Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Możliwości edycji wsadu dla 1.4 TSI EA111
radekrp90
post Tue, 25 Jun 2019 - 11:20
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Do sekcji tuningowej się temat nie nadaje więc pytam tutaj, bo pytań jest kilka.

Całość w odniesieniu do silnika 1.4 TSI-CAXA. Fabrycznie mam sterownik MED17.5.20, później stosowano MED17.5.5.

Moje pytania:
- czym różnią się sterowniki MED 17.5.20 i MED 17.5.5?
- czy można do sterowników powyżej dodać np.: obsługe mapy z przycisku?
- czy ktoś się orientuje czy można przepisać obsługę dodatkowych funkcji między sterownikami?

Dokładniej chodzi mi o możliwość dodania obsługi radaru ACC do silnika CAXA, który tego nigdy nie wspierał, z silnika 1.4 TSI z kompresorem (np.: CTHD - oba to 1.4 TSI ale jeden to MED17.5.20 drugi 17.5.5, ale już późniejsze roczniki mają tylko MED 17.5.5).

Druga opcja to czy można w sterowniku z wersji kompresor obciąć obsługę kompresora oraz jego osprzętu (przepustnice, sprzęgło) i dać program, który działał by z CAX tak aby zachować obsługę radaru?

Pytanie ostatnie i zasadnicze - czy koszt takiej zabawy jest porównywalny z kosztem "chipa" czy to już raczej development na poziomie kosztu drugiego auta? biggrin.gif
Pytam, bo może to wiedza oczywista dla ludzi, którzy zajmują się modyfikacjami ale ja nie mam o tym pojęcia ponad to co ogólnie dostępne w sieci.

Próbowałem sam coś rozpoznać na podstawie WinOLS ale niestety nie rozumiem tego kompletnie (nie mam tu na myśli, że chciałem je edytować - chciałem tylko rozpoznać co z czym, bo na modyfikowanie bym się bez wiedzy nie zabrał).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Jun 2019 - 11:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Sun, 14 Jul 2019 - 11:43
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nikomu nie będzie chciało się nad tym siedzieć, ten silnik to gówno co tym bardziej zniechęca do takich cudów, są ludzie, którzy ożeniliby to może, ale cena to drugie takie auto i brak pewności że się uda zrobić i zarobić.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 15 Jul 2019 - 12:25
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(Mis @ Sun, 14 Jul 2019 - 11:43) *
(...)


Coś w tym jest wink.gif
Ale jak zawsze w takich tematach - ja nie pytam o opinie o produkcie, a o możliwość jego modyfikacji i sensowność/opłacalność takiego przedsięwzięcia zawsze zostawić należy zlecającemu.

Z innej beczki - czy można zastąpić sterownik MED17.5.20 sterownikiem MED17.5.5 z nowszego auta (czyli sterownik z B7 do B6). Konieczność dopisania IMMO rozumiem ale czy będą jeszcze jakieś komplikacje?
Pytam, bo dla sterownika z B7 Rosjanie ogarnęli prosty sposób na dopisanie obsługi radaru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 15 Jul 2019 - 14:57
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zapytaj od razu o cenę w Digitun/Genowefa Garage, a potem pytaj tam o możliwość. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Wed, 17 Jul 2019 - 07:11
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Dobra Panowie - dziękuję za dyskusję, bo widzę że mający wiedzę i tak się nie wypowiedzą.
O cenę nie ma sensu pytać jeśli nie ma wiedzy czy to jest w ogóle realne u nas do zrobienia, bo zapewne szybciej kupię przerobione ECU od ruskich niż ktoś się będzie chciał u nas bawić jak to napisano, w g**nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:36