Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Insignia 2.8 260KM
gość_hexx_*
post Fri, 10 Mar 2017 - 10:33
Post #41









CYTAT(Damzzii @ Fri, 10 Mar 2017 - 10:14) *
Nie, z opc nie miałem do czynienia, zwykła wersja.

Przepaść pod względem prowadzenia. Te auta mają różne konstrukcyjnie zawieszenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 10 Mar 2017 - 10:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomek evo
post Fri, 10 Mar 2017 - 12:19
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx @ Fri, 10 Mar 2017 - 07:01) *
Nie, nie wiem.
Podobno też Mercedes S AMG nie skręca, Audi S8 i BMW7 też nie .... prawda to ?
Weź takie gimnazjalne teksty "o skręcaniu" zachowaj na onet...


Mondeo i 159 nie ma odpowiednika jakościowego/wyposażeniowego.


Hexx o co Ci właściwie chodzi? Napisałem w uproszczeniu - bardzo wiele osób na tym forum używa tego określenia a Ty wyskakujesz z onetem i gimnazjalnymi tekstami.
Co do wyposażenia to się zgadze - to auto może mieć bardzo bogatą konfigurację. Podstawowym problemem Insigni i wielu modeli Opla jest stosunkowo duża masa własna. W porównaniu do VAG-a i wielu pokrewnych modeli Ople są (a właściwie były bo to się zmienia) po prostu dużo cięższe i to mocno rzutuje na osiągi, spalanie a także prowadzenie, które w Insigni jak pisałem jest dobre (jak na wiek konstrukcji nawet bardzo) ale nie rewelacyjne. Uwaga odnośnie wagi dotyczy także Alfy 159, która też jest zdecydowanie za ciężka ale prowadzenie tego auta jest zdecydowanie bardziej "sportowe" (ostrzejsze) niż Insignii. Mondeo nie jeździłem jako kierowca ale wszyscy chwalą i w prasie też (choć z nimi to różnie bywa z wiarygodnością).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Fri, 10 Mar 2017 - 13:39
Post #43









Co to w ogóle za brednia.... "nie skręca"...
Miałeś to auto, że tak piszesz ? Może podaj jakieś które wg. Twoich kryteriów.... skręca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 10 Mar 2017 - 16:31
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Dobra Hexx takiego zwrotu się czasami używa (ja go nie wymyśliłem) nie ma się co czepiać i ciągnąć tematu. biggrin.gif
Jak kojarzę to miałeś też Superba (jak czegoś nie pomyliłem). Jak oceniasz prowadzenie i ogólnie Superba vs Insignia?


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Fri, 10 Mar 2017 - 17:07
Post #45









Nie da się porównać.
Zupełnie inne auta, zupełnie inne prowadzenie i chyba inne zastosowanie.

W OPC główny pasażer siedzi za kierownicą, w Superbie z tyłu.
Pierwsze wrażenia z jazdy S2.. na zakrętach podpiera się lusterkami i nie hamuje wink.gif

Choć jak ktoś szuka dużego i w miarę mocnego kombi..
to S2 z silnikiem 3.6 V6, napędem 4x4 i skrzynia DSG może być ciekawa opcją. Auta dobrze wyposażone, nieźle wykonane ale bez zacięcia sportowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Fri, 10 Mar 2017 - 18:48
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(adamlass @ Fri, 10 Mar 2017 - 10:03) *
To czego w takim razie szukać w okolicach 75 tys. brutto z 4x4 i porównywalnymi osiągami, co sprawdzi się w mieście i w trasie? OPC wydaje się być całkiem całkiem wyborem. Trochę spalanie może przeszkadzać, chociaż jeżeli 10 w trasie jest osiągalne, to myślę, że warto się zastanowić.

tak rzuce, jesli trasy jest wiecej niz miasta... GS350 , z tym silnikiem wystepowalo 4x4. bezposredni wtrysk i posredni pewnie tez, ale nie wiem czy taka kombinacja wystepowala w EU-mowa o mk3


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Fri, 10 Mar 2017 - 19:28
Post #47


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Oglądałem Superba Sport 280KM. Fajny bagażnik i to zarówno w kombi jak i w liftbacku. W środku jakaś masakra. Chyba ktoś zwrot Simply Clever potraktował zbyt poważnie. Deska jak by ktoś ją z kawałka drewna ciosał. Boczek drzwi wygląda jak w Polonezie. Przykręcili po prostu rączkę. Jeszcze w wersji L&K trochę wygląd ratuje ta niby skóra ale w wersji Sport to wygląda po prostu okropnie. Na zdjęciach tego nie widać ale na żywo zrobiło na mnie straszne wrażenie. Fotele w Mondeo ciaśniej trzymają ale te w Superbie Sport wyglądają ładniej tongue.gif
Jak ustawiłem sobie fotel z przodu to z tyłu nie mogłem oprzeć ud o kanapę. W Mondeo nie mam takiego problemu. Nawet poleciałem specjalnie usiąść u siebie z tyłu bo mówię niemożliwe - a jednak. A nie jestem jakiś specjalnie wielki ani gruby 190cm/100kg. Może kwestia ustawienia wysokości siedzenia.
Także zanim ktoś miałby w planach zacząć się podniecać Superbem to najpierw proponuję obejrzeć jak to auto wygląda w środku.
Ps.
Nowy Kodiaq to jest dopiero śmiech. Nie wiem czemu jest tyle szumu wokoło tego auta.

Tak patrzyłem na Mondeo MK5 z USA to raczej ciężko będzie znaleźć coś konkurencyjnego. Wiem, że auto będzie z mniejszą lub większą przygodą, trzeba po prostu szukać takiego z mniejszą np.:
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk5-2-0-ecoo...71.html#thumb/5
Gdzie ja znajdę auto tej klasy, w takim roczniku za takie pieniądze ... Będę musiał jakoś przeboleć te lipne osiągi.
Chyba, że jest jakiś wałek, o którym nie wiem to mnie sprowadźcie na ziemie.
hexx Ty chyba jakieś auta ze stanów ciągniesz to pewnie jesteś oblatany w kwestii potencjalnych wałków laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Fri, 10 Mar 2017 - 20:33
Post #48


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





hexx lubi amerykance które nie skręcają... może nie wie jak prowadzi się prawdziwe auto biggrin.gif



no offence smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Fri, 10 Mar 2017 - 21:12
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Moze mi ktos wytlumaczyc fenomen Opla Insygni? Ze floty to biora to wiadomo, taka polityka cenowa Opla, ale prywatni odbiorcy? Duzy i ciezki kloc, ciasny w srodku, powolny z kiepskim designem wnetrza. Typowy Opel, niezaleznie od wersji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 10 Mar 2017 - 21:31
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Insignia ma niezawodne dielsle, niezłe benzyniaki znoszace LPG, bardzo sztywne nadwozie - blacharze marudzą. Wygląda ciekawie, wnętrze ma świetne fotele i poza golasami niezły wygląd, zawias do dziś nie odbiega mocno od czołówki i takie tam. Silnik 2.8 przeciętny, 2.0 lepsze i rozwojowe, ale też paliwożerne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 11 Mar 2017 - 00:58
Post #51


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Porszak @ Fri, 10 Mar 2017 - 18:48) *
tak rzuce, jesli trasy jest wiecej niz miasta... GS350 , z tym silnikiem wystepowalo 4x4. bezposredni wtrysk i posredni pewnie tez, ale nie wiem czy taka kombinacja wystepowala w EU-mowa o mk3


Dobry pomysł. Fajne, niezawodne auto. I tak jak mówisz jest dodatkowo pomocniczy wtrysk pośredni. Lex ma jeden spory problem, brak składanej kanapy i mały bagażnik


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sat, 11 Mar 2017 - 04:46
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(BeeMiX @ Sat, 11 Mar 2017 - 00:58) *
Dobry pomysł. Fajne, niezawodne auto. I tak jak mówisz jest dodatkowo pomocniczy wtrysk pośredni. Lex ma jeden spory problem, brak składanej kanapy i mały bagażnik

kanapa, bagaznik i mozna dorzucic jeszcze brak mozliwosci znaleziania dobrej pozycja dla wysokich osob. mam 186cm i szyberdach, siedze juz pod samym sufitem, fotel nie opusci sie tak nisko jak w bmw. brakuje mi regulacji kierownicy, zeby miec ja blisko jak lubie i przez to oparcie mam dosc pionowo, a to wplywa na bliskosc podsufitki. mialem corse d opc. tam gdzie corsa na ori kolach trudno bylo zawrocic na osiedlowym skrzyzowaniu na raz, lexem zrobilem to za pierwszym podejsciem nie starajac sie na mm byc przy kraweznikach. na miejskie wojaze wplyw ma jeszcze jego dlugosc. czesto wchodzi na styk na miejsca prakingowe.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:14
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





a 335i/335d e91? Oba po programach będą szybkie i prowadzące się, w miarę wygodne, można mieć w xdrive i automacie.
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e...s-ID6yKIzr.html
tylko czy nie za tani?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:27
Post #54









CYTAT(TeddyBear @ Fri, 10 Mar 2017 - 19:28) *
Także zanim ktoś miałby w planach zacząć się podniecać Superbem to najpierw proponuję obejrzeć jak to auto wygląda w środku.

3 generacja jest porażka jakościową.. dlatego kiedyś pisałem, że KIA jest lepiej wykonana
2 generacja jest fajniejsza pod względem materiałowym

.... ale jak się ma taki budżet jak Ty i wymagania jak w opisie, to bez urazy... nie ma co wybrzydzać za bardzo wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:29
Post #55









CYTAT(TeddyBear @ Fri, 10 Mar 2017 - 19:28) *
hexx Ty chyba jakieś auta ze stanów ciągniesz to pewnie jesteś oblatany w kwestii potencjalnych wałków laugh.gif

zamawiam nowe wink.gif
a na używanych... temat trochę skomplikowany bo można trafić na minę
musi się zająć tym ktoś obeznany i zaufany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:31
Post #56









CYTAT(Łukasik @ Fri, 10 Mar 2017 - 20:33) *
hexx lubi amerykance które nie skręcają... może nie wie jak prowadzi się prawdziwe auto biggrin.gif

napisz mi zatem miszczu
chętnie poczytam

PS
to czym jeździsz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:34
Post #57









CYTAT(HMP_inc @ Fri, 10 Mar 2017 - 21:12) *
Moze mi ktos wytlumaczyc fenomen Opla Insygni?

znajdź NOWE, równie dobrze wyposażone, z równie dobrymi fotelami, równie nowoczesne, z równie dobrym zawieszeniem i układem hamulcowym, równie mocne (powyżej 300KM), z napędem 4x4 i 20" felami auto...... w cenie 200k..
które może fabrycznie rozpędzić się do 270km/h
smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:50
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





W każdym teście porównawczym dla handlowców jednej z marek (10 modeli z segmentu D) Insygnia zawsze okupuje przed ostatnie miejsce, obok Avensisa. Dramatyczna ergonomia (dotykowa regulacja temperatury to jakaś kpina), ciasnota, wygłuszenie, masa własna, AWARYJNOŚĆ !!, zawieszenie... (na to samo szkolenie trafiają doradcy serwisowi, wielu z nich pracowało w Oplu i mamy info z 1 ręki). Nigdy w życiu nie kupiłbym żadnej Insygni. Nigdy. 508 bije ten wynalazek na głowę.
A robiliśmy takie szkolenie dwa razy w 2016 roku, ze względu na wprowadzanie na rynek sedana a potem kombi danej marki.


Update: Musiałem sprawdzić żeby nie sadzić głupot: Passat Variant B8 Higline 280 KM ma 5.7 do 100 i cena zaczyna się od 170.000. A to pierwszy z brzegu przykład.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 11 Mar 2017 - 09:59
Post #59









no niestety.. dużo w tym racji
ergonomia + pewne rozwiązania pozostawiają sporo do życzenia i trzeba się do nich przyzwyczaić (tak samo jak i w Vectra C)
pierwsze modele były awaryjne
słabe zawieszenie też raczej problemem ubogich wersji
jest bardziej ciasna w środku niż wydaje się patrząc z zewnątrz
wygłuszenie to raczej problem ubogich wersji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 11 Mar 2017 - 10:00
Post #60









CYTAT(lagadula @ Sat, 11 Mar 2017 - 09:50) *
Update: Musiałem sprawdzić żeby nie sadzić głupot: Passat Variant B8 Higline 280 KM ma 5.7 do 100 i cena zaczyna się od 170.000. A to pierwszy z brzegu przykład.

porównaj wyposażenie
dołóż to co ma OPC i już wychodzi drożej
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:22