Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Autolaweta - co jako baza do budowy, rozkmina
perlik
post Sat, 17 May 2014 - 09:51
Post #21


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





No właśnie, nie chcę robić lawety do jazdy po kraju tylko, chce ją mieć max legalnie.

Przeleciałem ogłoszenia i powiem, że szału nie ma. Nie widać T4 dobrej pod takie mody, nie ma nic praktycznie.


Dalej proszę o opinie o bazie do budowy z fiata / opla / renault / citroen.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 May 2014 - 09:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
perlik
post Sat, 17 May 2014 - 13:23
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





np. taki citroen jumper 2001r ma dmc zbliżone do 3,5t, sporo chłodni jest tego, jakiś pak itp, wiec łatwiej znaleźć niż T4.
Tylko silnik w takim 2,5 na 100 km co szału nie robi .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Sat, 17 May 2014 - 17:37
Post #23


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





Poszukaj LT'ka ten około 2000r. chodzi mi o ten model, nie konkretnie rok. Też ma silnik 5cyl. 2.5tdi, a dmc większe i rama. Do tego lekka zabudowa i będzie lala. Tylko na szybkim moście żeby był, bo na wolnym przelotowa w trasie będzie tragicznie niska.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Sat, 17 May 2014 - 20:57
Post #24


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





hmmm LT jest dosyć masywny i sporo waży sam w sobie,
silnik 2,5 110 km ? czy 2,8 130 km ?
w LT spalanie minimalne to 10 i więcej.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patryk.
post Sat, 17 May 2014 - 21:48
Post #25


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: SGL / M / GAP





Jest na forum t4 typ co ma Multika z hakiem zarejestrowanym 2000kg, ale dmc 4200 czy 4250kg. Wszystko full legalnie Włącznie z przeglądem i tabliczka na pasie przednim. Nie wiem jak to się ma do planowanej lawety ale możesz zapytać co i jak. Nicka podam via PW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
freq
post Sat, 17 May 2014 - 22:31
Post #26


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 October 2008
Skąd: okolice Breslau





LT mojego ojca dopel kabina krótka ram z paka ważył 2150 po przedłużeniu z paka 4,2m i plandeką 2400 więc krótka kabina i najazd będzie dużo lżejszy. Jak chcesz lekki samochód to bierz nowego mastera 2.3 dci taki z krótką kabiną kontenerem i windą waży 1800 :-). Jak chcesz mieć dużo na haku to z tego co mój ojciec się dowiadywał to nic nie można zwiększyć, z DMC jest także jak masz niższe niż w homologacji to możesz zwiększyć do wartości z homologacji ale nie każdy widział komunikacji ci to puści. Od kwietnia tego roku w Niemczech każdy zestaw powyżej 3.5 DMC ma mieć tacho, książka się nie liczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Sat, 17 May 2014 - 23:23
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





CYTAT(freq @ Sun, 18 May 2014 - 01:31) *
LT mojego ojca dopel kabina krótka ram z paka ważył 2150 po przedłużeniu z paka 4,2m i plandeką 2400 więc krótka kabina i najazd będzie dużo lżejszy. Jak chcesz lekki samochód to bierz nowego mastera 2.3 dci taki z krótką kabiną kontenerem i windą waży 1800 :-). Jak chcesz mieć dużo na haku to z tego co mój ojciec się dowiadywał to nic nie można zwiększyć, z DMC jest także jak masz niższe niż w homologacji to możesz zwiększyć do wartości z homologacji ale nie każdy widział komunikacji ci to puści. Od kwietnia tego roku w Niemczech każdy zestaw powyżej 3.5 DMC ma mieć tacho, książka się nie liczy.





no włąsnie temu LT odpada bo jest za ciężki, średniej klasy auto i bedzie przeładowane.
ale jeszcze poszukam info ile sam LT waży na ramie, bez żadnej zabudowy.


nowy master ciekawa opcja ale stanowczo za droga, koszt auta i koszt zrobienia zabudowy na lawetę to ładna suma się robi,


ogólnie jak na razie to skłaniam się do auta typu ducato / master z roczników 2000 - 2005.

a jak nie to ducato 1995r i tu wydać więcej na alu zabudowę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Sat, 17 May 2014 - 23:33
Post #28


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





LT'k spali minimalnie więcej co T4, przecież to te same silniki. Oczywiscie ten 2.5 102KM. A przy tym będzie miał sporo ładowności, no i z papierami nie będzie cyrku. Jak cię takim T4 przerobionym w niemczech zobaczą to kontrola murowana...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Sun, 18 May 2014 - 21:34
Post #29


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





CYTAT(RobertGTI @ Sun, 18 May 2014 - 02:33) *
LT'k spali minimalnie więcej co T4, przecież to te same silniki. Oczywiscie ten 2.5 102KM. A przy tym będzie miał sporo ładowności, no i z papierami nie będzie cyrku. Jak cię takim T4 przerobionym w niemczech zobaczą to kontrola murowana...





NO właśnie niee ! LT to spalanie 2-3 litry więcej niż T4, czyli 10 - 12 litrów.
Gorzej zrobić zabudowę bo masa własna jest spora, sam LT jest ciężki i uzyskanie dobrej ładowności to wyczyn, dobrej = legalnej.


na alegronie jest dużo autolawet do sprzedania, ceny hmmm nie za wysokie bo ?, bo ładowność 1300 kg albo coś takiego,


dukato 95r ładowność do uzyskania 1700kg, pneumatyczne zawieszenie, dobra wciągarka, alu zabudowa, tanie auto,
kwestia silnika, kupić jakiś zwykły i ładować 2,8 120 km czy coś innego ?
kurde mać uczepiłem się tego dukato hehehe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jebberywocky
post Tue, 20 May 2014 - 08:14
Post #30


Rookie
Dołączył: Sun, 19 December 2010
Skąd: Kielce





Kolego, jesli chcesz miec auto tanie w eksploatacji z w miare oszczednym silnikiem to tylko sprinter (95-99) 312 lub lt 2.5 tdi. Zadne t4 nie spali Ci 6 litrow z obciazeniem. Przerobione T4 na kazdej zagranicznej kontroli bedzie trzymane bo wiedza ze 90% takich samochodow ma przewalona mase... jezdzilem bardzo duzo i sprintetem i lt-kiem i z 1500 -1600 kg na plecach palily 10-11 litrow. Czesci sa smieszne tanie, naprawa banalnie prosta. Sprowadz sobie takiego z DE czy UK (wazne zeby rama byla zdrowa) reszta blacharki to kosmetyka, przejzyj podzespoly, zrob lekka zabudowe i masz oryginalny samochod z DMC 3500 ktory zrobi kolejne 500 tys bez zajakniecia. Wazne zebys dbal o oleje i filtryj (max co 10 tys km). Paliwa zadnego sie nie boja. Demonami predkosci te samochody nie sa ale przy szybkim moscie podróżowanie z predkosciami 120 km z obciazeniem nie bedzie problemem. Szybsze sa juz tylko nowe busy. Kiedys mialem podobny problem z wyborem i tez eksperymentowalem a to z fiatem a to z renault. Pieprzylo sie w nich cos non stop. A to zawieszenie do remontu co chwila, a to wtryski, a to linki do biegow, dyskoteka na liczniku itp. No i generalnie przod naped do lawety srednio sie nadaje.... Jak bedziesz kial pytania dot LT czy Sprintera to pisz PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Tue, 20 May 2014 - 15:02
Post #31









LT28 2.5 TDI 109 KM, wysoki, średni, nie załadowany pali 9l/100 KM.
Ja szukałbym albo Mercedesa Sprintera 212/312D (2.9TD 129 KM) albo Volkswagena LT28/LT35. Z czego skłaniałbym się w stronę Mercedesa, który ma łańcuch a nie pasek rozrządu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Tue, 20 May 2014 - 18:47
Post #32


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





Potwierdzę raz jeszcze, LT 2.5tdi lub ew Sprinter ze starym motorem, chociaż sprintery poprostu strasznie gniją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarekR.
post Tue, 20 May 2014 - 20:29
Post #33


Rookie
Dołączył: Sun, 18 May 2014
Skąd: Koszalin





Bierz Sprintera Doppel kabine z długą ramą i silnikiem 2,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Tue, 20 May 2014 - 22:44
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





chyba pójdę w sprintera jak tak.
ile waży sprinter (np. 312 2,9) na ramie ? goły bez żadnej zabudowy ?

Tylko ta podwójna kabina, raz że waga dodatkowa, więcej zabawy w przedłużanie, po załadowaniu masa idzie więcej do tyłu,
hmmmm w trasie można się przekimać tylko w tym a jakie plusy po za tym ? chyba nie ma za dużo plusów w podwójnej kabinie,
To ma być auto do wożenia innych aut a nie do wożenia całej rodziny i ich.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Tue, 20 May 2014 - 23:37
Post #35


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





No z kabiną to już twoja decyzja, czy będziesz kogoś woził jeszcze, czy się przyda czy nie. Ja bym raczej szukał zwykłej pojedynczej, bo i jak sam zauważyłeś to dodatkowa masa itp. No i silnik 2.9td na pompie zwykły, a nie żadne cdi'ki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Wed, 21 May 2014 - 09:14
Post #36









To ten sam silnik co w W210 E290 Turbodiesel (mój kolega ma takiego z przebiegiem ponad 700000 KM). Ciekawostką jest to, że jego konstrukcja to tak naprawdę OM602 tylko trochę unowocześnione. Tak więc mamy pancerny silnik z 10 zaworową głowicą (2 zawory na cylinder), jednym wałkiem rozrządu i w miarę znośne osiągi jak na samochód dostawczy. W dodatku jednostki te po chip-tuningu spokojnie osiągają 160 KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
freq
post Fri, 23 May 2014 - 00:08
Post #37


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 October 2008
Skąd: okolice Breslau





2.9 td ma strasznie dobry wzrok i sprint z tym motorem jest głośny przy prędkościach autostradowych od 2.5 tdi. Lt mojego ojca podwójna kabina i krótka rama na pojedynczym kole ma w dowodzie oryginalnie wbitą 1950 kg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Fri, 23 May 2014 - 07:27
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Sprinter i LT niby wagowo ważą prawie tyle samo (info z neta), sprawdzałem auta z zabudową skrzyniową.

Nie znalazłem tylko ile waży goły sprinter bez kontenerów, pak itp,


jak mam wybierać pomiędzy lt a mercem to wolę chyba merca raczej, ale nie wykluczam vw, kwestia tego co się trafi w lepszej promocji.

Na pewno nie będę szukał t4 i tym podobnych małych aut.


Dziękuje wszystkim za pomoc cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autolawety
post Mon, 23 Feb 2015 - 19:11
Post #39


Rookie
Dołączył: Mon, 23 February 2015





Zajrzyj na http://autolawety.net.pl/ Sprawdzisz co nadaje się na autolawetę. Ewentualnie co jest wybieranie na bazę autolawet najczęściej cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeMarian
post Mon, 23 Feb 2015 - 19:45
Post #40


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 October 2012
Skąd: Bytów





Coś się ruszyło w temacie?


--------------------
Laguna 3 2.0dci
E36 323i
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 05:27