Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 1,8T AGU ile tak na prawdę można z niego wyciągnąć
Pazdanek
post Wed, 04 Jan 2017 - 12:11
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Witajcie,
mam pytanie dotyczące już wiekowej jednostki ale jeszcze chyba popularnej 1,8 turbo AGU, z resztą moje pytanie tyczy się każdego 150 konnego 1,8T, poza chyba AUM? który ma mocniejsze turbo, wtryski itd..
Chodzi mi o to czy na zdrowym silniku i 100% serii (katalizator, turbo K03, wtryski seria....) można przekroczyć barierę 180 koni? czy raczej nie da rady?
Bo mnie to zastanawia, ile razy spotykam jakieś wykresy na seryjnym silniku to często ledwo powyżej 170 koni i koniec.
Czy to kwestia strojenia, tunera czy po prostu turbo i cały osprzęt nie wyrabia?
Po prostu chce zestroić auto ale nie wiem czy jest sens jechać na sam soft dla 20 paru koni, z tego co wiem tunerzy lubią dorzucić sporo momentu i wtedy fajnie uderza ale potem wszystko spada, słabnie.
Jakie jest Wasze zdanie? są tu na sali tunerzy? biggrin.gif Czy można uzyskać np 185 koni na seryjnym AGU? Nie wiem dlatego czego oczekiwać od tunera, żeby nie robić z siebie pośmiewiska że jadę autem z turbinką zabawką a oczekuje mocy.
Może mi ktoś przybliżyć jak to wygląda?

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Jan 2017 - 12:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Fawor
post Wed, 04 Jan 2017 - 13:28
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Nie trzeba robic kopa, zeby odczuc sens strojenia. Można to zrobić z głowa. Moim zdaniem z każdego softu bedziesz zadowolony, bo +50Nm czy tam okolice tego zawsze będą odczuwalne.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 04 Jan 2017 - 16:23
Post #3


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





No niby tak ale przy mniejszej ilości koni ten duży moment to tylko strzał a potem wszystko siada, coś jak w dieslu.
U mnie by bardziej chodziło o polepszenie dołu bo w tym 1,8T jest słabo tak w okolicach 2 tys obrotów.

A czy zmodyfikowane AGU 1,8T 150 na chociażby 175 koni ale z dużym momentem np 290 nm pojedzie porównywalnie jak seria 1,8T 180? np AUQ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 04 Jan 2017 - 17:19
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





miałem serie i wgrałem softa, różnica jest szokująca, na serii 150km to auto nie jedzie, po sofcie coś się wkoncu dzieje i nie ma wstydu na ulicy...cyferkami się nie jedzie i nie ma co dywagować 20 w tą czy 20 w tamtą, auto dostaje nM i trochę KM i to się natychmiast czuje


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kozel
post Wed, 04 Jan 2017 - 17:27
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 December 2011





Moc uzyskiwana po sofcie faktycznie po części zależy od tunera bo każdy ma swoje widzi mi sie i pomimo tego iż tylko kilka map to efekty bywają różne. W każdym razie 180-190 koni jest w zasięgu na sprawnym osprzęcie. Jednak w tym momencie moc będzie dosyć mocno zależała od pogody ze względu na seryjny intercooler.
Generalnie nie ma nad czym się zastanawiać bo po takiej operacji jedyny problem jaki będziesz miał to to że nie zrobiłeś tego wcześniej.


--------------------
E90 M54B30, E36 m42b18 + TD04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 04 Jan 2017 - 17:33
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Biorąc pod uwagę dwa auta o identycznej wadze, jedno z AGU 175/290, a drugie z AUQ 180/235 sądzę, że pojadą równo z minimalną przewagą dla AGU.
Przy 2000rpm nie oczekuj cudów po programie, przy tych obrotach najwięcej się zmieni na wyższych biegach, 4 i 5 bieg napompuje się. Przy zdrowych egzemplarzach da się nawet okolice 1b zapompować na 4, 5 biegu przy 2000rpm.
Nie ma co się przejmować, że po programie wyjdzie Ci 170-190KM tylko, względem serii i tak będzie duża różnica, bo będzie o wiele mocniejszy środek obrotów, a właśnie on sprawia wrażenie wciskania w fotel i skuteczności auta przy sprincie tuż po przepince biegu na wyższy.
Weź pod uwagę też, że seryjnie będziesz miał te około 150KM przez wąski zakres, a po programie maksymalną moc przez dłuższy czas na górze.
Sporo kiepskich wyników po programie jest spowodowanym zmęczeniem silników i osprzętu, od tego jaka wychodzi moc zależy jaki boost na górze trzyma takie AGU, a po wielu latach i kilometrach często wastegate jest słabiej napięty, niż był przy wyjeździe z salonu, warto czasem trochę dociągnąć sztangę ze względu na wypracowanie sprężyny w gruszce/luz na grzybku.

Zadbaj o serię, tuner powalczy o realne 175-185/270-280 i będziesz zadowolony z efektu.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 04 Jan 2017 - 17:45
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





No tak tylko co innego cios który czuć we wciskaniu w fotel a co innego realne osiągi, nie chodzi mi o setkę w 7 sek., tylko żeby jadac np na V biegu 100 km/h depnąć auto sprawnie i zrywnie przyspieszyło pod 140 km/h
Bo np diesel ma kopnięcie bo jest spory moment ale osiągi ma takie sobie, za to np Civic Type R ma słabiutki moment za to 200 koni i kręcąc do 7 tys mozna i tak pojechać lepiej niż połowa diesli porobionych na 180 koni i 350 niutonów.
Dlatego mi chodzi o moc, a co oglądam jakieś wykresy nie dłubanych 1,8T to moc ledwo sięga 180 koni i raczej widzę np 174 konie i 295 nm.
Dlatego się zastanawiam czy turbina da rade powyżej 180 koni, no chyba że tunerzy celowo ograniczają moc żeby auto się nie gotowało i żeby to funkcjonowało wszędzie.

Po prostu chodzi mi o coś innego...175 koni auto będzie mieć i duży moment ale i tak powyżej 100 km/h pojedzie 5% lepiej niż seria 1,8T może się myle...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 04 Jan 2017 - 17:54
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Mieszasz trochę dwie sprawy. A z ostatnim zdaniem bardzo się mylisz. Nie porównuj turbo benzyny do wysoko obrotowej i najczęściej lzejszej hondy NA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 04 Jan 2017 - 18:09
Post #9


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





To znaczy no nie wiem czy mylę dwie sprawy, chodzi mi o to że konie są ważniejsze. Bo tak na prawdę co mi da duży moment? że będzie cios na dole tak? i szybko skoczy wskazówka prędkościomierza z 30 km/h na 70..no a co dalej? auto zacznie słabnąć bo mało mocy..i właśnie mi chodzi o to ile realnie koni może takie Agu dać zdrowe, czy na tych 170 paru max 180 się kończy zabawa? A dalej to już by trzeba wyciąć kat, może wtryski, większy regulator paliwa itp?
A może i turbo K03? No bo cały czas rozbija się o to samo czy warto jechać na sam program? ja wiem że różnica będzie tylko co innego mieć np 190 koni i 270 nm a co innego 174 konie i 300 nm gdzie wypadkowa przy danych obrotach jest taka że no moc nie ogranicza momentu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 04 Jan 2017 - 20:26
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Pazdanek, nie wiem, czy wiesz ale moc jest to tylko funkcja matematyczna iloczynu momentu obrotowego i obrotów silnika podzielona przez 9549. Same konie to możesz owsem karmić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:03
Post #11


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Ok, widzę że temat przyjął taką dziwną złośliwą formułę..to może spróbuje na przykładzie pokazać o co mi chodzi..

Tutaj mamy mały test Golf 1,8T 180 i Octavia RS 200 koni

https://www.youtube.com/watch?v=46WbgURZhVE

i teraz różnica raptem 20 koni, Golf niby lżejszy, Octavia wielka krowa i jeszcze pasażer a leci ostro do przodu. Dlatego dla mnie ważne jest to ile KM jest wstanie wyciągnąć tuner bo inaczej wtedy wygląda rozkład momentu wobec mocy i obrotów i to inaczej się przekłada na jazdę, osiągi, dynamikę i zdolności do przyspieszania. Nawet gdyby ten Golf miał z 310 nm to i tak Octavia była by z przodu.

Ja nie szukam poklasku że mam na papierku z hamowni 180 koni tylko chodzi mi o dynamikę, elastyczność i efekty na drodze, nie kreski wcale czy cyferki. Z tym że wiem że 200 koni nie da rady na K03 turbinie ale stąd moje pytanie w poście nr 1 ile AGU jest wstanie przyjąć i pokazać w 100 % seryjny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:04
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Fabryczne K03 jest w stanie podać powietrza na więcej, niż 185KM, jednak seryjny IC i układ wydechowy nie pomagają w tym.
Jak tak bardzo przytaczasz przykład wysokoobrotowej Hondy to pomyśl, że Honda ma takie 200KM przez bardzo wąski zakres obrotów, a po zmianie biegu nagle ma sporo sporo mniej, a w sprincie i osiągach liczy się nie tylko maksymalna wartość, ale jak największe pole pod wykresem upraszczając. A większość 1.8T wystrojonych na 200KM ma zakres mocy maksymalnej względem Hondy kilka razy większy, nie mówiąc o mocy po zmianie biegu.
Są auta, które mają kisnącą górę, ale bardzo mocny środek, takich aut nie dokręca się do samego końca szczególnie na wyższych biegach, ale mocny środek powoduje, że ścigając się z rolki i tak po każdej zmianie biegu zyskują.
Poza tym jest takie coś jak "skuteczność" auta przy wyścigach i przy nagłej potrzebie depnięcia (niezależnie czy do wyprzedzania, wciśnięcia się gdzieś czy nagłej rolki z innym autem), a tutaj środkiem obrotów to raczej nie ma co porównywać przykładowo 2.0N/A 180KM do 1.8T 180KM, bo to drugie po prostu zmiażdży środkiem to pierwsze na dodanie gazu bez redukcji, na które nie ma czasu.
Jak chcesz trochę więcej to wytnij kata i zrób downpipe, ugrasz trochę więcej mocy, bo turbo chętniej będzie trzymać boost. W okolicach 200KM zatrzyma Cię turbo i wtryskiwacze. Wtedy możesz zrobić taki setup na przykład:
http://gregor10.pl/vw-golf-iv-1-8t-agu-150km-231km-350nm/
Osiągi takiego setupu to znów będzie spora różnica względem AGU z samym programem.

A odnośnie filmu, który wrzuciłeś to gdyby Octavia miała zrobione 280Nm, a Golf 310Nm to wyglądałoby to dokładnie inaczej ze względu ma masę i pole pod wykresem mocy.
Na tym filmie przypadkiem Golf nie ma skrzyni 5b, a Octavia 6b (krótsze biegi)?
Oba auta z filmu shamowane na tej samej hamowni? Bo zaraz wyjdzie, że jedno shamowane 3 lata temu, drugie nigdy nie shamowane i nawet nie zlogowane czy zdrowe i takich domysłów końca nie ma, a wnioski błędne mogą być.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:18
Post #13


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





śmiesznym jest wymaganie od turbobenzyny megahiper momentu przy 2000 rpm...


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:22
Post #14


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Wg właściciela Octavii podobno ona miała wtedy 202 konie i coś ok 280 nm a golf podobno więcej niutów w okolicach 300..ale nie wiem czy to prawda.

A czy nie lepiej zamiast wycinania kata po prostu załadować już na przyszłośc turbo K03s? czy za dużo i tak nie da rady w sensie wtryski i seria IC itd..?

Nie wiem mnie w ogóle dziwi że taki kloc jak Octavia tak leci szybko i to z pasażerem przy raptem 20 koniach więcej niż w lekkim Golfie.
Natomiast co do hamowania, trudno powiedzieć po prostu był taki temat na VW gdzie zastanawiano się moment czy moc? i gośc pokazał ustawkę ze swoja octavią lekki soft ze 180 na 202 i potem Golf podobno zdrowy 180 koni i prawie 300 nm

A co do wypowiedzi wyżej...takie TSI potrafi przy 2000 obrotów nieźle wgniatać we fotel bo jechałem, a w tym zakresie 1,8T śpi i to głębokim snem...z resztą 2,0 TFSI 200 KM, jednak inaczej jedzie niż np 1,8T 210... typu Golf V GTI i Audi S3 8L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:25
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(Mis @ Wed, 04 Jan 2017 - 17:33) *
Przy zdrowych egzemplarzach da się nawet okolice 1b zapompować na 4, 5 biegu przy 2000rpm.

K03 na seryjnym 55mm DP z katalizatorem i bez zadnych dodatkowych modyfikacji mechanicznych, bym chcial to zobaczyc

CYTAT(Pazdanek @ Wed, 04 Jan 2017 - 21:22) *
A czy nie lepiej zamiast wycinania kata po prostu załadować już na przyszłośc turbo K03s? czy za dużo i tak nie da rady w sensie wtryski i seria IC itd..?

Strasznie bez sensu kombinujesz, takie łatanie troche tu, troche tam to straszny bezsens.
Albo robisz sobie K03s, wtryski 380cc, FMIC, TIP, DP (nawet bez reszty wydechu) i cieszych sie z okolic 230KM albo robisz sam program i cieszysz sie ze 180KM/280Nm, seryjny IC to porazka i nawet po programie w cieple dni czuc wyraznie jak auto puchnie, w dolocie masz nawet ponad 70'C w temperaturach >20'C.


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:30
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Leo @ Wed, 04 Jan 2017 - 21:18) *
śmiesznym jest wymaganie od turbobenzyny megahiper momentu przy 2000 rpm...

Racja, ale jeszcze śmieszniejsze jest to, że takie AGU na dobrej hybrydzie, FMIC, wydechu i remapie to przy 2000rpm naprawdę mocno już kopie w fotel mając na 5b nawet odrobinę ponad 1bar, więc wstaje lepiej, niż rozsądek oczekiwałby.

CYTAT(spychu @ Wed, 04 Jan 2017 - 21:25) *
K03 na seryjnym 55mm DP i bez zadnych dodatkowych modyfikacji mechanicznych, bym chcial to zobaczyc.

Najlepsze AGU 100% seryjne jedynie bez kata jakie stroiłem przy wypełnieniu pełnym zamknięciu N75 nabijało na 5b 1bar przy 2000rpm, uwierz, nie mam interesu kłamać widząc to wtedy po logach (Stag i zapis oscyloskopu w tym przypadku, jak dany egzemplarz nie ma LPG gdzie mogę podejrzeć map sensor to wpinam na szybko zegar boostu). smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:37
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(Mis @ Wed, 04 Jan 2017 - 21:30) *
Najlepsze AGU 100% seryjne jedynie bez kata jakie stroiłem przy wypełnieniu pełnym zamknięciu N75 nabijało na 5b 1b przy 2000rpm, uwierz, nie mam interesu kłamać widząc to wtedy po logach. smile.gif

W jaki sposob zlogowales doladowanie w AGU, ktore nie posiada map sensora ? smile.gif

Doprecyzowales w momencie jak pisalem post, jeden egzemplarz na setki, do tego na 5 biegu wiosny nie czyni smile.gif az z ciekawosci poszukam moich logow po samym sofcie gdzie byl 1bar na 4 biegu przy seryjnym DP z katem ale z tego co pamietam gdzies przy 2600obr, przy 2000obr bylo cos kolo 0.5b jadac WOT od ok 1600obr


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:48
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Masz rację, jednak czasem zdarzają się egzemplarze, które zadziwiająco dobrze wychodzą albo mocowo albo jeśli chodzi o wstawania albo po prostu o idealne parametry przy logowaniu serii, może i rzadko, jednak wtedy widać co znaczy idealny egzemplarz, aż samo zdziwienie pojawia się w człowieku.
Wrzuć, chętnie zobaczę z ciekawości, bez napinki.
Doprecyzowałem, bo domyśliłem się, że zaraz będą pytania lub szyderstwa jak to możliwe stroić auta nie znając osprzętu silnika.
Z trochę marudnym autorem tematu zgodzę się w jednym - przykładowo taki Golf 5 GTI jedzie i reaguje na pedał gazu genialnie, może w serii nie poraża osiągami, ale jest po prostu mega skuteczny na dodanie gazu w całym zakresie i sprawia dzięki temu frajdę nawet na serii. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Wed, 04 Jan 2017 - 21:59
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





3bieg z dolu 2480obr, wiec na 5 pewnie i tez moze by dalo sporo nizej

http://vaglog.pl/log-002_020_115_NqUxJ.html


ale patrzac na MAF jak dobrze pamietam to log setup full seria po programie z dolozonym FMICkiem i TIPem bez korekty softu i nadal pelnym seryjnym wydechem, gdzie sam soft z konfiguracji K03 + 320cc bo taka jest w AYP dal 187KM/284Nm a po dolozeniu ICka i TIPu wyszly 202KM/284Nm bo pieklo >70'C zamienilo sie na max podchodzace pod 30'C


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 04 Jan 2017 - 22:09
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(spychu @ Wed, 04 Jan 2017 - 21:59) *
3bieg z dolu 2480obr, wiec na 5 pewnie i tez moze by dalo sporo nizej

http://vaglog.pl/log-002_020_115_NqUxJ.html

Na maksymalnym wypełnieniu N75 i zadanym doładowaniu agresywnie z dołu na 5b mógłbyś mieć taki właśnie przypadek o jakim pisałem, sam widzisz, teraz za dużo nadłubałeś i już nie zlogujesz tego setupu. tongue.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:42