Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> BMW M3 E46 Power Stage Bednary, szybkie auto do jazdy po zakrętach na czas
Miko z Łodzi
post Mon, 08 Feb 2016 - 21:46
Post #1


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć,

jako, że jest to temat o technice jazdy i przygotowaniu auta do jazdy po torze chciałbym pokazać swój ostatni onboard z V rundy Power Stage Bednary

link onboard: https://www.youtube.com/watch?v=88GHsYpv5Xg

Auto to BMW M3 E46. Główne modyfikacje auta to zawieszenie AST 5300, masa 1300 kg, większe hamulce z przodu i moc około 370 koni mechanicznych.

Opony na których jechałem to Yokohama wtcc o szerokości 250 przód/tył. Temperatura powietrza około 9 stopni, 85% trasy suche, 15% mokre.

Udało się zająć 1 miejsce w klasie IV (powyżej 2000ccm fwd/rwd), 1 miejsce w klasie BMW i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej na około 90 samochodów.

Jeżeli macie jakieś podpowiedzi co do techniki jazdy bądź pytania odnośnie samochodu zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie
MikoMarczyk

www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Feb 2016 - 21:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
reza
post Mon, 08 Feb 2016 - 22:12
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 June 2009





co tu komentować... w tym sezonie raczej nikt w żadnej ośce się nawet do ciebie nie zbliży biggrin.gif sądzę ze będą imprezy gdzie i generalkę przy mocnej obsadzie czterołapów będziesz wyciągał. na mnie największe wrażenie robią wyniki na mokrej nawierzchni, chyba nikt nigdy zadnym bmw nie wygrywał odcinków(2 i 4 runda) na mokrym przy takiej konkurencji evo i sti...

a najlepsze jest to ze dopiero wsiadłeś w to auto, wiec zapewne będzie tylko lepiej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 08 Feb 2016 - 22:14
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Ciekawe jaki czas tym autem pojechałby Karol Wiza.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 08 Feb 2016 - 22:16
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ale to to się fajnie drogi trzyma tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reza
post Mon, 08 Feb 2016 - 22:30
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 June 2009





ciekawe jaki czas w 318is Karola zrobiłby Miko, lub jaki czas Miko zrobiłby w subaru Bałdygi lub evo Lelka wink.gif więc niema co nad tym gdybać... jeden możne się nie odnaleźć w aucie drugiego, a drugi może się w nim czuć jak ryba w wodzie... itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MatiSC
post Sun, 14 Feb 2016 - 12:59
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sat, 05 June 2004
Skąd: Poznań





w jakiej mieszance ta Yokohama?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Mon, 29 Feb 2016 - 16:13
Post #7


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





MatiSC- niestety nie wiem- te informacje które napisałem o oponie to wszystkie jakie mam.

W sobotę udało mi się osiągnąć dość duży sukces wygrywając finałową rundę power stage bednary z 46 sekundową przewagą nad zawodnikiem z 2 miejsca w stawce blisko 110 samochodów.

Ten wynik dał mi również 1 miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu Power Stage Bednary 2 z czego cieszę się niezmiernie.

Zapraszam do relacji: https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsp...975282022508736

Onboard: https://www.youtube.com/watch?v=n5bRZsNZRd4 - najszybszy przejazd zawodów, drugi zawodnik na najlepszym przejeździe był o 7,09 s. wolniejszy.

Pozdrawiam serdecznie,
MikoMarczyk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 29 Feb 2016 - 22:53
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Miko z Łodzi @ Mon, 29 Feb 2016 - 16:13) *
MatiSC- niestety nie wiem- te informacje które napisałem o oponie to wszystkie jakie mam.

W sobotę udało mi się osiągnąć dość duży sukces wygrywając finałową rundę power stage bednary z 46 sekundową przewagą nad zawodnikiem z 2 miejsca w stawce blisko 110 samochodów.

Ten wynik dał mi również 1 miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu Power Stage Bednary 2 z czego cieszę się niezmiernie.

Zapraszam do relacji: https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsp...975282022508736

Onboard: https://www.youtube.com/watch?v=n5bRZsNZRd4 - najszybszy przejazd zawodów, drugi zawodnik na najlepszym przejeździe był o 7,09 s. wolniejszy.

Pozdrawiam serdecznie,
MikoMarczyk


przyjemnie ogląda się taki przejazd. Powiedz mi jedną rzecz - w jaki sposób zapoznajecie się z trasą w trakcie takich zawodów? Ile macie na to czasu? Są przejazdy treningowe?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 29 Feb 2016 - 23:28
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Takie bednary to male nordschleife. Ile tam zakretow? Z 50? Mega jazda, fajnie by bylo kiedys na prawym pojechac ☺


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Tue, 01 Mar 2016 - 09:52
Post #10


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Honada- 4 dni przed zawodami organizator wrzuca mapkę trasy po której mniej więcej wiemy w którym kierunku jedziemy, jaka będzie długość i charakterystyka trasy. Następnie na dzień przed zawodami organizator wrzuca onboard z przejazdu, więc można tak naprawdę w całości nauczyć się trasy, jednak wymaga to trochę czasu.

Rano w dniu imprezy jedziemy dwukrotnie trasę zapoznawczo, powoli w kolumnie samochodów. Więc możliwości żeby poznać trasę jest trochę do tego jak ktoś ma ochotę może wziąć pilota smile.gif



jackkpl- myślę, że zakrętów może i jest sporo, ale to około 8 kilometrowa trasa po lotnisku jechana głównie na 2 i 3 biegu. W skali polskich rallysprintów Bednary to niesamowita impreza, natomiast Nordschleife to ponad 20 kilometrów zakrętów między 3 i 5 biegiem, co daje w wielu miejscach prędkość 200km/h +. Prawdopodobnie jeszcze inna wyższa liga. Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku wybrać na Nordschleife smile.gif

Jak tylko będę miał prawy fotel to zapraszam!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 01 Mar 2016 - 15:40
Post #11


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Wygląda to zacnie. Zachęcałeś do dyskusji i pytań, więc mam kilka takowych:
1) deska jest z carbonu w całości czy to bajer? Czemu nie flock/mat carbon? nie przeszkadza?
2) przełożenie przekładni kierowniczej masz seryjne czy skrócone? mam wrażenie że momentami musisz się trochę za dużo nakręcić - na pętle północną pewnie by było ok, ale na tak kręty tor? w połączeniu z małą kierownicą dużo pracy tongue.gif Nie znam się na technikach jazdy na torze, ale z tego co kojarzę kąty skrętu kierownicą są różne.
3) skąd 370ps? Na tyle zdrowa seria czy coś było grzebane?


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 01 Mar 2016 - 16:38
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





3 miejsce w generalce to super wynik jak na rwd, pewnie sporo evo i sti objechane

co to za shifter? fajnie chodzi

seria to nie jest, magiel jeśli mnie oczy nie mylą najkrótszy z Z3 wcale nie kręci dużo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sebalenk
post Tue, 01 Mar 2016 - 19:05
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2010
Skąd: Poznań





jackkpl, sam byś przyjechał to byśmy pojeździli smile.gif Ja byłem w ten weekend pierwszy raz i dla mnie jest genialne! Stacjonowałem nawet obok Miko smile.gif BTW Miko oglądałem chyba z 5x Twój onboard i jestem pełen podziwu pomysł i linie starałem się obrać identyczną, biegi identyczne w tych samych miejscach a jednak po 45s na każdym okrążeniu w d... SZACUN! Czy ty masz kompresor? I co za Alcony masz założone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 01 Mar 2016 - 20:14
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(sebalenk @ Tue, 01 Mar 2016 - 19:05) *
jackkpl, sam byś przyjechał to byśmy pojeździli smile.gif Ja byłem w ten weekend pierwszy raz i dla mnie jest genialne! Stacjonowałem nawet obok Miko smile.gif BTW Miko oglądałem chyba z 5x Twój onboard i jestem pełen podziwu pomysł i linie starałem się obrać identyczną, biegi identyczne w tych samych miejscach a jednak po 45s na każdym okrążeniu w d... SZACUN! Czy ty masz kompresor? I co za Alcony masz założone?


Wlasnie po obejrzeniu tych onboardow zaczalem myslec o bednarach. Tylko czujnik temp oleju musze miec, bo to dluga proba i polowa to WOT, szkoda zabic silnik smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Wed, 02 Mar 2016 - 09:05
Post #15


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Yezozwierz

1) Tak deska to karbonowa nakładka- sporo lżejsza od seryjnej deski. Do tej pory jeszcze ani razy nie miałem sytuacji, żeby przeszkadzała- zobaczymy w lato gdy będzie więcej słonecznych dni
2) Przełożenie przekładni kierownicznej jest seryjne- auto ma przeznaczenie do jazdy po większych torach/szybkich trasach, więc jest to trochę minus na imprezy typu superoes/power stage, ale do przeżycia.
3) Poprzedni właściciel zmienił wydech i dolot oraz wystroił silnik co dało efekt około 370 koni mechanicznych. Auto na wprost jedzie porównywalnie do BMW M3 E92 DKG z wydechem i Mitsubishi Lancera Evo IX 380km/560nm.


Dobrus

3 miejsce udało się zająć w V rundzie w mieszanych warunkach (deszcz-przesychająco), w ostatnią sobotę, gdy było sucho szczęśliwie BMW okazało się szybsze od wszystkich EVO/STI.

Shifter gwarantuje dużą pewność wbicia prawidłowego biegu w szybkim tempie bez żadnych zgrzytów smile.gif Dodatkowo jest trochę wyżej czyli lepiej do sportowej jady. Robiła go z firma z Litwy, która ma w ofercie różne rozwiązania do sportowych BMW.
Z tego co wiem to magiel jest seryjny.



Sebalenk

Nie, nie ma kompresora- wydaje mi się, że gdyby był kompresor i jakieś 500 KM to takie bednary wcale dużo szybciej by się nie pojechało- jest wiele fragmentów z 2 biegu gdzie na ten moment moc już jest spora, żeby mieć pełną trakcję a co dopiero przy większej mocy smile.gif. Dałoby to pewnie zysk na dużych torach jak Poznań czy Nordschleife.

Hamulce z przodu to tarcza M3 E90 360mm z zaciskiem od Porsche Panamery (chyba diesel). Klocki to Ferrodo DS2500- z tyłu hamulce seryjne, i przód gdyby był seryjny to pewnie też dałby radę na takiej próbie- auto jest 250 kg lżejsze od serii.



A tak wygląda jazda z zewnątrz:

http://www.youtube.com/watch?v=ggj7JDWwq4U

Pozdrawiam Miko smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Wed, 02 Mar 2016 - 09:55
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Sprzęt i kierowca robi robotę smile.gif Gratulacje wyników


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Mon, 21 Mar 2016 - 19:01
Post #17


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć,

w sobotę wystartowałem w III rundzie SuperOESu na Torze w Kielcach. Warunki były dobre- sucho i około 5 stopni. Ostatecznie udało się zająć:

1 miejsce w klasie V
1 miejsce w klasie RWD
3 miejsce w klasyfikacji generalnej

Zapraszam do obejrzenia onboardu:

https://www.youtube.com/watch?v=CpMMG5utWlA

i do przeczytania relacji:
https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsp...987684201268518

Pozdrawiam,
Miko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Fri, 25 Mar 2016 - 09:17
Post #18


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





W niedzielę wybrałem się na I rundę nowego cyklu Power Stage Bednary III

Na starcie stanęła maksymalna liczba załóg- 120 samochodów. Pogoda była bardzo zmienna- 1,2 przejazd na sucho i 3,4,5 na mokro.

Ostatecznie udało się zająć:
1 miejsce w klasyfikacji generalnej
1 miejsce w klasie IV
1 miejsce w klasie BMW

Link do relacji:
https://www.facebook.com/mikomarczykmot ... 17768083:0

Link do onboardu na mokro, gdzie dojechałem z przewagą 6,31 s. nad drugim zawodnikiem
https://www.youtube.com/watch?v=iMDhcsglUxg

Pozdrawiam serdecznie,
Miko Marczyk
www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 25 Mar 2016 - 09:35
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





jak wy sie lapiecie w tych trasach. tysiac zakretow i cholera wie ktoredy jechac.jeszcze jakby strzalki na asfalcie pomalowac to moze czlowiek by wiedziala tak. podziwiam pamiec.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasaq
post Fri, 25 Mar 2016 - 10:07
Post #20


User
Dołączył: Sun, 10 January 2010





Trasa jest podawana dzień lub dwa przed to można przeanalizować. Poza tym są 2 okrążenia zapoznawcze, można nagrać kamerką. Albo jeździć z pilotem na prawym smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:51