Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
RUfi
post Tue, 19 Dec 2006 - 17:15
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("wowo":2bw24c9j)
Ja swoją wiedzę na temt olei wyniosłem głównie z silników motocyklowych. MOTULA nigdy nie wleje. Na szczycie jest AGIP i VALVOLINE.


to moze sie podzielisz tymi doswiadczeniami????


Bo ja rowniez moge napisać ,ze po moich doswiadczeniach wyniesionych z wyscigów na kosiarkach nigdy nie wlałbym AGIPA

Mysle ze wszyscy czekaja na to co bylo nei tak z Motulem w motorze.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 19 Dec 2006 - 17:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
SaintCKM
post Thu, 21 Dec 2006 - 18:02
Post #22


Rookie
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza





Mechanicy wlali w mojego 1.9 tdi olej diesel petro-canada 10W40
Co myslicie o tym oleju?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 26 Dec 2006 - 16:07
Post #23









CYTAT("darksmile":2dsergda)
Drogi przedstawicielu firmy Mobil. Jak dla mnie możesz nawet szczać do silnika, ale każdy kto ma trochę oleju w głowie i na dodatek kilka koni więcej pod maską zaleje Motula. Ja za olej płacę 200 PLN więc nie uważam tego za jakąś drożyznę. A nasłuchałem się już o firmach ze śląska, które skupują zlewki z serwisów, mieszają pół na pół z najtańszym g.... z Orlenu i puszczają na rynek w beczkach znanych producentów. TO taki specjalny środek smarny dla gości, dla których bardziej liczy się stan kieszeni niż stan silnika. Na tym forum przeważa ta druga grupa


Dark, nie przesadzaj z tym wychwalaniem pod niebiosa Motula.
Owszem, to dobry olej ... ale nie jedyny dobry na rynku...

Jak ktoś chce przepłacać.. to już jego prywatna sprawa. My rozumiemy go i oczywiście szanujemy jego decyzję...

Natomiast "dziwna" sieć dystrybucji nie pozwala ustalić, czy dany produkt w danym sklepie jest oryginalny czy to jest tania produkcja z Ukrainy.

Firma nie daje żadnego wsparcia technicznego w Polsce... nawet nie ma przedstawicielstwa z prawdziwego zdarzenia. To troche dziwne.

CYTAT("matik":2dsergda)
Mam pytanko jakis miesiac temu kupilem Seata Ibize 1.9tdi 90km.podobno podciagnieta do 125km z przebiegiem 107000.Jaki olej proponujecie wlac do silnika???Poprzedni wlasciciel powiedzial ze lał Mobila 0W40 ale wydaje mi sie ze chyba troche za rzadki.Z gory dzieki za odp.


Zalej jakiś olej 5/40 z aprobatą 505.01.... lub jeżeli palnujesz troche bardziej ostro jeździć to syntetyk 5/50.

Producent uzalezniony od zasobności portfela
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Tue, 26 Dec 2006 - 22:19
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





Bezduszny


A po co mu do AGR/ALH to rzadkie gówno z normą 505.01 ???



Matik.

Zalej coś z 5W40

Proponuję Valvoline
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 26 Dec 2006 - 22:31
Post #25









CYTAT("Zoltar":12k0c0a1)
Bezduszny
A po co mu do AGR/ALH to rzadkie gówno z normą 505.01 ???

Matik.

Zalej coś z 5W40

Proponuję Valvoline



1. AGR ALH są silnikami 1.9 TDI PD a norma/aprobata VW 505.01 odnosi sie właśnie do tych silników i jest właśnie dedykowana dla PD

2. Wszystkie oleje z normą 505.01 maja lepkość 5/40... ale nie są pełnymi syntetykami (przynajmniej te mi znane na codzień). Sa częściowo syntetyczne lub nie w pełni syntetyczne.... zależy jak producent to określi.

3. Jest dostępny Valvoline 5/40 z aprobatą 505.01 .... DuraBlend Diesel Motor Oil 5W-40

W zasadzie zastosowanie oleju nie w pełni syntetycznego o lepkości 5/40 ma swoje uzasadnienie w silnikach PD. Silniki te lubia sobie "wypić" troche oleju co 15k... a są takie co maja sporo naganiane już. Zastosowanie bazy nie w pełni syntetycznej i lepkości 5/40 daje nam praktycznie wszystkie zalety oleju w pełni syntetycznego 5/40 a dodatkowo daje nam odrobine grubszy film olejowy. Teoretycznie powinno to zmniejszyć "wypijanie" oleju przez silnik. Ma też to i stronę finansową... bo te oleje są tańsze niż pełne syntetyki 5/40

Generalnie to każdy powinien sam wiedzieć w jakiej formie technicznej jest jego silnik i na tej podstawie dobierać olej.

4. Nie ma takiego określenia oleju jak "rzadki olej".... Olej może być o niskiej lepkości lub o dużej lepkości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Tue, 26 Dec 2006 - 22:52
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





Added after 1 minutes:

CYTAT("bezduszny":tedmjsno)
CYTAT("Zoltar":tedmjsno)
Bezduszny
A po co mu do AGR/ALH to rzadkie gówno z normą 505.01 ???

Matik.

Zalej coś z 5W40

Proponuję Valvoline



1. AGR ALH są silnikami 1.9 TDI PD a norma/aprobata VW 505.01 odnosi sie właśnie do tych silników i jest właśnie dedykowana dla PD

2. Wszystkie oleje z normą 505.01 maja lepkość 5/40... ale nie są pełnymi syntetykami (przynajmniej te mi znane na codzień). Sa częściowo syntetyczne lub nie w pełni syntetyczne.... zależy jak producent to określi.

3. Jest dostępny Valvoline 5/40 z aprobatą 505.01 .... DuraBlend Diesel Motor Oil 5W-40

W zasadzie zastosowanie oleju nie w pełni syntetycznego o lepkości 5/40 ma swoje uzasadnienie w silnikach PD. Silniki te lubia sobie "wypić" troche oleju co 15k... a są takie co maja sporo naganiane już. Zastosowanie bazy nie w pełni syntetycznej i lepkości 5/40 daje nam praktycznie wszystkie zalety oleju w pełni syntetycznego 5/40 a dodatkowo daje nam odrobine grubszy film olejowy. Teoretycznie powinno to zmniejszyć "wypijanie" oleju przez silnik. Ma też to i stronę finansową... bo te oleje są tańsze niż pełne syntetyki 5/40

Generalnie to każdy powinien sam wiedzieć w jakiej formie technicznej jest jego silnik i na tej podstawie dobierać olej.

4. Nie ma takiego określenia oleju jak "rzadki olej".... Olej może być o niskiej lepkości lub o dużej lepkości.



Bezduszny ja doskonale wiem jaki olej, gdzie należy stosować, także dziękuję za poradę...

A jeśli AGR jest oparty o PD, to Tobie gratuluję wiedzy... A raczej jej braku.



Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 26 Dec 2006 - 22:59
Post #27









CYTAT("Zoltar":3irjjaz5)
A po co mu do AGR/ALH to rzadkie gówno z normą 505.01 ???


Sam to połączyłeś w jedno a ja z rozpedu za Tobą... mój błąd

Oczywiście, że VP jest AGR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Tue, 26 Dec 2006 - 23:05
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





Ja nic nie połączyłem


Tylko polecasz olej, który Matik'owi jest zbędny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PTK86
post Tue, 26 Dec 2006 - 23:19
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 September 2006
Skąd: Łódź





Ledwo 5 dni temu stalem sie posiadaczem nowej Skody Fabii RS. Auto ma ledwo 800km przebiegu i wlany fabryczny olej a ja zastanawiam sie co stosowac od samego poczatku uzytkowania i chce dobrze wybrac zeby juz pozniej nie zmieniac.
Czytajac ten temat mam tylko coraz wieksze watpliwosci.
Co w koncu Motul? Valvoline? Czy jeszcze cos innego?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Tue, 26 Dec 2006 - 23:33
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





Valvoline, Mobil z => 505.01

Jeżeli masz nadmiar kasy, to Motul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 27 Dec 2006 - 00:52
Post #31









CYTAT("Zoltar":20hsc7io)
Tylko polecasz olej, który Matik'owi jest zbędny


A jaki to jest ten "zbędny olej" ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Wed, 27 Dec 2006 - 01:13
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





CYTAT("bezduszny":z9offqdw)
Dark, nie przesadzaj z tym wychwalaniem pod niebiosa Motula.
Owszem, to dobry olej ... ale nie jedyny dobry na rynku...

Jak ktoś chce przepłacać.. to już jego prywatna sprawa. My rozumiemy go i oczywiście szanujemy jego decyzję...

Natomiast "dziwna" sieć dystrybucji nie pozwala ustalić, czy dany produkt w danym sklepie jest oryginalny czy to jest tania produkcja z Ukrainy.


Drogi kolego

Nie wiem jakie kryteria stosujesz ale dla mnie wystarczające są dwa
a) obserwacja pracy mojego silnika (seryjnego i chipowanego) na Mobilu i innych markowych smarowidłach oraz przerobionego, z moca podniesiona o 100% na Motulu. Zgadnij, na czym lepiej pracuje?
cool.gif obserwacja sportowch silników w naszym kraju i nie tylko. Zgadnij co leja do tch aut?

Dodatkowo nie wiem dlaczego mówisz o przepłacaniu. Ja za 5 l. płacę ok 200 PLN. To duzo? Raczysz żartować. A odnośnie "sieci dystrybucyjnej" to w szopie-warsztacie u pana Józka na wsi faktycznie trudno znaleźc 100 l bekę z Motulem ("Mobil" będzie na pewno). Ale nie mam najmniejszych problemów z kupowaniem mojego oleju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 27 Dec 2006 - 01:24
Post #33









CYTAT("darksmile":vhywyuuo)
Nie wiem jakie kryteria stosujesz ale dla mnie wystarczające są dwa
a) obserwacja pracy mojego silnika (seryjnego i chipowanego) na Mobilu i innych markowych smarowidłach oraz przerobionego, z moca podniesiona o 100% na Motulu. Zgadnij, na czym lepiej pracuje?
cool.gif obserwacja sportowch silników w naszym kraju i nie tylko. Zgadnij co leja do tch aut?


No ja mam inne kryterium.... Może dla tego, że pracuje w tej branży od 10 lat i nie polega to na sprzedaży konfekcji czy wymianie w osobówkach.

Po jednej z dyskusji (na innym forum) na temat "wyższości Motula" zakupiłem we wskazanym legalnym źródle butelkę 1 litr i wysłałem do instytutu naftu do analizy...

Żadnych rewelacji nie miał. Skład nie odbiegał niczym istotnym od innych produktów, nie posiadał o dziwo znaczników, lepkość... górne wartości dla danej klasy (badany był 5/40).

Co do oryginalności produktu (czy wiarygodności sprzedawcy)... to na dobrą sprawę nie ma jak sprawdzić nawet tego.

CYTAT
Ja za 5 l. płacę ok 200 PLN. To duzo? Raczysz żartować


Jak za olej 5/40 ..... to dużo. Jak na Motul to bardzo mało.

Za 5 litrów (4+1) pełnego syntetyka oleju np. Statoil LazerWay 5/40 klient końcowy zapłaci 125 PLN brutto. Olej jest z bledowni szwedzkiej lub norweskiej (informacja na opakowaniu).
Wiarygodność sprzedawcy tego produktu (np. w przypadku dziwnie zbyt niskiej ceny) można sprawdzić telefonicznie w około 5 minut.

Podobnie sytuacja wygląda w Texaco, Total i kilku innych producentów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Sun, 31 Dec 2006 - 01:02
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





To umówmy się tak. Ty lej do swojej A8 olej z Shella czy innego Statoila, ja będe lał Motula. i wszyscy będą szczęsliwi.
Żal mi tylko Marcina Czernika, Tomka Nagórskiego, team VTG, Leszka Kuzaja, kilkudziesięciu innych polskich rajdowców, a także setek profesjonalnych kierowców, którzy leją ten niczym nie rózniący się od olejów z supermarketów specyfik do silników swoich aut.

pzdr


PS: a jako były moderator proszę Cię o przygotowanie olejowego FAQ i kompendium. Przyda się nam wszystkim. Nie tylko na TDI.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sun, 31 Dec 2006 - 10:18
Post #35









CYTAT("darksmile":a0cp9r7j)
Żal mi tylko Marcina Czernika, Tomka Nagórskiego, team VTG, Leszka Kuzaja, kilkudziesięciu innych polskich rajdowców, a także setek profesjonalnych kierowców, którzy leją ten niczym nie rózniący się od olejów z supermarketów specyfik do silników swoich aut.


dark, to umówmy się tak.
Ty przestaniesz ironizować, bo troche to nie przystoi moderatorowi... tym bardziej, że akurat w tym wypadku nie masz zupełnie racji... a ja postaram ci sie coś wyjaśnić (o ile to dotrze do Ciebie).

Jak byś nie wiedział to Motul robi dwa rodzaje oleji.... te z aprobatami do samochodów cywilnych/komercyjnych i te przeznaczone do sportu ale przez duże "S" (nie mylić tu silnika z dodanym czipem).

Zaden z tych panów których wymieniłeś wyżej, żaden nie ma silnika "normalnego". Takie silniki owszem zalewa się dziwnymi olejami zalecanymi przez tunera. Jeżeli będzie to olej 0/20 to taki trzeba lać... jak będzie to jakiś 20/60 to taki też trzeba lać.... a jak "Kujawski z pierwszego tłoczenia" to też trzeba taki olej lać.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale oleje do sportu przez duże "S" nie posiadają ŻADNYCH aprobat producentów silników... bo są w takich wypadkach zupełnie niepotrzebne.

Moje poprzednie wypowiedzi dotyczyły porównania oleju do samochodów cywilnych...

Jeżeli Motul z aprobatą 505.01 kosztuje 2x tyle co np. Statoil, Valvoline czy inny również z aprobatą 505.01 to jak ktoś chce przepłacać i czuć sie lepiej bo ma zalanego Motula.... to jego wybór i przy tym pozostańmy.

Nie róbny natomiast dziwnego przeświadczenia/fobii, że jak ktoś nie ma zalanego Motula w swoim nowym samochodzie to mu się zaraz silnik rozpadnie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Sun, 31 Dec 2006 - 11:23
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





Nie jestem moderatorem to raz.
Do "chipowanego" silnika faktycznie można lać nie koniecznie motula.
Ale mimo, że jego skład nie rózni się od Statoilów itp. to i tak podczas pałowania to na Motulu temp. oleju jest ok. 20 stopni niższa. A to dość ważne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 31 Dec 2006 - 11:24
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Kolego bezduszny jest wiele racji w tym co piszesz jednak wydaje mi się, że to właśnie ty ironizujesz i piszesz w stylu :
"Jak byś nie wiedział to Motul robi dwa rodzaje oleji.... te z aprobatami do samochodów cywilnych/komercyjnych i te przeznaczone do sportu ale przez duże "S" (nie mylić tu silnika z dodanym czipem). "
Myśle, że kolega darksmile wie doskonale o czym mowa i podejżewam, że lepiej odemnie i od ciebie i większość czytających to forum wie więc nie ma powodu pisać w tym stylu bo to nie jest merytoryczna dyskusja.
Dalej piszesz : "Jeżeli Motul z aprobatą 505.01 kosztuje 2x tyle co np. Statoil, Valvoline czy inny również z aprobatą 505.01 to jak ktoś chce przepłacać i czuć sie lepiej bo ma zalanego Motula.... to jego wybór i przy tym pozostańmy." Mam do ciebie w takim razie pytanie. Gdzie mogę kupić 5 l oleju Statoil lub Valvo z aprobatą 505.01 za 100,00 PLN bo ja kupuje 5l Motula po 200 i zgodnie z tym co piszesz płace 2x tyle.
Jeśli nie potrafisz wskazać żródła to nie pisz, że kosztuje 2x tyle tylko badź dokładny i napisz, że kosztuje np. 50 zł więcej, 30% więcej czy 5zł więcej na litrze. Pisząc 2 razy moim zdaniem wprowadzasz część czytających to forum w błąd. Ale jeśli wskaesz gdzie kupić 5 l 505.01 wymienionych producentów to zwracam honor.
Nie pisze tego dlatego, żeby się czepiać, czy dlatego że uważam, że Motul jest bardzo dobrym wyborem ale po to, żeby sprostować pewne fakty.
Pozdrawiam i bez urazy.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Sun, 31 Dec 2006 - 11:29
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





Nie jestem moderatorem.
Do "chipowanego" silnika faktycznie można lać nie koniecznie motula.
Ale mimo, że jego skład nie rózni się od Statoilów itp. to i tak podczas pałowania to na Motulu temp. oleju jest ok. 20 stopni niższa. A to dość ważne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sun, 31 Dec 2006 - 11:33
Post #39









CYTAT("darksmile":3p2eac12)
Ale mimo, że jego skład nie rózni się od Statoilów itp. to i tak podczas pałowania to na Motulu temp. oleju jest ok. 20 stopni niższa. A to dość ważne.


Zależy jakie produkty weźmiesz do porównania... choć różnica nie będzie w temperaturze oleju a jego parametrze lepkości. A to jest ważne, żeby olej smarował...



CYTAT
Mam do ciebie w takim razie pytanie. Gdzie mogę kupić 5 l oleju Statoil lub Valvo z aprobatą 505.01 za 100,00 PLN bo ja kupuje 5l Motula po 200 i zgodnie z tym co piszesz płace 2x tyle.


Podaj jaką ilość chcesz, jakie opakowania, forma płatności i gdzie mam dostarczeć

CYTAT
Ale jeśli wskaesz gdzie kupić 5 l 505.01 wymienionych producentów to zwracam honor.


Przeprosiny przyjęte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Proof
post Fri, 12 Jan 2007 - 15:51
Post #40


User
Dołączył: Tue, 12 December 2006
Skąd: Kraków





A który Motul wlać do nowego 2.0 TDI 170KM?Też 505.01 5W40?


--------------------
Audi A4 Avant AVF TDI Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:48