Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ducato 2006-2010r padające sprzęgła., 2,3 i 3,0
Misior
post Thu, 12 Mar 2015 - 17:21
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Witam.
Mam pytanie odnośnie sprzęgieł w ducato z roczników po 2006. Na pewno ktoś się już spotkał z tym problemem.
Chodzi o to, że rozwalają się te sprzęgła na potęgę. Miałem już przypadek 2 razy w 2,3 i 3 razy w 3.0. Za każdym razem rozlatuje się tarcza. W 3.0 raz urwało wielowpust z całym środkiem, drugi raz rozleciał się plastikowy tłumik w tarczy a teraz po wyjęciu skrzyni (awaria łożysk) okazało się, że tarcza, która ma 5kkm ma tak wybity wielowpust ze za chwilę tarcza obróci się na wałku.
Wygląda to tak:


Ktoś ma pomysły czemu te sprzęgła się tak rozlatują albo co zrobic żeby się tak nie działo?

Dwa z reklamowanych sprzęgieł były uznane z powodu wad fabrycznych ale reszty nie uznają bo auto przeciązone, bo źle użytkowane itp, co oczywiście jest bzdurą.
Producent sprzęgła niema znaczenia bo testowaliśmy już LUKa. Valeo, FIATa. W każdym przypadku w środku itak jest valeo.
W inter carsie jak i w auto partnerze sprzedawcy otwarcie mówią, że sporo sprzęgieł z tych aut wraca na reklamacje ale większość jest nieuznana z jakiegoś głupiego powodu.

Z góry dzieki za pomoc
Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 12 Mar 2015 - 17:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hz10
post Thu, 12 Mar 2015 - 21:34
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





gównolit sie kłania. montowałem ostatnio zestaw sachs i po 5 tyś była wyciągana skrzynia z powodu awarii. okazało sie że docisk jest prawie przetarty na styku z łożyskiem wyciskowym. test twardości wykazał brak twardości tongue.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 13 Mar 2015 - 10:11
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(hz10 @ Thu, 12 Mar 2015 - 21:34) *
gównolit sie kłania.

Kurde spodziewałem/obawiałem się takiej odpowiedzi :/
Może jeszcze ktoś coś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Fri, 13 Mar 2015 - 17:46
Post #4


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Dziwne, u mnie w firmie jeżdzi Ducato 2008 rok, kilku kierowców. Ma najechane od nowości 190 tys km i ciągle fabryczne sprzęgło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Fri, 13 Mar 2015 - 18:22
Post #5









My również montujemy w aso OE peugeot - czyli OE Fiat i nie bylo takich przypadków..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 14 Mar 2015 - 13:14
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Może oryginalne na pierwszy montaz jest jakieś lepsze? Kumpel jak kupił to auto to miał 110kkm przebiegu na oryginalnym sprzegle i trzeba było wymienić bo slizgalo. Ale to akurat wina poprzedniego użytkownika bo twierdził że 1 bieg jest za krótki (trochę jest) i ruszał cały czas z dwójki przypalajac tarcze. Teraz Ducato ma 140kkm i wczoraj założyliśmy czwarty zestaw sprzęgła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zukreator
post Sat, 14 Mar 2015 - 15:25
Post #7


User
Dołączył: Tue, 04 December 2012





ja bym sprawdził współosiowość skrzyni z silnikiem, tj czy wszsytko dolega do siebie tak jak powinno i poskręcane jest na wszystkie śruby z takim samym momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sat, 14 Mar 2015 - 17:43
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Misior zakładasz już, jeśli dobrze pamiętam, trzeci temat związany z problemami ze sprzęgłem u znajomych - może najzwyczajniej jakiś błąd podczas montażu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 14 Mar 2015 - 17:51
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Wiem, że zakładałem już takie tematy ale niestety problem nadal nie został rozwiązany.
Jakby to było tylko u mnie to jeszcze bym się doszukiwał błędu w montażu. Analizowałem już możliwe błędy montażowe wiele razy. chyba, że w tym samochodzie jest jakiś mega myk, który trzeba zastosować przy montażu?
W firmie, która urzęduje na przeciwko mnie jest też ducato 2,3 i przy zmianie sprzęgła z oryginalnego na nowe, dopiero drugi komplet działa dłużej a pierwszy rozleciał się bardzo szybko.
Podobno to jest znany problem jak twierdzą goście pracujący na hurtowniach. Dużo tych sprzęgieł wraca na reklamacje. Wczoraj dodatkowo dowiedziałem się jeszcze w Harcie, że u nich też było kilka reklamacji. I tylko ducato 2.3 i 3.0. Z innym autami niema problemu.
Ja obstawiam tak jak hz10, że sprzęgła zrobione są z gównolitu i być może dodatkowo są konstrukcyjnie za słabe do tych samochodów?
Zobaczymy jak teraz będzie bo teraz wrzuciłem jeszcze nowy dwumas. Stary wyglądał ładnie, nie stukał, ale jak wiadomo nie da się go w 100% zdiagnozować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LAWNOWERMAN
post Tue, 17 Mar 2015 - 09:27
Post #10


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





Może radzikowski zrobiłby ci ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Tue, 17 Mar 2015 - 10:23
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Wiesz, myślałem już o tym tylko jest problem bo niema wielowpustu skąd podebrać. Jakby wina była w okładzinach albo docisku to OK. Ale tu niema na czym tarczy zrobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Tue, 17 Mar 2015 - 11:51
Post #12









Jak zalozysz tarcze na wałek to nie ma luzu? Moze wina nir lezy w sprzegle tylko w wadliwym/uszkodzonym przez tarcze walku sprzeglowym..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Tue, 17 Mar 2015 - 19:48
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Niema. Tarcza wchodzi pasownie.
Moze to wina łożysk w skrzyni? A dokładniej tych na wałku sprzęgłowym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS-MAT
post Thu, 19 Mar 2015 - 19:31
Post #14


eMpowered
Dołączył: Thu, 19 March 2015
Skąd: małopolska





Witam koledzy mam ten sam problem w Ducato 2.3 2008r wymieniłem już 4 tarcze ale już słysze że ta też sie rozleci bo zaczeła po 2000km hałasować jak poprzednie obrywa mi wieloklin w tłumiku drgań tak że mozna sobie swobodnie tym wieloklinem w tarczy obracać. Na początku gdy tylko sprzęgło zaczynało hałasować był luz na tym wielokinie około pół obrotu ale teraz zdenerwowałem się i dojeździłem na tej tarczy do końca i właśnie oberwało wieloklin całkowicie tak że chodzi sobie swobodnie w tarczy sprzegłowej już mi ręce opadają zregenerowałem skrzynie po pierwszej awarii sprzegła teraz wymieniłem koło zamachowe i widzę że dalej dzieje się to samo. Kontaktowałem się z serwisem Iveco /Fiat i mówiono mi że do iveco z tym silnikiem nigdy nie montują valeo ponieważ jest ten sam problem, a do Ducato innego producenta niż valeo sie nie dostanie poniewaz próbowałem kupiłem sachsa a w środku sprzegło valeo w LUK-u to samo i powiedziano mi wkońcu że nikt poza valeo nie produkuje tego sprzęgła tylko sachs , luk itp pchają valeo do swoich pudełek. Teraz założyłem oryginalne z serwisu Fiata oczywiście też valeo bo innego nie ma i słyszę już że tarcza znowu zaczyna hałasować. ręce mi już opadają teraz dzwoniłem do radzikowskiego i kazał mi przysłać starą(2 miesieczna) tarcze razem z dociskiem i może uda mu się jakoś to wzmocnić. Nie mam pojęcia co dalej z tym robić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cieplak
post Fri, 20 Mar 2015 - 08:48
Post #15


Super User
Dołączył: Fri, 04 May 2007
Skąd: triocity





wyprodukowac wzmocniony wielowpust i 1. zrobic sobie porzadne sprzeglo 2. sprzedac to innym ktorym to niedziala ?


--------------------
mk2 vrt 4motion
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 20 Mar 2015 - 11:06
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





AS-MAT napisz czy Radzik coś zdziała. Może zrobi jakąś mocniejszą werskę. Bo jeśli znajdzie na to jakiś sposób to następnym razem zrobię tak samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS-MAT
post Fri, 20 Mar 2015 - 11:24
Post #17


eMpowered
Dołączył: Thu, 19 March 2015
Skąd: małopolska





OK ma mi dać znać jak tylko sprzęgło do niego dotrze. Mam nadzieje że da rade bo kupiłem 2.3 ze względu na to że ma sztywne koło zamachowe więc mówie że przynajmniej tanio sprzęgło się będzie robić a tu 4 razy już wymienione i szykuje się 5 raz . A na oryginalnym sprzęgle z montażu nota bene również valeo auto przejeździło ponad 200 tys i teraz pluje sobie w brodę że nie zostawiłem tego oryginalnego sprzęgła bo wystarczyło by tylko okładziny wymienic i pewnie dalej by jeździło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS-MAT
post Wed, 22 Apr 2015 - 12:00
Post #18


eMpowered
Dołączył: Thu, 19 March 2015
Skąd: małopolska





Witam niestety Sprzęgło jest nierozbieralne jak powiedział Radzikowski i nic się z tym nie da zrobić ale znalazłem gościa który miał ten sam problem który zniknął dopiero po wymianie skrzyni biegów podobno skrzynie z początku produkcjii miały jakieś wady osiowości z silnikiem i właśnie chyba tak będe musiał zrobić założe nową skrzynie plus koło zamachowe po zmianach i mam nadzieje że pomoże bo jeżeli nie to trzeba bedzie sprzedać auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 22 Apr 2015 - 15:38
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





No to mnie nie pocieszyłeś smile.gif
Ciekawe czy wymiana skrzyni rozwiązuje problem zawsze czy akurat temu gościowi się udało?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Wed, 22 Apr 2015 - 17:33
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Może nie trzeba wymieniać całej skrzyni - może problematyczne są łożyska wałka/wałków.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 06:18