Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Elektronika pod hybrydę ford 1.8TD/TDDI
jaszczurtd
post Mon, 05 Mar 2018 - 10:30
Post #1


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Elo,

Jakiś czas temu zbudowałem wydumkę/hybrydę na bazie fordowskich silników 1.8D/TD/TDDI/TDCI. Poskładałem dół silnika od Mondeo 1.8TD, z tłokami od 1.8TDCI na głowicy od 1.8TDDI/TDCI. Całość złożona na metalowej uszczelce pod głowicą, co się dało było regenerowane albo nowe. W ten sposób pozbyłem się typowych wad tego silnika - słabe korby, wtrysk pośredni, itp.
Siedzi to w fieście mk4, chwilowo zasilane jest pompą mechaniczną z LDA z tłoczkiem 11mm. Turbina na wastegate, z mondeo mk1, po regeneracji i modyfikacji w Perun Turbo (większe/kute koło kompresji). Wtryski - Rover 25 (300 bar, dwusprężynowe), z końcówkami WZM 0.230, spiekowe sprzęgło na seryjnym, ale wzmocnionym docisku i hydraulice.
Poniżej fotki jak to się mniej więcej prezentuje:



Silikony z czasem ustąpią miejsca stalowym rurom, bo niedobrze mi się robi od ich ilości.





W silniku jest możliwe zamontowanie czujnika wału, i czujnika wałka rozrządu.

Jeździ to całkiem nieźle. Chciałbym to jednak docelowo pożenić z VP37 na jakimś sterowniku - pompa pasuje idealnie pod ten silnik od strony montażu. Ale z racji tego że z tymi pompami moje doświadczenie jest znikome, to mam pytanie - czy ktoś może mi tu coś poradzić od strony technicznej? Z czego wziąć najlepiej pompę i sterownik do tego, tak by to w miarę bezstresowo pożenić?


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Mar 2018 - 10:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jaszczurtd
post Wed, 07 Mar 2018 - 11:27
Post #2


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Dobra, bo widzę że wszyscy totalnie zaskoczeni postem, że nawet żadne głupie sugestie się nie pojawiają biggrin.gif Czy może kogoś ośmieli informacja, że w chwili obecnej nie różni się to zbytnio od zwykłego 1.9TDI na pompie mechanicznej?


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Thu, 08 Mar 2018 - 20:52
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, spokojnie pompę właśnie 1,9tdi , tylko na sekcji 11lub nawet 12mm, co do sterownika to niestety, nie pomogę, ale może też 1,9tdi, najlepiej z końcówką nr. 12, to by już można stroić po kablu.
A najlepiej zapodaj cała pompę z reno 1,9dti o końcówce nr. 983, 985, 988, z falą DE110 lub De143.
Pierwsza fala występuje w pompie 1,9tdi o końcówce nr 107D, druga z pompy 107J.
pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 09 Mar 2018 - 10:22
Post #4


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





No właśnie, mi najbardziej chodzi o rozkminę co jest potrzebne żeby zaszczepić sterownik do tej pompy, z jakiego auta najlepiej brać np. wiązkę, itp. Sama pompa i strona mechaniczno - organizacyjna jest nieistotna. wink.gif


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 11:46