Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A6 C5 Avant Quattro 1,8T AWT K03-005 hybryda 295KM/360Nm, low boost
McGiver18T
post Mon, 30 Nov 2015 - 23:44
Post #41


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(Tarantula @ Mon, 30 Nov 2015 - 22:00) *
Chodzi o korby z np axx? Znajomy ma 520nm na takiej korbie. LC walone marchewami co chwile i nic nie chce sie wystrac. Przeskoczyles mnie o 24km z wynikiem na k03... Bardzo ladnie. Ciekaw jestem egt powyzej 200kmh. Pozdrawiam

dokładnie to samo słyszałem i organoleptycznie ci co to stestowalimi też to potwierdzili. ponoć 500Niutka ona łyka bez problemu smile.gif eee tam 24KM, ma być fun i kilowanie niepokornych a nie święta wojna na kreski tongue.gif bedzie jeszcze wiecej koksu niedługo, bo na tym co jest szło ugrać około 320KM ale to nie o to chodzi wink.gif to nie królowa hamowni tylko autko do jazdy na codzień. Dzisiaj wychłostałem pana w nowiutkiej A4 B9 chyba 2,0tfsi, tak do 200 odszedłem mu lekkie 3 długości i gościu mało kierownicy nie pogryzł na światłach jak się zatrzymaliśmy, a ciśnionko mu widać skoczyło ostro bo prawie posiniał smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 30 Nov 2015 - 23:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tomasz76
post Tue, 01 Dec 2015 - 09:14
Post #42


User
Dołączył: Thu, 31 July 2014





Pytanie tylko czy to warto? Korb z aax-a jak na lekarstwo cenowo z 200 zł za sztukę, a kute korby do 1.8T koszt 1200 zł, więc... Ja bym nie kombinował za te kilka setek przy budowie silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Tue, 01 Dec 2015 - 09:51
Post #43


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(Tomasz76 @ Tue, 01 Dec 2015 - 09:14) *
Pytanie tylko czy to warto? Korb z aax-a jak na lekarstwo cenowo z 200 zł za sztukę, a kute korby do 1.8T koszt 1200 zł, więc... Ja bym nie kombinował za te kilka setek przy budowie silnika.

z 4 komplety korb od AXX mi sie walają po warsztacie to wreszcie się jeden przyda wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Tue, 01 Dec 2015 - 12:42
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(McGiver18T @ Mon, 30 Nov 2015 - 16:01) *
i z takimi ludzmi to ja cenie dyskusje. ma pojecie o czym mówi i to rozumie. Cudów w fizyce nie ma biggrin.gif czyli mówiąc prosto dzisałając siłą na tłok z ta sama siła mamy większy moment przy wiekszym wykorbie, ale mamy przez to wiekszy moment gnący. Tak samo jak mało kto wie dlaczego os sworznia korbowodu nigdy nie idzie przez środek tłoka smile.gif



Stary co TY za farmazony gadasz. Próbujesz brylować na tym forum udając wielkiego znawcę , pierniczysz o siłach ścinających teraz o momentach gnących gdzie widać ,że nie masz pojęcia o tym co piszesz. Wrócić się do szkoły idź do zawodówki i doucz się chłopie. Gdzie występuje ścinanie albo zginanie pręta który jest łożyskowany z obu stron. Bo właśnie korbowód modelowo można porównać do takiego stanu. Chyba ,że Ci się panewka zacznie zacierać to będziesz miał zginanie i ścinanie.
Poczytaj sobie co to jest wyboczenie, jak się ją liczy to może się dowiesz wreszcie czemu korby się uginają albo rozrywają. Bo to ,że korbę zgięło w banan nie znaczy ,że działał na nią moment gnący albo tym bardziej ścinający laugh.gif
Sorry ale czytać się tych mądrości już nie da tak samo jak z tym sworzniem który jest nie osiowo w tłoku.
Co do korb z AXX to nawet Kompoty robią 450nm maxx bo sami twierdzą ,że te korby są gówniane. I są takie bo miałem je w ręku , mierzyłem i na czyjeś życzenie je włożyłem i 4 korbę tak wywaliło ,że aż rozerwała kawałek skrzyni.
Znam też jedną TT w 2.0 tfsi gdzie już przy 270km 2 korby były krzywe i sam mu załatwiałem kuciznę aby ponownie nie składać tego. Znam też trochę przypadków ,że jeżdżą i jeszcze nic nie urwali ale to nie znaczy ,że te korby są lux bo tak jak pisałem jedno 1.8t które zrobiłem ma 460nm na serii i żyje a inne padają.
Myślę ,że z mojej strony wyczerpałem temat ale musiałem to sprostować bo aż wstyd ,że na takim poważnym forum takie bzdury ktoś pisze dlatego należało się sprostowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 01 Dec 2015 - 12:58
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(Pawel-2005 @ Tue, 01 Dec 2015 - 13:42) *
Sorry ale czytać się tych mądrości już nie da tak samo jak z tym sworzniem który jest nie osiowo w tłoku.

Paweł....nie jest huh.gif A z tymi siłami działającymi na korbę oby dwoje macie racje, bo wyboczenie i zgięcie pochodzi od dokładnie tej samej siły smile.gif Również trochę przystopuj - tak samo, jak polecasz koledze wink.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rOBERTO795
post Tue, 01 Dec 2015 - 13:03
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Sun, 22 May 2011
Skąd: Będzin





Kilka osób to na fizykoterapię się nadaje. smile.gif


--------------------
1-sze w Polsce 1,8T + K04-530 by Digitun.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Tue, 01 Dec 2015 - 13:39
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(Fawor @ Tue, 01 Dec 2015 - 11:58) *
Paweł....nie jest huh.gif A z tymi siłami działającymi na korbę oby dwoje macie racje, bo wyboczenie i zgięcie pochodzi od dokładnie tej samej siły smile.gif Również trochę przystopuj - tak samo, jak polecasz koledze wink.gif

a czy ta siła zależy od tego jaki mamy wał korbowy? bo z wypowiedzi poprzednika wynika ,że na wale z 2.0 jest inaczej niż z 1.8. Wniosek niby taki ,że na wale z 2.0 szybciej wygnie niż na wale z 1.8 ;/
a ze sworzniem nie pisałem ,że tak nie jest tylko kolega twierdzi ,że mało kto wie czemu itp co mnie rozśmieszyło bo widać ,że na tym forum nikt się nie zna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duct tape
post Tue, 01 Dec 2015 - 13:41
Post #48


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





Może ktoś w końcu sensownie wyjaśnić czy i dlaczego ta nieszczęsna oś sworznia nie idzie przez środek tłoka? unsure.gif Bo na chwilę obecną mamy cyrk i nikt nie podaje faktów...

EDIT: Na wale z 2.0 powinno być trudniej o zgięcie korby bo przy większym wykorbieniu wystarczy mniejsza siła działająca na tłok i korbę do wygenerowania takiego samego momentu. Em aj rajt? ph34r.gif

Edit2: Czy nie chodzi o to żeby przy zapłonie mieszanki gazy działające na tłok nie uderzyły gdy układ korbowo-tłokowy jest w pionie lub przed tylko pchał już na starcie wał zgodnie z kierunkiem jego pracy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 01 Dec 2015 - 13:49
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(Pawel-2005 @ Tue, 01 Dec 2015 - 14:39) *
a czy ta siła zależy od tego jaki mamy wał korbowy? bo z wypowiedzi poprzednika wynika ,że na wale z 2.0 jest inaczej niż z 1.8. Wniosek niby taki ,że na wale z 2.0 szybciej wygnie niż na wale z 1.8 ;/

Jak dla mnie ma to sens. Im wał ma większe wykorbienie tym w newralgicznym punkcie dla gięcia korba ma większe wychylenie, więc jest bardziej podatna.
CYTAT(Pawel-2005 @ Tue, 01 Dec 2015 - 14:39) *
a ze sworzniem nie pisałem ,że tak nie jest tylko kolega twierdzi ,że mało kto wie czemu itp co mnie rozśmieszyło bo widać ,że na tym forum nikt się nie zna...

aa ok. Już się bałem, że chcesz iśc w obalanie teorii wink.gif A czy dużo czy mało...pytanie tylko kto ma jaki wykładnik sztuk dla danego okreslenia smile.gif Jak widać powyżej - na pewno nie wiedzą tego wszyscy, bo i nie muszą.

Dla kolegi: oś korbowodu jest przesunięta w tłoku z racji różnych sił działających na tłok podczas suwu w dół i w górę. Zrównoważenie tych sił przez przesunięcie osi powoduje bardziej równomiernym zużywaniem się tulei.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Tue, 01 Dec 2015 - 14:00
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





niestety uważam ,że niema to zbytnio sensu:
http://www.zss.lublin.pl/html/pliki/motor/...d%20korbowy.pdf
tak jak napisałem wyżej korbowód jest łożyskowany na dole i na górze więc niema prawa występować tam moment gnący. Chyba ,że zaciera nam się panewka która stawia opór i wtedy powstaje zginanie korbowodu. W prawidłowym wypadku wszystkie siły związane z siłą gazową działają w osi korbowodu czyli liczymy go na wyboczenie a nie zginanie a tym bardziej ścinanie ( o czym było pisane ).
Jedyny minus związany z większym wykorbieniem jest taki ,że są większe siły bezwładności które mogą wyginać korbowód ale wyginanie korb w naszym wypadku nie jest na wysokich tylko średnio niskich obrotach więc tutaj te siły nie są aż tak kluczowe.
Dlatego musiałem dodać swoje 3 grosze bo wypadało to sprostować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz76
post Tue, 01 Dec 2015 - 14:00
Post #51


User
Dołączył: Thu, 31 July 2014






Na skutek obrotów wału korbowego, korbowody znajdują się zazwyczaj pod kątem. To z kolei powoduje nacisk tłoka w kierunku jednej ze stron otworu cylindra podczas jego ruchu do góry. W górnym martwym punkcie tłoka, korbowód znajduje się dokładnie w pozycji pionowej, a następnie zaczyna tworzyć kąt w przeciwnym do poprzedniego kierunku. Podobnie tłok ulega wychyleniu w kierunku przeciwnej strony otworu cylindra. Celem złagodzenia uderzeń tłoka o przeciwną stronę i zminimalizowania hałasu, otwór sworznia jest nieco przesunięty w jedną stronę. W wyniku tego, podczas zmiany kierunku wychylenia, tłok przechyla się nieco dookoła osi sworznia, nie uderzając w ten sposób otworu cylindra całą swoją długością lecz jedynie najpierw dolnym krańcem płaszcza, a następnie wprowadzany jest w płynny, ślizgowy ruch względem drugiej strony. Powoduje to nie tylko obniżenie hałasu ale również znaczne zmniejszenie naprężeń mechanicznych poszczególnych elementów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz76
post Tue, 01 Dec 2015 - 14:05
Post #52


User
Dołączył: Thu, 31 July 2014





Otwór sworznia jest zazwyczaj przesunięty w kierunku strony ciśnieniowej tłoka. Aczkolwiek, dochodzi do wyjątków od tej zasady: przesunięć w niektórych tłokach dokonuje się w przeciwnym kierunku. Efekt jednak pozostaje taki sam.
Źródło Mahle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Tue, 01 Dec 2015 - 14:07
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(duct tape @ Tue, 01 Dec 2015 - 12:41) *
Może ktoś w końcu sensownie wyjaśnić czy i dlaczego ta nieszczęsna oś sworznia nie idzie przez środek tłoka? unsure.gif Bo na chwilę obecną mamy cyrk i nikt nie podaje faktów...

EDIT: Na wale z 2.0 powinno być trudniej o zgięcie korby bo przy większym wykorbieniu wystarczy mniejsza siła działająca na tłok i korbę do wygenerowania takiego samego momentu. Em aj rajt? ph34r.gif

Edit2: Czy nie chodzi o to żeby przy zapłonie mieszanki gazy działające na tłok nie uderzyły gdy układ korbowo-tłokowy jest w pionie lub przed tylko pchał już na starcie wał zgodnie z kierunkiem jego pracy?


dokładnie się z tym zgadzam z podpunktem 1 i 2 smile.gif
Jedyny minus w podpunkcie 1 jest taki ,że jak mamy większą pojemność to małe turbo wstanie jeszcze szybciej i nie dość ,że silnik wygeneruje więcej momentu z racji większego ramienia wału to jeszcze powstaje większa siła na tłok z racji większej pojemności i przy niższych obrotach ( turbo wstanie szybciej ) i taka korba może przyjmować na klatę większe siły. Ale turbina to taki wynalazek do którym możemy sterować więc jeśli ktoś robi to z głową to wszystko będzie żyło.
Kolega któremu zrobiłem strookera cieszył się ,że przy 2100 miał już 1 bar z k04 no ale tak jak mówiłem seryjna korba z 2.0 tfsi 200km jest MARNA i niuton na dole zrobił swoje;/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 01 Dec 2015 - 14:16
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Wszystko sie zgadza. TDI ma duzo niutona z dolu, wiec ma pancerne korby. Takie k20 z cienka korba tez wytrzyma 400nm, tylko przy wyzszych obrotach. A to wynika z tego, ze na korbe dziala tez sila rozciagajaca. Jesli w momencie powstawania sily rozciagajacej (korba przyspieszajaca w dol lub hamujaca w gore), dodatkowo pojawi sie sila z gory od wybuchu mieszanki, to korba znosi wiecej.

Przy okazji na wale z wiekszym wykorbieniem, to przyspieszenie tloka , czyli sila rozciagajaca korbe jest tez wieksza. Moze z tego wynika, ze moze przyjac wiecej momentu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Tue, 01 Dec 2015 - 16:24
Post #55


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





widzę że nie kazdy tu pojmuje predkośc obrotową i liniową tłoka, a co za tym idzie różnych sił wypadkowych działajacych tak na korbe a zwłaszcza jej stope. Wszyatkie silniki wysokoobrotowe mają mały wykorb a dużą srednice tłoka(proporcjonalnie), dlatego taka honda nie ma niuta z dołu a generuje moce na górze zajebiste nie bojąc sie sił ściskających czy rozciągających działających na korbowód. Duży wykorb= duży niuton i dlatego korby dizlowe sa pancerne, jak ktoś pamięta niech sobie przypomni jak wyglądała korba w G60 z czego ją zaadoptowano smile.gif ciekawi mnie kto kiedykolwiek zwrócił uwagę na to czy korba jak sie urwie to nie zawsze w ten sam sposób, bo albo jest pogieta albo urwana i są to dwie różne przyczyny. Dla tłoków nie pełno płaszczowych acentryczność tłoka jest wręcz niezbędna do prawidłowego rozkładu sił działających na denko a co za tym idzie na płaszczyzne boczne tłoka, dla tłoków pełnopłaszczych jest to można powiedzieć prawie zbędny luxus, ale bardzo poprawia cichobiezność i równobiezność silnika. Korba AXX w 1,8T łyka 500Nm na suszarce kalibru td04HL-7.0, sprawdzone i potwierdzone cool.gif nie proponuje tego robić poniżej 3800rpm bo może być różnie smile.gif 1bara w 2,0 przy 2100 generować na seryjnej korbie z AXX to trzeba być niespełna rozumu chyba, 2600 to już jest takie minimum które można ryzykować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 01 Dec 2015 - 17:41
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





a ja widzę, że za wszelką cenę próbujesz zabłyszczeć na forum jako guru fizyki i sił działających na poszczególne elementy silnika... a tak naprawdę nie napisałeś nic konkretnego na potwierdzenie swoich teorii. gadka na zasadzie takiej, że wiesz wszystko, reszta nic a jakaś sensowna argumentacja dla plebsu uwłacza godności...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Tue, 01 Dec 2015 - 18:10
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Jak dla mnie piszą o tym samym z innych perspektyw...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Tue, 01 Dec 2015 - 23:36
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(siewcu @ Tue, 01 Dec 2015 - 17:41) *
a ja widzę, że za wszelką cenę próbujesz zabłyszczeć na forum jako guru fizyki i sił działających na poszczególne elementy silnika... a tak naprawdę nie napisałeś nic konkretnego na potwierdzenie swoich teorii. gadka na zasadzie takiej, że wiesz wszystko, reszta nic a jakaś sensowna argumentacja dla plebsu uwłacza godności...

nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem wink.gif do wszystkiego dochodziłem sam a nie drogami utorowanymi na internetach; do wszystkich moich patentów doszedłem pracą nad nimi nie prosząc nikogo o łaskę czy pomoc. Nie próbuje tu zabłysnąć bo mam na to wyebane po całości, tuning traktuje jako rozrywkę i dobrą zabawe. Potwierdzeniem moich teorii jest fizyka w czystej postaci, w której cudów nie ma niestety. Problemem plebsu jest zawsze jeden: rwie się na głęboką wodę nie mając pojęcia o plaży. Ja proponuje zrozumieć podstawy i wyciągac z tego jakieś wnioski, bo niestety czasem teoria jest rózna z praktyką o czym sam się kilka razy przekonałem. Siedząc nad róznego rodzaju modami i dłubaniami po nocach nie raz już dawno doszedłem do wniosku że im więcej rozumiem tym mniej wiem, bo po jednej odpowiedzi przychodza dwa pytania zawsze i rośnie to do wielkości drzewa z tysiącami gałezi wiedzy użytecznej bardziej bądz mniej. Widziałem tu na forum wiele projektów i nie jedenego moda: widać odrazu kto zjadł kilka szczęk zebów na tym a kto dużo pieprzy i wojne na kreski robi prawie porównywalną do jihadu i jednego zasranego konia smile.gif Kto wie co potrafie ten wie i to mi wystarcza, a jest tego parę osób cool.gif I w tym momencie muszę podziękować dla Pawła Zaprzalskiego z turbodiesel.pl który mnie poniekąd "ZMUSIŁ" żebym jednak zostawił te TDIki które tyle lat rzeźbiłem i wsadził ręce w coś bardziej rozwojowego i podatnego na dłubanie biggrin.gif MISZCZUNIU jeszcze raz wielkie dzieki żeś mnie wyzwolił od sadzy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 06 Jan 2016 - 22:56
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





A moge spytac dlaczego tak kolektor wydechowy a nie jak jz spawany to nie baran? Bo to wlasciwie wyszedl skrzynkowy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Wed, 06 Jan 2016 - 23:14
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





Bo.chyba wlasciciel pisal wczesniej ze ma pod maska wsio.wygladac jak w.orginale
Btw. McGiver jaki masz maks odczyt z MAFa?


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:04