Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> RedTurbo - EG6 by Kuki - bye bye ihi sc, nastepca projektu eg6 ihi supercharger
pinin
post Tue, 06 Jun 2017 - 13:16
Post #141


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(KukiTcz @ Tue, 06 Jun 2017 - 12:11) *
dlaczego dyskusyjny ?
ja to się zastanawiam jaka będzie różnica w przeskoku między kompresorem a turbo, reakcja na gaz wiem że będzie inna, na boost będzie trzeba poczekać ale ciekawość co i jak.. góra jest teraz sporo mocniejsza... no nic w sobotę się przekonam


Bo do niemal 5krpm nic się nie dzieje, a potem jebudu i smażenie kapora. Holsety nie mają sensu w takich silnikach - są tanie i koniec ich zalet.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 06 Jun 2017 - 13:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Tue, 06 Jun 2017 - 13:17
Post #142


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Namawiałem kolegę na td05-20g. Przy 2.3 litra 1.5 bara jest @2700rpm. Przy tym 1.6 pewnie 1 bar byłby koło 4k rpm.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 06 Jun 2017 - 13:27
Post #143


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Nie byłoby bara bo ziomek własnie zrobił (i wybuchnął tongue.gif ) TD05 w B16 i miał tam 0,6-0,7 przy tych obrotach. Aczkolwiek i tak na pewno byłoby lepiej, niż w tym holsecie..Dyskusyjny, bo nie chciałem go inaczej nazwac wink.gif Ja nie lubię po prostu takich setupów, gdzie od dołu nic sie nie dzieje, bo wiem, że da się to zrobić inaczej. To jest typowo dragowy setup, który w jeździe na ulicy będzie drazniący. Inaczej - przynajmniej mnie na pewno by drażnił kompletny brak reakcji na gaz z 3-4k. Tam będzie spokojnie sekunda do póltorej spool'a od wciśniecia WOT do efektu na plecach. A i po zmianie biegów będziesz czekał przez chwilę na full boost. No chyba, że sie mylę i to tylko taki efekt na hamowni...

Beny miał zrobiony na nim wykres?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 06 Jun 2017 - 14:33
Post #144


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(pinin @ Tue, 06 Jun 2017 - 13:16) *
Bo do niemal 5krpm nic się nie dzieje, a potem jebudu i smażenie kapora. Holsety nie mają sensu w takich silnikach - są tanie i koniec ich zalet.


CYTAT(jackkpl @ Tue, 06 Jun 2017 - 13:17) *
Namawiałem kolegę na td05-20g. Przy 2.3 litra 1.5 bara jest @2700rpm. Przy tym 1.6 pewnie 1 bar byłby koło 4k rpm.


Jacek, ja Ciebie "męczyłem" jeszcze chyba w starym roku jak rzekomy kupiec już brał ode mnie kompresor po czym się rozmyślił... więc wróciłem do polanów z kompresorem, a w maju wyszło że nic z tego nie będzie. A że leżało takie coś u znajomego to je zabrałem wink.gif td05 miałem kupować jeszcze nie do zatulejowanego motoru. Teraz pomyślałbym nad czymś ciut większym. Turbo zawsze można zmienić po sezonie. Tak wiem że to "duże" turbo do tej jednostki silnikowej... i ze że sa lepsze itp itd ale nie chce pisać w jakiej byłem sytuacji i na jakich warunkach mam to turbo bo to nie ma sensu.


CYTAT(Fawor @ Tue, 06 Jun 2017 - 13:27) *
Nie byłoby bara bo ziomek własnie zrobił (i wybuchnął tongue.gif ) TD05 w B16 i miał tam 0,6-0,7 przy tych obrotach. Aczkolwiek i tak na pewno byłoby lepiej, niż w tym holsecie..Dyskusyjny, bo nie chciałem go inaczej nazwac wink.gif Ja nie lubię po prostu takich setupów, gdzie od dołu nic sie nie dzieje, bo wiem, że da się to zrobić inaczej. To jest typowo dragowy setup, który w jeździe na ulicy będzie drazniący. Inaczej - przynajmniej mnie na pewno by drażnił kompletny brak reakcji na gaz z 3-4k. Tam będzie spokojnie sekunda do póltorej spool'a od wciśniecia WOT do efektu na plecach. A i po zmianie biegów będziesz czekał przez chwilę na full boost. No chyba, że sie mylę i to tylko taki efekt na hamowni...

Beny miał zrobiony na nim wykres?

tak, Beny na wydmuchanej uszczelce pod turbo miał 350 hp /1.1 albo 1.2 bara
tak jak napisałeś, w pełni sobie zdaje sprawę że ten setup nie jest uliczny, bardziej torowy=zawody na ćwiarę i jak napisałem wyżej, można dobrać dużo lepsze turbo, które wstanie wcześniej i utrzyma górę. Pomyślę o tym po sezonie. A co do wypadania boosta po zmianie biegów.. hmm o niczym takim mnie Przema nie informował.. zapytam jak to się ma...albo sam sprawdzę w sobotę wink.gif


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 06 Jun 2017 - 14:35
Post #145


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(KukiTcz @ Tue, 06 Jun 2017 - 14:33) *
Jacek, ja Ciebie "męczyłem" jeszcze chyba w starym roku jak rzekomy kupiec już brał ode mnie kompresor po czym się rozmyślił... więc wróciłem do polanów z kompresorem, a w maju wyszło że nic z tego nie będzie. A że leżało takie coś u znajomego to je zabrałem wink.gif td05 miałem kupować jeszcze nie do zatulejowanego motoru. Teraz pomyślałbym nad czymś ciut większym. Turbo zawsze można zmienić po sezonie. Tak wiem że to "duże" turbo do tej jednostki silnikowej... i ze że sa lepsze itp itd ale nie chce pisać w jakiej byłem sytuacji i na jakich warunkach mam to turbo bo to nie ma sensu.



tak, Beny na wydmuchanej uszczelce pod turbo miał 350 hp /1.1 albo 1.2 bara
tak jak napisałeś, w pełni sobie zdaje sprawę że ten setup nie jest uliczny, bardziej torowy=zawody na ćwiarę i jak napisałem wyżej, można dobrać dużo lepsze turbo, które wstanie wcześniej i utrzyma górę. Pomyślę o tym po sezonie. A co do wypadania boosta po zmianie biegów.. hmm o niczym takim mnie Przema nie informował.. zapytam jak to się ma...albo sam sprawdzę w sobotę wink.gif

Ewentualnie, jak to stoi na emu, to psiknąć NX smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 06 Jun 2017 - 14:48
Post #146


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(KukiTcz @ Tue, 06 Jun 2017 - 15:33) *
Jacek, ja Ciebie "męczyłem" jeszcze chyba w starym roku jak rzekomy kupiec już brał ode mnie kompresor po czym się rozmyślił... więc wróciłem do polanów z kompresorem, a w maju wyszło że nic z tego nie będzie. A że leżało takie coś u znajomego to je zabrałem wink.gif td05 miałem kupować jeszcze nie do zatulejowanego motoru. Teraz pomyślałbym nad czymś ciut większym. Turbo zawsze można zmienić po sezonie. Tak wiem że to "duże" turbo do tej jednostki silnikowej... i ze że sa lepsze itp itd ale nie chce pisać w jakiej byłem sytuacji i na jakich warunkach mam to turbo bo to nie ma sensu.



tak, Beny na wydmuchanej uszczelce pod turbo miał 350 hp /1.1 albo 1.2 bara
tak jak napisałeś, w pełni sobie zdaje sprawę że ten setup nie jest uliczny, bardziej torowy=zawody na ćwiarę i jak napisałem wyżej, można dobrać dużo lepsze turbo, które wstanie wcześniej i utrzyma górę. Pomyślę o tym po sezonie. A co do wypadania boosta po zmianie biegów.. hmm o niczym takim mnie Przema nie informował.. zapytam jak to się ma...albo sam sprawdzę w sobotę wink.gif

mnie bardziej przebieg interesuje...wiem, że Dseria lepiej wstaje z racji wykorbienia, ale tak czy siak ten holset powinien zachowac sie inaczej w B16 rolleyes.gif Beny mówi, że miał 1,6bara na 4200 na niej biggrin.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:51
Post #147


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(jackkpl @ Tue, 06 Jun 2017 - 14:35) *
Ewentualnie, jak to stoi na emu, to psiknąć NX smile.gif.

a to nie jest głupi pomysł biggrin.gif

CYTAT(Fawor @ Tue, 06 Jun 2017 - 14:48) *
mnie bardziej przebieg interesuje...wiem, że Dseria lepiej wstaje z racji wykorbienia, ale tak czy siak ten holset powinien zachowac sie inaczej w B16 rolleyes.gif Beny mówi, że miał 1,6bara na 4200 na niej biggrin.gif

mi mówił to samo... może to tez kwestia odprężonego silnika...
w sumie u niego wykres wędruje w górę wcześniej faktycznie... jego wykres -> https://s24.postimg.org/p8boqh32t/12697281_...259398938_o.jpg
gadałem z TekkenFan (dragowa mazda 323f), mówi że wykres spoko i że NM ciut lepiej niż u niego na podobnym setupie... a on jednak trochę latał na tych sprężarkach


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tekkenfan
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:59
Post #148


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 November 2010
Skąd: Gdynia





na jakim biegu to było hamowane? 4?
Ja hamowałem na 5ce bo na 4ce było troche za małe obciążenie, a nawet na 5 biegu różnica między hamownią i drogą to było ok. 700-800 obrotów. Tak więc ja obstawiam że będzie git. Chociaż wydaje mi się że i tak powinno to wstać troche wcześniej bo HY35 ma małą dupę - 9cm jak dobrze pamiętam.
Co do streetowości to mi się dobrze jeździło z taką ch-ką, bo nie było problemów z trakcją.
CYTAT(Fawor @ Tue, 06 Jun 2017 - 13:27) *
A i po zmianie biegów będziesz czekał przez chwilę na full boost.

Nie wiem jak się zachowuje silnik Hondowy ale wg. mnie nie powinno być problemów.


--------------------
www.facebook.com/BurboAstina/
2017: 60ft: 1.601; 1/8mili: 6.609 @180km/h; 1/4mili: 9.942 @ 242km/h; 0-100: 2.7; 100-200: 4.7
2018: 60ft: 1.667; 1/8mili: 6.423 @188km/h; 1/4mili: 9.706 @ 244km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 06 Jun 2017 - 19:11
Post #149


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Może martwię się na zapas... smile.gif Ale jak dla mnie to jest przebieg kresek na 600+, nie na 400+.

Sawczen jest tutaj dobrym porównaniem, bo równiez B16 na dużym turbo - bez psikania na 4k 210, na 5k, 360Nm. Tu odpowiednio 200 i 260. Ale tam na końcu jest 590KM więc to turbo ma prawo tak wstawać. Tutaj wiecej niż 450 nie bedzie.

No nic - dawaj znać co wyjdzie w sobote smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Wed, 14 Jun 2017 - 22:45
Post #150


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





na szybkości...
w sobotę dobieram auto... kierunek Ułęż... w trasie auto zrobiło na mnie mega łał.. ale o tym może później
wieczorne <sobota> testy i... i rozczarowanie.. okazuje się że nie można płynnie wbijać biegów przy obcince... telefon do Przemy i poinformował mnie że podkręcił lekko luz na pedale sprzęgła (na pompce) i być może zrobił to za mocno i stąd ten problem... no więc wziąłem się za korekcje... niestety 3 przejazdy i dupa blada.. problem występował dalej i jak na domiar złego.. zaczęły się wycieki płynu chłodniczego.. Wkur****nie bo jeśli tak dalej będzie to nie dopuszczą mnie do startu.. stacja benzynowa, uszczelniacz do chłodnic i... pomogło...(tak wiem nie powinienem, też mi to nie było na rękę). Było już późno więc wróciłem do hotelu. Niedziela z rańca wyjazd i zawody... 1 przejazd i mam problem z wbiciem 2 biegu.. na trzy razy i nic... wbiłem 3 .. i do mety.. czas 14.7 chyba i dupa... zmieniam położenie pedału i przejazd 2.. nie można wbić 2, 3 i 4... wk**w i ciśnienie sięga zenitu... !! ale stwierdziłem że skoro jest gorzej to trzeba kręcić w przeciwnym kierunku. Pitstop na poprawki i niestety żona informuję mnie że mam plamę pod autem... i w taki oto sposób kończę zawody...



nie da się pisać co czułem... wku** żal i smutek !

laweta pzu asistance i w domu lądujemy przed północą...
poniedziałek wizyta w firmie, zabieram potrzebne graty i do garażu.... wcześniej namierzony wyciek się potwierdza, leci z łączenia króćca z pompą wody



.. wymiana.. też żeby nie było za łatwo ... trzeba było ściągać filtr oleju i podstawkę z wężami olejowymi... usterka ogarnięta... we wtorek kolejny dzień wolny, wracam do garażu by ostatecznie rozprawić się z tymi biegami... ostatnie już położenie jakie mi zostało względem manuala.. wyjazd i ch*j.... dalej nie można bić biegów.. wróciłem do domu na obiad, którego ostatecznie nawet nie ruszyłem przez całą tą sytuacje... ostatnia opcja jaka mi została to wymienić pompkę sprzęgła, która też zabrałem z firmy ze sobą w poniedziałek.... tak więc zaś do garażu, wpada nowa pompka sprzęgła , odpowietrzenie układu ( dzięki Bartek za pomoc ) Wyjazd na test... już bez wiary... i co... DZIAŁA.... !! jest kur** jessttt !!!
przyczyną niewchodzenia biegów okazała się pompka sprzęgła, która działa do momentu aż Przemek nie podregulował pedału, krótko mówiąc... ruszył i naruszył starą pompkę i zaczęły się wycieki przez co nie było odpowiedniego ciśnienia i podciśnienia i nie wyprzęgało jak powinnooo

tak wiec weekend słaby, a potem dwa dni nerwów... nie wiem czy wcześniej osiwieje czy zejdę na zawał tongue.gif
najlepszy czas zrobiłem na treningu - 13.2 oczywiście z wbitą dwójką chyba za 2gim razem, wypadnięciem z boosta itp itd...

co do samego auta w trasie... jest gnój !!! kompresor był taki cywilizowany.. wciskałeś gaz i jechało... tu jest... wciskasz gaz zaczyna coś jechać.. coś się kotłuje i JEB sztachetą w plecy biggrin.gif to jak jazda w n/a b serią... żeby jechało trzeba poczekać na vtec'a a w tym wypadku na boost biggrin.gif

dzisiaj już kosmetyka auta, mycie odkurzanie i jutro kierunek Biała Podlaska - Civic Klub Polska. W sobotę zawody na lotnisku i mam nadzieję że tym razem już sobie po testuję auto !:)




--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 11 Jul 2017 - 14:59
Post #151


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





Mała relacja z ostatnich 3 tygodni
kalendarzowo

X zlot Stowarzyszenia Civic Klub Polska
na szybko bo nie ma co za wiele pisać...
1 miejsce w klasie open z 2gim czasem w eliminacjach
2x 13,3 .... dalej problemem jest bicie biegów na flatshifcie... nie jest tak tragiczny jak na 2 rundzie king of Poland, wymiana pompki na pewno pomogła - natomiast teraz najgorzej jest wpiąć 2gi bieg
w eliminacjach jak próbowałem na siłę to nie szło i robiłem 14.X a jak odpuszczałem gaz na przepięciu z 1-2 i 2-3 to wypadało z boosta ( najbardziej na 2) i wychodziły 13... tak więc zamiast uciekać rywalom to musiałem ich gonić...
cieszy bardzo 1 miejsce nie ma co ku temu zaprzeczać ale zależało mi na złamaniu 13stki tego dnia... niestety nie wyszło...
problem z wbijaniem tkwi +/- pod odcinką.. w trasie przy 6-7 tysiącach można biegi zmieniać normalnie. Teraz po zlocie zbieram moce i jeszcze pod koniec tygodnia garaż.... trzeba ściągać skrzynie i szukać "winowajcy"..

Zadowolony jestem że auto zrobiło na kołach ponad 1000 km w ten weekend + zawody




filmik z finału / biegi bite bez FS i zmiana przed odciną powodowała boost loading

https://www.youtube.com/watch?v=daN31904bmE

dodatkowo mała zmiana "na froncie"
wysłużone reflektory, które miały X lat, były jeszcze z plastykowym kloszem( pierwsze z serii ) i ledwo świeciły o czym przekonałem się wracając nocą z CKPL, zastąpiły OEM z kanadyjki, z czasem postojówki wpadną w kierunki wink.gif ( na jeden z reflektorów coś rozlałem grzebiąc zimą w garażu )



owinąłem bandażem kolektor wydechy + DP + SP / czekam jeszcze aż dojdzie do mnie koc na turbo
i trochę żelastwa na traction bara biggrin.gif dzięki uprzejmości Benego !



***********************************
III Runda King Of Poland

wyjazd na 3 rundę King Of Poland uważam za baaaaaaaaaaaardzo udany ! smile.gif
mianowicie...
... od początku. Pierwsze przejazdy i 2 falstarty... chyba błędy pomiarowe aparatury bo ruszałem moooooooocno na późnym zielonym...(podczas krótkiej przerwy technicznej poprawili choinkę startową) . Podczas tych przejazdów upewniłem się że biegi działają i można rozpocząć testy !
podpiąłem laptopa i do dzieła, boost po biegach, coś dodać, tam odjąć, ciśnienie w oponach też wpadło pod lupę...procedura startu itp itd... i tak pierwsze czasy to 13.0X / 13.1X ... pogaducha z zawodnikami i według RL , czasy wychodziły ok, aczkolwiek nie było co liczyć na coś super bo trakcyjnie nawierzchnia słabo. Jeszcze parę testów i bateria na lapku pokazała 7 % . Szybka decyzja o wgraniu ustawień z najlepszego przejazdu i tak będziemy walczyć w półfinałach. Korekta ciśnienia w oponach i jazda. Małe zamieszanie w półfinale z kim jadę...wycofali ze startu golfa w dieslu i podstawili A3 na sterydach(pozdrawiam miłego właściciela ! smile.gif ) .. jak się okazało był to finał, a nie pół...finał ... bardzo dobrze sklejona jedynka i dwójka... czułem że jest ok , mimo gorszego czasu reakcji wlatuję pierwszy na metę .... dostaję telefon że czas to 13,1...
myśl -> no trudno ... zrobiłem minimum tego dnia jakim było zejście poniżej 13 sekund na pierwszych zawodach gdzie wszystko działało. Po czym team mojego rywala oznajmia mi że to 13.1 z tablicy jest z czasem RT... WTF ? .. zapierniczam po time slipa i .... i mam nową życiówkę ! OGIEŃ biggrin.gif czułem że ten przejazd był dobry... trafiłem jeszcze jako zwycięzca klasy do finału finałów... wygrałem dwa pojedynki, a w trzecim uległem Kamilowi w dragowej maździe wink.gif
życiówka jeszcze parę dni temu wynosiła 12.78 , a wczoraj udało mi się poprawić ją trzykrotnie 12.74 / 12.66 i 12.56 - to była najlepsza wiadomość tego dnia + wygrana klasa ! mimo drobnej awarii na koniec z wężykiem od chłodzenia WYSZŁO PYSZNIE ! smile.gif





--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IzBaq
post Tue, 11 Jul 2017 - 21:51
Post #152


Rookie
Dołączył: Tue, 29 May 2012





CYTAT(KukiTcz @ Tue, 11 Jul 2017 - 14:59) *
i podstawili A3 na sterydach(pozdrawiam miłego właściciela ! smile.gif )


Ja również pozdrawiam, dzięki za fajny finał smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tekkenfan
post Tue, 11 Jul 2017 - 22:31
Post #153


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 November 2010
Skąd: Gdynia





to musi być jakiś błąd pomiarowy, bo przecież Holset to badziew i to nie może działać tongue.gif.
1/8 do poprawki i będzie bajka.


--------------------
www.facebook.com/BurboAstina/
2017: 60ft: 1.601; 1/8mili: 6.609 @180km/h; 1/4mili: 9.942 @ 242km/h; 0-100: 2.7; 100-200: 4.7
2018: 60ft: 1.667; 1/8mili: 6.423 @188km/h; 1/4mili: 9.706 @ 244km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Wed, 12 Jul 2017 - 01:51
Post #154


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Działać działa tylko szkoda że 0-1.. ta krucjata jest zupełnie nie potrzebna..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Thu, 13 Jul 2017 - 10:47
Post #155


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





noo trzeba się skupić na poprawie startu i odcinku 1/8 ... wink.gif by padało powtarzalne 12.5 wink.gif a jak się uda to walczyć o kolejną życiówkę

jeszcze filmik z przejazdu finałowego

https://www.youtube.com/watch?v=hj3rkL9SF7A


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 13 Jul 2017 - 11:21
Post #156


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Byłem widziałem i rzeczywiście problemem jest 0-1 doładowanie, kiedy na 2gim biegu zmuliło i za chwile darcie ryja i brak trakcji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Thu, 13 Jul 2017 - 12:06
Post #157


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Taki holsecik bedzie dobry do 4wd, ale w ośce to łupnięcie boostem będzie niszczyło trakcję. td05 byłoby tutaj mega. Miałem u siebie w 4gen b18 na tym turbo i z trakcją nie było większych problemów na 1b i r1r 205/16. pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Thu, 13 Jul 2017 - 13:14
Post #158


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 13 Jul 2017 - 11:21) *
Byłem widziałem i rzeczywiście problemem jest 0-1 doładowanie, kiedy na 2gim biegu zmuliło i za chwile darcie ryja i brak trakcji.

kombinowałem z boostem i faktycznie w jakimś przejeździe dwójkę przeorało , za dużo dorzuciłem procentowo

CYTAT(m6nj @ Thu, 13 Jul 2017 - 12:06) *
Taki holsecik bedzie dobry do 4wd, ale w ośce to łupnięcie boostem będzie niszczyło trakcję. td05 byłoby tutaj mega. Miałem u siebie w 4gen b18 na tym turbo i z trakcją nie było większych problemów na 1b i r1r 205/16. pzdr

w 4wd to tzreba robić wynik 500+ żeby to miało sens , tu chodzi o pojemność. Na td05 nie wyszłoby 400+


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Thu, 13 Jul 2017 - 16:26
Post #159


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Nie cyferkami jeździsz, a w fwd trakcją. Co z tego że byłoby 390 jeśli wstawałoby to dużo bardziej cywilnie..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Thu, 13 Jul 2017 - 17:52
Post #160


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





A nie można zmienić dupy w Holsecie albo zakręcić wyżej żeby na 2 nie wypadać z boostu? albo psiknąć NX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:36