Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> iRacing, prawdziwy symulator wyscigow
Kubek
post Mon, 17 Nov 2008 - 07:24
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Moze kogos zainteresuje http://www.iracing.com/
Na początku musze napisac ze nie jest to gra, tylko symulator. I nie jest on tani, oprogramowanie jest za darmo, ale zeby sie scigac, trzeba wykupic membership, ktory kosztuje od $13-$20 (cos jak telefon za darmo, ale za servis trzeba placic co miesiac). Nie mozna tez od początku scigac sie czym sie chce, trzeba sobie wyrobic kariere, odpowiednia licencje itd. Przez to ze w tym symulatorze uzywa sie swojego prawdziwego nazwiska, mozna czasem spotkac tam kierowcow zawodowych np: http://www.vimeo.com/1312817 to http://www.ajallmendinger.com/

Dla zachety:
http://www.vimeo.com/1396713
http://www.youtube.com/watch?v=XiI2IaK23JM
http://www.youtube.com/watch?v=zbAC-PV3lZI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 17 Nov 2008 - 07:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
caro
post Wed, 03 Dec 2008 - 23:45
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





13-20 na miesiąc ? Uhuhu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Thu, 04 Dec 2008 - 00:06
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





CYTAT(Kubek @ Mon, 17 Nov 2008 - 07:24) *
Na początku musze napisac ze nie jest to gra, tylko symulator. I nie jest on tani, oprogramowanie jest za darmo, ale zeby sie scigac, trzeba wykupic membership

Czyli jak? Single Player jest free, a online trzeba bulić?


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Thu, 04 Dec 2008 - 01:15
Post #4


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Eee, ma "I" w nazwie i nie działa na Macu? W życiu nie zainstaluję na żadnym moim Macu windowsów biggrin.gif


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Thu, 04 Dec 2008 - 03:23
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Simpson, nie da sie grac wogole bez membership, nawet offline. Jak chcesz sprobowac, to mozesz sie zapisac na jeden miesiac za $20.
hwojtek, jak sprzedasz to ECU od GT to bedziesz mogl sobie poskladac dobrego blaszaka do grania. Np do iRacing: E5200, P31, 2GB, ATI4650, zasilacz 350W, dysk obojetny, bez napedu optycznego.

Zapisal sie juz ktos wogole? Jakie wrazenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Sat, 06 Dec 2008 - 23:20
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Nowy tor: http://www.youtube.com/watch?v=H33RUflkvVU
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Sun, 07 Dec 2008 - 13:08
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





Odwzorowanie robi wrażenie. W ogóle fajny tor, szybkie zakręty, lubię takie smile.gif No ale bez kierownicy to nawet nie rozważam zakupu abonamentu :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Thu, 25 Dec 2008 - 19:58
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Kolejny ciekawy filmik
http://www.youtube.com/watch?v=jdyHLRkWu20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buni
post Thu, 01 Jan 2009 - 13:41
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: w-wa





mozna znalesc na roznych forach opinie na temat tego produktu..ktorego nie mozna przetestowac - brak wersji demo.

ten produkt jest mocno nie dokonczony.
malo torow - zadnych europejskich .malo aut.... tory powstraja w zolwim tempie. trzeba placic za kazdy dodatkowy pojazd, tor itd....
brak replay, brak dedicated server , model zniszczen przecietny...,brak deszczu , wiatru ...

jedyny WIELLKI "+" to fizyka jazdy dzialanie zawieszenia, odwzorowanie samej jazdy , FF...,, chodz jazda po owalach, autami typu nascar czy innymi dziwolagami...
... gdzie tu fun ????



--------------------
Focus RS MK3 Tor Poznan 1.46.2
Megane RS CUP Tor Poznan 1.50.1
BMW E36 2.0 260KM Tor Poznań 1.40.1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Thu, 01 Jan 2009 - 21:31
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





buni, powinienes sie dokladniej wczytac w te opinie, bo ja jeszcze nie spotkalem sie z osoba, ktora jezdzila na tym symulatorze i go nie polubila. Krytykuja tylko Ci co nigdy nie jezdzili.

Testowac mozesz, kup serwis na jeden miesiac i jak Ci sie nie spodoba,, to nie musisz przedluzac. W podstawowym pakiecie dostaniesz kilka aut i torow, na pocztku nie musisz wydawac duzo kasy.

Ten symulator nigdy nie bedzie mial wersji finalnej, ale wszystko dziala tak jak trzeba i jest w pelni funkcjonalne. Autorzy ciagle go ulepszaja i dodaja nowe rzeczy. Najlepsze w tym jest to ze nie musisz sam pilnowac updatow, bo program sam sprawdza czy masz najnowsza wersje i sam wszystko automatycznie uaktualnia po twojej akceptacji. Trzeba pamietac ze ie jest to gra komputerowa, tylko symulator, czyli chodzi o to zeby wszystko bylo jak najblizsze rzeczywistości. Porownaj sobie jak powstaja tory do rFactor a jak do iRacing. Zbieranie danych do Poznania dla rFactor zajelo pol dnia i dalo kilka kartek notatek, 300 zdjec i troche danych GPS. Budowa toru dla iRacing, to kilka tygodni pracy grupy kilkunastu osob i laserowo zeskanowany tor z milionami danych. Tory w iRacing nie sa plaskie, kazda dziuraw asfalcie jest odwzorowana, kazda nierownosc, zmiana rodzaju nawierzchni, kat nachylenia odcinka ma wplyw na prowadzenie samochodu. To samo z samochodami, w iRacing sa tylko modele, ktore rostaly rozebrane i przestudiowane dokladnie przez tworcow iRacing, maja oni rozniez dostep do rysunków i danych CAD producenta i konstruktora danego samochodu. Tak dokladne odwzorowanie rzeczywistosci musi kosztowac sporo czasu i pieniedzy. Z tego powodu nie bedzie tu prawdopodobnie Nürburgring, poniewaz bylby to projekt pochlaniajacy setki tysiecy $ i kilka miesiecy pracy gdyby autorzy chcieli zachowac jakosc jak na innych torach. W przyszlosci maja sie jednak pokazac rowniez europejskie tory, jest juz Silverstone.

Nie wiem co masz do modelu zniszczen, w ostatnich wersjach dziala bardzo dobrze. Replaye sa, skad by sie niby wziely te filmy, ktore tu pokazuje. Nie wiem o co chodzi z tym "brak dedicated server"? Caly system wyscigow jest wlasnie zbudowany na dedykowanych serverach, nie musisz sie zapisywac do zadnych lig ani umawiac na konkretne godziny zeby sie z kims poscigac. Wyscigi sie odbywaja 24/7/365 i prawie zawsze jest z kim pojezdzic.
iRacing to nie tylko ovale, jest pelno torow drogowych i kilka samochodow od ulicznych do formul, nie tylko NASCAR.

Mozliwe ze twoje opinie sa oparte na doswiadczeniach testerow wersji beta, ale od tej pory wiele sie zmienilo na lepsze i dalej jest rozwijane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Sun, 11 Jan 2009 - 04:19
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Wprawdzie malo tu fanow NASCAR wink.gif ale taka mala ciekawostka. W iRacing jezdzi sporo profesjonalnych kierowcow, miedzy innymi popularny Dale Earnhardt Jr.
Ponizej widac jak wygladaja wyscigi z jego udzialem (samochod nr 1).

http://www.youtube.com/watch?v=nWmm7253irY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Mon, 16 Feb 2009 - 18:58
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Nowy samochod,
http://www.youtube.com/watch?v=MWuhAeL1bVE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMILcom
post Wed, 29 Sep 2010 - 02:33
Post #13


Super User
Dołączył: Tue, 13 March 2007
Skąd: WGM





Jest ktoś na forum kto jeździ w iracing?
może był by ktoś chętny razem ustawić sie na jakiś trening albo wyścig?


--------------------
size is nothing... boost is EVERYTHING
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Wed, 07 Oct 2020 - 07:57
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(KAMILcom @ Wed, 29 Sep 2010 - 02:33) *
Jest ktoś na forum kto jeździ w iracing?
może był by ktoś chętny razem ustawić sie na jakiś trening albo wyścig?


Odpowiadam na post sprzed 10 lat biggrin.gif Ja jeżdżę i iRacing jest warty każdej złotówki wink.gif Cała konkurencja jest daaaleko w tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Wed, 07 Oct 2020 - 13:26
Post #15


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





CYTAT(CaliforniaKid @ Wed, 07 Oct 2020 - 07:57) *
Odpowiadam na post sprzed 10 lat biggrin.gif Ja jeżdżę i iRacing jest warty każdej złotówki wink.gif Cała konkurencja jest daaaleko w tyle.


Ja z chęcią bym pojeździł.

Przedstawisz mi może co i jak? Sprzęt mam.

Wiem że są jakieś mody? Czy klasy?

Oczywiście interesuje mnie tylko rozgrywka online.


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Wed, 07 Oct 2020 - 13:59
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(SNiP3R @ Wed, 07 Oct 2020 - 13:26) *
Ja z chęcią bym pojeździł.

Przedstawisz mi może co i jak? Sprzęt mam.

Wiem że są jakieś mody? Czy klasy?

Oczywiście interesuje mnie tylko rozgrywka online.


Instalujesz, płacisz abonament i grasz wink.gif korzystasz z darmowego contentu a w miarę potrzeb dokupujesz tory i samochody. Licencje są Rookie, D, C, B, A. Zaczynasz oczywiście od rookie. Na każdej licencji są dostępne konkretne serie wyścigowe. Żeby wbić licencję wyżej musisz zdobyć Safety Rating powyżej 4.0 i wziąć udział w jakiejś serii promującej wyżej. Z reguły każdy zaczyna od Global Mazda MX5 Cup, a potem już dalej np F3, GT3 itp w zależności od licencji. Niezbędnym na pewno jest aplikacja CrewChief - inżynier wyścigowy, który cały czas Cię informuje o wszystkim. Poradników na necie cała masa wink.gif

Smaczkiem jest to, że w iRacing ciupią często gwiazdy świata wyścigów. Ja dwa razy miałem przyjemność pośmigać z Maxem Verstappenem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Wed, 07 Oct 2020 - 19:00
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





iracing jest mega, ale tego darmowego kontentu jest... umiarkowanie duzo smile.gif Jak sie wciagniesz, to po 4-5 latach okaze sie, ze na abonement plus auta i tory wydasz 3-4k zl smile.gif niby nie duzo, ale drozej niz konkurencja.
Wg mnie warte mimo wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Wed, 07 Oct 2020 - 23:49
Post #18


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





No i nic.

Wziąłem się do roboty.

Założyłem konto (na razie na 3 miechy), zainstalowałem na lapku (gamingowym, ok 200 fps przy full HD) i podłączyłem do tv (Samsung 85q95t z freesync i działającym vrr).

Potem poustawiałem kierownice (Thrustmaster TS-XW).

Na razie w Mazdzie MX5 zrobiłem kilka kółek na Nurburgring.

Zrobiłem raptem 5-6 okrążeń, czasy w granicach 8:20-30.

Fajnie się jeździ, czuć frajdę i prawdziwy symulator.

Jak sobie trochę poćwiczę, to zagram sobie jakieś zawody.

Dzięki za info Pany.


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Thu, 08 Oct 2020 - 07:41
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(behbeh @ Wed, 07 Oct 2020 - 19:00) *
iracing jest mega, ale tego darmowego kontentu jest... umiarkowanie duzo smile.gif Jak sie wciagniesz, to po 4-5 latach okaze sie, ze na abonement plus auta i tory wydasz 3-4k zl smile.gif niby nie duzo, ale drozej niz konkurencja.
Wg mnie warte mimo wszystko.


Jak najbardziej się zgodzę, że tanio nie jest. Ale umówmy się, iRacing nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy chcą sobie pół godzinki pośmigać w niedzielę wieczorem. Do jest symulator dla ludzi, dla których simracing to hobby/pasja. Warto też dodać, że jeśli jeździ się już na dosyć dobrym poziomie to biorąc udział w poszczególnych ligach można na dobrych wynikach zarobić trochę dolków właśnie na kolejny content. Bywają super promocje, ja np skorzystałem na promocji 79zł/rok co była na Steamie.

Jak ktoś chce sobie czasem pojeździć to AC, ACC i innego tego typu gry są odpowiednie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Thu, 08 Oct 2020 - 09:51
Post #20


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





Jednak AC czy ACC to jednak nie ten sam poziom realizmu co iracing, bo już miałem wcześniej do czynienia z tymi pierwszymi.


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:48