Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Uszczelka pod głowicą A4 B5 1.8T AJL quattro, porada
Tymekk_C
post Mon, 23 Dec 2019 - 21:50
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 22 December 2019





Witam wszystkich , przeglądając posty nie napotkałem tematu zbliżonego do mojego wiec zakładam nowy temat. Jest to mój pierwszy post wiec liczę że nie zostanę "zjedzony" komentarzami biggrin.gif i jakąś tam wiedzę posiadam ale wole zapytać mądrzejszych.
Mianowicie uszczelka się skończyła wiec czeka mnie otwarcie silnika. wyczytałem że AEB ma głowice z szerokim kanałem . Chciałbym ją zastosować do tego wałki z ADR-a . Na wiosnę myślałem o podniesieniu mocy ale o tym za chwile . także za jedna robota wstawić chce kute korby firmy TECHNO5 i teraz nie wiem które wybrac I-beam H-beam czy X-beam wyczytałem tylko o różnicach w wytrzymałości . do tego oczywiście panewki nowe sprawdzenie wału itp. na co jeszcze zwrócić uwagę jak już będę miał rozebrany silnik bo chce skompletować prędzej części. Na chwile obecna w samochodzie jest założony DP 2,75" reszta wydechu tez 2,75" na dwóch tłumikach tak go kupiłem dołożyłem IC 550X180X65. Na wiosnę myślałem o GT2860RS wtryskach 420ccm. Co mógłbym poprawić za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje biggrin.gif

PS. Nie mam pojęcia w jakie moce chce celować , chce tylko żeby było zrobione z głową .Auto to będzie firmową zabawką .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 23 Dec 2019 - 21:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Tue, 24 Dec 2019 - 15:07
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Korby obojętne, mogą być najtańsze chińskie kute, byle przeszły sprawdzenie i obróbkę jeśli potrzeba.
Uszczelka i śruby mogą zostać seryjne, jak się boisz to daj arp na głowicę.
Twoim kluczowym problemem będzie ecu, bo taki setup niechętnie stroi tyle osób na ecu aeb/ajl, że palce jednej ręki wystarczą do policzenia, lepiej ME7, lecz możliwe jest ori ecu zostawienie.
Gorąco polecam stoczyć fabryczne tłoki, by obniżyć CR jeśli ma to śmigać na benzynie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matix069
post Tue, 24 Dec 2019 - 20:50
Post #3


User
Dołączył: Sat, 30 November 2019





A ja do tego zastanowilbym się nad ic, bo ten fmic 550x180x65 w 1.8t nawet 300 km dobrze nie obrobi. Wydajność niewiele lepsza niż na dsmic np z bexa. Taki 550x230x65 to inna bajka.
Wtryski 420cc też za małe. Wkładaj od razu conajmniej 525cc, będzie przyszłościowo i z zapasem do 350 km.
Do kutej korby daj arp na korby od razu.


--------------------
M3 e46 coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tymekk_C
post Wed, 25 Dec 2019 - 19:59
Post #4


Rookie
Dołączył: Sun, 22 December 2019





Na wstępie dziękuje za odpowiedz.
A jest jakaś uszczelka zamiast seryjnej która będzie trwalsza? No chyba że seryjna na takie drobne mody w zupełności sobie poradzi .
Właśnie tego się obawiałem że problem będzie z tym że przepustnica jest sterowana linką . Temat sterowników elektryki i elektroniki już jest dla mnie większym kłopotem. Myślałem nad ecu masterem ale czy on załatwi problem ? Sterowanie przepustnica się nie zmieni i tak musiał bym zlecić to fachowcowi i przy okazji wystroić ale to po wszystkich modyfikacjach.

matix069 z tym IC to troszkę mnie zasmuciłeś bo udało się go pięknie upchnąć pod zderzak wraz z kratkami i halogenami pyzatym sprzedawca pisał że szacowana moc do 450KM spora różnica skoro piszesz że dobrze 300 nie ogarnie . Też wychodzę z założenia że zapas musi być , gdzie indziej wykorzystam ten IC . I teraz pytanie , średnice wewn. " rureczek " jaki są zamontowane to 51mm wlot do IC 57mm. Wymiar chłodnicy podany przez Cb ma wlot i wylot 63 mm czy jest potrzeba ich wymiany ? Wiem że średnica rury ma wpływ ilość przepływającej masy powietrza i tym samym mogłem sobie odpowiedzieć na pytanie , ale wolał bym otrzymać odpowiedz kogoś doświadczonego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Thu, 26 Dec 2019 - 09:52
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



co do korb to warto wybrać z Techno5 X-beam. Zaoszczędzisz na obróbce później, mają smarowanie sworznia z panewki - rifle drill i panewka sworzniowa jest z utwardzanego brązu co zapewnia dużą żywotność - na pewno nie zajdziesz takich w najtańszych korbach a i niewiele ze średniej półki takie posiada. Do auta które robi przebiegi, a nie tylko zawody warto zwracać uwagę na takie sprawy. Przy pasowaniu warto też pamiętać że panewki można kupić STD i także +0.025 mm więc nie trzeba się bawić w zacieśnianie.


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matix069
post Thu, 26 Dec 2019 - 21:23
Post #6


User
Dołączył: Sat, 30 November 2019





Co do orurowania ic to są dwie szkoły. Jedni dają taki fmic 550x230 na pełnym orurowaniu 63, a inni dają mniejsza średnicę na odcinku turbo - ic np 57, a większą na odcinku ic - przepustnica, np 63. Z doświadczenia wiem że aż tak dużej różnicy tu nie ma, byle zeby ic nie był w całości przysłonięty. Tu w 550x230 zaletą jest też wydajny rdzeń. Na orurowaniu 51 bym tego nie składał bo to porażka raczej, tym bardziej że chcesz dawać walki adr, przesuniesz odcinke do góry i dolot jeszcze bardziej będzie się gotował góra.
Lepiej zrobić to z zapasem na porzadnie, niż się wkurwiac potem ze wyniku nie ma. Ja kiedyś miałem 1.8t tyle że w b6 i na k04-064 fmic 550x180 nie wyrabial, w temperaturze powyżej 20stopni były spore spadki, a to tylko 310 km było.
Co do uszczelki to może być seria, natomiast o frezowaniu tloka pamiętaj, bo masz w AEB cr10 co jest sporo. Musisz to obniżyć jeśli chcesz zrobić 300km+ na ogólnodostępnym pb.


--------------------
M3 e46 coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gelus
post Fri, 27 Dec 2019 - 08:38
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2007
Skąd: Polska





ja mialem kiedys orurowanie na 51mm i nie moglem sobie dac rady z temperatura w dolocie, po zmianie sameg orurowania na tym samym fmic temperatura o 40stopni potrafila spasc , moc ok 250KM wtedy bylo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 23:40