Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Staroć z silnikiem za ok 20k :)
nomad66
post Wed, 27 Sep 2023 - 20:18
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





raczej podchodzę do mojego gruza, że tanieć bardzo nie będzie: 2.8 jako silnik trzyma wartość, katy też biggrin.gif ale drożeć też nie będzie i jako inwestycja odpada. Ma jeździć tanio i robić robotę wokoło komina. Na elektryka mnie nie stać, żeby potem za "darmo" jeździć wink.gif
535/540 735/740 z szeregu e3x będzie nabierać na wartości, nawet na dzisiejsze standardy dobrze się tymi autami jeździ. Nowoczesny glof diesel z szybkim automatem zrobi stare auta jak chce, raczej w staruszkach można się delektować dźwiękiem v8 i analogicznym prowadzeniem samochodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 27 Sep 2023 - 20:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Thu, 28 Sep 2023 - 08:25
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Lincoln e30ix @ Wed, 27 Sep 2023 - 08:07) *
Skoro te auta są tak dobre jak opisujesz to czemu są tak tanie?

Opinia bo Francuz to jedno. Drugie ze FWD. Nie modne wsrod małolatów to trzecie.
Miałem w życiu 3 merce, 4 BMW, kilka peugeotów, razem zrobione nimi ok. 1 mln km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 28 Sep 2023 - 08:28
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Wombat @ Wed, 27 Sep 2023 - 10:39) *
Użytkownik ma w podpisie "Warszawa" a tu są właśnie plany na Strefe Czystego Transportu wiec kupując coś "na dwa lata" to bym brał pod uwage ograniczenia wiekowe jakie Strefa wprowadza. Chyba że przez te dwa lata nie zamierz nawet przejechac przez Śródmieście.


407 i 607 po lifcie spełniaja euro4.
W Niemczech maja zielona nalepke do centrów miast.
U nas tymi autami z benzyniakiem też można bedzie jeszcze długo pojezdzic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 28 Sep 2023 - 08:46
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Frolik @ Thu, 28 Sep 2023 - 08:25) *
Opinia bo Francuz to jedno.

Kluczowy argument.
Ale jako ciekawostka powiem, że jeszcze u mnie nie nie było klienta z UA (a jest ich całkiem sporo) który miałby samochód inny niż niemiecki. Oczywiście prawie wszystkie to stare kapcie głównie VW i Mercedesy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 28 Sep 2023 - 09:11
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Tommo @ Thu, 28 Sep 2023 - 09:46) *
Kluczowy argument.
Ale jako ciekawostka powiem, że jeszcze u mnie nie nie było klienta z UA (a jest ich całkiem sporo) który miałby samochód inny niż niemiecki. Oczywiście prawie wszystkie to stare kapcie głównie VW i Mercedesy.

Polacy w Anglii też na potęgę kupowali te stare BMW i Mercedesy, uszczęśliwiając Brytoli, którzy nie musieli płacić za złomowanie auta.

Polak, Ukrainiec, Pakistańczyk - jak tylko pojadą do bogatszego kraju, dorobią trochę grosza, to od razu idą do Auto Handlu, żeby zrealizować marzenie swojego życia - drogie auto z plakatu, który wisiało 20 lat temu nad jego łóżkiem. A jak już kupi "limuzynę", to dojeździ ją do końca, po czym kolejnym jego samochodem będzie dużo młodszy Peugeot, Opel, czy Fiat, bo koleś przekonał się na własnej skórze, ile kasy trzeba włożyć w starą limuzynę, ile to pali, ile trzeba wydać na ubezpieczenie etc.

Na razie mamy do czynienia ze stosunkowo młodymi stażem Ukraińcami na naszej ziemi, więc jeszcze można im wcisnąć 25-letnią beemkę, ale za chwilę to się zmieni.


CYTAT(Frolik @ Thu, 28 Sep 2023 - 09:25) *
Opinia bo Francuz to jedno. Drugie ze FWD. Nie modne wsrod małolatów to trzecie.
508, czy Laguna w dieslu szybko się sprzedadzą. Nie wiem, skąd to przypuszczenie, że 508 w dieslu będzie trudniejszy w sprzedaży niż stare A6 w benzynie+LPG. To właśnie z tymi starymi grzmotami jest problem. Albo liczysz na małolata, albo na Ukraińca, natomiast jak cię odwiedzi "miłośnik klasyków", to po chwili oględzin, będzie wstyd, a nie transakcja.

A francuzy są tanie, bo wyjściowo były tańsze i niemieckiej konkurencji. 20 lat temu Audi A6 3,0 Multitronic FWD kosztowało 220 tysięcy + opcje, natomiast dopasiona Laguna Priviledge 1,9/120KM 90 tysięcy, no to nie jest dziwne, że dzisiaj francuzy są "tanie".


Polacy nabrali się trochę ogłady motoryzacyjnej. Chcą auta z udokumentowaną przeszłością, z wiarygodnym CEPIKiem, najlepiej auto z kraju - i takich aut na rynku jest bardzo dużo. Jesteśmy 20 lat w UE, już dawno byle samochód zachodni przestał być atrakcją.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 28 Sep 2023 - 09:16
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(nomad66 @ Wed, 27 Sep 2023 - 20:18) *
raczej podchodzę do mojego gruza, że tanieć bardzo nie będzie: 2.8 jako silnik trzyma wartość, katy też biggrin.gif ale drożeć też nie będzie i jako inwestycja odpada. Ma jeździć tanio i robić robotę wokoło komina. Na elektryka mnie nie stać, żeby potem za "darmo" jeździć wink.gif
535/540 735/740 z szeregu e3x będzie nabierać na wartości, nawet na dzisiejsze standardy dobrze się tymi autami jeździ. Nowoczesny glof diesel z szybkim automatem zrobi stare auta jak chce, raczej w staruszkach można się delektować dźwiękiem v8 i analogicznym prowadzeniem samochodu

E39 bardzo fajne auto, miałem dwie sztuki w tym 523i. Wygodne, przyjemnie sie tym jeździ. Jednak rdzewieje w oczach i potrafi mieć mnóstwo irytujacych awarii. Przyjemność z jazdy daje wiekszą niż peugeot. Ale koszty utrzymania BMW są bardzo wysokie, porównując z innymi autami.

Co do wzrostów cen to nie wiem. Idealnie utrzymane, z większymi silnikami może wzrosną troche, chociaż już są bardzo drogie. Ale ile jest takich idealnie utrzymanych? 2% rynku? KOLEJNE 5-7% to może jest jako-takich, rokujacych na w miarę normalna eksploatację. 90% to na już nadaje się na wsad do huty i nie można ukrywać że jest inaczej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 02 Oct 2023 - 17:30
Post #27


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





https://forum.subaru.pl/topic/118960-s-lexu...-toyota-aristo/

Lexus GS300 mk2 / Toyota Aristo
20k pln
Gaz
~350k przebiegu, ale to Lexus...
Rzekomo bez rdzy.

Nie znam egzemplarza, ale wydaje się wpisywać w kryteria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 02 Oct 2023 - 18:51
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





VW Passat B5 4MOTION, ba nawet moze byc FL!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 20:11