Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sedan klasy "średniej" do 18.000 PLN
radekrp90
post Sun, 04 Jun 2017 - 15:43
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Witam,
Szukam auta (nie dla mnie wink.gif ):
- musi być sedan,
- silnik nie ma znaczenia - ma być bezawaryjny i raczej do 2.0 litrów
- powinien nie być starszy niż około 15 lat
- przebieg raczej do 200.000 km (ale to akurat rzecz względna)
- przebiegi roczne poniżej 10.000 km - dosłownie do kościoła i do sklepu

Aktualnie poszukujący jeździ Mazdą 626 GE 1.8 '94 - gdyby nie korozja raczej by się nie chciał przesiadać.

Jak na razie, ograniczyliśmy poszukiwania do kilku mniej/bardziej oklepanych aut w różnych wersjach i prosiłbym o Wasze opinie, szczególnie przy autach z gwiazdką, o których praktycznie nie wiem nic:
- A4 B6 1.6,1.8,2.4 lub ewentualnie 1.9 TDI
- VW Jetta A5 1.6i/FSI, 2.0 FSI lub ewentualnie 1.9 TDI
- Saab 9-3* - tu kompletnie nie wiem czy to warte uwagi w tym budżecie, jakie są tam skrzynie (1.9 TiD ma M32?) ?
- Peugeot 407 1.8/2.0 benz i może 2.0 HDI* - jak z awaryjnością, bo w tej cenie to 90% diesle?
- Volvo S40 II* - raczej 1.6i ale są głównie diesle
I propozycje, moim zdaniem nie na ten budżet ale się pojawiają:
- Alfa Romeo 159
- Passat B6 1.6i/FSI, 2.0 FSI lub ewentualnie 1.9 TDI

Proszę o wasze opinie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 Jun 2017 - 15:43
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzej87
post Sun, 04 Jun 2017 - 22:38
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





E46 316i 1.9 za taką kasę znajdziesz naprawdę w dobrym stanie. Tylko nie bierz silnika 1.8 i 2.0 4 gary, bo są awaryjne.

Kolega taki męczy od kilku lat i nie wiele się tam dzieje, a przejechał ponad 100 tys. km.

Przy silniku jedynie poważniejsze to panewki korbowodowe. Obyło się bez szlifu wału.
Elektryka OK.
Zawieszenie przód (wahacze) robił dwa razy, ale jak dla mnie na tyle przebiegu to OK.


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 04 Jun 2017 - 23:36
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





e46 akurat bym odpuścił w przypadku 1.9. Lepiej już kupić 2.2 benzynę polifta. Żeby jeździć BMW trzeba lubić jeździć, inaczej "Pan nie będzie zadowolony". Wykreśliłbym wszystkie diesle z listy. Przy tych przebiegach rocznych przyszłego właściciela i realnych przebiegach nigdy ewentualne się naprawy nie zwrócą. No i w zimie dłużej trzeba czekać na ciepło w aucie. A4 b6 1,6 spotkałem się z zdecydowanie nadmierną konsumpcją oleju (1l/500km) m54 nie wiem jakim grobem musiałoby być żeby tyle łyknęło.
Laguna II polift!, c5, 407 są dobrymi opcjami, ewentualnie toyota avensis. Laguna nie będzie gniła jak bezwypadkowa, reszta francuzów pewnie też.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 05 Jun 2017 - 08:21
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Prosiłbym jednak o skupienie się na omówieniu propozycji wink.gif BMW nie jest rozważane, bo jest zwyczajnie ciasne (moim zadaniem jest mniejsze chyba nawet od S40-ki i Jetty). Poza tym to RWD, z którego rozważane były chyba Mercedesy klasy C ale tu raczej będzie problem z korozją w tej budżecie.

Co do Laguny II PhII i C5 - silniki są raczej ok (szczególnie benzyny) ale co z elektryką i zawieszeniem? Ja miałem styczność tylko z Laguną III.
Toyoty Avensis się pojawiają ale w wersjach 1.8, które też nie mają dobrych opinii.

Audi A4 1.6 - to nie to samo co w innych autach koncernu? Każdy to chwali jako w sumie bez awaryjne. Sporo pali, nie jedzie ale niby się nie psują, chyba, że mam złe info biggrin.gif

I co można powiedzieć o Saabach, bo wydają się z tego wszystkiego chyba najciekawszą propozycją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 05 Jun 2017 - 08:31
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





159 do 20 tys. już można kupić coś sensownego. Wersja 1.8 benzyna będzie w miarę bezproblemowa i takiej wersji warto poszukać bo większość nabywców szuka czegoś innego i może sie trafić w dobrej cenie z niskim przebiegiem. Tyle, że to auto kompletnie nie jedzie z tym silnikiem ale się prowadzi i wygląda. Diesel 1.9 tez nie powinien być złym wyborem ale tu bardziej wnikliwa weryfikacja przy zakupie jest konieczna. Wydaje mi sie, że C5 też jest niezłą propozycją tak jak Laguna III tyle, że to nie sedan i do 18 tys. będzie ciężko ładną sztukę. Większość Audi i BMW będzie niestety mocno zmęczona itd. i trzeba sporo szukać i się naoglądać aby coś sensownego znaleźć.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 05 Jun 2017 - 09:21
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Laguna III w wersji liftback/sedan (nie wiem jak to nazwać) jest po prostu brzydka. C5-ka wygląda jakoś przyciężkawo. Jak to mówi szukający - "nie mają sylwetki".

W Alfie obawiam się tylko skrzyń ale 1.8 ma 5-kę więc chyba nie ma z nimi problemów. Auto nie musi być rakietą - obecna Mazda ma 90 koni więc bez przesady wink.gif 140 KM w 159 da radę biggrin.gif

Jeszcze raz zapytam o Saaba. Zawieszenia to to samo co Vectra C (niby), silniki benzynowe mają swoje (warte grzechu np 2.0 150 KM), diesle fiata. Ale jakie są tam skrzynie nie znalazłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Mon, 05 Jun 2017 - 11:59
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Z tego co autor pisze to jest to auto dla kogos kto niezbyt ma zamilowanie do motoryzacji wink.gif

Wiem,ze ma byc sedan, ale poszukaj Octavii 1, kupisz ideal i jeszcze zostanie z zalozonego budzetu. Dla osoby ktora potrzebuje pojechac do sklepu i do kosciola wystarczy w zupelnosci.
np.
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia...l-ID6ySYZ5.html

http://allegro.pl/skoda-octavia-1-6-2006-k...6843337533.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 05 Jun 2017 - 12:20
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





No tak ale auto ma się też podobać. Skody się nie podobają - proponowałem nawet Superba I. Wszystko fajnie ale szkoda, że to skoda wink.gif

Auto ma być wygodne, ładne (rzecz względna jak wiadomo) i tym samym musi być sedanem. Budżet ograniczony jak widać. Z tego co udało nam się wspólnie z poszukującym ustalić wybraliśmy modele opisane w pierwszym poście mam tylko obawy czy te modele w tej cenie to dobry wybór.

W przypadku aut czysto niemieckich jakoś mam rozeznanie co i jak. Problem mam z francuzami, saabami czy alfą w tej cenie, bo nie wiem czego się spodziewać jeśli chodzi o zawieszenia czy elektrykę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 05 Jun 2017 - 13:37
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(radekrp90 @ Mon, 05 Jun 2017 - 09:21) *
Jeszcze raz zapytam o Saaba. Zawieszenia to to samo co Vectra C (niby), silniki benzynowe mają swoje (warte grzechu np 2.0 150 KM), diesle fiata. Ale jakie są tam skrzynie nie znalazłem.

Przednie zawieszenie jest praktycznie takie samo, tył jest zmodyfikowany i w odróżnieniu od opla pasywnie skrętny. Mają swoją benzynę 2.0t w trzech wariantach mocy (150, 175 i 210) a oprócz tego 1.8 i 2.8 opla, diesla 1.9 fiata i 2.2 opla. Saab chyba nie wciskał tam skrzyni m32, tylko f40.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 05 Jun 2017 - 13:47
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





A jak się sprawują te benzyny 2.0T? Jedyne co znalazłem, że coś może się dziać z wałkami wyrównoważajacymi. W nich były też te cewki w postaci kasety?
I oczywiście czy cena ~17-18 tyś PLN to cena na znalezienie dobre auta czy raczej trupa? Na portalach pojawiają się nawet jakieś 245 konne wersje ale to raczej odrzucam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 05 Jun 2017 - 17:02
Post #11


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(radekrp90 @ Mon, 05 Jun 2017 - 13:47) *
A jak się sprawują te benzyny 2.0T? Jedyne co znalazłem, że coś może się dziać z wałkami wyrównoważajacymi. W nich były też te cewki w postaci kasety?
I oczywiście czy cena ~17-18 tyś PLN to cena na znalezienie dobre auta czy raczej trupa? Na portalach pojawiają się nawet jakieś 245 konne wersje ale to raczej odrzucam wink.gif

Jedyny sensowny silnik do saaba smile.gif Nie spotkałem się z problemami z wałkami, to raczej wcześniejsza generacja silników, tu jedynie rozrząd może o sobie przypomnieć (ale raczej powyżej 300 tys. km) zresztą silnik w razie czego do 1000 zł kupujesz. Kaseta to też wcześniejsze silniki, tu są 4 cewki (przed liftem dość delikatne).
W tym budżecie spokojnie już znajdziesz fajny egzemplarz, w zeszłym roku sprzedałem swojego zrobionego na 280km i z lpg za 16, tyle że to był 2003r produkcji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 05 Jun 2017 - 19:45
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Alfa 159. Piękne auto z zewnątrz, i w srodku.
Posiadam diesla 2.4 w mieście pali mi średnio 8-8,5. Dało by się mniej ale ja nie umiem/niechce:). Przez dwa lata wysiadla tylko maglownica i wiązka elektryczna bagażnika co wiąże się z otwieraniem bagażnika ciegnem pod kanapa:)
Ogólnie ja jestem mega zadowolony z auta.
Trzeba tylko przełknąć mała ilość miejsca w środku i dość mały bagaznik.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 05 Jun 2017 - 19:56
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Więc tak, byłem dziś zobaczyć jednego Saaba 9-3 1.9 TiD (2005).
Nie wiem czy to cecha auta czy raczej egzemplarza ale to co dało się zauważyć:
- bardzo słabe hamulce (w porównaniu do Passata B6 i B4, które miałem to bliżej mu do tego drugiego)
- skrzynia ok
- silnik nawet przyspiesza ale raczej od 2.000 rpm - jak to diesel
- wnętrze dość powycierane i teraz nie wiem czy to aż tak duże zużycie (przebieg na liczniku 220.000 km) czy raczej cecha, schodziła miejscami powłoka z plastików, gałka wyświechtana itp (mniej-więcej wyglądało to jak w zużytych VW czy Audi z przełomu wieków gdzie schodziła czarna powłoka z plastików)
- fotel wysiedziany

Generalnie egzemplarz mnie nie zachwycił (choć za niespełna 13.000 PLN nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego) ale będę oglądał dalej.

Co do Alfy Romeo - boję się, że w tej cenie to będzie trup, w okolicy nie widzę zbyt wielu ciekawych egzemplarzy. Sam dla siebie jeszcze pół roku temu szukałem auta z końca produkcji i nawet w większym budżecie jest ciężko.

Pytanie mam jeszcze o Puga 407 - coś ktoś? Silniki są raczej ok (i chyba bez znaczenia jaki, jak widzę po opiniach) ale jak z elektryką i zawieszeniem?

Aha, zapomniałem jeszcze w pierwszym poście napisać o Mazdzie 6 - ale tu chyba ruda nie pozwoli nic ciekawego wybrać, co uważacie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 05 Jun 2017 - 20:25
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(radekrp90 @ Mon, 05 Jun 2017 - 19:56) *
- silnik nawet przyspiesza ale raczej od 2.000 rpm - jak to diesel

żeby szło poniżej 2k rpm to musiałbyś mieć z 6 litrów albo hybrydę xD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 05 Jun 2017 - 20:27
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





407 tam popularna usterka to psujaca sie regulacja nawiewów, trzeba raczej szarpac deske, ale temat jest opanowany.
znam dobrze 2 laguny: pierwsza to II ph1, druga II ph2, obie 1.9dci, obie chyba ponizej 200kkm dosc pewne, awarii powaznych zadnych, choc w tej ph1 raz w drodze rozkodowała sie karta-udało sie to w kilka godzin ogarnąć, w drugiej od słonca wstała deska, ale auto bylo malo uzywane, a stało ciagle w słoncu
te dwa auta bym polecił
1.6 FSI omijac szerokim łukiem


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 05 Jun 2017 - 20:34
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(hubi91 @ Mon, 05 Jun 2017 - 20:25) *
żeby szło poniżej 2k rpm to musiałbyś mieć z 6 litrów albo hybrydę xD

Dlatego napisałem - jak diesel wink.gif Wydawało się to ok.

CYTAT(Porszak @ Mon, 05 Jun 2017 - 20:27) *
407 tam popularna usterka to psujaca sie regulacja nawiewów, trzeba raczej szarpac deske, ale temat jest opanowany.
znam dobrze 2 laguny: pierwsza to II ph1, druga II ph2, obie 1.9dci, obie chyba ponizej 200kkm dosc pewne, awarii powaznych zadnych, choc w tej ph1 raz w drodze rozkodowała sie karta-udało sie to w kilka godzin ogarnąć, w drugiej od słonca wstała deska, ale auto bylo malo uzywane, a stało ciagle w słoncu
te dwa auta bym polecił
1.6 FSI omijac szerokim łukiem


Z tymi nawiewami da się jakoś uniknąć, od jakiegoś roku w wersji jest lepiej? Poza tym nic?

Laguna raczej odpada.

1.6 FSI - wiem, że ma wady ale raczej jeśli z pewnego źródła nie powinno być problemów (rozrząd to dziś już nie problem raczej).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 06 Jun 2017 - 13:11
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(radekrp90 @ Mon, 05 Jun 2017 - 19:56) *
Pytanie mam jeszcze o Puga 407 - coś ktoś? Silniki są raczej ok (i chyba bez znaczenia jaki, jak widzę po opiniach) ale jak z elektryką i zawieszeniem?

Aha, zapomniałem jeszcze w pierwszym poście napisać o Mazdzie 6 - ale tu chyba ruda nie pozwoli nic ciekawego wybrać, co uważacie?


Mazde 6 sobie odpusc, bo to fajne i dobre mechanicznie auto ale gnije okrutnie.

Pug 407 - bardzo dobre auto, najlepiej silniki 1.8 lub 2.0. Oba godne polecenia. Szczególnie warto szukac 2.0.
Diesle 2.0HDi to tez klasa sama w sobie, ale w tej cenie beda to auta zmeczone, i trudno znalezc cos z HDI nie zmęczonego z rozsadnym przebiegiem.
Zabezpieczenie antykorozyjne na 5+

Zawieszenie dosc trwałe. Z elektryką elektornika ja nie miałem zadnych problemów. Były wadliwe czujniki ABS w autach z 2005 roku, no ale mamy 2017 rok wiec jak byly wadliwe to juz na pewno zdązyli to wymienic.

Auto jak na przednionapędówke prowadzi sie fajnie, komfort wysoki.
Tanio da sie kupic bardzo wypasioną sztukę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Tue, 06 Jun 2017 - 14:20
Post #18


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Właśnie 407-ek w tej cenie wybór jest spory ale "niestety" większość to diesle (choć jest nawet kilka krajówek od I-właściciela z przebiegiem poniżej 200 tyś. km).

Zostaje więc jeszcze rozwikłanie czy 159-ka z 1.8 MPI w tej cenie to mina czy raczej można oczekiwać od tego jakiejś przydatności.

Jak rozumiem, pozostałe propozycje mam pomijać (S40, Jetta, Passat B6)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:32
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Saabem jezdzi sie bardzo fajnie, szczegolnie przy wyzszych predkosciach lepiej jak Laguna.
Mialem 2.2TiD i nie stwarzal problemow, raz zamek tylnej klapy zaczal szwankowac irozszczelnil sie cooler.
Lagune mialem ph2 2.0 16v - totalnie bezawaryjne auto, zrobilem +40kkm nie podnoszac maski, przejal ja moj tato, nawet wczoraj rozmawialismy, zrobil nia 45.000km ( ja przez poprzednie 40k kompletnie nic) wymienial sprezyne z przodu (felgi 17' i wydaje mi sie,ze jest ciut nizsza) teraz do wymiany lozysko (przebieg pod 300kkm), wiadomo eksplatacji tarcze/klocki nie licze.
B6 passka mialem golasa i nie polecam, zwyczajnie jakis kiepski wink.gif C5 2.0 pb z automatem - palila jak smok i kiepska dynamika.

Warto pomyslec Mondeo MK4. Bedzie najmlodsza konstrukcja, ma ogromny bagaznik, bardzo ustawny, duzo miejsca w kabinie, domyslam sie,ze ta osoba rakiety nie potrzebuje 1.6 pb moze byc za slaby,chociaz ludzie maja i nie narzekaja, ale 2.0 juz bylby ok, motor bezproblemowy, lyka gaz no i nie rdzewieje.Za 18k kupisz 07/08rok. Widze,ze sa tez diesle,ale ja bym uwazal. Osobiscie mialem 1.8tdci i byl studnia bez dna...

Mazde 6 tylko po lifcie i pb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Tue, 06 Jun 2017 - 17:02
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Osobiście mam uraz do Forda - mamy takie jako auta użytkowe (od nowości) i używane innych marek są bardziej pewne od nich wink.gif No chyba, że z silnikiem 2.5 volvo ale to inna liga.
Passata B6 mam sam ale rocznik '10 z TSI więc też nie ten budżet. Gdyby nie to, że z rodziny bym nie wziął.

Tak czy inaczej, zostaje więc dylemat pomiędzy 9-3, 407 i 159 (heh, same "cyfrowe" modele smile.gif ).

Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania, w kwestii tanich 159ek to chętnie poczytam, bo nie wiem czy się w to pchać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 09:25