Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fotelik dla pociechy, Jaki wybrać dla maluszka?
KrzysiekT
post Tue, 20 Jun 2017 - 21:21
Post #141


Rookie
Dołączył: Sun, 06 February 2011





Ze swojej strony polecam foteliki typu RWF. Swego czasu robiłem po 1200 km co weekend z dzieciakami, zainwestowałem w dwa (Axkid), i nie żałuje. Właściwie cała Skandynawia na tym śmiga, plus sama konstrukcja fotelika robi wrażenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Jun 2017 - 21:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Misior
post Tue, 20 Jun 2017 - 23:00
Post #142


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Spoko te foteliki tylko chyba zapomniałem o najważniejszym.
Moja jedna córcia ma 8 lat a druga 5. Ta młodsza to jeszcze spoko a starsza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomaszz
post Wed, 21 Jun 2017 - 09:07
Post #143


User
Dołączył: Thu, 21 April 2005
Skąd: Wawa





CYTAT(jackkpl @ Tue, 20 Jun 2017 - 16:30) *
Jeszcze taki komentarz na bazie moich obserwacji - w foteliku 9-18kg są własne pasy, trzymają dziecko jak należy. Do tego pochylone na maksa do tyłu ograniczy przeciążenie szyi podczas zderzenia. Foteliki 36kg to jakaś pie...a ściema. Nie mają własnych pasów, w zwykłym pasie dziecko źle siedzi (fotelik recaro Monza Nova 2). Dla mnie to jakiś gówniany marketing,a nie realna chęć ochrony dzieci. Dziecko powinno mieć 4 punktowe pasy i specjalne wsparcie dla głowy.


Amerykanie też doszli do takich wniosków i "wymyślili" fotelik z własną uprzeżą do 40 kg (później bez uprzęży, na zwykłe pasy jest jeszcze do 54 kg) - romer pineacle

https://us.britax.com/pinnacle-clicktight-booster-seats/
https://foteliki-pod-lupa.pl/nowe-foteliki/...wlasna-uprzeza/

w europie oficjalnie nie da się kupić, ale wiem, że ludzie ściągają to ze stanów i montują u nas smile.gif


--------------------
O3 1.8 TSI + Monterey 3.1 LTD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RTB
post Fri, 04 Aug 2017 - 20:13
Post #144


Rookie
Dołączył: Fri, 04 August 2017





Kilka moich spostrzeżeń

-wybierać takie z płaskim siedziskiem a nie wypukłym czyli profilowanym bo na tych dziecko wpada cały czas w tą samą pozycję która po dłuższym czasie będzie dla niego nie wygodna a na płaskim może posiedzieć trochę bardziej z przodu lub z boku jak mu będzie pasować

-wybierać takie które mają uprzęż do przypinania dziecka a sam fotelik przypina się pasem bo w razie uderzenia dziecko przyjmuje dodatkowo masę fotelika a poza tym pasy w samochodach są dla nich nie wygodne

-załatwić podstawki pod nogi tak żeby im nie wisiały bo po dłuższej jeździe małe dziecko nie powie że go nogi bolą tylko będzie płakać nie wiadomo dlaczego...

-przechylane do aut w których siedzenia są na stałe, ja akurat miałem tylne oparcia regulowane i dodatkowo fotelik z ruchomym oparciem stary Recaro więc tutaj problemu nie było
Go to the top of the page
 
+Quote Post
harnas55
post Thu, 29 Mar 2018 - 20:02
Post #145


User
Dołączył: Sun, 09 February 2014
Skąd: Pabianice





Przyszła i na mnie pora smile.gif Córka waży już 9 kg, siedzi już dość dobrze i zaczyna się nie mieścić w nosidełko. Przeczytałem kilka ostatnich stron tematu lecz mam kilka pytań może coś doradzicie? smile.gif

Chciałbym fotelik 9-36 kg lecz wszystkie te które widziałem nie mają własnych pasów tylko dziecko jest przypinane pasami z samochodu. Może ktoś widział fotelik w tym przedziale wagowym z własnym pasami dla dziecka?
Chciałbym, żeby fotelik miał system isofix wbudowany bez bazy. I by miał regulacje pochylenia dziecka do spania. Istnieją w ogóle foteliki z takimi parametrami?

Osobiście nic nie mogę znaleźć by spełniało wszystkie moje wymagania, a może warto jednak wybrać fotelik w innym przedziale wagowym? Chciałbym przeznaczyć na fotelik około 1000 zł. Poradźcie coś Panowie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Fri, 30 Mar 2018 - 09:35
Post #146


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Syn jeździ w Recaro Young Sport, który mniej-więcej spełnia twoje wymogi. Jest przeznaczony dla wagi 9-36kg w dwóch wersjach "wyposażenia" - dla dzieci 9-15kg są szelki montowane do fotelika oraz dodatkowe poduszki zawężające siedzisko. Jest też możliwość ustawienia kąta siedziska, nie do pozycji leżącej ale do bardziej odchylonej. Dla 15-36kg poduszki się wyciąga a dziecko się zapina pasem samochodowym. Nie ma Isofixa, przynajmniej mój (może jest wariant dostosowany), ale się bardzo łatwo zakłada i demontuje - dosłownie 10-20s roboty. Kosztował ~800zł albo i mniej.
Trzaskaliśmy po 1000km w kawałku i nie było problemów.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 30 Mar 2018 - 21:20
Post #147


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





za 1000zł ciężko będzie coś kupić z isofixem. Najtańsze to około 1300zł, później w górę bez ograniczeń. Polecam wybrać się do specjalistycznego sklepu który dobiera foteliki. Sam skorzystałem z pomocy w doborze fotelika w takim sklepie (w Rzeszowie BeeShop czy jakoś tak). Jest tyle szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę przy poprawnym doborze fotelika, że można się mocno zdziwić. W godzinę w moim aucie było z 8 fotelików, 6 nie pasowało w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo.. (BMW x5 e53). W moim wypadku skończyło się na foteliku CONCORD Ultimax i-Size, ma trochę kiepskie pasy (strasznie się kręcą przy zapinaniu, trzeba się namęczyć żeby odwinąć) ale wiem, że dziecko jeździ bezpieczne. W przypadku tego sklepu co kupowałem mogę dodać, że nie sprzedali mi najdroższego który był w aucie, tylko jeden z tańszych, ale pasujący. A chciałem Recaro.. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nagly86
post Sat, 31 Mar 2018 - 07:40
Post #148


User
Dołączył: Wed, 16 April 2008
Skąd: Francja





Nie znajdziesz fotelika z isofixem do 36kg. Isofix ma pewne ograniczenia. Mam concord reverso plus, to lekki fotelik i dziecko może byc do 23kg bodajże.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tsss
post Tue, 10 Apr 2018 - 06:50
Post #149


Frequent User
Dołączył: Mon, 25 August 2008





CYTAT(nagly86 @ Sat, 31 Mar 2018 - 07:40) *
Nie znajdziesz fotelika z isofixem do 36kg. Isofix ma pewne ograniczenia. Mam concord reverso plus, to lekki fotelik i dziecko może byc do 23kg bodajże.


Wybacz ale gadasz tak chyba dla samego gadania. Z absolutna pewnością siebie prezentujesz swoją opinię jako fakt.

Jest np. fotelik cybex pallas m-fix. Nie mam ale byly momenty, w ktorych rozwazalem go do drugiego auta.

Abstrachując od teorii o marketingo-spiskowych to ocene ma dobra w ADAC. Ma taka smieszna poduszke z przodu, ktora ma rozwiazywac problem uzycia pasow samochodowych do mocowania dziecka. Jak sie upoluje to mozna trafic go ponizej 1000 pln. A jak nie lubisz polowac to do 1200.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Wed, 11 Apr 2018 - 17:28
Post #150


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





takie tam na temat cybexa pallasa... wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=BFEtUxDu-bI

Poza tym z tego co wiem to i tak poduszke trzeba przypiac pasem za kazdym razem. Druga sprawa ze wiekszosc dzieci nienawidzi tego fotelika bo siedzenie w nim to forma ukrzyzowania...Dzieciaki dra ryje przeokrutnie w nim, najaralem sie na ten fotelik strasznie ale jeszcze szybciej sie z niego wyleczylem.

ja juz 2 miesiace mysle jaki foteliki kupic i dalej nie wiem co kupic, mysle o 9-36 ale podobno do dupy sa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 11 Apr 2018 - 19:34
Post #151


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Skusilem się na Cybexa i jest naprawdę dobry, poduszka daje wrażenie ograniczenia ruchów, ale to 1-2 dni, potem można jechać do Italii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nagly86
post Thu, 12 Apr 2018 - 09:56
Post #152


User
Dołączył: Wed, 16 April 2008
Skąd: Francja





CYTAT(tsss @ Tue, 10 Apr 2018 - 06:50) *
Wybacz ale gadasz tak chyba dla samego gadania. Z absolutna pewnością siebie prezentujesz swoją opinię jako fakt.

Jest np. fotelik cybex pallas m-fix. Nie mam ale byly momenty, w ktorych rozwazalem go do drugiego auta.

Wybacz ale sam gadasz o czymś, o czym nie masz pojęcia i chyba nie przeczytałeś mojego posta. W KAZDYM foteliku, gdy dziecko waży powyżej 18kg musi być mocowany na pasy. Poczytaj sobie warunki homologacyjne isofix. Chyba, że uważasz że homologacja to chwyt marketingowy i zamierzasz testować wytrzymałość isofix swoim dzieckiem to spoko. Fotelik może być do 36kg ale powyżej 18 tylko pasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stinger07
post Thu, 12 Apr 2018 - 21:29
Post #153


Rookie
Dołączył: Tue, 02 February 2010





https://www.youtube.com/watch?v=KokDpnNlmWI

Polecam RWF, sam kupilem Axkid.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 05 May 2018 - 17:49
Post #154


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





wyjaśnicie co to RWF? Też muszę kupić fotelik i siostra mi rzuciła temat 0-36 ISOFIX Joie Every Stage.
Macie z tym doświadczenia? Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie uwagi.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dzilas
post Sat, 05 May 2018 - 22:39
Post #155


User
Dołączył: Thu, 23 August 2007
Skąd: Częstochowa





Moim zdaniem same recenzje czy filmy na yt to nie wszystko. Ja ze swoją córką pojechałem i pomierzyłem wiele fotelików. Córka jest dość drobnym dzieckiem i były foteliki w których mimo dodatkowych standardowych poduszek latała we wszystkie strony. Ostatecznie po przesiadce z nosidełka jeździ już z półtora roku w Coletto Mokka. Isofix, do 18kg oczywiście, możliwość jazdy przodem i tyłem(RWF), regulacja nachylenia, obrotowy przez co zapięcie w pasy jest bardzo ułatwione. Długie trasy 1kkm bez problemu. Minusem dla mnie jest to, że na pusto w zimne dni (zima szczególnie) fotelik skrzeczał, co trochę drażniło ucho.

EDIT:
RWF - fotelik w którym dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 06 May 2018 - 00:19
Post #156


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





a dokładnie od RearWard Facing ten skrót.
Tyłem do kierunku jazdy bo zakłada się że większość dzwonów bedzie przodem w coś a dziecko ma słabe mięśnie karku/szyi. Wiec podpiera mu sie głowę w tym kierunku w który zadziała największa siła i odciąża szyje z tego obowiązku


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Sun, 06 May 2018 - 06:03
Post #157


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Tylko i wyłącznie obracany. Bardzo wygodne przy wkładaniu i wyciąganiu dziecka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Sun, 06 May 2018 - 09:24
Post #158


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Warszawa, Izbicka 8a

Fotelik.info

Znajomi kupili tam 2 foteliki już dla swoich bąbli. I naprawdę mega chwalą człowieka, który tam pracuje. Wybierz się i zobaczysz o co chodzi. Zmienisz też postrzeganie na foteliki np recaro które jadą na marketingu.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sun, 06 May 2018 - 21:47
Post #159


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





A ja od 3 miesięcy lub więcej szukałem fotelika... I dziś się zdecydowałem. A jak mam coś kupić to muszę zrobić co najmniej doktorat z wiedzy o przedmiocie...

Padło na Maxi Cosi Axiss Fix tylko już bez bajeru z poduszką powietrzną... bez przesady...

https://www.bociek.eu/7467-maxi-cosi-axiss-fix.html

Cena do przełknięcia bo tutaj akurat ok 1450 pln.

A dlaczego ten a nie inny? I dlaczego 0-18 a nie 9-36kg.

Ten fotelik bo:


-jest obracany 360* czyli jeśli nie masz odsuwanych drzwi na bok a zwykłe drzwi otwierane to wyobraź sobie że matka Twojego dziecka zaparkuje pod hipermarketem i odchyli drzwi i wsadzi dziecko do fotelika unosząc je i się wyginając a potem będzie wciskała się tyłkiem aby zapiąć pasy... murowane obicie drzwi w aucie obok... a tu obraca fotelik w stronę otwartych drzwi, wsadza dziecko, zapina i obraca. Jeśli jest filigranowa to niech już zacznie uprawiać podnoszenie ciężarów,
-podobno dobrze jak dziecko jeździ jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy... ale jak już jest darcie do obracasz sobie i dziecko jest widoczne i można je sprawnie spacyfikować,
-ma uchwyty na rozchylone szelki,
-lekko zaciskają się pasy,
-dzieciak bardzo brudzi i niszczy fotelik więc wyobraź sobie fotelik po 10 latach, złom...
-maksykoze łatwo będzie odsprzedać,
-dziecko osiąga 18kg w wieku około 3-4 lat, po tym czasie pchasz na olx fotelik bez problemu, dokładasz 200 pln i masz nowy, czysty, fajniejszy, bardziej dopasowany fotelik,
-małe dziecko jedzie tyłem, potem obracasz przodem jak podrośnie,
-ma 4 gwiazdki ADAC.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sun, 06 May 2018 - 21:51
Post #160


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(MadeInPoland @ Sat, 05 May 2018 - 17:49) *
wyjaśnicie co to RWF? Też muszę kupić fotelik i siostra mi rzuciła temat 0-36 ISOFIX Joie Every Stage.
Macie z tym doświadczenia? Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie uwagi.



podobno w tym foteliku cięzko zciska się pasy, trzeba się z tym mocno szarpac
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:27