Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> customowe pedały kilka pytań, co wybrać ?, floor mount , overhung ?
cowboy
post Sat, 19 Sep 2009 - 09:11
Post #1


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





hej

bede przesuwał kiere do tyłu, wiec trzeba coś z pedałami zrobić, oryginalne przenoszenie całej ścianki grodziowej raczej traci druciarstwem smile.gif

i tu zastanawiam sie na nad Tiltonem floor mount serii 600

http://www.tiltonracing.com/content.php?pa...mp;id=8&m=b

http://www.tiltonracing.com/pdfs/23.pdf

pytanie, jak to jest w praktyce, chyba Albert ma takie w audi, czy wersja montowana do podłogi jest wygodna i praktyczna w uzyciu "sportowym" czy moze jednak zastosowac wiszące (czyli tak jak mają uliczne auta) - co jednak wiąze się z robieniem jakiejś ramki pod to...

jak z wydajnością hydrauliki tych pompek ?

jak na tle tiltona wypada CompBrake?

http://www.re5pect.pl/index.php?products=p...mp;prod_id=3090

sory za lamerskie pytania ale dopiero rozkminiam temat..

na co zwracać uwage w kwestii przełożeń pedałów itd...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 Sep 2009 - 09:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Sat, 19 Sep 2009 - 10:30
Post #2


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Odpowiedz sobie na pytanie czy jest ci to potrzebne czy tylko do lansu. Czasami warto przenieść mocowanie pedałów poprzez kawałek blachy i będzie lżej, taniej i sprawdzony sposób.
To są 2 dodadtkowe pompy które mogą paść
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 19 Sep 2009 - 14:18
Post #3


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





kierownica wysunieta bedzie około 25cm po zamontowaniu quickera, więc pedały też się muszą przesunąć o mniej więcej tyle w kierunku tyłu - przy okazji poprawi się rozłożenie mojej 90kg masy - czyli dla poprawienia balansu a nie lansu smile.gif akurat wszystko podpasuje bo drzwi sa długie w 2 drzwiowym sedanie ...

seryjne pedały przespawane z kawałkiem grodzi od dawcy na pewno nie będzie lżej, bo żeby były stabilne to trzeba to dobrze wzmocnić...

seryjna pompa będzie i tak za mała do hebli 4 tłoczkowych, a pewnie po wsadzeniu V8 nie bedzie na nia miejsca w komorze, więc przez te pompy mam drugi problem rozwiązany... trzeci to regulacja balansu hamulców przód tył, i tak musiałbym pewnie kupowac korektor z regulacją w kabinie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sat, 19 Sep 2009 - 14:41
Post #4


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





mam i sobię chwalę

pompki działają dobrze, prawie jak miałbym wspomaganie,

ja kupiłem cały komplet
1. pedały
2. linkę do regulacji rozkładu przód/tył
3. regulację linki gazu
4. 3 x siłowniki

koszt całości około 1000 usd


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Sat, 19 Sep 2009 - 14:51
Post #5


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Mnie się wydaje (bo nie miałem okazji spróbować), że pedały stojące mają przede wszystkim tę zaletę, że środek obrotu pedału jest zbliżony do środka obrotu stopy i nie ma zjawiska przemieszczania się punktu styku stopa-pedał, lub odrywania pięty od podłogi.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 20 Sep 2009 - 13:14
Post #6


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(Albert @ Sat, 19 Sep 2009 - 14:41) *
mam i sobię chwalę

pompki działają dobrze, prawie jak miałbym wspomaganie,

koszt całości około 1000 usd


ten zestaw CompBrake kosztuje znacznie mniej bo 1290 PLN, pytanie jak z jakością tego ?



sprzegło na linke tańsze niż hydrauliczne ?

http://www.re5pect.pl/index.php?products=p...mp;prod_id=3090

Pedal box do montażu do podłogi.
Pozwala na zamontowanie pedałów w dowolnym miejscu na podłodze.
Posiada mocowanie do 3 pomp:
* 2 pompy hamulcowe
* 1 pompa sprzęgła

Przełożenie pedału sprzęgła to 5:1

Zestaw jest wpyosażony w orczyk pozwalający na regulację proporcji hamowania przód/tył.
W komplecie są:

* Pedal box
* linka z pokrętłęm do regulacji proporcji siły hamowania
* 3 pompy hydrauliczne
* 3 zbiorniczki wyrównawcze
* 3 przewdoy w stalowym oplocie do zbiorniczków
* mocowania zbiorniczków


dla moderatora lingwisty: zaznaczone błędy są skopiowane ze strony Re5ecta smile.gif

jak rozumieć przełożenie sprzęgła 5:1 ? chodzi o to żeby wysprzęglanie było skuteczne bo zakres "pracy" stopy w tym układzie jest ograniczony, jeśli porówna się to z klasycznym gdzie skok pedału jest większy

co do hamulca to skoro u Alberta jest OK to w zasadzie nie mam sie co martwić o wydatek tych 2 pomp - ale pod jedną podłacza się przód, a pod drugą tył i dzięki temu regulując wychylenie tłoka wychodzi regulacja



jak patrze na ten rysunek to zastanawiam sie czy nie lepszy jest układ kiedy 2 pompy pracują równolegle i zastosowanie klasycznego regulatora ?
wydatek płynu na tył jest przeciez kilkukrotnie mniejszy niż na przód.. więc czy wystarczy tej regulacji i czy pompa obsługująca łacznie 8 tłoczków na przodzie (na tyle tylko 2) może okazać się niewystarczająca i skok pedału będzie zbyt głęboki ?
wiadomo że wywalam wspomaganie i nie spodziewam się hamulca czułego na lekki dotyk palców jak w dupowozie ale dobrze żeby hamulec łapał szybko

nie mogę znaleźć info o średnicy tłoka w tych pompach, więc trudno wywróżyć czy się nada..

serwo nie zmieści się u mnie na 90% w komorze silnika, zakup nowej pompy z transportera z tłokiem 25,4mm (nowa 500 PLN) żeby miała dobrą wydajność, przesuwanie seryjnych pedałów tez poniesie jakieś koszty... więc te 1300 PLN to juz kwota, którą można wydać, tym bardziej że od razu bede miał lanserskie pedały zamocowane w mące smile.gif

ps. trzeba było kupić alu nakładki na pedały na allegro i nie miałbym problemu smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radom
post Sun, 20 Sep 2009 - 13:33
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 30 December 2003
Skąd: Częstochowa





CYTAT(cowboy @ Sun, 20 Sep 2009 - 13:14) *
ten zestaw CompBrake kosztuje znacznie mniej bo 1290 PLN, pytanie jak z jakością tego ?



jak patrze na ten rysunek to zastanawiam sie czy nie lepszy jest układ kiedy 2 pompy pracują równolegle i zastosowanie klasycznego regulatora ?
wydatek płynu na tył jest przeciez kilkukrotnie mniejszy niż na przód.. więc czy wystarczy tej regulacji i czy pompa obsługująca łacznie 8 tłoczków na przodzie (na tyle tylko 2) może okazać się niewystarczająca i skok pedału będzie zbyt głęboki ?
wiadomo że wywalam wspomaganie i nie spodziewam się hamulca czułego na lekki dotyk palców jak w dupowozie ale dobrze żeby hamulec łapał szybko

nie mogę znaleźć info o średnicy tłoka w tych pompach, więc trudno wywróżyć czy się nada..


pompy masz do wyboru 0.625 0.7 i 0.75
pedały wyglądają ok


jeszcze nie montowałem więc nie wiem jak z trwałością
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sun, 20 Sep 2009 - 13:39
Post #8


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





zestaw tiltona jest do hydraulicznego sprzęgła, ja mam do tego 3 pompkę w zestawie

na stronie tiltona jest formularz, podajesz jakie masz auto i inne parametry a chłopaki mówią ci jakie masz kupić pompy, to mi sporo pomogło


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 20 Sep 2009 - 14:00
Post #9


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(radom @ Sun, 20 Sep 2009 - 13:33) *
pompy masz do wyboru 0.625 0.7 i 0.75
pedały wyglądają ok


jeszcze nie montowałem więc nie wiem jak z trwałością



ogromne dzięki za tą fotę !

no własnie czytałem i cos nie jarzyłem tego .625 smile.gif zapomniałem ze tam sie w calach operuje, coś jeszcze nie wstałem dobrze, niedziela smile.gif

tłok w pompach VAG ma np 22, 24, 25mm , np w golfie III po założeniu dwutłoczkowego girlinga60 juz pedał bierze dużo niżej niż w serii przy pompie 20,64 mm ale przy pompie 22,2 mm juz jest OK smile.gif

wiec na hamulce mamy 2 tłoki po 0,75 cala, czyli ~19mm na sam przód... wydaje się że powinno wydac w koncu te pedały stosuje sie raczej w autach które mają jakieś kilkutłoczkowe zaciski

CYTAT(Albert @ Sun, 20 Sep 2009 - 13:39) *
na stronie tiltona jest formularz, podajesz jakie masz auto i inne parametry a chłopaki mówią ci jakie masz kupić pompy, to mi sporo pomogło


co do tiltona to trochę za duzo jak na mój budżet, poza tym nic im nie powie, że auto to audi 80 1.8, ale można przyjąć że wydajnośc potrzebna taka jak w S2 (tłok 25,4mm)
ewentualnie same mocowanie pedałów tiltona za 200 USD i do tego spróbowac pożenic VAGowskie pompy...

dzieki Panowie za porady... juz wiem wszytko, cos sie wykombinuje smile.gif

kolego radom, jak to zainstalujesz to daj znac jak się sprawują... nie wyglądaj tak profi jak tilton ale moze akurat będą działac smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radom
post Sun, 20 Sep 2009 - 14:42
Post #10


Frequent User
Dołączył: Tue, 30 December 2003
Skąd: Częstochowa





CYTAT(cowboy @ Sun, 20 Sep 2009 - 14:00) *
kolego radom, jak to zainstalujesz to daj znac jak się sprawują... nie wyglądaj tak profi jak tilton ale moze akurat będą działac smile.gif


no niestety prawie trzykrotna różnica w cenie musi z czegoś wynikać
zbyt szybko nie zdam relacji bo planuję autem wyjechać dopiero na wiosnę

Go to the top of the page
 
+Quote Post
konradviper
post Tue, 22 Sep 2009 - 12:44
Post #11


User
Dołączył: Wed, 29 March 2006





Albert, na jakiej zasadzie działa to pokrętło Brake Bias Balance?
Widzę, że gałka i linka jakaś jest, ale nie mogę pojąć jak to technicznie jest rozwiązane przy samych pedałach.

Ja muszę coś zrobić w temacie, bo mam za słabe hamowanie tyłu i zaden korektor mi nie pomoże.
Też mnie nęci ten zestaw CompBrake, ze względu na cenę, ale jest sporo niewiadomych - jaka wydajnośc pompy sprzęgła, czy jest ustawiana czułość pedału gazu jak w Tilton'ach...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Tue, 22 Sep 2009 - 12:48
Post #12


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





działa tak że przy pedałach jest możliwość regulacji dzwigni

wszystko jest tu na obrazku



--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radom
post Tue, 22 Sep 2009 - 12:58
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 30 December 2003
Skąd: Częstochowa





CYTAT(konradviper @ Tue, 22 Sep 2009 - 12:44) *
Albert, na jakiej zasadzie działa to pokrętło Brake Bias Balance?
Widzę, że gałka i linka jakaś jest, ale nie mogę pojąć jak to technicznie jest rozwiązane przy samych pedałach.

Ja muszę coś zrobić w temacie, bo mam za słabe hamowanie tyłu i zaden korektor mi nie pomoże.
Też mnie nęci ten zestaw CompBrake, ze względu na cenę, ale jest sporo niewiadomych - jaka wydajnośc pompy sprzęgła, czy jest ustawiana czułość pedału gazu jak w Tilton'ach...


masz taki balance bar i kręcąc pokrętłem przesuwasz go w tulejce i zmieniasz głębokość z jaką naciskasz na pompy

w compbraku do pedału gazu nie ma nic dodane, wygląda to tak jak na zdjęciu które wcześniej wkleiłem, to jest jedyny w sumie mankament
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 22 Sep 2009 - 13:02
Post #14


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(konradviper @ Tue, 22 Sep 2009 - 12:44) *
Albert, na jakiej zasadzie działa to pokrętło Brake Bias Balance?
Widzę, że gałka i linka jakaś jest, ale nie mogę pojąć jak to technicznie jest rozwiązane przy samych pedałach.

Ja muszę coś zrobić w temacie, bo mam za słabe hamowanie tyłu i zaden korektor mi nie pomoże.
Też mnie nęci ten zestaw CompBrake, ze względu na cenę, ale jest sporo niewiadomych - jaka wydajnośc pompy sprzęgła, czy jest ustawiana czułość pedału gazu jak w Tilton'ach...



na tym zdjęciu które wkleiłem jest pokazane

ja to rozumiem tak że mechanicznie reguluje się położenie tej belki między pedałem, i dzięki temu masz zmienny nacisk na tłok który obsługuje tył lub przód ?ki

jak bedziesz miał 2 tłoczki ~19mm to i tak bedzie to o wiele wydajniejsze niż układ z jednym tłoczkiem 22 lub 25mm (nie wiem jaki masz teraz?) na wszystkie 4 koła

dodatkowo jak bedzie jeden tłok obsługiwał tak małe zaciski tylne to słabe hamowanie bedzie juz tylko powodem za małych tarcz i zacisków

jak masz za słabe hamowanie tyłu to załóż większe tarcze np 269/20 jak miało S6 C4

EDIT: o juz wszystko napisał radom i Albert smile.gif

przełożenie pedału sprzęgła jest 5:1 cokolwiek to znaczy ale chyba tez wystarczy


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Tue, 22 Sep 2009 - 13:20
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





A jak sprawuja sie takie pompy bez wspomagania serwem? Jakie sa wrazenia z hamowania?


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konradviper
post Tue, 22 Sep 2009 - 13:20
Post #16


User
Dołączył: Wed, 29 March 2006





Cowboy, weź pod uwagę że seryjnie też masz dwie pompy ale w jednej obudowie. W dwusekcyjnej pompie masz dwa tłoczki w środku zorganizowane w ten sposób że nogą pchasz jeden tłok, który wytwarza ciśnienie zasilające przód i pchające drugi tłok zasilający tył.
Dlatego dwie pojedyńcze pompy o średnicy np 19mm to nie jest większa wydajność ilościowa niż dwusekcyjna pompa 24mm biorąc pod uwagę same średnice.

Odnośnie zmiany tarcz, to wiesz jak to jest w naszych autach. Chcę pozostać przy rozstawie śrub 4x108 - to ogranicza rozwój, poza tym mam tam już wszystko ogarnięte - drugi zacisk do ręcznego, kolumny z gwintem i nie chcę tego wywalać. Jedyne co mi pozostaje, to spróbować jakoś zamocować tylni zacisk od B3 do kolumny B2 bo jest 2mm większa średnica tłoka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 22 Sep 2009 - 13:28
Post #17


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(konradviper @ Tue, 22 Sep 2009 - 13:20) *
Cowboy, weź pod uwagę że seryjnie też masz dwie pompy ale w jednej obudowie. W dwusekcyjnej pompie masz dwa tłoczki w środku zorganizowane w ten sposób że nogą pchasz jeden tłok, który wytwarza ciśnienie zasilające przód i pchające drugi tłok zasilający tył.
Dlatego dwie pojedyńcze pompy o średnicy np 19mm to nie jest większa wydajność ilościowa niż dwusekcyjna pompa 24mm biorąc pod uwagę same średnice.


a widzisz tego nie wiedziałem, nie rozbierałem nigdy pompy,... nie wiedziałem że dwusekcyjna to oznacza że tak to jest zorganizowane..

czy obydwa tłoczki zatem mają 24mm w dwusekcyjnej klasycznej pompie?
bo ja myslałem że sekcje są po przekątnej? tzn lewy przód prawy tył i prawy przód i lewy tył

siła hamowania tez jest ważna, ale myslę że bez wspomagania to nawet lepiej, przy super wydajnym wspomaganiu ciężej wychwycic granice przyczepności pewnie ?

CYTAT(konradviper @ Tue, 22 Sep 2009 - 13:20) *
Odnośnie zmiany tarcz, to wiesz jak to jest w naszych autach. Chcę pozostać przy rozstawie śrub 4x108 - to ogranicza rozwój, poza tym mam tam już wszystko ogarnięte - drugi zacisk do ręcznego, kolumny z gwintem i nie chcę tego wywalać. Jedyne co mi pozostaje, to spróbować jakoś zamocować tylni zacisk od B3 do kolumny B2 bo jest 2mm większa średnica tłoka.


zagadaj z Kefirem, mozna względnie tanio zamówic w mikodzie tarcze żeby nawiercili 4x108 zamiast 5x112

no tak w B2 jest 41mm a w B3 i S6 C4 chyba 43mm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konradviper
post Tue, 22 Sep 2009 - 13:49
Post #18


User
Dołączył: Wed, 29 March 2006





Sekcje po przekątnej są, ale w nowszych - krzyżowych układach.
Czy średnica obu tłoczków jest taka sama to nie wiem w sumie, tez nie rozbierałem pompy tongue.gif
Efekt niepożadany dla nas, przy dwusekcyjnej pompie jest taki, ze tył zawsze hamuje z jakimś opóźnieniem, bo w początkowej fazie hamowania ciśnienie w pierwszej sekcji musi zasilić przednie zaciski zanim pchnie całą siłą na drugą sekcję. Przy dwóch pompach tego nie ma i jeśli jeździ się na różnych nawierzchniach to sterowanie balansem hamulców z kabiny jest po prostu rewelacją.

Myślę że warto skorzystać z tej pomocy jaką oferuje Tilton odnośnie obliczania średnicy pompek, bo drogą własnych obliczeń niczego się tu nie zdziała raczej.

Skontaktowałem się zarówno z Tiltonem jak i CompBrake i od obydwu firm otrzymałem propozycje dot. pomp hamulcowych odpowiednich do mojego auta.
Tilton: Front 3/4cala, tył 7/8cala, odpowiedniki 0,75 i 0,875 cala
CompBrake: Front 0,625, tył 0,7cala

I teraz dwa pytania mnie męczą:
Czy zastosować opcję wiekszych czy mniejszych pomp? mniejsze to mniejsza siła potrzebna do hamowania ale i większy skok pompy, zeby napełnić cylinderki zacisków. Moje hamulce są raczej seryjne a Tilton proponuje takie wielkie pompy (w compBrake dostepne są max 0,75cala) - w takim razie co by mi doradzili jakbym miał wielotłoczkowe olbrzymie zaciski?
Dlaczego obydwie propozycje zakładaja większe pompy na tył? z tyłu mam 1 tłoczek w zacisku i ma on 38mmśrednicy, a z przodu dwa 40 i 45mm - Zakładam, że w fabrycznej pompie wielkośc tłoczka do obsługi przodu jest taka jak do obsługi tyłu więc jeśli tłok dla tyłu będzie większy niż przodu to osłabi działanie tylnych hamulców w stosunku do przednich... dobrze myślę?

PS: Albert, pamiętasz może co zaproponował Tobie Tilton do Twoich hamulców?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 17 May 2010 - 08:52
Post #19


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(radom @ Sun, 20 Sep 2009 - 14:42) *
no niestety prawie trzykrotna różnica w cenie musi z czegoś wynikać
zbyt szybko nie zdam relacji bo planuję autem wyjechać dopiero na wiosnę



radom jak Ci sie ten CompBrake sprawuje ? masz juz to zainstalowane ?

niestety chyba bede zmuszony sie lansować kastomowymi pedałami, a budżet raczej nie pozwala na tiltona czy willwoooda..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nitro_trs
post Sun, 15 Aug 2010 - 13:49
Post #20


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 July 2010





CYTAT(radom @ Tue, 22 Sep 2009 - 12:58) *
masz taki balance bar i kręcąc pokrętłem przesuwasz go w tulejce i zmieniasz głębokość z jaką naciskasz na pompy


Można gdzieś w Polsce kupić taki balance bar? Od czego można podpasować takie pokrętło z linką do regulacji? No i jeszcze jedno. Te pompy hamulcowe mają tylko jedno wyjście, czyli nie są typowymi pompami hamulcowymi. Może są to pompy sprzęgłowe?
Pytam, bo potrzebuję skonstruować takie customowe pedały.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 04:46