie zbyt "kobieca" z wyglądu to jest bardzo fajnie jeżdzący samochód z normalnym silnikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 29 Dec 2017 - 16:03
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Mazda ma fatalną jakość wykonania.
Jest ładna, nowoczesna, przyjemnie się prowadzi... ale jakość bardzo słaba. Dotyczy to nadwozia jak i materiałów użytych w środku.

W salonowej, robionej pod zamówienie topowej CX-3 już w 2 miesiącu była naprawa blacharska... bo wyszła rdza blink.gif
Takich napraw przez 33k km (2 lata) było 4 (wszystko naprawiane na gwarancji).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 30 Dec 2017 - 20:40
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 28 Dec 2017 - 08:56) *
znaczy goła astra lepiej jeździ, ma lepszą trakcję, lepiej hamuje i daje więcej przyjemności jak się na nią patrzy i jak się siedzi w środku ?
ma wygodniejsze fotele, lepsza kierownicę (nie plastikową), ładniejszą deskę, lepsze światła (ważne nocą), nawigacja nie jest potrzebna, alusy też są zbędne.. itd itp ?

gusta

Tyle, że Ignis się prowadzi jak rozgotowane pierogi... i tak - "goła" Astra prowadzi się lepiej (chociaż czasami wylna oś za "mało informuje" co się z nią dziele)


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sat, 30 Dec 2017 - 23:01
Post #46


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



cześć!

jestem handlowcem w salonie pewnej czeskiej marki która od 17 lat jest w 100% niemiecka. rocznie sprzedaje 200 sztuk bo nie da się ukryć że sprzedaż nowych samochodów przeżywa renesans. W tym roku salony sprzedały ponad pół miliona nowych samochodów. to najwięcej od 1999 roku kiedy sprzedało się 640 tyś sztuk. tylko że wtedy podatki na import używek były wielkie a naród potrzebował samochodów.

Wtedy to było tak: weź no mi Stefan doradz jaki samochód kupić?
i przysłowiowy Stefan doradzał to co miało najlepsza wartość w stosunku do ceny. A to było zajebiscie proste! samochody montowane w pl nie miały cła więc były bezkonkurencyjne. więc klasa A radził cc ad tico Matiz / klasa b Felicja uno klasa c : siena Lanos, klasa D P405/ nubira klasa E audi a6.

temat był raczej prosty jeżeli ekonomia grała pierwsze skrzypce

teraz jednak mamy 2017/2018 rok

wszyscy którzy oferują swoje produkty na naszym rynku mają takie same obciążenie podatkowe. wszyscy mają z grubsza podobną ofertę finansowania. koszt serwisu i trwałość konstrukcji jest porównywalny

jako handlowca totalnie rozbraja mnie fakt że nikt przez trzy strony wątku nie dopytuje o to czego oczekuje OP A każdy ma złotą radę i dedykowany model.

żeby dobrać najlepszą opcję pozwolę sobie na małe rozpoznanie

1. jaka będzie forma finansowania samochodu (kredyt/leasing/najem)
2. ile samochodów jest użytkowanych w firmie/grupie kapitałowej
3. jaki będzie charakter użytkowania pojazdu (roczny przebieg, relacja użytkowania w trasie do jazdy w mieście, czy kierowca będzie dedykowany do samochodu)
4. czym aktualnie jeździsz i za co lubisz ten wóz/ co ma z wyposażenia czego w nowym zabraknąć nie może
5. czego oczekujesz od nowej furtki
6.jakie modele skreslasz na starcie A do jakich czujesz miętę?
7. czy Twoja firma jest z branży automotive
8. kto płaci za paliwo

Ja od siebie dodam że w takim budżecie szukalbym astry v 125km 250nm / cactusa 1.2 thp/ Fabii 110km dsg/ Rapid 1.4 tsi dag/ nowa ibiza/polo, golf na wyprzedaży / duster/ Jimny

wszystko zależy od tego czego potrzebujesz...


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 30 Dec 2017 - 23:09
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





no weź...
przecież napisał to w pierwszym poście
jak dla mnie jest sprawa jasna

a finansowanie ?
to już sprawa jego prywatna... i jak sobie to zorganizuje
jeżeli będzie potrzebował pomocy, to pewnie o to zapyta wink.gif


... a Jimny jest bardzo specyficznym autem i jego nabywca doskonale wie czego oczekuje od tego auta smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 31 Dec 2017 - 01:04
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(szybciutki @ Sat, 30 Dec 2017 - 23:01) *
koszt serwisu i trwałość konstrukcji jest porównywalny


Ja wiem, że Was z tego szkolą, ale tutaj to nie przejdą takie teksty. Wystarczy rzucić okiem na auto od spodu by zobaczyć, że pewne konstrukcje są naprawdę robione po kosztach. Mitsubishi Spacestar nie ma właściwie w ogóle zabezpieczenia przed rudą, a miski olejowe montowane w nowych 2.0 TSI/TFSI to jakaś kpina. Nie mówię już o zużyciu oleju niektórych silników czy oszczędnościach na komponentach stosowanych w autach Premium. Weź Lexusa GS450h i postaw obok BMW F10, a potem zobacz jaka różnica jest w trwałości tych aut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sun, 31 Dec 2017 - 01:32
Post #49


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



@honda

gwarantuję Ci że działu handlowego nie szkoli się w vgp z trwałości konstrukcji

nie porównuje tutaj konstrukcji klasy E tylko samochody które nowe kosztuje 60k.
ja, osobiście i subiektywnie uważam że trwałość jest porównywalna między każdym produkowanym w eu subkompakcie, z przewagą jakościową dla południowej europy. uważam też że dla mnie osobiście to jest astra 125km dynamic i długo długo nic ( Ą pracuje u Czechów)


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 31 Dec 2017 - 11:15
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(szybciutki @ Sun, 31 Dec 2017 - 01:32) *
@honda

gwarantuję Ci że działu handlowego nie szkoli się w vgp z trwałości konstrukcji

nie porównuje tutaj konstrukcji klasy E tylko samochody które nowe kosztuje 60k.
ja, osobiście i subiektywnie uważam że trwałość jest porównywalna między każdym produkowanym w eu subkompakcie, z przewagą jakościową dla południowej europy. uważam też że dla mnie osobiście to jest astra 125km dynamic i długo długo nic ( Ą pracuje u Czechów)

w samochodach za 60k też lepiej/gorzej zaprojektowane wozy, które są potem łatwiejsze/trudniejsze w serwisowaniu...

a a propos Twojego pierwszego posta - jakbyś przeczytał ze zrozumieniem post autora, to byś miał odpowiedź na Twoją epopeję...


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sun, 31 Dec 2017 - 12:26
Post #51


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(szybciutki @ Sat, 30 Dec 2017 - 23:01) *
1. jaka będzie forma finansowania samochodu (kredyt/leasing/najem)
2. ile samochodów jest użytkowanych w firmie/grupie kapitałowej
3. jaki będzie charakter użytkowania pojazdu (roczny przebieg, relacja użytkowania w trasie do jazdy w mieście, czy kierowca będzie dedykowany do samochodu)
4. czym aktualnie jeździsz i za co lubisz ten wóz/ co ma z wyposażenia czego w nowym zabraknąć nie może
5. czego oczekujesz od nowej furtki
6.jakie modele skreslasz na starcie A do jakich czujesz miętę?
7. czy Twoja firma jest z branży automotive
8. kto płaci za paliwo


moze za autora odpowiem...

1. nie obchodzi go to bo to auto sluzbowe, jaka mu bedzie roznica w prowadzeniu majac swiadomosc czy auto bedzie w leasingu czy w najmie...
2. nie obchodzi go to bo to auto sluzbowe, jaka mu bedzie roznica w prowadzeniu majac swiadomosc czy sa 3 czy 5 takich aut w firmie
3. charakter taki ze ma jezdzic nim sluzbowo i ma sie fajnie prowadzic...
4. kolega opisal to w pierwszym poscie
5. kolega opisal to w pierwszym poscie
6. kolega opisal to w pierwszym poscie
7. a co to ma do fajnosci samochodu i jego prowadzenia?
8. jak to ma byc auto sluzbowe to firma...

To ma byc sluzbowka czyli (pracownika to malo obchodzi): jak sie popsuje to naprawia ii firma zaplaci fv, pewnie sprzedadza za pare lat i nie beda sie martwili czy za 5 lat zacznie rdzewiec, czy po 150k km padnie dwumasa, co za roznica czy w ciagu 5 lat popsuje sie 3 czy 4 razy, co za roznica czy spali 6 czy 7l? Czy bedzie duza utrara wartosci. Kolega nie ma wytycznych od szefa... Wszystko sprecyzowal... wink.gif

Swoja droga fajny szef wink.gif






Go to the top of the page
 
+Quote Post
kotperski
post Tue, 09 Jan 2018 - 14:07
Post #52


Rookie
Dołączył: Wed, 19 July 2017





Odświeżam wątek, bo podjąłem pewne decyzje - a sądzę, że może komuś się w przyszłości przyda smile.gif

Sprawdziłem parę pozostałych aut zaproponowanych przez Was, porównałem kilka z nich bezpośrednio - w efekcie wybrałem Mito. Negocjuję z dealerem, żeby spuścił TwinAira 105KM poniżej 60k (właściwie to ktoś tam z firmy negocjuje), jeśli nie to wezmę tego 78 KM. Demonem szybkości nie jest, ale jeździ wystarczająco dobrze, świetnie brzmi (o dziwo te dwa garki fajnie warczą i znakomicie na obroty wchodzą. Jak motocykl. A 4cylindrówka ma taki dość staromodny szorstki dźwięk - co nie dziwi, bo to stary FIRE), rewelacyjny układ kierowniczy. Jak na tę cenę i segment oczywiście.

ALE (i tutaj dochodzimy do momentu typu "gdyby babcia miała wąsy..."):

Gdyby w Fieście był normalny 4-cylindrowy silnik, a nie trzygarkowy mikser, wziąłbym Fiestę. Jeździ najlepiej ze wszystkiego, z czym miałem do czynienia.

Na pozycji drugiej postawiłbym Swifta. Szczególnie dobrze sprawdza się w nim litrowy BoosterJet, (z turbo, jakby ktoś nie wiedział), jeździ zdecydowanie najprzyjemniej ze wszystkich - mocny, elastyczny, nieźle napędza to auto. Wydaje się szybszy, niż jest w rzeczywistości. Poważny minus, który dla mnie dyskwalifikuje Swifta z litrem jest identyczny jak w przypadku Fiesty. 3 cylindry. Przykro mi bardzo, może uznacie, że jestem dziwny, ale nie da się. I nie chodzi mi o kwestie ideologiczne, że 3 garki to niemęskie, czy zabawka, czy coś, po prostu dźwięk mnie odrzuca. Nic nie poradzę.

Jest oczywiście jeszcze Swift 1.2 z 4 cylindrami i to już brzmi dobrze, jeździ też dobrze. Wolniejszy oczywiście od turbolitra, ale za to brzmi normalnie, jak samochód smile.gif Zawieszeniowo? Trudno oceniać, bo w końcu auto niezbyt szybkie, ale wydaje mi się, że prowadzeniem Fieście ustępuje tylko minimalnie. Słyszałem od sprzedawcy, że Suzuki chce wypuścić wersję Sport, która ma mieć 140 KM - wydaje mi się, że to może być niezły hot hatch.

Swifta jednak nie kupię z prostego powodu - nie ma na dzień dzisiejszy żadnych interesujących mnie egzemplarzy. Chciałem albo najlepiej wyposażonego, albo choćby średnio, ale nie ma. W promieniu 350 km zostały same golasy i to dosłownie kilka egzemplarzy. Czerwony, niebieski i jakieś cudaki malowane w kratki itp. Czekać na dostawę do czerwca nie mogę.

Została więc Alfa. Też nie narzekam i jestem usatysfakcjonowany.

@szybciutki
Dziękuję za propozycje, ale Skodami nie jestem zainteresowany. Nie żebym coś do nich miał, ale to nie to.

@Łukasik
Szef jak szef - wystarczy się dogadać. To nie za duża firma, więc nie szasta kasą na lewo i prawo. Mam od paru lat taką umowę z szefem, że zamiast kupować kolejne nudne jak flaki z olejem Aurisy, Fabie, czy Octavie, za podobną lub niższą kasę (z reguły dużo niższą - muszę mieć argument smile.gif ) wybieram sobie co chcę. I tak jestem jedynym kierowcą, i tak poprzednie trzy auta zdawałem w stanie praktycznie idealnym mimo dość sporego przebiegu, więc wszyscy wiedzą, że auta szanuję i nie zajeżdżam w trupa.

A zawsze to potem lepiej wygląda, jak jest dyspozycja "proszę zawieźć <coś> do Y" i zamiast stękać "szefie, no i za to, że ktoś jest debilem i prostego wykresu i instrukcji nie ogarnia to ja się mam tłuc na drugi koniec kraju i tłumaczyć jak krowie na rowie, choć i tak nie ogarną?", to biorę auto i jadę bez szemrania. Przynajmniej mam z samej jazdy trochę przyjemności.

Podsumowując - dziękuję wszystkim za pomoc i rady. Super z was goście!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Tue, 09 Jan 2018 - 17:26
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Moja kobieta długo jeździła Mito i miło go wspominam, bardzo fajny wybór smile.gif Nie bierz tylko na 17 calowych felgach bo jeździ wtedy jak ping pong, 16' są OK smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:20
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no i fajnie sie to czyta.
producenci tymi 3 cylindrowcami sami sobie zabijaja sprzedaz. choc z drugiej strony takimi wynalazkami podkradaja dziadkow ktorzy by kupili skody lub toyoty.
ten suzuki sport moze byc mega ciekawy ale podejrzewam ze i tak fajnosc zabije cena na pozimie 70tys zl.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:45
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





poprzedni Swift Sport był świetny 1.6 136KM)
bardzo przyjemne auto, bezawaryjne w zasadzie... choć ma specyficzną konstrukcję skrzyni (na wodzikach) i trzeba co jakiś czas dawać do regulacji by precyzyjnie biegi wchodziły
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:50