Shoutbox 0 nowych PW 


25 Stron V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lexus SC300 Neverending Story, 2JZ VVTi GT35r 6spd
vegetagt
post Mon, 01 Jul 2019 - 12:37
Post #381


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(marcinm @ Sat, 29 Jun 2019 - 23:30) *
Też tak myśleliśmy w Subaru, gdzie po założeniu Sh90 zaczęły się chóralne śpiewy i drgania jakby z niedoważonego koła/wału. Nie wiem jakie tam jest przełożenie na dyfrze, ale były kombinacje, wymieniona skrzynia, dyfer, półośki i dalej źle, aż ktoś wreszcie wpadł na pomysł, żeby wrócić do OEM tulei, co rozwiązało problem.



w takich przypadkach efekt wycia pojawia się od początku? Czy dopiero po przejechaniu parunastu kilometrów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Jul 2019 - 12:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
marcinm
post Mon, 01 Jul 2019 - 16:53
Post #382


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Nie pamiętam, ale chyba dość szybko się to pokazało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 01 Jul 2019 - 18:50
Post #383


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Od razu po założeniu, ale nie zawsze jest to wycie. Czasem pojawia się chrupanie lub efekt betoniarki przy hamowaniu silnikiem i tym podobne atrakcje

CYTAT(vegetagt @ Mon, 01 Jul 2019 - 12:37) *
w takich przypadkach efekt wycia pojawia się od początku? Czy dopiero po przejechaniu parunastu kilometrów?



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 01 Jul 2019 - 19:07
Post #384


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Ale do belki jest dyfer, i to on pewnie szarpal, cala belka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 02 Jul 2019 - 13:25
Post #385


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 01 Jul 2019 - 07:44) *
Masz namiar na te nagrania? Koło wszak połączone jest z belką wahaczami.




Na tym filmie chyba najlepiej widać jak belka wchodzi w wibracje. Wheel hop to nic innego jak jakiś luz w zawieszeniu który sprawia że geometria auta "oscyluje" a wraz z nią trakcja. Dobrze to rozumiem ? Wiec jak ta belka tak się rusza to razem ze sobą zmienia geometrie zawieszenia.

Zapomniałem wspomnieć że jeździłem Suprą kolegi gdzie ma wszystko złożone na poli i nie zauważyłem nic negatywnego. On też jest bardzo zadowolony. Ja pewnie koło czwartku potestuje.

marcinm może to jest alternatywa dla Ciebie http://figsengineering.blogspot.com/2016/1...olution-is.html


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 02 Jul 2019 - 17:43
Post #386


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





BeeMix zauważ, że jak belka drży to zwrotnica nie. Jak wyżej pisałem istnieją wahacze. Ty masz otwarty dyfer?
Oczywiście jak belka pracuje to nic dobrego, ja robię sztywne tuleje i tak montuję belkę, wiadoma sprawa.
Jak koło skacze to jak pisałem wyżej odpowiada za to amortyzator, który nie ogarnia.
Ostatnio przerabialiśmy ten temat u kolegi w mercu po swapie na V8 i zaspawaniu dyfra skakały koła. Zamocował belkę do budy na sztywno i nie pomogło, a bardzo był przekonany, że to załatwi temat.
Te amortyzatory, które stosowałeś po prostu nie ogarniają tematu. One pewnie nie mają hydrobumpstopa, a Ty przy Twoich przyspieszeniach kładziesz je na odbojniki jak ten gość na tym filmie.
P.S. Częstotliwość drżenia belki jest dużo wyższa niż koła jak amortyzator nie ogarnia i zostawia przerywany ślad.
Daj proszę znać czy Ci to ogarnie temat.
A jeszcze jedno. W moim kombi mero V8 szpera załatwiła ten problem, mimo iż amortyzatory są zużyte i belka żyje własnym życiem. Amory coś tam jednak ogarniają.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 02 Jul 2019 - 19:59
Post #387


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Nie no mam Torsena. Nie wyobrażam sobię otwartego dyfra przy tej mocy. No nie uwierzę że KW V3 które ma może 10k przebiegu nie ogarnia, tym bardziej że wcale się nie składa do bumpstopów. ISC kompletnie nie ogarniało i przy przyspieszaniu zachowywało się jak by amor był dobity. Bardzo nie fajne uczucie, jak by miał podnieść przednie koła.
Masz na poprzedniej stronie filmik ze startu na Race1000, widać nieregularność śladów, widać że dupa trochę przysiada, tak przy starcie jak później przy zmianach biegów. Ale tak powinno być. Nie robi tak niskich przysiadów jak niektóre Supry na dragstripach. W jeździe też jestem bardzo zadowolony z tego zawiasu, można jechać szybko po prowincjonalnych krzywych i dziurawych drogach, jest stabilny i świetnie wszystko wybiera. Tylko na bruku wpada w rezonans i wszystko w budzie drzy, ale to chyba domena gwintu. Jest ustawiony na najwyższej zalecanej wysokosci.
Tu masz też jeden start od przodu https://youtu.be/g7JC_PDqFtM?t=338 i tu od tyłu https://youtu.be/g7JC_PDqFtM?t=827


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Tue, 02 Jul 2019 - 20:01
Post #388


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(Al Ed Upek @ Mon, 01 Jul 2019 - 18:50) *
Od razu po założeniu, ale nie zawsze jest to wycie. Czasem pojawia się chrupanie lub efekt betoniarki przy hamowaniu silnikiem i tym podobne atrakcje



No to teraz daliście mi zagwozdkę, bo wydawało mi sie że dyfer mi wyje w quattro, ale może to efekt jednej poduszki z poli (czy co tam zostało zrobione, ale jakiś tjuning jest)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 02 Jul 2019 - 20:12
Post #389


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





BeeMiX KW V3 nawet nowy nie ma hydro bumpstopa czy aktywnego tłumienia odbicia to zwykły przeciętny amor.
Nie przysiada Ci tak dupa bo siada na odbojnikach, chyba, że masz tak twarde sprężyny wówczas skąd pewność, że amortyzator ogarnia?
Ile masz cm prześwitu bez sprężyn z tyłu?
Ile robisz minimalnie różnicy przyspieszenia o 10km/h?




--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 02 Jul 2019 - 21:09
Post #390


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 02 Jul 2019 - 20:12) *
BeeMiX KW V3 nawet nowy nie ma hydro bumpstopa czy aktywnego tłumienia odbicia to zwykły przeciętny amor.
Nie przysiada Ci tak dupa bo siada na odbojnikach, chyba, że masz tak twarde sprężyny wówczas skąd pewność, że amortyzator ogarnia?
Ile masz cm prześwitu bez sprężyn z tyłu?
Ile robisz minimalnie różnicy przyspieszenia o 10km/h?


Jak instalowałem ten gwint to ustawiłem go na najniższą zalecaną wysokość i było absurdalnie nisko. W spoczynku rant blotnika był niżej jak rant felgi. Jutro jak będziemy robić geometrię to zrobię foto jak skompresowany jest amor w spoczynku. Nie zabardzo mam ochotę bawić się w wyciąganie sprężyn, ale uwierz na słowo, bez nich stał by jak airride. Fakt że ten gwint to twintube a nie monotube i ma dużo więcej zakresu pracy jak ten drugi, był głownym powodem dla którego go kupiłem. Jadąc szybko po prowincji nie sposób oderwać koła od podłoża, nie dobijam też podłogą mimo sporego rozstawu osi, co zdarzało się na OEM zawiasie.

Ostatniego pytania nie rozumiem ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 02 Jul 2019 - 21:26
Post #391


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ile czasu potrzebujesz na zmianę prędkości o 10km/h na 1 biegu, na 2 biegu? 0,4s?
Pytam bo na filmie jak startujesz z zielonym Audi nie wygląda, żebyś miał dobrą przyczepność mechaniczną, albo masz zbyt twardą sprężynę, albo zbyt twardo ustawione tłumienie dobicia amortyzatora, albo ten torsen to nie prawdziwy torsen i zachowuje się trochę jak otwarty dyfer. Tak mi się wydaje. Daj znać, czy zmiana na poli pomogła. Nie ma klasycznych szper LSD do tych dyfrów?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 02 Jul 2019 - 23:33
Post #392


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Jak na tą masę auta (dokladnie nie wiem ale okolice 1650kg + ja 90kg), wąską bądz co bądz opone 255 i charakterystykę tego silnika, moim zdaniem starty były bardzo dobre. Cały event eksperymentowałem z różnymi ustawieniami kontroli trakcji RaceTCS więc to też pewnie ma znaczenie jak to wygląda. Zszedłem na powtarzalne okolice 4.5s 0-100. Na to pytanie o czas przyspieszenia o 10kmh odpowiem jak zmierzę racelogiciem z kartą. To jest Torsen T2 i nie zauwazyłem nigdy żeby działał źle. Jest dostepny Kaaz i pewnie inni producenci, ale nie widzę co by miało uzasadnić zmianę, szczególnie ze Torsen ma plusa za bezobsługowość. Tu masz start z porównywalnym mocowo autem, tylko ze konstrukcyjnie lata świetlne nowszym i lepszym. Przy starcie widac i slychac jak tył skacze


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 02 Jul 2019 - 23:43
Post #393


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Przy 4,5 0-100 i takiej mocy prawdopodobnie masz min 0,4s/10kmh. Podobnie mam w kombi 1650 + ja 100kg opona 245/40 zwykły UHP. Osobiście szukam lepszej trakcji. Klasyczne LSD są relatywnie bezobsługowe, jeżdżą w cywilnych wozach po kilkadziesiąt czy kilkaset km i nadal działają. Pytam o ten torsen bo biorące z przerwami koła to robota otwartego dyfra. Klasyczny torsen powinien kręcić oboma kołami jak zaspawany dyfer.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 02 Jul 2019 - 23:49
Post #394


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Uważam że tu problemem jest po prostu za wąska opona. Póki co nic z tym nie zrobie, bo jak wsadzę szersze koło to zaraz podda się sprzęgło. A chciałbym przejeździć do czasu jak będę miał wszystko gotowe pod DKG.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sun, 14 Jul 2019 - 20:32
Post #395


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Wagner zainstalowany, event zaliczony, jest progres smile.gif Niestety z braku czasu nie zdążyłem wyrzucić stożka w nadkole. Rury też zostały takie jak wczesniej, wiec jest wąskie gardło miedzy IC a przepustnicą. Ale to już na spokojnie do poprawy. Najwiekszego szoku doznałem po wymianie tych tuleji. Nie potrafie opisać jaka to ulga pozbyć się po 8 latach problemu z układem napędowym. W moim przypadku hałasów z napędu jest teraz nawet mniej. Biegi wchodzą lepiej. Zadnego tłuczenia, szarpania przy zmianach biegów. Szok, inne auto. Mój znajomy chyba słusznie zauważył że jak coś jest nie tak z dyfrem, to może wtedy coś hałasować po zmianach gum. Ale w moim przypadku jest super. No i pozbyłem się wheelhopa smile.gif Nie potrafie szczerze znaleźć słabych stron tej modyfikacji.
Co do coolera, nie mogliśmy sprawdzić różnicy na hamowni bo znajomemu popsuł się falownik i nie można wiatraka puscic na 100%. Ale na ulicy i na evencie była bajka. Dużo lepsza reakcja na gaz, w podciśnieniu silnik jak by "oddychał" gdzie wcześniej czułem jak by go coś trzymało. Na evencie zaczął łapać boostcuty, co nigdy wczesniej sie nie zdarzyło, więc ewidentnie ma mniejszy pressure drop. Po przejeździe 10st mniej w dolocie, cooler ciepły równomiernie w lewym boku, prawy bok chłodny.
Czas poprawiłem o 5kmh ale tym razem było mniej przejazdów, a pierwsze trzy były nieudane przez boostcut. Całe szczeście spotkalem polską ekipę która poratowała laptopem smile.gif Auto jest zdecydowanie szybsze, wcześniej cały dzień męczyłem żeby wyjeździć te 252. Teraz bez wiekszego wysiłku zrobiłem 257. Film z przejazdu wrzucę w post.









--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 14 Jul 2019 - 21:40
Post #396


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Co Ty właściwie rozumiesz przez wheelhoop'a?
Bo na filmie wyraźnie słychać jak koła biorą nierównomiernie i pewnie zostawiają przerywany ślad bo Ci amortyzatory nie ogarniają lub jedziesz na odbojnikach o czym pisałem wyżej i do tego się odnosiłem w swoich komentarzach. Dlatego pytanie co było wcześniej źle i co się poprawiło, że uważasz, że nie ma wheel hoop'a?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sun, 14 Jul 2019 - 23:10
Post #397


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Oczywiscie ze słychać "przerywanie" ale to moim zdaniem kwestia obcinania wtrysków przez RaceTCS który działa świetnie. Nawierzchnia tam też jest bardzo słaba. Wczesniej w momencie startu lub palenia gumy słychać i czuć było tłuczenie i miałem wrażenie właśnie takiego podskakiwania kół. Teraz w momencie utraty trakcji takie rzeczy nie występują, jak strzele ze sprzęgła to czuje że dupa zaczyna "pływać" ale nic nie tłucze, szarpie czy podskakuje. Poczytaj o wheelhoopie, to zjawisko to nie jest wyłącznie amor.
Kolejny raz zregenerowałem magiel, nie ma żadnych luzów a wspomaganie działa świetnie. Zmniejszyłem też odrobine KWSZ. Autem teraz jeździ się fenomenalnie. KW V3 pracuje świetnie, jazda autem to czysta przyjemność. Wreszcie po 8 latach różnych modyfikacji mogę powiedzieć że jestem w pełni z niego zadowolony. Nie chce nikt kupić nim popsuje? biggrin.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 15 Jul 2019 - 08:27
Post #398


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dobrze wiedzieć, że wymiana poduch belki na poli leczy wszystkie dolegliwości fury.
Czytałem o wheelhoop jak również Twoje wpisy, przeczytaj sobie Twój post nr 377.
Tłuczenie wcześniej czułeś bo Ci prawdopodobnie dyfer skakał jak i cała belka. Dlatego Ci pisałem, że tańcząca belka to nie jest wheelhoop jak na tym filmie gościa, co nakręcił i wyraźnie było widać, że bela tańczy, a koła nie.
Koło skacze bo amor nie ogarnia, albo jest zbyt miękki, albo zbyt twardy i wówczas pracują tuleje metalowogumowe wahaczy. O KW V3 pisałem wyżej, ważne, żeby kierownik był zadowolony.
RaceTCS nie działa od prędkości równej 0 z tego co kojarzę, a Twoje koła tańczą od startu zresztą słusznie podejrzewasz to pisząc post 377.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacek221191
post Wed, 07 Aug 2019 - 21:00
Post #399


User
Dołączył: Wed, 31 October 2012





CYTAT(BeeMiX @ Sun, 30 Jun 2019 - 23:16) *
Audi A3 ?


Dokladnie, jedynka w miejscu ale dwójka urywa łeb z czego co widziałem pozdro ✋
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 23 Aug 2019 - 18:07
Post #400


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





W przyszłym tygodniu planuje zacząć przebudowę wydechu. 3 calowy downpipe to wąskie gardło przy tej mocy. Rozważam czy przejść na 3.5 czy odrazu na 4 cale ? Downpipe będzie się rozchodził już w komorze na 2x 2.5 cala które będą szły do tłumików. Aktualnie jest 3 cale od turbo aż do okolic tylnego wózka gdzie rozchodzi się na 2x2 cala. Kumpel podeslal też muszle 1.01 T3 twinscroll cool.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Stron V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:48