Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> mazda 6 mps vs. subaru legacy turbo vs. audi a4 2,0TQ, lub inne propozycje
zyzy
post Sun, 06 Mar 2011 - 14:50
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Pruszków





zaczynam zastanawiać się nad kupnem wygodniejszego auta
warunki:
klasa średnia
4x4
turbo lub większa benzyna
chętnie automat

w audi wystepuje multitronik i podobno jest dość awaryjny
subaru jak to subaru
mazda hmm jak sprawują się napędy

może inne propozycje??

budżet 40 000 +/-


--------------------
Brakuje mi VTEC'a :(
MX-5 uczymy się RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 06 Mar 2011 - 14:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
designer
post Sun, 06 Mar 2011 - 15:38
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 February 2010





Z quattro były montowane tiptroniki, multi tylko w oskach.


--------------------
M57N xd
JZDA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Sun, 06 Mar 2011 - 17:57
Post #3


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





Siema,

Na zakręty najlepsza będzie Mazda ->



Audi i Subaru będą bardziej podsterowne. Jeżeli Legacy to tylko SpecB (skrzynia z STi, bilstein i szpera tył).


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 06 Mar 2011 - 18:04
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Legacy - a dlaczego nie H6?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sun, 06 Mar 2011 - 19:19
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Ja w zeszłym roku miałem podobny dylemat kiedy kupowaliśmy samochód dla żony, dodatkowo musiał być kombi. Subaru Outback H6 troche dziadkowy, alfa 159 q4 ma słaby automat i wybraliśmy A4 B7 Q Tip S line z 2007 roku ze względu na najlepiej wykonane wnętrze, kompromis prowadzenie/komfort i moc/masa. Poza dosyć sporym spalaniem w mieście ( 14 - 16 ) samochód godny polecenia ale dobre sztuki ładnie skonfigurowane to 60 - 70. MPS 6 kusi ceną w stosunku do rocznika i mocą, pozatym Clarkson nie może się mylić


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Mon, 07 Mar 2011 - 14:36
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Poprawcie mnie jezeli sie myle, ale czy mazda ma tez podobnie jak Subaru itd stały naped na 4 czy tylko dołaczany..


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Mon, 07 Mar 2011 - 14:43
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





CYTAT(atur @ Mon, 03 Nov 2008 - 14:05) *
mazda 6 MPS pomimo "niestalego" 4x4 ma z tylu szpere (zaadaptowana z rx8) i mozna nia zakrecic baka na suchym asfalcie, co moim zdaniem jest duzym plusem smile.gif moznaby rzec, ze promien skretu w mazdzie zalezy od umiejetnego obslugiwania pedalu gazu smile.gif



--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Mon, 07 Mar 2011 - 19:17
Post #8









apropo mazdy 6 mps

1) za 40 to kupisz popowodziowego strupa robiącego na drodze 6 śladów
2) nie wychodziły z automatem

poza tym bardzo pozytywne auto, mam od roku i sobie chwalę.
moja po kilku kosmetycznych zabiegach ma 300 / 400 i poza grubością kierownicy i ew. głębokością fotela nie zmienił bym nic.

Spalanie/komfort/parametry IMO idealne dla trochę szybszego DD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zyzy
post Tue, 08 Mar 2011 - 08:19
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Pruszków





właśnie popatrzyłem na ceny i budżet trzeba zwiększyć, można i poszukiwana rozszerzyć o S4 4,2 ewentulanie jakieś bmw 330x


--------------------
Brakuje mi VTEC'a :(
MX-5 uczymy się RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STRYJA
post Tue, 08 Mar 2011 - 09:29
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2005





a jak taka mps jezdzi? pytam, bo tam "udawane" 4x4 (dołączane), przewidywalne w winklu?


--------------------
Za szybko jechałem? Nie. Za nisko Pan leciał....
323 GTR user
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 08 Mar 2011 - 13:07
Post #11









CYTAT(STRYJA @ Tue, 08 Mar 2011 - 10:29) *
a jak taka mps jezdzi? pytam, bo tam "udawane" 4x4 (dołączane), przewidywalne w winklu?


mazda zastosowała własny wymysł na 4x4 o nazwie ATS - cokolwiek o tym wynalazku możesz dowiedzieć się z tego poniżej.



napęd jest dołączany ale nie masz wrażenia zaskakiwania jak w starszych haldexach. Auto w poślizgu staje się przyjemnie nadsterowne i przewidywalne. nie jest to żaden potwór do walki o ułamki sekundy w TA ale do codziennego sprawnego przemieszczania się wydaje się być idealnie stworzony.
To co może jest "japońskie" to wyciszenie wnętrza - przy 180+km/h robi się głośno.

brałem kiedyś pod uwagę S4 b6 avant, względem mazdy uważam, że ma więcej minusów niż plusów. Pali o około 10 litrów więcej w analogicznych sytuacjach, zarówno w zakrętach i na prostych gorzej się prowadzi. niezależnie czy ze startu czy z rolowanego ałdi dostaje baty i to zaskakująco poważne (sprawdzone tydzień temu z czarnym sedanem z nienormalnym kierownikiem).
Oczywiście wykończenie ałdi jest lepsze ale w tych samych przedziałach cenowych mówimy o różnicy wiekowej circa 4 lat na niekorzyść ałdi a to dużo.

myślałem również o 330 xi lub xd ale - w mpakiecie się w nim nie mieściłem a w dodatku wszystkie które widziałem to ultra śmietniki, stąd nawet nie jestem w stanie stwierdzić nic o zaletach jezdnych

Nie chcę też przesadnie zachwalać mazdy ale trafiając zadbany egzemplarz może dawać dość funu przy zachowaniu pewnej oryginalności bo aut tych po polsce jeździ jak na lekarstwo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mps666
post Tue, 08 Mar 2011 - 18:15
Post #12


User
Dołączył: Fri, 18 February 2011
Skąd: WPR





Gucior dobrze prawi za 40 to mozesz kupic kupe mpsa , niestety jesli masz ok 40 tys i stac Cie/liczysz sie z utryzmaniem s4 b6 to tylko to Ci zostaje - szukac jakiegos niezajechanego egzemplarza do 200tys przelotu no takie sa realia, mozna kupic w miare żywe s4b5 i nas początku wsadzic w nią ok 20 tys(turbiny swiezsze chocby ze starszej siostry duze fmic , zawias doprowadzic do bezpiecznego jezdzenia

zastanów sie czy nie warto dołożyc ok 20tys i tu juz mamy duze pole popisu dla swiezych aut 4x4 seg.D jak oczekujesz bo kupisz padake za 40 i zobaczysz jakie koszta to pociągnie....przed mpsem jezdziłem e46 330d 220/490 z napędem na tył TY poszukaj e46 xd,xi - wazne zeby był m sport(sportowe zawieszenie) lub m pakiet ale nie tylko stylistyczny prócz kierownicy i foteli...

powodzonka


--------------------
nigdy nie polegam na farcie gry w kości....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zyzy
post Tue, 08 Mar 2011 - 19:39
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Pruszków





powiem szczerze, że mam "takie widzimisie" na takie auto, jak już napisałem budżet mogę zwiększyć kwestia, co mi się bardziej spodoba, nie mam ciśnienia.
Co do utrzymania planuje przebiegi rzędu 5000km rocznie, mam czy jeździć na co dzień i wiem ile kosztuje utrzymanie auta. Grube dłubanie aut mnie nie interesuje, za mało pieniędzy i za dużo z tym stresu, przeszedłem już tą lekcję i wolę iść na wagary;)


--------------------
Brakuje mi VTEC'a :(
MX-5 uczymy się RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Tue, 08 Mar 2011 - 19:51
Post #14


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





QUOTE (mps666 @ Tue, 08 Mar 2011 - 18:15) *
Gucior dobrze prawi za 40 to mozesz kupic kupe mpsa , niestety jesli masz ok 40 tys i stac Cie/liczysz sie z utryzmaniem s4 b6 to tylko to Ci zostaje - szukac jakiegos niezajechanego egzemplarza do 200tys przelotu no takie sa realia, mozna kupic w miare żywe s4b5 i nas początku wsadzic w nią ok 20 tys(turbiny swiezsze chocby ze starszej siostry duze fmic , zawias doprowadzic do bezpiecznego jezdzenia

zastanów sie czy nie warto dołożyc ok 20tys i tu juz mamy duze pole popisu dla swiezych aut 4x4 seg.D jak oczekujesz bo kupisz padake za 40 i zobaczysz jakie koszta to pociągnie....przed mpsem jezdziłem e46 330d 220/490 z napędem na tył TY poszukaj e46 xd,xi - wazne zeby był m sport(sportowe zawieszenie) lub m pakiet ale nie tylko stylistyczny prócz kierownicy i foteli...

powodzonka


330XD jeździłem ponad rok i wg mnie jest to ociężała krowa ( ponad 1700kg), która kiepsko się prowadzi w zakrętach. Ostatnio jeździłem Lexem IS350 ( wersja US only) i powiem, że jestem pod mega wrażeniem biggrin.gif Tutaj film prównawczy dodatkowo z S2000.






--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mps666
post Tue, 08 Mar 2011 - 20:15
Post #15


User
Dołączył: Fri, 18 February 2011
Skąd: WPR





widzialem te filmiki, ale za is350 trzeba dac te 90-110tys a nie 40 jak zakładał kolega temat pozatym lex jest rwd wiec nie wiem ocb w Twoim poscie cool.gif

co do 330xi nie wiem jakim jezdziles e46,90? aha mazda 6mps wazy od 1665-1700(niektórzy podają1625 bez nav/dvd)


--------------------
nigdy nie polegam na farcie gry w kości....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Tue, 08 Mar 2011 - 21:25
Post #16


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





QUOTE (mps666 @ Tue, 08 Mar 2011 - 20:15) *
widzialem te filmiki, ale za is350 trzeba dac te 90-110tys a nie 40 jak zakładał kolega temat pozatym lex jest rwd wiec nie wiem ocb w Twoim poscie cool.gif

co do 330xi nie wiem jakim jezdziles e46,90? aha mazda 6mps wazy od 1665-1700(niektórzy podają1625 bez nav/dvd)


Chodziło mi jedynie o porównanie osiągów 6MPS do podobnych klasowo aut nie koniecznie 4x4. Sam zainteresowany napisał przecież, że szuka auta: szybkiego, wygodnego i najlepiej z automatem smile.gif


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 08 Mar 2011 - 21:57
Post #17


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





napisał też, że budżet +/- 40000 zł

ale tego już nie doczytałeś?


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 08 Mar 2011 - 22:04
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(gucior @ Tue, 08 Mar 2011 - 13:07) *
napęd jest dołączany ale nie masz wrażenia zaskakiwania jak w starszych haldexach. Auto w poślizgu staje się przyjemnie nadsterowne i przewidywalne. nie jest to żaden potwór do walki o ułamki sekundy w TA ale do codziennego sprawnego przemieszczania się wydaje się być idealnie stworzony.
To co może jest "japońskie" to wyciszenie wnętrza - przy 180+km/h robi się głośno.

brałem kiedyś pod uwagę S4 b6 avant, względem mazdy uważam, że ma więcej minusów niż plusów. Pali o około 10 litrów więcej w analogicznych sytuacjach, zarówno w zakrętach i na prostych gorzej się prowadzi. niezależnie czy ze startu czy z rolowanego ałdi dostaje baty i to zaskakująco poważne (sprawdzone tydzień temu z czarnym sedanem z nienormalnym kierownikiem).
Oczywiście wykończenie ałdi jest lepsze ale w tych samych przedziałach cenowych mówimy o różnicy wiekowej circa 4 lat na niekorzyść ałdi a to dużo.

myślałem również o 330 xi lub xd ale - w mpakiecie się w nim nie mieściłem a w dodatku wszystkie które widziałem to ultra śmietniki, stąd nawet nie jestem w stanie stwierdzić nic o zaletach jezdnych

Nie chcę też przesadnie zachwalać mazdy ale trafiając zadbany egzemplarz może dawać dość funu przy zachowaniu pewnej oryginalności bo aut tych po polsce jeździ jak na lekarstwo.


YYY to ile Ci pali ta Mazda w mieście ...bo wychodzi na to że od 8l ( 18l spala s4 b6 )??

Nie róbmy też z Mazdy nie wiadomo jakiego wyjadacza zakrętów ...silnik i skrzynia przed przednią osią ...waga prawie 1700kg


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 09 Mar 2011 - 09:47
Post #19









CYTAT(kiwi @ Tue, 08 Mar 2011 - 23:04) *
YYY to ile Ci pali ta Mazda w mieście ...bo wychodzi na to że od 8l ( 18l spala s4 b6 )??

Nie róbmy też z Mazdy nie wiadomo jakiego wyjadacza zakrętów ...silnik i skrzynia przed przednią osią ...waga prawie 1700kg


mi w mieście pali od 11 do 18 a s4 automat jak byś jeźdzł choć jeden dzień wiedział byś, że pali od 20 do 26 smile.gif
W dodatku upraszam o czytanie ze zrozumieniem - nigdzie nie napisałem, że mazda jest demonem prowadzenia tylko, że prowadzi się lepiej od ałdi

napisałem również, że
CYTAT
Nie chcę też przesadnie zachwalać mazdy ale trafiając zadbany egzemplarz może dawać dość funu przy zachowaniu pewnej oryginalności bo aut tych po polsce jeździ jak na lekarstwo.


gdzie ciężko odebrać, że piszę, że jest to jakieś wyjątkowe bożyszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 09 Mar 2011 - 10:05
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Jak zwykle kazdy swoje chwali...ale akurat w tym porownaniu to bym zdecydowanie wolal MPS od takiego Audi...

Aha, i zeby bylo w zgodzie w tradycja RF - koles w s2000 totalnie spieprzyl start ;P


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 12:02