Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kawasaki ZX12R maszyna wyścigowa
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:20
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(siewcu @ Fri, 23 Jun 2017 - 09:02) *
Po co rzeźbisz aerodynamikę, skoro i tak nie sprawdzisz efektów obliczeń? Teoria teorią, ale w praktyce może wyjść inaczej...


Nie jest tak do końca, przecież ja nim jeżdżę, nie muszę sprawdzać aero w warunkach torowych.
Po uspokojeniu pędu powietrza wokół motocykla jadąc np. 140 km/h po autostradzie jestem w stanie stwierdzić
mniejsze wibracje. Poza tym pewne informacje są sprawdzone. Tak jak VG na skrzydle samolotu,
one zawsze pomagają i tyle. Co więcej licząc moje dodatkowe aero seryjne skrzydełko, które było już fabrycznie zamontowane
idealnie wpasowało się w moje obliczenia co dodatkowo utwierdziło mnie w poprawności mojego działania.

Nie wiem jakim autem jeździsz, ale bez sprawdzania mogę powiedzieć Tobie, że płaska podłoga na pewno
polepszy czas na torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
_adams_
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:36
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(agressor @ Thu, 22 Jun 2017 - 23:19) *
Adams muszę przyznać, że na drodze robi "piorunujące" wrażenie, wiesz o co mi chodzi... smile.gif



No wiem, dlatego piszę że strach Cię spotkać na drodze skoro tylko tam testujesz a z wydechem nie łapiesz się nawet na tor. Ale chyba nie tylko w Poznaniu można jeździć po torze...? No tak, tylko skąd prądu na dojazd?
Zbiornik wystarczy wobec tego 5l, bo po co więcej? Sporo masy zejdzie smile.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:47
Post #43


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(_adams_ @ Fri, 23 Jun 2017 - 09:36) *
No wiem, dlatego piszę że strach Cię spotkać na drodze skoro tylko tam testujesz a z wydechem nie łapiesz się nawet na tor. Ale chyba nie tylko w Poznaniu można jeździć po torze...? No tak, tylko skąd prądu na dojazd?
Zbiornik wystarczy wobec tego 5l, bo po co więcej? Sporo masy zejdzie smile.gif


Haha no w sumie tak, ale wszystkie testy są wykonywane na zamkniętym odcinku drugi przez profesjonalnego kierowcę wyścigowego...
Dziś będę mierzył magneto i szukał jakiegoś lżejszego zamiennika, żeby zakończyć temat ładowania tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 23 Jun 2017 - 10:25
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(agressor @ Fri, 23 Jun 2017 - 09:20) *
Nie jest tak do końca, przecież ja nim jeżdżę, nie muszę sprawdzać aero w warunkach torowych.
Po uspokojeniu pędu powietrza wokół motocykla jadąc np. 140 km/h po autostradzie jestem w stanie stwierdzić
mniejsze wibracje. Poza tym pewne informacje są sprawdzone. Tak jak VG na skrzydle samolotu,
one zawsze pomagają i tyle. Co więcej licząc moje dodatkowe aero seryjne skrzydełko, które było już fabrycznie zamontowane
idealnie wpasowało się w moje obliczenia co dodatkowo utwierdziło mnie w poprawności mojego działania.

Nie wiem jakim autem jeździsz, ale bez sprawdzania mogę powiedzieć Tobie, że płaska podłoga na pewno
polepszy czas na torze.

Ale tu chodzi o tor... Robisz coś nowego, a nie kopiujesz gotowe rozwiązania - jak to teraz mawiają, propsy za to - i nie wiesz jak to wyjdzie na torze... Dlatego ten projekt to taka sztuka dla sztuki, do postawienia w gablocie, bo nawet nie sprawdzisz tego w boju. A ja nie jeżdżę teraz, bo mi zdrowie nie pozwala...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 23 Jun 2017 - 10:53
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





agressor z całym szacunkiem do Twoich matematycznych obliczeń i teorii aerodynamiki, ale gdyby to spełniało oczekiwania konstruktorów, nikt nie porywałby się na budowanie kosmicznie drogich tuneli aerodynamicznych. Motocykl który modyfikujesz z łatwością seryjnie osiąga 300 km/h i kierowcy nic się nie dzieje. Producent już o to zadbał. Oczywiście masz prawo uważać że po tych modyfikacjach jest to znacznie lepszy motocykl. Ale to są tylko Twoje domniemywania nie podparte żadnymi sensownymi wynikami i wartościami. Dlatego dla mnie jak i pewnie wielu innych dość wątpliwe.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 11:09
Post #46


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(Tommo @ Fri, 23 Jun 2017 - 10:53) *
agressor z całym szacunkiem do Twoich matematycznych obliczeń i teorii aerodynamiki, ale gdyby to spełniało oczekiwania konstruktorów, nikt nie porywałby się na budowanie kosmicznie drogich tuneli aerodynamicznych. Motocykl który modyfikujesz z łatwością seryjnie osiąga 300 km/h i kierowcy nic się nie dzieje. Producent już o to zadbał. Oczywiście masz prawo uważać że po tych modyfikacjach jest to znacznie lepszy motocykl. Ale to są tylko Twoje domniemywania nie podparte żadnymi sensownymi wynikami i wartościami. Dlatego dla mnie jak i pewnie wielu innych dość wątpliwe.


Masz rację, ale tylko częściowo, badanie w tunelu jest bajecznie drogie, nie ma możliwości zweryfikowania wszystkich działań aerodynamicznych w 100%,
nawet najlepsze teamy tego nie robią (dlatego są testy z farbą w f1).
Wiem, że nie uwierzysz mi na słowo, ale budowanie aero to metoda prób i błędów.

Nie wiem do końca jakbym miał udowodnić swoje "badania" czy tylko test torowy jest miarodajny?
Cały motocykl mam w nitkach, Żona robi mi filmy z przejazdów z różnymi prędkościami.

Na załączonym obrazku masz sytuację sprzed modyfikacji bocznych owiewek, powietrze jest chaotyczne,
a za granicą nóg całkowicie zmarnowane.




Tutaj przykłady z gp jak uspokoić i wykorzystać pęd wokół maszyny i jeźdzca.





Niestety z obliczeń boczne skrzydło dla całości wysokości od kół do głowy wychodzi duże...



Model 3d.





Ostatnie foto (wiem nie mam stroju).



http://i1277.photobucket.com/albums/y492/t...zpsp3fz6i5p.jpg

Niestety efekt niezadowalający, wydaje mi się, że winę ponosi niska prędkość pojazdu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Fri, 23 Jun 2017 - 11:24
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(agressor @ Thu, 22 Jun 2017 - 15:22) *
Na różnych cylindrach maiłem różne liczby, nie wiem z czego to wynikało,
motor na nakręcone 70 tys. więc i tak byłem zadowolony z osiągniętych rezultatów.
Głowica splanowana o 0,25mm i skręcona na fabrycznej uszczelce jest bezawaryjna.

Ok, czyli jednak nie o CR chodziło, dzięki za wyjaśnienie wink.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 11:54
Post #48


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Wniknąłem w temat alternatorów żeby motocykl jeździł i miał prąd potrzebuję ok. 200w. O ile uzwojenie alternatora to nie problem, mogę je dopasować od innego moto, albo zlecić zrobienie mi takiego uzwojenia. Kwestią do rozwiązania pozostaje koło magensowe, oem waży 1200g, najlżejsze jakie widziałem w necie waży 170g.

Tak wygląda OEM


Tak tuningowe, jak widać jest to mały cylinder wokół śruby.


Domyślam się, że poprawne podejście do tematu to zmierzenie indukcji magnetycznej oryginału i kupno magnesu o identycznej wartości, następnie zrobienie w nim otworu u tokarza.

Teraz pytania:
-czy można to olać i zrobić po prostu dać b. silny magnes?
-skąd i jak uzyskać wystarczający trwały magnes, na jakimś forum przeczytałem, że ludzie kleją magnesy za pomocą epoxy do stalowych wałków, czy to ma sens?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:08
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ale masz świadomość, że z takimi doczepionymi skrzydełkami, po drogach publicznych poruszasz się nielegalnie?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:25
Post #50


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(Tommo @ Fri, 23 Jun 2017 - 14:08) *
Ale masz świadomość, że z takimi doczepionymi skrzydełkami, po drogach publicznych poruszasz się nielegalnie?


... blink.gif biggrin.gif

Przepraszam z góry, ale naprawdę masz tylko tyle do powiedzenia, czy to jest Twoje stanowisko w dyskusji,
nie lubię robić wybiegów personalnych, ale jeżeli zdejmę aero, które jest nie sprawdzone i beznadziejne i założę alternator
i pojadę do Poznania to co wtedy wymyślisz. Jak bardzo chcesz mi obrzydzić ten projekt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:39
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(agressor @ Fri, 23 Jun 2017 - 14:25) *
... blink.gif biggrin.gif

Przepraszam z góry, ale naprawdę masz tylko tyle do powiedzenia, czy to jest Twoje stanowisko w dyskusji,
nie lubię robić wybiegów personalnych, ale jeżeli zdejmę aero, które jest nie sprawdzone i beznadziejne i założę alternator
i pojadę do Poznania to co wtedy wymyślisz. Jak bardzo chcesz mi obrzydzić ten projekt?


Ja na ulicę zdejmuję skrzydło, na torze zakładam. Ale wiadomo,że testy trzeba gdzieś zrobić smile.gif.
A co do samego skrzydła, to skrzydło bez boczka będzie miało słabą siłę docisku. Musisz przeanalizować, z jakiego powodu tworzy się ten wir i wtedy będziesz wiedział, jak temu zaradzić.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:50
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(agressor @ Fri, 23 Jun 2017 - 14:25) *
... blink.gif biggrin.gif

Przepraszam z góry, ale naprawdę masz tylko tyle do powiedzenia, czy to jest Twoje stanowisko w dyskusji,
nie lubię robić wybiegów personalnych, ale jeżeli zdejmę aero, które jest nie sprawdzone i beznadziejne i założę alternator
i pojadę do Poznania to co wtedy wymyślisz. Jak bardzo chcesz mi obrzydzić ten projekt?


Nie zrozumieliśmy się. Masz jakiś konkretny cel do którego dążysz i chcesz go zrealizować?
Wiem już, że nie jest to motocykl na tor wyścigowy ale jednak wszystko to, co w nim robisz idzie w tym kierunku. Na ulicę też się nadawać nie będzie z tego co widzę. Co jest więc Twoim celem? Kiedy będziesz mógł powiedzieć, że osiągnąłeś sukces? Jak to wymiernie określisz?
Chyba że celem jest samo w sobie dłubanie, przerabianie a nie efekty tych prac. W takim przypadku jakiekolwiek rozważania techniczne tracą sens.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 23 Jun 2017 - 15:04
Post #53


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Fri, 23 Jun 2017 - 14:50) *
Nie zrozumieliśmy się. Masz jakiś konkretny cel do którego dążysz i chcesz go zrealizować?
Wiem już, że nie jest to motocykl na tor wyścigowy ale jednak wszystko to, co w nim robisz idzie w tym kierunku. Na ulicę też się nadawać nie będzie z tego co widzę. Co jest więc Twoim celem? Kiedy będziesz mógł powiedzieć, że osiągnąłeś sukces? Jak to wymiernie określisz?
Chyba że celem jest samo w sobie dłubanie, przerabianie a nie efekty tych prac. W takim przypadku jakiekolwiek rozważania techniczne tracą sens.

Ja się pod tymi słowami podpisuję. Sam mam auto , które modyfikuje. Ale te modyfikacje są regularnie sprawdzane (średnio co miesiąc) na torach. Wiem, co poprawiłem, co zepsułem. Bez testów pozostaje ci dłubanie na zasadzie - zmienić tłumik i powiedzieć, że dupohamownia zauważyła efekt.

Na ulicy aero nie przetestujesz, bo nie lecisz na limicie. Taka prawda.
Fajnie, że kombinujesz, ale musisz stworzyć warunki do testów. Albo tor, albo jakaś zamnkięta droga i pomiary stoperem smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 15:25
Post #54


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Moim celem jest zbudowanie motocykla, która będzie w pełnej specyfikacji torowej (do tego ma być jak najlżejszy), ale który będzie dopuszczony do ruchu drogowego. Takie było i mam nadzieję dalej jest
moje główne założenie. Tommo przepraszam jeżeli poczułeś się dotknięty.

Jackkpl może coś wymyślę smile.gif
Skrzydło, nazwijmy je główne będzie miało mały boczek, który wychodzi z obliczeń bazujących na jego wymiarach, te małe kwadraciki nie mają bocznych ścianek gdyż mają inne zadanie.
Generalnie duże skrzydła umieszczone z przodu pozwalają zwiększyć docisk przedniego koła. Przy obliczeniach brałem pod uwagę tylko powietrze górne bardziej dynamiczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 23 Jun 2017 - 15:36
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Indukcja magnetyczna rotora nic ci nie da skoro zmieniasz stojan (stator). Jeżeli zmieniasz na inny mały to musisz znać indukcje rotora dla tego małego stojana i ilość magnesów w rotorze. Te parametry muszą się zgrywać. Jeżeli nie będą to albo będziesz miał malutkie napiecie albo za duże i regulator spłonie.

Na obrotach jałowych musisz mieć napięcie lekko wyższe od napiecia ładowania by regulator mógł poprawnie pracować a na najwyższych obrotach napiecie mniejsze od max dozwolonego dla regulatora.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 15:44
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(RasPL @ Fri, 23 Jun 2017 - 15:36) *
Indukcja magnetyczna rotora nic ci nie da skoro zmieniasz stojan (stator). Jeżeli zmieniasz na inny mały to musisz znać indukcje rotora dla tego małego stojana i ilość magnesów w rotorze. Te parametry muszą się zgrywać. Jeżeli nie będą to albo będziesz miał malutkie napiecie albo za duże i regulator spłonie.

Na obrotach jałowych musisz mieć napięcie lekko wyższe od napiecia ładowania by regulator mógł poprawnie pracować a na najwyższych obrotach napiecie mniejsze od max dozwolonego dla regulatora.


Bardziej chodziło mi o to, że stojan dobiorę do rotora (magneta). Dziś rozmawiałem z dwoma panami i w sumie nie mogli mi w żaden sposób pomóc,
więc uznałem, że może postawić ich przed faktem dokonanym. Kupić mały rotor od drogiego zestawu i poprosić o zrobienie stojana do tego rotoru.
Co myślisz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maka178
post Fri, 23 Jun 2017 - 17:52
Post #57


Rookie
Dołączył: Wed, 17 April 2013





Co do ładowania, to może zbadaj temat tych układów stosowanych w motocyklach typu Cross lub Hard Enduro (one w przeciwieństwie do Crossów mają oświetlenie i są normalnie homologowane, a technicznie są to właściwie motocykle Cross z dołożonym oświetleniem i zmienionymi detalami) gdzie producenci już w seryjnych maszynach walczą o każde 100 gramów. Być może coś uda się znaleźć, dopasować, będzie dużo mniej rzeźbienia i napewno taniej wyjdzie niż zbudowanie wszystkiego od nowa. A przy okazji będziesz miał już sprawdzony niezawodny zestaw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 23 Jun 2017 - 18:06
Post #58


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(maka178 @ Fri, 23 Jun 2017 - 17:52) *
Co do ładowania, to może zbadaj temat tych układów stosowanych w motocyklach typu Cross lub Hard Enduro (one w przeciwieństwie do Crossów mają oświetlenie i są normalnie homologowane, a technicznie są to właściwie motocykle Cross z dołożonym oświetleniem i zmienionymi detalami) gdzie producenci już w seryjnych maszynach walczą o każde 100 gramów. Być może coś uda się znaleźć, dopasować, będzie dużo mniej rzeźbienia i napewno taniej wyjdzie niż zbudowanie wszystkiego od nowa. A przy okazji będziesz miał już sprawdzony niezawodny zestaw.



Celna uwaga, już dziś oglądałem takie zestawy do enduraków, które generują porządne 250w. Trzeba to tylko jakoś spasować.
Uzwojenie jest do ogarnięcia najgorzej z tym magnetem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 23 Jun 2017 - 18:29
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Ja mysle ze to bedzie eksperymentalne dobieranie zwoi i przekroju drutu zeby to naprawde działało. Nie mowiac o tym ile wlasciwie cewek ma miec stojan ?


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 23 Jun 2017 - 22:05
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, świetny temat, kibicuję dalszemu rozwojowi tego motocykla. wink.gif
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 10:54