Shoutbox 0 nowych PW 


25 Stron V  « < 15 16 17 18 19 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lexus SC300 Neverending Story, 2JZ VVTi GT35r 6spd
BeeMiX
post Sun, 12 May 2019 - 17:11
Post #321


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Bedzie będzie. Tak jak pisałem, skrzynie i koło zamachowe mam już kupione. W swoim czasie Karol zrobi mi taki zestaw jak Adamowi, nie przypominam się bo i tak narazie tego nie złoże. Póki co sterownik jest prototypem i trwają nad nim prace, ostatnio chłopaki z HTG Tuning byli u nas odpalić Mazdę RX8 z 8HP kumpla. Także już dwa auta na tym śmigają. Ja czekam aż Funo skończy nowy warsztat, jesteśmy umówieni że jak będzie podnośnik i gotowy sterownik, wjeżdzam i składamy skrzynie. Nie mam zamiaru rozbierać jeżdzącego sprawnego auta smile.gif

BTW jest ktoś w stanie polecić dobry intercooler ? Bell jaki mnie interesuje to około 850usd


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 12 May 2019 - 17:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Sun, 12 May 2019 - 17:59
Post #322


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Jaka rx8? Coś więcej wiesz?


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sun, 12 May 2019 - 18:56
Post #323


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





3.2 V6 Opla na singlu smile.gif Równocześnie chłopaki z BiedaGarage składają drugą 3.0 na twinach garretta. Fajnie ten motor siedzi w tej budzie, jest krótszy od R4


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Mon, 13 May 2019 - 08:36
Post #324


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





Wagner robi custom coolery na zamówienie, nic wydajniejszego nie znajdziesz. Można też zamówić po prostu któryś z gotowych
https://www.wagner-tuningshop.de/content/configurator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 13 May 2019 - 10:10
Post #325


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Tak, tez się mocno nad nim zastanawiam. Tylko muszę się skontaktować czy zrobią 100mm gruby. Teraz mam 600x300x76 chinol z fmic.pl. Myśle ze sama jakość rdzenia nie pomoże tylko musi być tez 100mm


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Mon, 13 May 2019 - 13:48
Post #326


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Przeciez masz na stronie 3 rodzaje 100mm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 13 May 2019 - 13:53
Post #327


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





A moze trzeba poprawic przeplyw przez icek. Jak jest wsadzony przed chlodnice bez zabudowy to masz 50% wydajnosci.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 13 May 2019 - 17:54
Post #328


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(m6nj @ Mon, 13 May 2019 - 13:48) *
Przeciez masz na stronie 3 rodzaje 100mm.


Masz racje. Przeglądałem wcześniej tylko rdzenie a nie gotowe ICki. Wychodzi po ewentualnym rabacie porównywalnie z Bell'em, około 3 tysie. Tylko który będzie najlepszy unsure.gif

CYTAT(jackkpl @ Mon, 13 May 2019 - 13:53) *
A moze trzeba poprawic przeplyw przez icek. Jak jest wsadzony przed chlodnice bez zabudowy to masz 50% wydajnosci.


Napewno zderzak, belka pod zderzakiem mu nie pomagają. Aczkolwiek jestem w 100% pewny że on już jest mocno zapchany. Dwóch znajomych miało ten sam cooler w podobnych setupach i podobne efekty. Kolega nawet mierzył cisnienie przed IC i było 0.5bara wyższe ohmy.gif Wymiana IC na markowy, o tych samych wymiarach, zlikwidowała problem.
Znajomy ma tak mocny nadmuch na hamowni, że podczas pomiaru temperatura wody i oleju spadała, a IAT szybował w góre. Na ulicy nie ma takiego dramatu, ale też nie ma sytuacji gdzie mogę tak wstawiać biggrin.gif Aczkolwiek martwi mnie ten temat, ponieważ pewnie turbo sie niepotrzebnie męczy.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Tue, 14 May 2019 - 18:00
Post #329


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Natrysk wody na IC + wtrysk metanolu nie pomógłby choć trochę?
Ewentualnie wodny IC + Killer Chiler (wykorzystanie klimatyzacji do chłodzenia wody w wymienniku ciepła)


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 15 May 2019 - 17:29
Post #330


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Różnica ciśnień to chyba norma? Zwłaszcza przy dużej wydajności co wynika z fizyki gazów. Dlatego też po stronie turbiny rury są cieńsze - im szybciej trafi to sprężone powietrze do IC tym lepiej. Tak jak do słabych kompresorów po założeniu IC boost potrafi znikać biggrin.gif Ale 0,5 bara to może za duży spadek, sam nie wiem. Na bank dobry jakościowo cooler przebije chinola. Duże znaczenie mają tanki, w chinolu są zrobione na pałę jak dla mnie, jak miałem w rękach ori HKS to zupełnie inaczej to wygląda. Jakoś wyprofilowane a nie tak byle jak...


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Wed, 15 May 2019 - 21:30
Post #331


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





CYTAT(deejey! @ Wed, 15 May 2019 - 16:29) *
Różnica ciśnień to chyba norma? Zwłaszcza przy dużej wydajności co wynika z fizyki gazów. Dlatego też po stronie turbiny rury są cieńsze - im szybciej trafi to sprężone powietrze do IC tym lepiej. Tak jak do słabych kompresorów po założeniu IC boost potrafi znikać biggrin.gif Ale 0,5 bara to może za duży spadek, sam nie wiem. Na bank dobry jakościowo cooler przebije chinola. Duże znaczenie mają tanki, w chinolu są zrobione na pałę jak dla mnie, jak miałem w rękach ori HKS to zupełnie inaczej to wygląda. Jakoś wyprofilowane a nie tak byle jak...



Z fizyki płynów raczej - fizyka gazy traktuje jak płyny tylko o innej gęstości ;)

Rury na wejściu do IC są cieńsze bo jest bezsensem robić rurę 3" między turbosprężarką a IC gdy wyjście z turbosprężarki to 2". Różnica w ciśnieniu wejściowym do IC a wyjściowym to po prostu wartość oporów przepływu przez sam IC.

Podstawowo trzeba sprawdzić czy pola powierzchni przepływów lamelek jest mniejsza, czy równa, czy większa od powierzchni przepływu rury dolotowej do IC. Jeśli jest równa lub większa to za spadek ciśnienia za IC jest spowodowany zaburzeniem przepływu powietrza z powodu zawirowań w "tankach" - z całego IC jest wykorzystywana tylko część lamelek. Coś na zasadzie zapowietrzenia się chłodnicy cieczy - silnik się grzeje, przepływ płynu niby jest prawidłowy, termostat sprawny ale pól chłodnicy jest zimna. I tu jest taka sama zasada - wchodzi boost wlot i wylot są na dole/na górze, w IC przepływ "idzie" najkrótszą drogą i IC pracuje na 70% możliwości bo w górnych 30% lamelek nie ma przepływu tylko jest skompresowane przez boost "zawartość" IC gdy tego boostu nie bylo. Stąd na wylocie jest 1,5b a na wlocie 2b przykładowo. I tu kluczem jest kształt zbiorników. Idealny byłby szczelinowy, o polu powierzchni szczeliny równej polu powierzchni rury do IC na stronie dolotowej, a na wylocie "lejowaty" - czyli taki który da najmniejsze opory przepływu po prostu. Dobry tank to taki który ma wejścia ukierunkowane aby zmniejszyć efekt "zapowietrzania się IC" - ukierunkowanie rur wymusza także lepszą konstrukcję "tanka". Sam rdzeń - jeśli pola przepływu lamelek są dobrze dobrane, jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za zbicie temperatury - czyt, kiepski rdzeń mała różnica temp między we/wyj, dobry rdzeń duża różnica temp między we/wyj (przy tych samych wymiarach rdzenia oczywiście).

Tak to ogólnie wygląda. Wystarczy spojrzeć na IC markowe - tam są tanki odlewane rury są pod pewnymi kątami umiejscowione itd. A nie wytłoczka z blachy i dwa króćce wspawane prostopadle do 5ciu najniższych lamelek chłodnicy ....


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Wed, 15 May 2019 - 22:53
Post #332


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





CYTAT
Pressure loss, or pressure drop, refers to the change in pressure when comparing the air entering the intercooler with the exiting air. This change is mostly affected by the internal flow area of the intercooler. Flow loss, however, is measured not just with pressure loss but with how much restriction to airflow exists. Maximum performance can be obtained if the pressure loss is kept below 1.0 to 1.5 psi. Anything in excess of these numbers, especially higher than 3.8 psi, and the intercooler is not properly fitted for the application which results in hindered performance and dramatically decreased functionality of the intercooler system itself.


CYTAT(E30 owner @ Wed, 15 May 2019 - 21:30) *
Wystarczy spojrzeć na IC markowe


Nie przetłumaczysz tego niektórym, najczęściej jak zaczynałem to kończyło się na nieśmiertlenym "a jakoś w drifcie jeżdżą na chińskich i jest dobrze"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 15 May 2019 - 23:43
Post #333


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Pietrek.L @ Tue, 14 May 2019 - 18:00) *
Natrysk wody na IC + wtrysk metanolu nie pomógłby choć trochę?
Ewentualnie wodny IC + Killer Chiler (wykorzystanie klimatyzacji do chłodzenia wody w wymienniku ciepła)


Wtrysk metanolu to był by kolejny ruch po intercoolerze i wywaleniu stożka w nadkole

Wodny odpada, za duży heat soak, to dobre w typowo dragowych autach, a nie na ulice. Plus waga miejsce i skomplikowanie systemu

CYTAT(E30 owner @ Wed, 15 May 2019 - 21:30) *
Tak to ogólnie wygląda. Wystarczy spojrzeć na IC markowe - tam są tanki odlewane rury są pod pewnymi kątami umiejscowione itd. A nie wytłoczka z blachy i dwa króćce wspawane prostopadle do 5ciu najniższych lamelek chłodnicy ....


No właśnie. Wagner ma odlewane tanki z dodatkowa płetwa by przekierować powietrze w górę


CYTAT(KrisC @ Wed, 15 May 2019 - 22:53) *
Nie przetłumaczysz tego niektórym, najczęściej jak zaczynałem to kończyło się na nieśmiertlenym "a jakoś w drifcie jeżdżą na chińskich i jest dobrze"


Jak to powiedział znajomy, cooler za 3k pln to było by coś normalnego gdyby nie utrzymywanie ze te za 500pln są dobre. Będzie to ostatnia chińska cześć która zrobi wyjazd. Miałem replikę BOVa to tłoczek się odkręcił i wpadł do kolektora ohmy.gif

Z tego co wyczytałem rdzeń Competiton u Wagnera jest Tube&Fin a nie Bar&Plate. Wiec chyba poświęcili trochę wydajności cieplnej dla lepszego przepływu ?



BTW żeby rozwiać częste pytanie ile to musi palić. dziś wracałem od znajomego trasę prawie 300km, bez ekspresówek, zmęczony wczorajszym wieczorem (wink.gif) wiec dziadkowa jazda. 11l/100km liczone po dystrybutorze biggrin.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 17 May 2019 - 19:49
Post #334


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno







Przy pierwszej probie burnouta zapomnialem wylaczyc RaceTCS. Gaz w podloge a auto jedzie a nie smali. Przy drugiej probie oczywiscie trakcja wylaczona i tak samo pedal w podlodze smile.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Fri, 17 May 2019 - 20:12
Post #335


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





CYTAT(BeeMiX @ Wed, 15 May 2019 - 23:43) *
Wtrysk metanolu to był by kolejny ruch po intercoolerze i wywaleniu stożka w nadkole

Wodny odpada, za duży heat soak, to dobre w typowo dragowych autach, a nie na ulice. Plus waga miejsce i skomplikowanie systemu


Problem z heat soak rozwiązuje wspomniany przeze mnie "Killer Chiller", czyli wymiennik ciepła, który używa układu klimatyzacji do zbicia temperatury cieczy chłodzącej rdzenie coolera. Taki sam patent siedział w Dodge Demon. Jak widać ciecz w wymienniku ciepła schłodził do 2*C. Co do masy i skomplikowania układu zgadzam się w 100%.

https://www.youtube.com/watch?v=qUh6FLtf2Cc

https://www.youtube.com/watch?v=qz0cOFtqGwg


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 03 Jun 2019 - 15:10
Post #336


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Dostawa z Fabryka-Mocy wub.gif




--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Mon, 03 Jun 2019 - 18:54
Post #337


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Jak masz możliwość to zrób testy przed i po + pomiar pirometrem na górze i dole chińczyka i Wagnera.


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 03 Jun 2019 - 19:52
Post #338


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





W chinolu trzeba bylo wstawic takie kierownice. Vintage weld w lublinie to robi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 03 Jun 2019 - 22:46
Post #339


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Pietrek.L @ Mon, 03 Jun 2019 - 18:54) *
Jak masz możliwość to zrób testy przed i po + pomiar pirometrem na górze i dole chińczyka i Wagnera.


Tak kumpel chyba ma pirometr, sprawdze. Napewno bede sprawdzal pressure drop bo licze na to ze dzieki Fin&Tube znaczaco sie obnizy

CYTAT(MisioLBN @ Mon, 03 Jun 2019 - 19:52) *
W chinolu trzeba bylo wstawic takie kierownice. Vintage weld w lublinie to robi


Po co ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Tue, 04 Jun 2019 - 08:16
Post #340









Jaki rozmiar? 600x300x100? Jaki koszt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Stron V  « < 15 16 17 18 19 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:35