Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wskazniki Defi-prozba o wyjasnienie..
dżordżyk
post Thu, 18 Oct 2007 - 19:12
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Witam! jak w temacie interesuje się zakupem wskazników Defi, konkretie Boost oraz EGT.Wskazniki te normalnie podłancza się do centralki ale nie umiem się doczytać czy wskazniki które mnie interesują koniecznie potrzebują centralki czy będą działać też bez niej.Interesuje mnie wyłącznie podgląd w czasie rzeczywistym/czyli w czasie jazdy.Nie potrzebuje odtwarzać zapisów parametrów,nie potrzebuje więc żadnej centralki.Interesują mnie te wskazniki:

http://www.defi-shop.com/product/bf/bf_top.html

Może ktoś ma jakies namiary gdzie można w polsce takie nabyć,jakis przedstawiciel handlowy lub... .W archiwum są podobne tematy ale z przed dwóch lat więc warto odswierzyć te informacje.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Oct 2007 - 19:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
FilipN
post Thu, 18 Oct 2007 - 19:15
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





nie działają bez centralki...
nawet czujników nie da się do nich podłączyć bezpośrednio.


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobik
post Thu, 18 Oct 2007 - 19:15
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Wrocek





seria BF wymaga CUII


--------------------
Jetronik employee

>>Tu byłem<<
Ninja

EVO(A Honda Hunter & V8 Eater)


<b>[url=http://www.srtw.pl/portal.php:27mqq1nl]Streetracing Team Wrocław[/url:27mqq1nl]</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Thu, 18 Oct 2007 - 19:56
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Dzięki.Wiecie jaka jest cena centralki?Czy dostaje się ją do wskazników?


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunio
post Thu, 18 Oct 2007 - 20:01
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





400-500zl kosztuje taka centralka. Dostaniesz ze wskaźnikami jak za nią zaplacisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Thu, 18 Oct 2007 - 20:12
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





CYTAT("Kunio":7i8knwl1)
400-500zl kosztuje taka centralka. Dostaniesz ze wskaźnikami jak za nią zaplacisz

To w uk. taniej:

http://cgi.ebay.co.uk/DEFI-CONTROL-UNIT ... dZViewItem

Wskaznik też nie wygórowana cena biorąc pod uwage kurs funciaka:

http://cgi.ebay.co.uk/AMBER-RED-WHITE-B ... dZViewItem



--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Showkemp
post Fri, 19 Oct 2007 - 21:29
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Warszawa





Ja nie wiem gdzie Ty tam widzisz taniej.

(58 centralka + 18 przesyłka z Malezji) x kurs funta 5.3 = 402,80zł
a niech jeszcze przez przypadek wpadnie na cło...

Da się kupić w PL z F-rą VAT za 400zł brutto. Zapraszam na PW.


--------------------
www.motorsportshop.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Fri, 19 Oct 2007 - 22:39
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





polecam sprzedawce z ebay-a - 5400rpm.

bralem od niego troche rzeczy i nigdy nie bylo problemu.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamooo
post Sat, 20 Oct 2007 - 00:56
Post #9


User
Dołączył: Wed, 15 March 2006
Skąd: -=wawa=-





przesyłka od -5400rpm doszła więc ok.NIestety jedne zegary mają porysowane szkło..i wyglądają jak używane..w poniedziałek wysyłam dokładne zdjęcia i zobaczymy czy będzie wymiana na nowy..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Sat, 20 Oct 2007 - 12:19
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Ok! Czekamy na efekty jak ci poszło zamawianie.Ja potrzebuje EGT to przede wszystkim a pózniej Boost.Nie potrzebuje żadnej centralki,na holere mi to jest potrzebne.Chce podglądać tylko parametry w czasie rzeczywistym bez zbędnych bajerów typu. zapis itd..Defi są dobrej jakości i dobrze wygladają,ale te które akurat mi się podobają potrzebują centralki Poza tym to greddy też mógłby być ostatecznie tyle że z białym podswietleniem,lub ewentualnie z czerwonym,nie z żadnym żółtym czy zielonym.Orientujecie się jak jest ze wskaznikami greddy-ego które potrzebują centralki a które nie??
AUTOMETER odpada,AUTOGAUGE odpada OMORI jeszcze ciężej dostać chyba, a VDO są brzydkie.Jestem w sytuacji bez wyjscia w sumie
Reasumując to najpierw potrzebuje dobre EGT,które nie będzie przekłamywać.Boosta mam już założonego prawie rok ale AUTOGAUGE,który jest dobry do 0,6bar-a a powyżej już przekłamuje strasznie.Może mi ktoś polecic jakies EGT??? które w miare dobrze wygląda,jest dokładne i nie potrzebuje centralki.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
subek
post Sat, 20 Oct 2007 - 12:43
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





Pomiedzy tymi jak to nazwales bajerami masz peak i warn, tak jak peak mozna jeszcze jakos sobie darowac to bez warna jakiekolwiek wskazniki wydaja mi sie bezuzyteczne przy ostrej jezdzie.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poziek
post Sat, 20 Oct 2007 - 13:01
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 23 October 2005
Skąd: WPR





Sprawdzałeś w InterCarsie? Mieli Greddy z warnem w miare dobeych pieniądzach. Miałem przygode z egt omori: odradzam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunio
post Sat, 20 Oct 2007 - 13:39
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





a mi sie wydaje ze przy tym setupie ktory planujesz, egt nie jest niezbedne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Sat, 20 Oct 2007 - 20:53
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





CYTAT("Kunio":3i7symts)
a mi sie wydaje ze przy tym setupie ktory planujesz, egt nie jest niezbedne

No wiesz Kunio niektórzy montują EGT do seryjnego silnika,to uważam za zbędne.Ale przy jakichkolwiek modach EGT nie jest niezbędne ale mile widziane.A ja lubie mieć kontrole nad sytuacją więc lepiej się będe czuć jak będe miał na bierząco podgląd nad 2 podstawowymi parametrami.Boost musi być napewno, a EGT w drugiej kolejności.Trudno jest mi tu wybrać jakis kompromis między wyglądem a funkcjonalnością.Ale może przy pomocy forumowiczów na coś się zdecyduje.

CYTAT("subek":3i7symts)
Pomiedzy tymi jak to nazwales bajerami masz peak i warn, tak jak peak mozna jeszcze jakos sobie darowac to bez warna jakiekolwiek wskazniki wydaja mi sie bezuzyteczne przy ostrej jezdzie.


Własnie wytłumaczcie mi po co jest peak,bo rozumiem,że to jest max wydatek turbiny.Jeśli on zostanie osiągnięty to zapala się peak?
Ale lampka ta jest jedynie do informacji,bo w sumie nic nie wnosi znaczącego,tak jak warn kiedy trzeba zdjąć noge z gazu.

A warn zapala się wtedy kiedy to cisnienie zostanie przekroczone?
Motym taki może się zdarzyć wtedy kiedy coś nawali,np. w układzie sterowania turbiną..- N75 itd. ?
Bez warn też można żyć bo statystycznie i tak co chwile spoglądam na wskaznik odruchowo i pewnie bym zauważył po jakimś czasie,że jest przeładowanie.No ale własnie po jakimś czasie.Jak narazie żyje bez warn ale mam też seryjne auto.A przy modach jest już chyba różnica bo załadować 1,5Bar-a na k03 a załadować z k04 podczas awarii jest pewnie róznica.

CYTAT("poziek":3i7symts)
Sprawdzałeś w InterCarsie? Mieli Greddy z warnem w miare dobeych pieniądzach. Miałem przygode z egt omori: odradzam.

Musze własnie zadzwonic do Carsu bo miałem zamiar ale się z tym wstrzymuje.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
havok
post Sat, 20 Oct 2007 - 20:57
Post #15


User
Dołączył: Wed, 19 May 2004
Skąd: Białystok





A jak się ma sprawa z zegarami Prosport (wersja Premium)? Też badziewie? Bo z tego co wiem, to są niektórzy w USA (odważni?), którzy montują to z powodzeniem do Sti czy Evo i twierdzą, że pokazują dobrze?


--------------------
1.8 VTi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
subek
post Sun, 21 Oct 2007 - 11:53
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





CYTAT("dżordżyk":1fkp62to)
CYTAT("subek":1fkp62to)
Pomiedzy tymi jak to nazwales bajerami masz peak i warn, tak jak peak mozna jeszcze jakos sobie darowac to bez warna jakiekolwiek wskazniki wydaja mi sie bezuzyteczne przy ostrej jezdzie.


Własnie wytłumaczcie mi po co jest peak,bo rozumiem,że to jest max wydatek turbiny.Jeśli on zostanie osiągnięty to zapala się peak?
Ale lampka ta jest jedynie do informacji,bo w sumie nic nie wnosi znaczącego,tak jak warn kiedy trzeba zdjąć noge z gazu.

A warn zapala się wtedy kiedy to cisnienie zostanie przekroczone?
Motym taki może się zdarzyć wtedy kiedy coś nawali,np. w układzie sterowania turbiną..- N75 itd. ?
Bez warn też można żyć bo statystycznie i tak co chwile spoglądam na wskaznik odruchowo i pewnie bym zauważył po jakimś czasie,że jest przeładowanie.No ale własnie po jakimś czasie.Jak narazie żyje bez warn ale mam też seryjne auto.A przy modach jest już chyba różnica bo załadować 1,5Bar-a na k03 a załadować z k04 podczas awarii jest pewnie róznica.


Peak to maksymalna wartosc jaka uzyskales. Czyli ustawiasz sobie np. MBC i sprawdzasz ile ci dmucha nie patrzysz w czasie jazdy na wskaznik bo nie masz zamiaru sie zawinac wkolo drzewa. Stajesz na podoboczu naciskasz peak i widzisz jakie miales maksymalne cisnienie doladowania, egt itd.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Fri, 26 Oct 2007 - 18:39
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Fajnie! chyba się jednak zdecyduje na Defi z centralką.Podoba mi się to

CYTAT("adamooo":1zgaiuyq)
przesyłka od -5400rpm doszła więc ok.NIestety jedne zegary mają porysowane szkło..i wyglądają jak używane..w poniedziałek wysyłam dokładne zdjęcia i zobaczymy czy będzie wymiana na nowy..


Jakieś postępy w sprawie przesyłki i reklamacji??


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Fri, 26 Oct 2007 - 20:30
Post #18


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





CYTAT("poziek":hxnwl9iz)
Sprawdzałeś w InterCarsie? Mieli Greddy z warnem w miare dobeych pieniądzach. Miałem przygode z egt omori: odradzam.


Jaką konkretnie? Poważnie pytam...


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poziek
post Fri, 26 Oct 2007 - 23:51
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sun, 23 October 2005
Skąd: WPR





CYTAT("Bullitt":2eym45v0)
CYTAT("poziek":2eym45v0)
Sprawdzałeś w InterCarsie? Mieli Greddy z warnem w miare dobeych pieniądzach. Miałem przygode z egt omori: odradzam.


Jaką konkretnie? Poważnie pytam...


Sonde montowalem w kolektorze 1.8T. Wszystko było nowe. Po odpaleniu wskazówka zaczęła latac jak dzika od 200 do 700 stopni. Na luzie. Jak jechałem dopiero normowało sie powyżej 500 stopni i wszystko było ok do 750 po tym znowu falowanie w rytmie samby 750-950 stopni

Z defi no problem - wsadzilem i wskazuja bez zająknięcia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Sat, 27 Oct 2007 - 13:46
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Pytałem dzis w Intercarsie o wskazniki Greddy.Wskazniki z "warnem"- EGT kosztuje 900zł a Boost 930zł.To nie jest przystępna cena To Defi wyjdzie mnie 200zł drożej a mam centralke i funkcje "peak".Więc nowe Greddy se raczej odpuszcze.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:30