Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ogromny dylemat... Serce czy rozum, V8 czy r4? Nowsze czy starsze?
Sankylo
post Sat, 29 Apr 2017 - 23:21
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Hello!

Od kilku mięsięcy borykam się z dość sporym dylematem. Prawko mam od 2 lat, rocznie robię te 15tysięcy. Aktualnie poruszam się benzyną 1.4 MPI 60koni.... w Skodzie Fabii...
Jest to samochód bez obsługowy, mimo tego,że progi rdzewieją, podośniki szyb robi się co rok to autko jest super jako samochód do poruszania się z pkt A do pkt B. W mieście to pali to około 7,4 - 8.7 , zaś w trasie jest to około 6-7l. Trasa do 120km/h bo wyżej to udręka.

Po 2 letniej przygodzie przyszedł czas na samochód który choć trochę da się pokochać za coś! Bo ówczesny jest do bólu poprawny.

Na zakup samochodu mam około 20-25 tysięcy, choć można by i podszarpać do 30k.

Nie mam jakiś sztywnych kryterii, jestem młodą osobą (21) i większość czasu podróżuje po przedmieściach i wsiach. Rzadko typowe miasto.
Jestem sceptycznie nastawiony na diesle. Nie znoszę tego klekotu ( wolne obroty) i miłuje cichą i kulturalną benzynke, zresztą raczej w moim przebiegu i warunkach diesel nie był by najlepszą opcją.

Nie potrzebuje dużego samochodu, ale nic raczej nie szkodzi jeśli takowy by był. Raczej 4/5 drzwi.

Ale podsumowując, żeby nie pisać jakiś długich litani.
Poszukuję samochodu, w miarę taniego w utrzymaniu, raczej benzynę. Coś w okolicach 200 koni.

Propozycje :

Lexus GS 430/300 + LPG - V8, podobno bezawaryjny, wysoki komfort.
BMW E39 3.5/2.5 + LPG - Generalnie samochód bardzo fajny

Czy generalnie zapomnieć o " prawdziwej słusznej motoryzacji " i pójść w stronę :

GOLF V/ Octavia RS 2.0 TFSI
Skoda Superb I Gen 2.8 V6/ 1.8T

Alfa Romeo 159 1.9 jtdm - I tutaj właśnie odskocznia od w/w propozycji. Biorę pod uwagę zakup tego samochodu + dokupienie czegoś " more fun " na weekendy.

co myślicie o tym zestawieniu ?

Za Lex/bmw przemawia komfort, relatywna bezawaryjność. Za GOLF V/OCTAVIA - wiek, moc, sprawy utrzymania nie licząc wpadek silnikowych.

Za Alfa romeo - serce i rozsądek. Z każdego po trochu.

Wiem,że nie jesteście w stanie za mnie podjąć ten decyzji, ale chciałbym chociaż jakieś nakierowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 Apr 2017 - 23:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GIB
post Sat, 29 Apr 2017 - 23:36
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Jak jesteś młodą osobą latającą po wsiach to chyba wyłącznie BMW lub Ałdi wchodzi w grę. Inne nie dadzą takiej siły przebicia. Żadne Lexusy czy alfy romejo.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Sat, 29 Apr 2017 - 23:41
Post #3


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Dlaczego oceniasz przez pryzmat latania po wsiach? Nie zależy mi na lansie, co więcej - nie chciałbym być oceniany przez pryzmat wybranej marki ( patrz BMW). Do jakiego kolwiek szpanu czy lansu to mi daleko. Nie oceniaj wszystkich swoją miarą, nie każdy musiał być w młodym wieku jak Ty sam!

Mimo wszystko dzięki za to bardzo merytoryczną odpowiedź!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 29 Apr 2017 - 23:46
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Co powiesz na moją propozycję mondeo 2.5T. Koszty utrzymania bliżej VW skody osiągi bliżej BMW Lexus, taki złoty środek. Tylko auto jest jednak spore. do plusów zaliczyć trzeba zawieszenie jak to w fordzie (przyzwoite) i wnętrze, które nie straszy. Rozwojowy silnik gdzie tanio idzie wykrzesać więcej mocy, jedyny problem to mała ilość aut i budżet, który może będzie trzeba trochę napiąć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Sat, 29 Apr 2017 - 23:58
Post #5


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Mówisz o Mondeo MK IV ? Gabaryty samochodu mi nie przeszkadzają, tak jak wspominałem nie parkuję często w wielkich miastach. Nie powiem fajna propozycja, czytałem akurat odnośnie Volvo 2.5T, a pewnie to ten sam, że są to udane silniki. Widzę jednak,że mało ich strasznie. Budżet nie jest aż tak dużym problemem, bo jeśli mam poczekać miesiąc-dwa-trzy to mogę dołożyć te 5tysięcy czy też trochę nadwyrężyć pakiet startowy.

Jak się ma kwestia komfortu, np.: Do w211? Dość często podrózuję tym samochodem i komfort w zupełności by wystarczył.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 30 Apr 2017 - 00:07
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





159 1.9jtdm to dobre auto, dobrze sie prowadzi, w miarę młode, nie psuje się oprócz wahaczy przód (drobnostka) i skrzyni (też nie ogromny koszt). Polecam.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Sun, 30 Apr 2017 - 02:04
Post #7


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Zacznijmy od tego jakiego tak na prawdę auta szukasz?
Bo ja się pogubiłem.

- jaki segment?
- jaki rodzaj paliwa?
- jaki silnik, moc

Nie chcesz diesla a propozycje wybierasz Alfę 1,9 jtdm. Jak mało jeździsz to odradzam diesla.
Później Lexus GS a za chwilę Octavia/Golf. Lexus GS to segment Audi A6 więc Skoda Octavia czy Golf nie mają tu w ogóle podejścia.


Ja bym tu widział 1,8 turbo VW/Audi najlepiej w quattro np Audi TT 225, Seat Leon Cupra, S3 8L

zamiast Superba I który jest tańszym Passatem, szukaj Audi A4 B6 1,8T


Lexus GS 430 to mocne (ok 5,7 do setki), komfortowe auto, wysokiego segmentu, raczej na trasy, autostrady ale na prawde konkretna maszyna.

Pytanie czego szukasz tak na prawdę.

Ewentualnie jak chcesz coś od VW i segmentu Fabii, to może Polo IV 1,8T GTI? albo Seat ibiza III 1,8T?

Tylko śmieszne jest przywoływanie V8 i 4 litrów silnika a za chwilę 1,8T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 30 Apr 2017 - 03:35
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Zostaw Fabię, kup jakieś V8 smile.gif (ale 535i, które masz na celowniku, lepiej odpuść - jak już, to 540i). Fabia na codzień, V8 na weekendy, ew. po pracy smile.gif
Na Twoim miejscu wziąłbym jeszcze pod uwagę jakieś e46 330i - hasło reklamowe BMW "Freude am fahren" naprawdę nie wzięło się znikąd, aczkolwiek oczywiście nie dyskwalifikuję tu choćby Alfy Romeo - BMW trochę jeździłem (i jeżdżę), Alfą nie miałem za bardzo do czynienia. O 159 słyszałem pochlebne opinie, no ale czy jtd (diesel) da frajdę z jazdy, jak benzynowe V6/R6? Hmm... No nie wiem smile.gif Chyba że GT z silnikiem 3.2 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 30 Apr 2017 - 10:56
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





W211 i mondeo, co do komfortu to jednak mercedes lepszy z tego słynie, ale środek multimedia to fort ma lepsze zwłasza w wersji titanium.

Co do wyboru alfy w dieslu to jedyny słuszny wybór i pewnie dlatego znalazła się w zestawieniu, osobiście bał bym się kupić w benzynie.

Propozycje starych v8 to moim zdaniem kompletna porażka. Serwisuje takie auta i bez worka pieniędzy na start nie podochoć, lepiej tą kasę przeznaczyć na cokolwiek innego. Jeśli nie zależy Ci na RWD to odpuść BMW, idzie wybrać sporo lepszych, młodszych aut. Koleją moją propozycja jest Saab 9-3 2.0t.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 30 Apr 2017 - 10:59
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





standardowo bierz BMW wink.gif
E39 530i w M pakiecie za 25-30k kupisz piekne auto ktore bedzie dawalo radosc z jazdy i jak bedziesz o nie dbal, nie bedzie tracilo na wartosci.

Leon Cupra tez fajna opcja, Moze jakies Volvo S60 T5, Saab 93 Aero?

Kazde auto bedzie fajne po przesiadce z Fabii 1.4


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Sun, 30 Apr 2017 - 13:52
Post #11


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Tak jak mówicie, odpuściłem jednak duże V8. W codziennej eksploatacji wyjdzie jednak za drogo, pomimo LPG.

Jeśli chodzi o samochody ze stajni VW, to są jakieś zasadnicze różnice między : Octavia, Golfem V a Leonem ? 2.0 TFSI oczywiście. Któryś z nich ma mniej problematyczny silniki ? Najtaniej to chyba Octavia i Seat, Golf za samo bycie vw podnosi dużo wyżej cenę.

Aktualnie rozpatrzam :

- AR 159 1.9 JTD/ 2.4 JTD - Gdyby nie to,że to diesel bez najmniejszego wahania brał bym ten samochód.
- w/w Octavia RS/ Seat Leon Cupra/ GOLF V GTI - Generalnie fajne samochody, martwi mnie jedynie problemy z silnikiem. Jest aż tak źle?
- Ford Mondeo MK4 2.5T - Ciekawy samochód, trochę mało popularny.
- Audi A4 B7/B6 1.8T - Trochę się jednak przepłaca za samą markę i w relacji stosunek cena/rocznik/to co oferuje słabo wypada
- Laguna III 2.0T - Generalnie chyba drugi zdrowo rozsądkowy wybór zaraz po alfie.

Saab - odpada, to samo tyczy się ibizy i polo - za małe.

Żeby troszkę uściślić moje wymagania co do w/w furek.
- Chce autko dosyć komfortowe, oczywiście nie mówię tutaj o jakimś super komfrocie, po prostu żeby było fajnie wygłuszone i jako tako się prowadziło.
- wiadomo, czym młodsze tym lepiej, ale nie jest to jakiś konkretny warunek.
- Relatywnie tania eksploatacja, oczywiście spodziewam się wyższych kosztów niż chociażby w tej fabii, ale na start nie chciałbym wkładać połowę wartości samochodu.
- Montaż LPG będzie zdecydowanie plusem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toss942
post Sun, 30 Apr 2017 - 14:11
Post #12


Rookie
Dołączył: Tue, 12 June 2012





Sercem podpowiedziałbym GS'a 430, ale znaleźć taki egzemplarz i to w sensownym stanie na naszym rynku jest ciężko niestety, utrzymanie tego w dobrym stanie może wydrenować twoja kieszeń.
E39 2.5 z LPG to będzie mocny kompromis i na pewno będzie relatywnie tani w użytkowaniu (dużo dostępnych części, prosta budowa, umiarkowane spalanie).
Golf V z 2.0TFSI nie będzie tani w utrzymaniu, a zakup dobrego modelu też będzie nie lada wyzwaniem - tutaj przede wszystkim trzeba mieć dobry budżet startowy w razie kosztownego pierwszego serwisu.
Superb jak wszystko z koncernu VAG - 1.8t i 2.8 Vr6 to znane, dobre jednostki. Również dobry kompromis, tak jak E39.
AR 159 też fajne auto, świeży wygląd, jednak biorąc pod uwagę niewielkie przebiegi i niechęć do diesli to odpuściłbym sobie.

Od siebie zaproponuję inną opcję: Honda Civic Type R VII gen. - K20 na pokładzie z mocą równo 200KM, R4 bez doładowania, auto obecnie nie starsze jak 15 lat, wygląd to kwestia gustu (mnie się bardzo podoba), w zasadzie podstawowe wyposażenie ma (klima, elektryka), w zakładanym budżecie na pewno się znajdzie dobry egzemplarz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Sun, 30 Apr 2017 - 14:38
Post #13


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Jeśli to są priorytety:

CYTAT(Sankylo @ Sun, 30 Apr 2017 - 13:52) *
- Chce autko dosyć komfortowe, oczywiście nie mówię tutaj o jakimś super komfrocie, po prostu żeby było fajnie wygłuszone i jako tako się prowadziło.
- wiadomo, czym młodsze tym lepiej, ale nie jest to jakiś konkretny warunek.
- Relatywnie tania eksploatacja, oczywiście spodziewam się wyższych kosztów niż chociażby w tej fabii, ale na start nie chciałbym wkładać połowę wartości samochodu.
- Montaż LPG będzie zdecydowanie plusem.


To odpuść Golfa V/Octavię czy Leona TFSI - brak opcji taniego lpg, ogólnie skomplikowana jest instalacja, silniki mają swoje problemy, chociażby osadzający się nagar, do tego drogi wariator rozrządu, ponadto 20-25k na dobrego Golfa V to trochę mało i to będzie 2004 rok 3 drzwi raczej, dopiero ok 30 coś tam da. Ale serio chcesz takie auta z napędęm FWD?
Jak wybierzesz DSG to kolejna rzecz która może uderzyć po kieszeni.

szukaj 1,8T i tyle.

Laguna III 2,0T raczej poza budżetem, ale np II generacja 2,0T będzie dużo młodszym rocznikowo autem niż Golf V, któy w tym budżecie to raczej 2004-2005 rok max.
Pomyśl jeszcze nad Focusem ST mk2, za ok 30 znajdziesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 30 Apr 2017 - 19:19
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Toss942 @ Sun, 30 Apr 2017 - 14:11) *
Sercem podpowiedziałbym GS'a 430, ale znaleźć taki egzemplarz i to w sensownym stanie na naszym rynku jest ciężko niestety, utrzymanie tego w dobrym stanie może wydrenować twoja kieszeń.


Sorki kolego ale skoro już poruszacie temat gs430 co chwile to powiedz mi co tam Ci ma drenować kieszeń? Co byłoby droższe niż w markach premium z EU nawet ze świetojebliwym tdi?

Tym bardziej że mowa jest tu o mk2 gdzie angola gs300 kupisz w całości za 3k a 430kę za 4k???

Sankylo w związku z tym że w swoich typach masz ochotę na coś od sasa do lasa to najlepiej byłoby przejechanie się każdą z propozycji żeby stwierdzić co Ci bardziej odpowiada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sun, 30 Apr 2017 - 20:48
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





BMW E46 330D sedan lub najlepiej coupe. 204KM w serii, po programie 250-270, po dalszych modach temat w Polsce ogarnięty nawet do 400KM.
Jeśli chcesz bezawaryjnie i przyjemnie to też warto rozważyć e46 325Ci/330Ci. Jeśli 2.5 to powinno wystarczyć na polifta.
E39 jest drogie w utrzymaniu jeśli nie lubisz drutować auta i chcesz mieć wszystko ogarnięte do stanu bardzo dobrego.
Stare auta z V8 nie nadają się do jazdy na co dzień, to skarbony.
VAGi są nudne, trzeba to powiedzieć na głos.
Alfa niestety jest ciężka i wolna (choć to i tak bardzo fajne auto). Laguna 2.0t spoko, ale FWD i wygląd jest dyskusyjny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 30 Apr 2017 - 21:00
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kinko @ Sun, 30 Apr 2017 - 19:48) *
Alfa niestety jest ciężka i wolna (choć to i tak bardzo fajne auto).

Nie powtarzajmy tej głupoty w kółko, bo to wstyd.
320d E90 1505 kg
320d E46 1490 kg
159 1.9jtdm 16V 1535 kg

Wiecej zależy od wypasu, szyber koła i po różnicy.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toss942
post Sun, 30 Apr 2017 - 22:36
Post #17


Rookie
Dołączył: Tue, 12 June 2012





CYTAT(ledziu @ Sun, 30 Apr 2017 - 19:19) *
Sorki kolego ale skoro już poruszacie temat gs430 co chwile to powiedz mi co tam Ci ma drenować kieszeń? Co byłoby droższe niż w markach premium z EU nawet ze świetojebliwym tdi?

Tym bardziej że mowa jest tu o mk2 gdzie angola gs300 kupisz w całości za 3k a 430kę za 4k???


Koszta związane są przede wszystkim z tym, że to V8 czyli znacznie więcej elementów pod maską. Do tego większe ilości oleju i inne el. eksploatacyjne.
Wiem, że awaryjność w tym samochodzie jest niska, ale to nie jest auto pierwszej świeżości i wiek robi swoje, a ceny są jednak wyższe jak typowych europejskich marek.

Po za tym nie każdy ma zamiar kupować angola dla części, niewielu też je sprowadza w tym celu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Sun, 30 Apr 2017 - 22:57
Post #18


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Dzięki za odpowiedzi, E46 niby fajne, ale na pewno nie w dieslu, zaznaczałem,że nie biorę go pod wzgląd z powodów doznań akustycznych, niezbyt długich tras i co więcej niskim rocznym przebiegu.

Sam nie wiem czego dokładnie chce, ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku,że chce coś większego aniżeli GOLF/Octavia. Wszyscy odradzają diesla do tego zastosowania więc odrzuciłem też alfę, bo benzynowe to padaki w tym modelu ( na 1.75 nie mam budżetu).

Nadal chce coś komfortowego, w miarę taniego w utrzymaniu oraz o mocy około 180-200 koni.

Moi faworyci :
- BMW E39 2.5 polift
- Honda Accord VII 2.4
- Skoda Superb 2.8
- Audi A4 1.8T (B6,B7)

Do Vaga będzie na pewno najłatwiej dostać części, Honda na pewno będzie najmniej awaryjna, zaś BMW najbardziej komfortowe i powinno dawać najwięcej frajdy z jazdy.

Tylko teraz pytanie, jak ma się eksploatacja takiego BMW w stosunku do w/w samochodów? Nie jestem oczywiście specjalistą, ale wydawać by się mogło,że jest to już leciwy samochód, których jest dużo w PL, więc części powinny być raczej tańsze niż droższe. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego,że pewne rzeczy będą droższe np.: zawieszenie, ale przy moim przebiegu zrobię to raz, a porządnie. Czy Kwota rzędu 20 tysięcy wystarczy na zakup tego auta w miarę przyzwoitym stanie? Resztę zostawił bym na dopieszczenie samochodu. Nie ukrywam,że na dzień dzisiejszy jest to mój faworyt.

Ktoś pewnie zaraz zarzuci,że za tą kwotę dostanę szybsze auto, ale ja takiego nie szukam. Nie jarają mnie żadne wyścigi, upalanie kapora i tak dalej, również jakby miało być sekundę wolniejsze kosztem wyciszenia czy dźwięku silnika, jestem w stanie to znieść.

Najbardziej chciałbym poznać zestawienie kosztów BMW e39 z silnikiem 2.5/3.0 do takiego Superba z 2.8 bądź 1.8.

Dzięki za wszystkie rady, są bardzo pomocne

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 01 May 2017 - 09:52
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Toss942 @ Sun, 30 Apr 2017 - 22:36) *
Koszta związane są przede wszystkim z tym, że to V8 czyli znacznie więcej elementów pod maską. Do tego większe ilości oleju i inne el. eksploatacyjne.
Wiem, że awaryjność w tym samochodzie jest niska, ale to nie jest auto pierwszej świeżości i wiek robi swoje, a ceny są jednak wyższe jak typowych europejskich marek.

Po za tym nie każdy ma zamiar kupować angola dla części, niewielu też je sprowadza w tym celu.


W związku z tym że autor wybrał inne auto smile.gif to nie będę się rozpisywał ale dzięki właśnie takim mitom u mnie było opóźnienie w posiadaniu V8ki i próba europejskiej taniości aut premium... tak dla Twojej wiadomości wspominasz o oleju to do 3uz eta wchodzi 5l... a reszta drogości jest tak samo adekwatna jak z tą wielką ilością oleju... wink.gif

p.s.

Nie pisałem że ktoś ma sobie kupić angola tylko o tym że cena części nie jest wygórowana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 01 May 2017 - 20:58
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Mam e39 528i , miałem passata 1.8t czyli mniej więcej to samo co superb (w młodszym wieku i z mniejszym przebiegiem) . Bmw dużo tańsze i mniej kłopotliwe w ogólnym utrzymaniu , ale zależy na co się trafi . Jak chcesz bmw to szukaj 3.0 . Spalanie podobne , a większa moc się zawsze przyda . w eksploatacji czy to 2.5 2.8 3.0 (po 1998r.) się niczym nie różnią , niby 3.0 ma tendencję do brania oleju , ale to podobno po przegrzaniu silnika .
Dla mnie te 193km w automacie to trochę mało (ojciec miał manuala i wcale lepiej nie było) jak na to auto , jeździłem e46 325ia 192km i było jeszcze minimalnie wolniej . 1.8t w serii w ogóle nie jedzie , no i passat praktycznie nie potrafił skręcać , jakaś tragedia strasznie pod sterowny . Z tym że ja się z bmw przesiadłem do niego . Także jak chcesz mieć jakąś przyjemność z prowadzenia to superba nie polecę .
E46 3.0d nie chcesz ze względu na dźwięk , ale tam jest troszkę przyjemniejszy niż klekotanie r4 . Nawet na postoju przyjemnie mruczy . Miałem 1.9jtd , jak i 2.4 różnica akustyczna jest ogromna , a to tylko 1 cyl więcej .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:15