Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 Competition 1.8 16VT
Al Ed Upek
post Mon, 25 Jun 2018 - 23:00
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Ja latam na co dzień, z poli 90 sha w wahaczach i w kuble. Wszystko zależy od wrażliwości tyłka. Na przód warto dać mimośrodowe, żeby ugrać trochę kwsz.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Jun 2018 - 23:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kreveta0
post Tue, 11 Sep 2018 - 10:41
Post #42


Rookie
Dołączył: Tue, 17 October 2017





Prace przy aucie postępują powolutku - każdy próbuje pogodzić codzienność z dłubaniem przy aucie. Udało się złożyć zawieszenie do końca, wrzucić skrzynię biegów, zamontować napędy i hamulce. Z przodu siadło brembo z alfy, po dorobieniu adapterów powinno to działać jak należy - z tyłu niestety trzeba było zebrać kawałek tarczy, zeby zacisk i jarzmo z S8 dało radę, ale finalnie wszystko pasuje i się kręci, więc jest nadzieja, że będzie też hamować.

W międzyczasie udało się zrobić wypad na Nurburgring i zajechać Coupe Quattro na Pszczółkach - teraz może spokojnie czekać na zimowy sen w garażu smile.gif

Pytanie: - Gdzie fabrycznie znajduje się korektor siły hamowania w B4 Quattro i w jakim układzie nalezy zamocować przewody miedziane do pompy - na krzyż LP/PT na jednej sekcji i PP/LT na drugiej - czy parami przód/tył?

Kolejne pytanie - czy uważacie, że są jakieś wady użycia jednego przewodu elastycznego na koło zamiast seryjnych dwóch z miedzianym między nimi? Seryjnie przychodziło bodajże 8 sztuk w komplecie - po 2 na koło.

Dziękuję, pozdrawiam smile.gif


























Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 11 Sep 2018 - 12:10
Post #43


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica






https://imgur.com/a/BWbe6Qz


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Tue, 11 Sep 2018 - 21:45
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ile tam planujecie mocy? Z tego co wiem te skrzynie V za duzo nie wytrzymuja?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kreveta0
post Wed, 12 Sep 2018 - 01:59
Post #45


Rookie
Dołączył: Tue, 17 October 2017





@marszall 350 na pb98 podobno wypadło 360 - jeździliśmy tak chwilę i było wszystko ładnie - jeśli auto dawałoby radę @450 / e85 to byłoby świetnie i nie ma co gnieść go mocniej, może tylko z ciekawości. Przy obecnym zestawie i tak auto nie będzie wstawać jakoś mocno wcześnie więc szybka jazda po zakrętach może okazać się trudna smile.gif

Skrzynie kosztuja w granicach 300-400zl więc jeśli będą się często sypać to będziemy kombinować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 12 Sep 2018 - 09:02
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Kiedy byłeś na RCP? Następnym razem musimy pogadać - ja jeżdżę tą srebrną RX8 smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soldi
post Wed, 12 Sep 2018 - 09:28
Post #47


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





na sierpniowej rundzie wink.gif szkoda że doładowanie zniknęło, ale bolączki wieku dziecięcego to norma

skrzynie może i są tanie, ale spójrz na to z drugiej strony - jedziesz na tor, płacisz wpisowe, planujesz dzień, etc i nie kończysz, bo padla skrzynia... albo lepiej - rozpoławiasz skrzynie na torze, wylewasz olej na asfalt i patrzysz jak w parku serwisowym wieszają szubienice, bo właśnie spieprzyłeś wszystkim dzień
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 12 Sep 2018 - 10:20
Post #48


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(soldi @ Wed, 12 Sep 2018 - 09:28) *
na sierpniowej rundzie wink.gif szkoda że doładowanie zniknęło, ale bolączki wieku dziecięcego to norma

skrzynie może i są tanie, ale spójrz na to z drugiej strony - jedziesz na tor, płacisz wpisowe, planujesz dzień, etc i nie kończysz, bo padla skrzynia... albo lepiej - rozpoławiasz skrzynie na torze, wylewasz olej na asfalt i patrzysz jak w parku serwisowym wieszają szubienice, bo właśnie spieprzyłeś wszystkim dzień

Była taka jedna runda, gdzie jakaś Mazda zmarnowała 20 minut usterką, a później jakieś Evo chyba godzinę wink.gif. Kierowców obu aut nie widziano od tamtego czasu biggrin.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kreveta0
post Wed, 12 Sep 2018 - 11:20
Post #49


Rookie
Dołączył: Tue, 17 October 2017





@soldi - spojrzenie z tej perspektywy jest słuszne, to fakt, ale auto jeździło na 300+hp przez jakiś czas i oprócz synchronizatorów problemów nie było, u znajomych te i podobne skrzynie jeżdżą z v8 300hp w kjs'ach gdzie jest ciągle wachlowanie biegami i jakoś to żyje.

@jackkpl - byłem w sierpniu i jeździłem czerwonym coupe quattro - zamieniłem z Tobą parę słów jak naprawiales natrysk wody na IC i dopytując co to za kombinowany 'erix'. Sam najpierw straciłem doładowanie i płyn chłodniczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 12 Sep 2018 - 14:04
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kreveta0 @ Wed, 12 Sep 2018 - 11:20) *
@soldi - spojrzenie z tej perspektywy jest słuszne, to fakt, ale auto jeździło na 300+hp przez jakiś czas i oprócz synchronizatorów problemów nie było, u znajomych te i podobne skrzynie jeżdżą z v8 300hp w kjs'ach gdzie jest ciągle wachlowanie biegami i jakoś to żyje.

@jackkpl - byłem w sierpniu i jeździłem czerwonym coupe quattro - zamieniłem z Tobą parę słów jak naprawiales natrysk wody na IC i dopytując co to za kombinowany 'erix'. Sam najpierw straciłem doładowanie i płyn chłodniczy.

No to juz chyba skojarze twarz z autem smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 12 Sep 2018 - 21:45
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Jedne mi znane auto dokonuje destrukcji takiej skrzyni dosc czesto tyle ze to 2.7 bit z moca ok 400hp. Mieli tryby i niszczy lozyska. Kolejne dwa to 300+ z mocntm upalaniem, procedury, 1/4 i te sprawy, blokuje biegi albo wycina zeby na ktoryms. Zalezy jak kto jezdzi ale przy 4 lapie wolalbym mocniejsza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
antyp11
post Sun, 16 Sep 2018 - 08:12
Post #52


Frequent User
Dołączył: Thu, 08 November 2012
Skąd: Bielsk Podlaski





Robie u siebie podobny setup i odrazu wkladam skrzynie 01E bo juz przy 250km padaly a nie chce mi sie potem wszystkiego rozbierac i przerabiac, a po testach z v8 pod macha to skrzynia wytrzymala 2 strzaly z odcinki i ja zmielilo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba411vm
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:27
Post #53


User
Dołączył: Wed, 18 January 2012





Ja nie wiem jak Wy jeździcie tymi samochodami. Ja latałem chyba 3 sezony na 01A z ABZ w B4q. Fakt, nie w KJS, tylko po drogach, ale bywało upalane, były kręcone bąki itp. Skrzynia ma się dobrze do dziś w innym aucie z AHC pod maską. Ja zmieniłem na cały kpl 01E s S2 ABY, bo akurat trafił się taki set. 01A może nie są najtwardsze na świecie, ale podejrzewam, że dużo zależy od stanu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kreveta0
post Sun, 28 Oct 2018 - 19:06
Post #54


Rookie
Dołączył: Tue, 17 October 2017










Auto stoi o własnych siłach. Generalnie za chwilę będzie można odpowietrzać hamulce i skrecać zawieszenie jak zawiśnie już wszystko na przedniej osi.

Włożyłem dziś silnik, skręciłem ze skrzynią i czekam na uszczelki i masę drobnostke, ale mamy kilka wątpliwości.

Auto nie będzie się poruszać po ulicy na codzień - jego przeznaczenie to zabawa i amatorski sport z aspiracjami na naukę szybkiej jazdy - time attack, supersprinty, trackdaye i jezioro zimą. W aucie przy 1.3b było ciepło pod maską, docelowo ma utrzymać 2.0b - chcielibyśmy podjąć dobra decyzję co do oleju i układu chłodzenia - tutaj są pytania:

- penrite 10w60 to będzie dobry olej dla konstrukcji z tamtych lat? Przypomnę głowica KR, blok AFN, tloki S2, HX40 - chcielibyśmy utrzymać film olejowy i należyte ciśnienie oleju przy dosyć wysokich temperaturach.

- układ chłodzenia - jest to 'jakaś' duża chłodnica i zimny termostat na ~83*C - czy jakieś dodatkowe modyfikacje maja sens na obecnym etapie? Czy lepiej sprawdzić temat, pojeździć i może usprawnić to w trakcie?

- płyn hamulcowy - Motul RBF660?

Czy spływ oleju z turbo prosto do misy, czy może stosujecie jakieś inne schematy? Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Miłej niedzieli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TurboMati
post Sun, 08 Sep 2019 - 11:00
Post #55


User
Dołączył: Mon, 18 September 2017





Mała aktualizacja smile.gif

Auto w końcu jeździ, poskładane do kupy i nie jest źle. Nie jest też idealnie dlatego postanowiliśmy dokonać kilka kolejnych modyfikacji. Po kontakcie z mk2vrt uznaliśmy, że trzeba to zrobić profi, a więc:

- SA EMU chyba black + flexi fuel
- elektroniczna przepustnica
- pojedyncze cewki
- poprawka wiązki

Czekamy na termin i powinno być ciekawie smile.gif











--------------------
_AUDI 80 Competition 16VT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Tue, 10 Sep 2019 - 12:18
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Auto śmiga w Gdańsku?


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TurboMati
post Fri, 13 Sep 2019 - 05:41
Post #57


User
Dołączył: Mon, 18 September 2017





Śmiga to trochę za dużo powiedziane, więcej stoi, ale mamy nadzieje ze po wizycie w mk2 zacznie normalnie jeździć smile.gif


--------------------
_AUDI 80 Competition 16VT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TurboMati
post Mon, 14 Oct 2019 - 19:39
Post #58


User
Dołączył: Mon, 18 September 2017





435HP PB98 2.3bar doładowania!

Mk2vrt nie dał rady z terminami, auto pojechało do MW Motorline. Mamy pierwsze przecieki, 435HP na PB98 i 2.3 bar doładowanie. Wydmuchana została uszczelka kolektor - turbo, czekamy na poprawki i ostateczne strojenie na e85.



- sterownik EMU Black + wiązka zrobiona od podstaw
- pojedyncze cewki
- pompa paliwa BOSCH 044
- wtryskiwacze BOSCH 980cc
- regulator ciśnienia paliwa 4bar
- przepustnica DBW + pedał gazu
- sonda szerokopasmowa AFR
- czujnik flexfuel
- czujnik spalania stukowego
- czujnik IAT
- nowe czujniki temperatury oleju i ciśnienia oleju, temperatury wody
- poprawiona wiązka elektryczna
- poprawione podciśnienia
- nowe przewody paliwowe
- filtr powietrza HKS


--------------------
_AUDI 80 Competition 16VT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 15 Oct 2019 - 05:14
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Petarda ,stare poczciwe b4 i do tego 16vt cool.gif
Czekam na ostateczne wyniki,wrzuć wykres


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 15 Oct 2019 - 09:45
Post #60


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Wastegate tylko na jednym scrollu ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:04