Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochody polakierowane pod miernik :/
Sebas01
post Thu, 27 Jul 2017 - 09:59
Post #1


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Cześć wszystkim,

rozglądam się za kolejnym autem dla siebie i ostatnie dwa z trzech samochodów miały oryginalną wartość powłoki lakierniczej mimo dużej rzeźby - szpachla.

Powiedzcie mi czy są jakieś nowe metody szpachlowania i malowania, że opłaca się to robić w samochodach za 30/40k?

Da się to jakoś rozpoznać? Mi się udało poznać po tym, że lakiernik nie pomalował z jednej strony mocowania nadkola a z drugiej już tak + we wlewie paliwa było widać jakieś resztki natrysku farby i struktura była inna.

Dzięki!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 27 Jul 2017 - 09:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Leo
post Thu, 27 Jul 2017 - 12:45
Post #2


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Proste - na szpachel kładziesz srebrzankę w spraju (albo cokolwiek innego co ma w sobie dużo metalu) do pieców i na to dopiero podkład i lakier, albo sam lakier, nie pamiętam, czujnik wykrywa pierwszą warstwę "metalu" w postaci farby z dodatkiem.

tak słyszałem. Poprawcie mnie jeśli się mylę.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mjaza
post Thu, 27 Jul 2017 - 13:00
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 February 2005
Skąd: wwa





Mnie to z drugiej strony rozwala ilość osób, które w 100% oryginale są w stanie doszukać się szpachli, lakierowania itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Thu, 27 Jul 2017 - 13:10
Post #4


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





I niby jakich argumentów używają, że było robione? W tych co ja sprawdzałem ewidentnie było widać, że coś rzeźbione..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vendorowicz
post Thu, 27 Jul 2017 - 19:15
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Gdańsk





Np. że maska ma 60-80 a błotnik 130-150.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gofer
post Mon, 31 Jul 2017 - 08:31
Post #6


User
Dołączył: Sat, 16 November 2002
Skąd: Wawa





Widziałem na Lakiernicy na fb, usługa dodatkowo płatna. Klient dostarcza blachy w ory lakierze, lakier jest chemicznie usuwany do gołej blachy, potem ręka lakiernika z doświadczeniem i masz 120 mikronów smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MuMineQ
post Mon, 31 Jul 2017 - 08:42
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 April 2005
Skąd: Gorzów Wlkp.





Rynek nie cierpi próżni, jest zapotrzebowanie na usługę, to się ją wykonuje. Pozostaje olać lakier a skupić się na punktach mocowania zawieszenia itp. żeby wymarzony zakup jeździł chociaż prosto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Mon, 31 Jul 2017 - 09:49
Post #8


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Z samym malowaniem to bym się domyślił, że do gołej blachy i nowy lakier smile.gif Ale na tonę szpachli coś takiego zrobić to już coś smile.gif Z szukanie 350z w moim przypadku to jest tak, że ma prosto jechać reszta do ogarnięcia. Niestety tak wygląda rynek tego modelu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 31 Jul 2017 - 09:53
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Żadna "srebrzanka" czy szpachla z aluminium nie pomoże, jedynie zerwanie lakieru i malowanie od 0, albo przykręcanie elementów pod kolor. Też słyszałem o jakiś substancjach, które miernik będzie widział jako blachę, ale traktuje raczej jako mit, bo nigdy tego nie spotkałem.
Druga sprawa to statystyka, wg ubezpieczycieli samochód ma szkodę średnio co 3 lata, więc szukanie niemalowanego 10 latka jest bezsensem, nie mówię że takich nie ma ale bez przesady, podwójny lakier nawet na całym samochodzie nie wpływa ujemnie na jego użytkowanie, a szukanie "igieł" tylko nakręca kombinatorów do działania.
Już szybciej bym się skupił właśnie na zbieżności, czy decha/pasy są oryginalne, czy nie ma śladów na podłużnicach/wnęce bagażnika bo zwracając uwagę na drobiazgi jak podwyższoną grubość lakieru możemy władować się na auto z wstawioną ćwiartką, bez poduszek, ale z elementami kupionymi pod kolor na zewnątrz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Mon, 31 Jul 2017 - 10:08
Post #10


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Właśnie wszystko się rozbija o tą szpachle. Bo w jednym egzemplarzu aż pękła! Tyle było kitu nawalone a czujnik pokazywał 120 smile.gif Podwójne lakierownie mnie nie zraża...tylko tony szpachli i 120 na mierniku :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Mon, 31 Jul 2017 - 10:13
Post #11


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Sebas01 @ Mon, 31 Jul 2017 - 10:08) *
Właśnie wszystko się rozbija o tą szpachle. Bo w jednym egzemplarzu aż pękła! Tyle było kitu nawalone a czujnik pokazywał 120 smile.gif Podwójne lakierownie mnie nie zraża...tylko tony szpachli i 120 na mierniku :/


Pewnie masz uszkodzony czujnik albo źle skalibrowany skoro takie cuda pokazuje


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Mon, 31 Jul 2017 - 10:45
Post #12


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Miernik jest sprawny na 100% smile.gif Może to co pisał Leo jest bliskie prawdy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 31 Jul 2017 - 11:20
Post #13


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Jezu ludzie nie słyszeliście o farbie olejnej do ścian po której można przyklejać magnesy dla dzieci?? Kolega daje to na podkład i na to lakier dopiero
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Mon, 31 Jul 2017 - 13:14
Post #14


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Na wszystko sie znajdzie sposób jak widać na mierniki też. Przecież klepanie " zachodnich przystanków autobusowych" ćwiczymy od prawe 30 lat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Mon, 31 Jul 2017 - 13:42
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Kiedyś troche przeglądałem fora dla lakierników. - sa szpachle, podkłady dedykowane ,,pod czujniki" grubości powłoki i da się położyć szpachle a będzie wyglądać dla czujnika, że będzie ok.
Nazwami produktów nie rzucę, bo nie pamiętam i po jakiś przenosinach forum nie mam tam konta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Mon, 31 Jul 2017 - 14:22
Post #16


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Właśnie dlatego się zainteresowałem tematem, będzie trzeba po prostu oceniać powłokę lakierniczą innymi metodami^^
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 31 Jul 2017 - 14:59
Post #17


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Z tego co wiem farba olejna nie ma w składzie drobinek metali, szpachle z aluminium czy inne wynalazki też nie działają (sprawdzałem), ale np. farba magnetyczna do tablic już miała by szanse zadziałać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Thu, 03 Aug 2017 - 06:58
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





Dawno temu przy okazji zakupu paru drobiazgow do auta handlarz po dluzszej rozmowie pochwalil sie, ze u niego w okolicy dodaja opilki metalu do szpachli. Opilki mieli po cieciu blach. Po tym miernik mial wskazywac duzo mniejsza wartosc niz byla faktycznie.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Thu, 03 Aug 2017 - 09:08
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





A mówił po jakim czasie wychodzi korozja z pod lakieru? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Thu, 03 Aug 2017 - 09:39
Post #20


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Akurat nismo, które oglądałem było całe w kropkach rdzy smile.gif Może rdza wychodzi zaraz po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży tongue.gif?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 16:33