Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Modzone auta, dowody rejestracyjne i pałkersy, Obostrzenia, mundurowi z którymi żony nie sypiają i takie sytuacje
latajacy_nielot
post Wed, 26 Jul 2017 - 16:29
Post #1


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Właśnie czytasz temat, którego celem jest wymiana opinii na temat okazywania dowodu rej podczas kontroli.

Masz w aucie kubeł, nawet z homologacją sportową- przypuszczalnie nie ma homologacji drogowej. To samo kierownica. Pasy niby nie problem, ale czasem różnie może być.

W dowodzie wbite 4 miejsca dla pasażerów a z tyłu kanapy brak i siedzi rollbar. Zapinki maski, przez które potrącony pieszy (odpukać) rozpołowi się, normalnie wybuchnie- taką to różnicę wielką robi mała zapinka (zapinki maski zuo, dzieło szatana).

Słyszałem o sytuacji gdzie gość na dopuszczonych do ruchu semislickach musiał długo się kłócić i czekać na następny patrol żeby go puścili.

Co robić?

Wolicie po kontroli zabulić te 5 dyszek czy okazać dowód i liczyć na to że się nie przypieprzą?

Ja mam normalny samochód tylko z kubłem, kierą i pasami szelkowymi, z czego tylko szelki mają homo drogową. No i kołkowe zapinki maski masowej zagłady i zabójcze zapinki sprężynowe tylnej klapy. Zastanawiam się czy okazywać dowód rej. Jak Wy postępujecie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 26 Jul 2017 - 16:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Wed, 26 Jul 2017 - 17:15
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





stan techniczny mogą ci zakwestionować i bez okazywania dowodu.
Wiadomo że to wszystko to jest "zuo" i raczej nie szkodliwe - aż do chwili kiedy weźmiesz na maske pieszego a on zamiast centralnie rozbić sobie morde o szybe przejedzie się po zapinkach i rozerwie sobie tkanki.
Wtedy od "zuo" możesz przejść do "wypłacam rente komuś do końca życia". Zapewne raz na 10 tys dzwonów kogoś kierującego taki pecha dopada (pomijam tego rozoranego).
Kubły, pasy, rollbar, kierownica..itd to sprawy które dotyczą raczej głównie ciebie podczas dzwona. Tutaj łatwiej trafić na zrozumienie jeżeli samochód jest przygotowany "schludnie" i nie wygląda jak śmietnik na trytytki.
Z elementami na zewnątrz jest trudniej. Na to nie ma mądrych. Formalnie - podpadasz zawsze. A w życiu na drodze jak to w życiu a drodze - bywa różnie.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiki
post Wed, 26 Jul 2017 - 18:38
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 25 September 2011
Skąd: Wrocław





Mnie się zdarza zapomnieć dowodu, kiedy wybieram się na wieczorną przejażdżkę, bo auto mam zarejestrowane kilkaset km od miejsca zamieszkania. Każdy sfrustrowany policjant = wycieczka po odbiór papierów. Ale kwit polisy zawsze mam przy sobie. cool.gif
Za to dzienne kontrole są z reguły łagodniejsze - policjanci nie są wtedy na polowaniu, więc i granica tolerancji przesunięta jest w kierunku przymykania oka.


--------------------
'Impossible' is just a big word thrown around by small men.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
culmen
post Wed, 26 Jul 2017 - 22:52
Post #4


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Rozmawiałem z lokalnymi. Puki nie pałujesz po mieście i jeździsz tym na tor to OK, nie wnikają.


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Thu, 27 Jul 2017 - 02:30
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ci nie wnikają a inni wnikają. Przepis jest jasny. Reszta to ich dobra wola którą przy odrobinie złej woli można nazwać "niedopełnieniem obowiązków służbowych" i grozi im za o do 3 lat.
Trafi się życzliwy sąsiad któremu przeszkadza twój głośny samochód, złoży zawiadomienie i już w zasadzie nie będa mogli "nie wnikać".


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 27 Jul 2017 - 06:21
Post #6


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Zapinki trzeba zasłonić materiałem na chlapacze i problemu nie ma. Wersja mojego diagnosty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 27 Jul 2017 - 09:45
Post #7


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Wystarczy kupić Aerocatch, problem znika. Nikt nie każe też demontować seryjnych pasów, ja kiedyś zapinałem je na szelki, bo panom się nie podobały. Zapiąłem, pojechałem, po problemie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Thu, 27 Jul 2017 - 11:11
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Z tego co mi znajomy opowiadał to jak Cepik2 wejdzie od października/listopada to ma być ze wszystkim "gorzej" . Wszelkie niestandardowe elementy aut będą poddawane wnikliwej kontroli. System ma być mega rozbudowany, wszystko online - ponoć łącze 15mgbit na cztery stanowiska to będzie stanowczo za mało.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 27 Jul 2017 - 11:48
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(!markos @ Thu, 27 Jul 2017 - 09:45) *
Nikt nie każe też demontować seryjnych pasów...


Sędziemu automobilklubu podlaskiego się zdarzyło kazać tongue.gif Także różnie bywa niestety


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 27 Jul 2017 - 12:32
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Wombat @ Thu, 27 Jul 2017 - 02:30) *
ci nie wnikają a inni wnikają. Przepis jest jasny. Reszta to ich dobra wola którą przy odrobinie złej woli można nazwać "niedopełnieniem obowiązków służbowych" i grozi im za o do 3 lat.
Trafi się życzliwy sąsiad któremu przeszkadza twój głośny samochód, złoży zawiadomienie i już w zasadzie nie będa mogli "nie wnikać".

Sportowy samochód może być cichy wink.gif. Wystarczy odrobina chęci.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czerniel2
post Thu, 27 Jul 2017 - 12:38
Post #11


User
Dołączył: Sat, 19 September 2015
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(killme @ Thu, 27 Jul 2017 - 11:11) *
Z tego co mi znajomy opowiadał to jak Cepik2 wejdzie od października/listopada to ma być ze wszystkim "gorzej" . Wszelkie niestandardowe elementy aut będą poddawane wnikliwej kontroli. System ma być mega rozbudowany, wszystko online - ponoć łącze 15mgbit na cztery stanowiska to będzie stanowczo za mało.


Też słyszałem że to gówno mocno utrudni ludziom życie, kamery na stacjach i każdorazowo podłączany analizator spalin który jest podłączony bezpośrednio do kompa i wszystko jest bezpośrednio pakowane na serwer.

Polak potrafi - mam nadzieje że nasi ogarną jakieś obejścia dla tych farmazonów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Thu, 27 Jul 2017 - 16:52
Post #12


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Czyli rozumiem, że jak zakryję sobie spinki jakąś np gumą to gra muzyka? Poza spinkami jak pisałem mam tylko ten kubeł i kierę bez homo. Mam vana, kratka jest, butlę wożę, oo deski ładunkowej nie mam. Mam się przejmować czy nie? Auto zarejestrowane w Częstochowie, także jak zabiorą to będę musiał wypić dużo kompotu na uspokojenie.

Auto mam cichutkie bo wydech normalny, hydrołapy, klatki, rollbara czy innego tego typu wyposażenia nie mam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sztybor
post Fri, 28 Jul 2017 - 11:34
Post #13


User
Dołączył: Wed, 16 September 2015





CYTAT(czerniel2 @ Thu, 27 Jul 2017 - 12:38) *
Też słyszałem że to gówno mocno utrudni ludziom życie, kamery na stacjach i każdorazowo podłączany analizator spalin który jest podłączony bezpośrednio do kompa i wszystko jest bezpośrednio pakowane na serwer.

Polak potrafi - mam nadzieje że nasi ogarną jakieś obejścia dla tych farmazonów.


Tego wlasnie nie rozumiem.. po jaki ch... w Polsce tobie takie jaja, nawet w "eco" holandii na badaniu technicznym nie robia analizy spalin.. jedynie diesle bez DPF'a...

W PL zawsze musi byc polowanie na obywatela.. jak za j... komuny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 28 Jul 2017 - 11:49
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Akurar analize spalin mozna ogarnac, na przeglad dokladasz kata, closed loopa ma kazdy nowszy komputer. Do tego trzeba zrobic jakies urzadzenie pod obd, ktore wysle to,co powinno byc wyslane i tyle wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 28 Jul 2017 - 14:01
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(sztybor @ Fri, 28 Jul 2017 - 11:34) *
w Polsce tobie takie jaja, nawet w "eco" holandii na badaniu technicznym nie robia analizy spalin..

Jak już się zapatrujesz na innych to w DE i AT robią analizę smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 28 Jul 2017 - 14:58
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rezor @ Fri, 28 Jul 2017 - 14:01) *
Jak już się zapatrujesz na innych to w DE i AT robią analizę smile.gif


Ale podpinają się też pod OBD i patrzą, co tam jest? Tak jak napisałem, standalone może spełnić wymagania co do emisji spalin (odpowiedni AFR + katalizator), ale już po OBD nic nie wyśle.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 28 Jul 2017 - 15:05
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Mi robili do Umweltplakete i nic nie podpinali.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Fri, 28 Jul 2017 - 16:25
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Taki system jest od lat w UK i da sie z tym zyc , spokojnie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 31 Jul 2017 - 09:57
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





tylko anglia to nie polska, znajomy jeździł idealnym motorem po stacjach i gość powiedział na przykład, że motor jest dobry ale nie podbije przeglądu.. bo nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 31 Jul 2017 - 10:01
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





W UK masz kit car , masz możliwość ubezpieczenia auta sportowego (SCKAPE od hondy coś o tym pisał).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 09:07