Shoutbox 0 nowych PW 


 
Closed TopicStart new topic
> [VAG 1.8T 150KM] Chip - kto robi dobrze, a kogo unikać?, Na południu Polski - opinie z forum są sprzeczne...
qwsazx
post Wed, 17 Nov 2010 - 16:59
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 04 July 2010





Witam.
Jest auto, silnik 1.8T, 150KM. Świeżo po gruntownym przejrzeniu, więc sprawne jest. Chcę zrobić chipa. Niestety pojęcie mam tylko teoretyczne, czyli wiem to, ile wyczytam w internecie, wcześniej takich rzeczy nie robiłem.
Przejrzałem różne fora, między innymi tutejsze, i znalazłem trochę opinii o różnych firmach, niestety często sprzecznych i niestety rzadko konkretnie odnoszących się do właśnie 1.8T.
Do kogo więc warto się udać z tym silnikiem? Mocno mieszane opinie znalazłem o Vtechu, różne o ziptuning i chojnackim, raczej kiepskie o 44tuning. Dobre o compsport, mastersie (choć tylko tdi), dynosoft, vtg, jk racing. Jest jeszcze dużo innych firm, ale przewijaja się sporadycznie.
Mieszkam w Rybniku, najczęściej bywam w rejonie Opole-Częśtochowa-Katowice, do firmy stamtąd najchętniej bym pojechał, ale oczywiście dalej też mogę w razie potrzeby.
Co sadzicie o CompSporcie z Bielska-Białej lub JK Racing (Tychy)? Zrobią mi porządnie tą w sumie prostą operację, ale ze shamowaniem i testami? Cena końcowa nie gra większej roli (w rozsądnych granicach oczywiście) bo wolę dać 2500 za porządną usługę, niż 1500 za odpieprz na kolanie.

Druga sprawa to jaki program byłby dobry? Bo jest pełno, od 180KM do 215 i odpowiednio Nm. Szukam nie takiego, który mi wypluje milion koni (wątpię w 215KM na seryjnych gratach i turbine k03), żeby się przed kolegami pochwalić, ale takiego, który da mi silnik w rzeczywistości żwawszy silnik i przełoży się na lepsze osiągi w normalnej jeździe, a nie tylko na czerwonym polu. Poczytałem trochę o wadliwych programach MTM (ale sprzed 5 lat - ciągle aktualne?) kiepskich od ziptuning i partaczach z 44tuning, dobrych od Ottingera i Vtecha. Wszystko było kilka lat temu, jak wygląda to dzisiaj?

Dzięki z góry.
Jeśli podobny wątek był już niedawno, proszę tylko o linka. Sam nie dotarłem do odpowiedzi, choć szukałem dość mocno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 17 Nov 2010 - 16:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kosiniak
post Wed, 17 Nov 2010 - 17:04
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 30 July 2004
Skąd: Łomża





to jedz do wawy do Rogala, MRMotors Mineralna smile.gif nie chce tu robic malej wojny i pisac czemu powiniennes odposcic sobie reszte, ale zaufaj mi, Witek zrobi ci to najlepiej!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeviLL
post Wed, 17 Nov 2010 - 18:00
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 22 May 2005
Skąd: Krakow





Na slasku masz compsport , dynosoft , moze cinsoft wink.gif googlaj , kukaj , dzwon i pytaj


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Wed, 17 Nov 2010 - 18:07
Post #4









po co cisnac az do stolicy? uderz do compsportu albo dynosoftu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Wed, 17 Nov 2010 - 20:26
Post #5


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





CYTAT(k-meal @ Wed, 17 Nov 2010 - 18:07) *
po co cisnac az do stolicy? uderz do compsportu albo dynosoftu.

albo do Digitun- uznanego usera masz tu na forum


--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GTG SQUAD1
post Wed, 17 Nov 2010 - 20:38
Post #6


User
Dołączył: Sat, 23 January 2010
Skąd: CK





Krzysiek GTO z digitun zrobi to porządnie. Mój program n zabawkowej turbinie jest piękny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strikerbest
post Wed, 17 Nov 2010 - 21:47
Post #7


User
Dołączył: Sat, 20 December 2008
Skąd: Łódź





Ja też polecam Digitun z Czechowic-Dziedzic. W tej chwili moje 1,8T (150KM) stoi u niego na warsztacie. Wrażenia będą za 2 tygodnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Owko
post Wed, 17 Nov 2010 - 21:53
Post #8


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





jak na razie jesteś na dobrej drodze, dobrze Ci też ziomki piszą powyżej. śmiało możesz pojechać do kompotów, czy do Jarka (JK). Mają hamownie, więc nie musisz dalej kombinować. odradzam jedynie V-Tech. temat zamykam, bo już się zaczęło reklamowanie tunerów, którzy mi auto zrobili, więc są najlepciejsi, także raczej się niczego nowego nie dowiesz.

chyba, że masz pytania pogłębiające, daj PW, otworzę.



--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 00:06