Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi a4 b8.5 2.0tfsi - alternatywa e90 330i a może mercedes w204?
Salieri
post Tue, 05 Sep 2017 - 10:06
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Siema,
od 3 lat ujeżdżam 2007 a6 c6 3.0tdi. Przelatałem tym 65kkm i ostatnio zrobiła się dość zawodna (w ciągu 3 miesięcy dwa razy powrót lawetą). Mimo, że jeździ mi się nią dobrze i lubię ten pojazd to myślę o zmianie na coś nowszego i mniej problematycznego, prostszego.

Myślę o a4 b8 (polift) z 2013-2014 z silnikiem 2.0tfsi i quattro (raczej chyba wolałbym manual). Czy ten silnik z tego rocznika jest już pozbawiony problemów z nadmiernym braniem oleju? Jeśli nie to co należy zrobić żeby tą wadę wyeliminować i ile to może kosztować?

A może widzicie jakąś alternatywę dla a4 b8?

Moje wymagania:
-200-250km najchętniej z turbo wink.gif (chyba jednak benzyny są tańsze w eksploatacji i mniej problemowe biggrin.gif )
-raczej 4x4, ale w sumie nie wykluczam reszty kalek
-dość świeże (najlepiej nie starsze niz 2010)
-budżet najlepiej 50-55k ale za b8.5 jestem gotów wyłożyć z 60-65 (ale jakby było coś wartego uwagi w pierwszym przedziale cenowym to byłoby miło)
-no i zależy mi na podróżowaniu raczej w komforcie, ważny jest dla mnie bluetooth do prowadzenia rozmów, xenony, skórzana tapicerka (ewentualnie alkantara), niezłe nagłośnienie.

To dupowóz z pazurem, żadnych torów nie przewiduję. W trasach jeżdżę sporo powyżej ograniczeń. Rocznie przejeżdzam 20-25kkm.
Wszelka koreańszczyzna odpada, generalnie nie ukrywam, że najlepiej czuję się w niemieckich autach. Chodzą mi po głowie jakieś Mercedesy ale wiem o nich tyle, że jak byłem gówniakiem to ojciec miał kilka sztuk w123 i mimo ogromnych przebiegów nie psuły się biggrin.gif

Z góry dzięki za sugestie.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Sep 2017 - 10:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Koki
post Thu, 07 Sep 2017 - 08:31
Post #2


User
Dołączył: Fri, 09 February 2007





Mam w domu dwa Audi z silnikiem 2.0tfsi ( 211KM ) , oba są z kwietnia 2012 i mają podobne przebiegi około 60tkm.
Zero problemów z braniem oliwy ,generalnie Audi poprawiło te jednostki po 2011 roku i teraz od wymiany do wymiany ( u mnie co 15tyś km ) dolewam może z litr ale każdy silnik turbo coś tam sobie chlipnie , oliwa Liqui Moly.
Jak do tej pory auta ( A6 i A5 ) bezproblemowe , jedynie w A6 trochę wariowało MMI.
Jeżdzi się tym całkiem przyjemnie , wiadomo nie ciągnie do przodu jak 3.0tdi ale w trasie A6 z multitronikiem sprawia wrażenie żwawszego niż A5 w quattro i manualu a płasko rozłożony moment w tym pomaga.
Spalanie w obu podobne , miasto 11-12L , trasa w miarę spokojnie 9L , niemiecka autostrada od 11L wzyż .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Wed, 04 Oct 2017 - 19:11
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Podobno problem z braniem oleju został rozwiązany w silnikach wyprodukowanych od czerwca 2011.
Może ktoś podesłać symbole silników z rozwiązanym problemem brania oleju?

Mam na oku B8, niestety przedlift z września 2010, ale w opcji, która mnie zadowala, z niedużym przebiegiem i 7biegowym dsq z quattro. Ma silnik CDNC, teoretycznie problem z braniem oleju powinien go dotyczyć.
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć aby ten problem rozwiązać? Oczywiście sprzedający mówi, że oleju nie bierze (być może ściemnia, być może nie - nie jest w stanie powiedzieć ile dolewa bo czy dolewa to raczej pewne).
Znalazłem w internecie informacje, że są dostępne tłoki z szerszymi i mocniejszymi pierścieniami. Czy sama wymiana tłoków i pierścieni ma szansę powodzenia?
Z tego co czytałem procedura serwisowa obejmuje wymianę pompy oleju, napędu pompy oleju, panewki korbowodowe i główne, rozrząd, uszczelniacze zaworowe, uszczelkę pod głowicą i setki innych rzeczy - generalnie 3/4 silnika ph34r.gif co w aucie za niecałe 50k wydaje mi się ekonomicznie nieuzasadnione bo zakładam, że lekką ręką z robocizną wyjdzie z 15k...


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Wed, 11 Oct 2017 - 17:03
Post #4


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





Weź sobie wpisz na fejsie Corling i zobacz ile oni robią remontów tych tfsi w nowych a4, q5,a6 itp itd. Placu brakuje na auta biggrin.gif
Cytując klasyka "bierz bmw" - jakieś e90 335i albo 330i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Wed, 22 Nov 2017 - 15:45
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





wyleczyłem się chyba z 2.0tfsi...

Czego się spodziewać po 330i e90 po lifcie (2008-2010)? W gre wchodzi tylko rwd i tylko manual (żeby było jak najmniej do psucia się).
Ile to pali?


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 22 Nov 2017 - 23:30
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Salieri @ Wed, 22 Nov 2017 - 14:45) *
wyleczyłem się chyba z 2.0tfsi...

Czego się spodziewać po 330i e90 po lifcie (2008-2010)? W gre wchodzi tylko rwd i tylko manual (żeby było jak najmniej do psucia się).
Ile to pali?

Mała podaż, osiągi nie są oszałamiające, silnik nie ma najlepszych opinii, brzmienie jak to r6 czyli fajne, objedzie go każde 330d po programie spalając przy tym o połowę mniej paliwa. Jestem fanem BMW i ze smutkiem przyznaję, że po 2004 nie mają fajnych i wartych uwagi silników benzynowych do jazdy na codzien (ew. 3.0 turbo).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Thu, 23 Nov 2017 - 10:36
Post #7


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





to patrzeć bardziej na 330d?
Miałem e46 330d i paliło znikome ilości paliwa, przy tym naprawde fajnie jezdziło, dzwięk jak na diesla też był fajny.

Chciałem kupić sobie jakąś benzynę, ale wygląda na to, że nie ma już teraz dobrych i małoawaryjnych silników biggrin.gif
Diesel to chyba siedzi w człowieku...

A jakiś mercedes w204? Z tego co widzę mocniejsze wersje (minimum 200km) są praktycznie tylko w automatach...


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 23 Nov 2017 - 10:43
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





325d/330d E90.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 23 Nov 2017 - 17:16
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Salieri @ Thu, 23 Nov 2017 - 09:36) *
to patrzeć bardziej na 330d?



CYTAT(Mis @ Thu, 23 Nov 2017 - 09:43) *
325d/330d E90.

Jak najbardziej polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Fri, 24 Nov 2017 - 08:41
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





dołóż trochę do budżetu i szukaj s4 b8, motorownia bezawaryjna


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Fri, 24 Nov 2017 - 09:21
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Jak spalanie w takiej S4? paliwożerny motor czy w miarę ok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 24 Nov 2017 - 22:23
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Jeszcze raz - co jest nie tak z tymi 2.0tfsi ~211KM w Audi przed liftem? Mam podobne rozkminy A4/A5SB 2.0TFSI S-tronic, albo 330i AT (chyba polift ze wzgledu na wiek, ale ało ich). No i co nie gra z BMW, bo znow cos slysze o silniku, ale czy to prawda? Ogolnie ciezka sprawa z sedanami w tej kasie, klasie, w miare dobrym automatem i jako takim prowadzeniem...


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Sat, 25 Nov 2017 - 20:07
Post #13


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Obecnie nie chciałbym wykładać więcej niż 45-50k. Żeby kupić s4 b8 trzeba mieć w portfelu na ten cel minimum 80-85k - to nie jest mała różnica. Poza tym spalanie zupełnie inne niż w małej turbobenzynie czy dieslu (nawet 3.0).

W 2.0tfsi nie gra to, że audi poleciało w ch.. i wymyślili zbyt wątki pierścień olejowy, przez co po jakimś tam przebiegu fura potrafi spalać np litr oleju na 1000 (tysiąc km), a zdążyłem już poznać kilku właścicieli, którzy mieli pobór oleju rzędu 3litry na tysiąc. Remont silnika to 9-15k, dlatego płacić za auto, które prędzej czy później będzie musiało mieć zrobiony ten remont, kwoty rzędu 50k to totalna pomyłka jak dla mnie. Miałem nagrany fajny egzemplarz za 35k ale ktoś przyjechał i dał sprzedającemu 1k więcej niż ja dawałem i poszedł.
Audi rzekomo rozwiązało problem od czerwca 2011 roku, ale można łatwo znaleźć przypadki dużego poboru oleju w egzemplarzach nawet z 2013roku (dużego czyli takiego powyżej 0,5litra/1000km), więc nawet kupując b8 po lifcie za kwoty rzędu 65k z tym motorem nie można być pewnym, że problem się nie pojawi.

Co do benzynowych 6 cylindrówek w e90 to z tego co zdążyłem wyczytać to też mają problemy z braniem oleju, do tego jakieś problemy z głowicami, były na to akcje serwisowe ale bezkosztowo podobno rozwiązywali te probemy tylko w USA, w Europie sporadycznie.

O zgrozo - najbardziej polecanymi silnikami w b8 i w e90 sa diesle... (nie licząc s w audi i m w bmw smile.gif ).


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 25 Nov 2017 - 21:12
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Dzięki.
Przy jakich przebiegach jest ten problem z Audi? Myślę o czymś z pełną historią w okolicach max 120 tys km, wybor jest spory, tak samo z BMW.

Tu jakas lektura, przypomnialo mi sie, ze dostalem kiedys PW na ten temat z tym linkiem:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=255757


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sat, 25 Nov 2017 - 21:41
Post #15


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Rób jak chcesz, ja mając do wyboru 330i lub 2.0 Tfsi w Audi wziąłbym audi.
Mam 2.0 TFSI (co prawda 200 koni 2010 tt, ale zrobiony na 270) pali to śmiesznie mało (DSG Quattro w trybie miejsko-mieszanym przy spokojnej jeździe 8,5l).
Klasycznie poleciały mi klapy w dolocie, więc zostały wywalone. Oleju to nawet nie wiem ile bierze, bo wymieniam tak często, że nie muszę dolewać między wymianami. (może coś bierze, ale jeśli to nie dużo skoro nie zauważam)
W 335i też nie mam brania oleju, ale tutaj potencjalna lista elementów wrażliwych jest dłuższa. Mi zdążyła polecieć pompa wody (jest elektryczna), ale wiem, że bywają także problemy z wtryskami (hałasują), pompa paliwa(wysokiego ciśnienia - spadek mocy). To nie passat 1.9tdi, lepiej kupić zadbany egzemplarz, a już najlepiej z pewnego źródła, żeby potem się nie ładować w koszty...
(335i mam na myśli n54, ale w n55 z tego co wiem wcale nie jest lepiej)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 27 Nov 2017 - 10:43
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Z tego co wiem benzynowe N52 (325i i 330i, z naciskiem na ten pierwszy) również mają problem z braniem oleju.
2.0 TFSI to już obecnie raczej opanowany (wedle tego co piszą na forach) temat i dość tanio można to naprawić. Inna sprawa, że jest ich zwyczajnie więcej jak 330i, a i spalanie nie jest najgorsze.
Z drugiej strony pod względem wrażeń dźwiękowych R6 nie ma porównania do R4.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 27 Nov 2017 - 18:12
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





VAG Service mnóstwo tych audi naprawia, chyba coś koło 6k takie uszczelnienie 2.0TFSI więc znośnie, ale warto dopytać na priv...

Zdjęcie ciężarówki na drutach miażdży huh.gif

https://www.facebook.com/VAGserwis/photos/p...e=3&theater


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 27 Nov 2017 - 18:26
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(kompot @ Fri, 24 Nov 2017 - 22:23) *
Jeszcze raz - co jest nie tak z tymi 2.0tfsi ~211KM w Audi przed liftem? Mam podobne rozkminy A4/A5SB 2.0TFSI S-tronic, albo 330i AT (chyba polift ze wzgledu na wiek, ale ało ich). No i co nie gra z BMW, bo znow cos slysze o silniku, ale czy to prawda? Ogolnie ciezka sprawa z sedanami w tej kasie, klasie, w miare dobrym automatem i jako takim prowadzeniem...


Rzekłbym, że bardzo ciężko.

No 2.0 TFSI nawet ostatnie wypusty niestety mimo zapewnień VAG dalej problemy grube - mój mechanik robi tylko nowsze niemieckie fury i o ile 2.0 TDI poprawili w wielu kwestiach (choć też trzeba pamiętać o rzeczach o których nie mówi serwis) o tyle 2.0 benzyna to puszka pandory - ogromny odsetek uszkodzonych motorów.

W BMW wolnossącym 3.0 Valvetronic, wtryski....takie kapryśne te nowsze benzyny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Mon, 27 Nov 2017 - 20:21
Post #19


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Podobno 6k to mało, żeby zrobić to porządnie. Można roztoczyć rowek na pierścień olejowy i dać szerszy, ale czy to nie zakrawa o druciarstwo? Może ktoś mądrzejszy podpowie?
Można założyć poprawione tłoki z pierścieniami, ale te poprawione OEM wymagają już wymiany korbowodów, do tego pewnie trzeba by trochę cylindry przehonować do nowych tłoków i pierścieni.
Dalej rozrząd wypadałoby cały wymienić (bo i tak jest problematyczny), sprawdzić cały zespół pompy oleju, wymienić panewki skoro już wszystko na wierzchu, jakieś uszczelnienia, uszczelki, dodatkowo rzekomo konieczne jest dokładne czyszczenie kanałów olejowych, które często są zabite nagarem i jak się tego nie zrobi to przycierają się wałki w głowicy, sprawdzenie głowicy (może od razu wymiana uszczelniaczy...) itd. Przy okazji pewnie coś tam wyjdzie, do tego dojdą nowe oleje, filtry, napełnienie klimy i jeszcze robota.
Gadałem z Corlingiem, Sportmile'm i vag servicem - wszedzie koszt remontu to 12-15k, ale dają gwarancję.

Mnie to zniechęca generalnie do tego samochodu a bardzo go chciałem smile.gif bo dać 50k za przedlifta quattro manual i wsadzić 6-10-12k w remont silnika to już spory koszt się robi, to faktycznie lepiej rok poczekać i poszukać s4 biggrin.gif

Zrobiłem research w e90 lci 325/330d i tu jest też problem z podażą, więc trzeba sie uzbroić w cierpliwość albo za tą samą kasę kupić 3 letnią insignię a do tego komplet kapeluszy wink.gif


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 27 Nov 2017 - 20:58
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Muszę przyznać, że ostatnio wypadłem z tematu usterkowości, ale po tym co czytam powyżej włoś się jeży na głowie.
Chyba trzeba zacisnąć zęby i szukać czegoś możliwie najswiezszego.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:11