Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Warsztat z plyty warstwowej
Tarantula
post Sun, 26 May 2019 - 16:37
Post #1


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009







Witajcie. Stawial ktos taki warsztat? Chodz mi o powierzchnie 50-80m2. Jakies minusy?Ktos ma jakies sprawdzone firmy z mozliwoscia montazu czegos takiego za granicami PL? Pozdr


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 26 May 2019 - 16:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 26 May 2019 - 16:37
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Co to za płyta i dlaczego warstwowa?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Sun, 26 May 2019 - 17:21
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





https://images.app.goo.gl/te3jBvzB2FMtT78b8
Wydaje mi sie ze to lepsze niz zwykly blaszak?


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patryk.
post Sun, 26 May 2019 - 17:23
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: SGL / M / GAP





Ciepłe to i proste w montażu. Gdzie chciałbyś to wybudować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Sun, 26 May 2019 - 17:27
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Belgia


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patryk.
post Sun, 26 May 2019 - 17:50
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: SGL / M / GAP





W Belgii klimat trochę łagodniejszy niż w pl, ale mimo wszystko trzeba zwrócić uwagę na szczelność garażu. Są panele które mają specjalne gąbki na łączeniach co powinno zatrzymywać wodę, o ile może na scianach zdaje to egzamin to na dachach nie. Spoiny można uszczelnić sikalfexem itp. Widziałem takie garaże, które miały dachy pokryte dodatkowo warstwą papy termozgrzewalnej.
Ściany wewnątrz można fajnie zagospodarować montując wyposażenie na nitonakrętkach czy śrubach samo wiercących. Mały klimatyzator jest w stanie ogrzać to i latem chłodzić bez problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Mon, 27 May 2019 - 14:49
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Mam garaż 35 metrów z takiej płyty. Polecam poliureatanowe, mają niższy współczynnik przewodzenia ciepła niż styropianowe. Grubość na ścianach 40mm, a na dachu 40mm i z garbami 80mm. Mogę tylko polecić, zero problemów z uszczelnieniem tego jak pisze kolega. Woda mi nigdzie nie cieknie. Małą kozą w mrozy można nagrzać do 25 stopni nawet.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 28 May 2019 - 04:30
Post #8


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Szwagier ma warsztat 70 metrów na terenówki z Bass Panelu. Fajna sprawa, budujesz momentalnie. Ogrzewa to typową kozą, jak się nagrzeje to chodzisz w koszulce, nawet gdy na zewnątrz temperatura jest na dużym minusie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nagly86
post Tue, 28 May 2019 - 08:25
Post #9


User
Dołączył: Wed, 16 April 2008
Skąd: Francja





Mam garaż samodzielnie zrobiony z takich płyt u siebie (50m2). Fajnie i szybko się to robi. Nie ma prawa nic cieknac. Co prawda we Francji nie ma zim specjalnie ale lato gorące i fajnie izoluje bez żadnego ogrzewania. Płyty bralem z wyprzedaży i to prawie darmo wyszło. Ogólnie super
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 28 May 2019 - 08:38
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Potrzebuje postawic warsztat tymczasowo na dwa lata z opcja na kilka wiecej. 100-200m2. Ze wzgledu na potencjalnie tymczasowy charakter zalezy mi na maksymalnej redukcji kosztow i biore wszystkie opcje pod uwage nawet drewno. Podpowiecie jak ogarnac temat? Beda dlubane tam wozy i staly maszyny slusarskie wiec gola blacha odpada.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 28 May 2019 - 09:11
Post #11


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





U nas jak rozbierali bok hali to za darmo dawali panele 5metrowe byleby ktoś zabrał na wz. Pogooglaj po olx, często da się to kupić za bezcen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 28 May 2019 - 19:48
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Post edytowany

Mam za sobą taki garaż, a nawet dwie ogromne pieczarkarnie.
Najlepiej brać jak najgrubszą warstwówkę z poliuretanu, a nie ze styropianem (wchodzą myszy i nie izoluje tak dobrze).

Taśma butylowa do izolacji termicznej płyt od konstrukcji na dachu (przemarzanie)
Bardzo istotna sprawa

Tańszym rozwiązaniem na ściany jest samoprzylepna taśma izolacyjna

Płyty najlepiej tnie się piłą szablastą

W Twoim przypadku MIP śmiało możesz brać z demobilu. Jednak sam się przekonasz i zostawisz go prawdopodobnie na lata.

Jeżeli płyta jest nowa, budynki takie mają jakieś 40-50 lat przydatności, ale to max.

Poliuretan w tych płytach ma praktycznie tylko jedną wadę. Zaczyna kruszyć się po kilku latach. 8+

Książkowo płyty powinno łączyć się do czoła, na zamek. Mierzyć poziomicą oraz kleić specjalną mazią smile.gif

Łączenia płyt od strony blach się silikonuje. Z jednej i zdrugiej strony. Wpuszczasz silikon w szparę pod kątem. Następnie ściągasz palcem. Nawet fachowcy ślinią do tego palec. Mówię serio.
Ja robiąć kilkaset metrów połączeń doszedłem do takiej wprawy,
że suchym palcem robie jedno ściągnięcie biggrin.gif

Używasz wzmacnianych wkrętów samowiercących do płyt warstwowych z podkładką gumową. Dokręcamy tak, żeby nie przeginać blachy. Lekko.

Ważną i przyszłościąwą częścią jest betonowa wylewka.

Słupy to wiadomo. Można samemu, można zlecić komuś.

Na koniec idzie obróbka z blachy ocynkowanej. Podczas jej cięcia miękki ocynk zachodzi na cięty materiał który potem nie rdzewieje.
Obróbka to nie jest wbrew pozorom łatwy temat jak ma być malinowo. Jeżeli nie zależy nam na super wyglądzie, albo czujemy się pewnie to polecam wszystko zrobić samemu. Tak jak ja

Silikon polecam Saudal biały. Tylko koniecznie świerzy bo stary będzie twardy, a to robi ogromną różnicę.
Końcówkę tuby obcinamy pod kątem. Nusicie popróbować. Chyba około 45 stopni i nie za duży kawałek.

Drzwi oczywiście warstwówa. Polecam też dać jakieś okna z demobilu. Można dać też na sufit jak ktoś ma rozbudowaną wizję.

Jeżeli dach jest duży, pasowałoby zrobić go pod kątem. W innym przypadku dach trzeba będzie odśnieżać aby nie uszkodził nam konstrukcji.
Przydzą się też rynny aby deszcz nie zalewał nam "obejścia" oraz dać większy daszek nad drzwiami.

Wszystkie wolne miejsca przy słupach itp wypełniamy poliuretanową pianką niskoprężną ( duża gęstość dobra izolacja)W środku moim zdaniem śmiało i z powodzeniem wysokoprężna na spore ubytki.

Tam gdzie jest piec należy stosować piankę czerwoną (nie palną )
Mówią o tym przepisy przeciwpożarowe.

Polecam zrobić odpływ środkiem garażu plus delikatny spadek do środka jeżeli fury i części będą tam myte.
Pamiętajcie też o wentylacji i zaplanowaniu oświetlenia.

Powodzenia


ps. Jak zwykle na koniec. Był podobny temat.
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=139686


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 28 May 2019 - 19:49
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Driftman dziękuję Ci za bardzo konkretne informacje. Mam pytanie te ściany to się jak mocuje do konstrukcji? Jakiś stelaż? Ceowniki na dole i na górze?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 29 May 2019 - 10:31
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Na dole do podłogi kotfi się kątownik z grubszej blachy który wyznacza miejsce mocowania płyty i do niego wspomniane wkręty.
Na górze kątownik i ponownie wkręty.


Tutaj akurat budynek jest podniesiony
może pokaże jakiś poglądowy filmik
https://m.youtube.com/watch?v=I7wbo6bnmUk

Jeszcze co do tych resztek wkrętów, które wystają.
Łamiemy je młotkiem lub zwyczajnie z kopa wink.gif tak to się robi na budowach.
Złamałem ich setki w ten sposób. Wychodzi idealnie. Proszę się niczego nie obawiać. Są bardzo twarde i poprostu się łamią na zakończeniu płyty.
Jako ciekawostkę powiem że mają one bardzo dużą nośność. Niebywałą wręcz i śmiało można takie płyty mocować do sufitu na 4 sztuki.


Polecam przejechać się na jakąś budowę. Porozmawiać chwilę z ludzmi. Podpatrzeć jak to robią. Jak budują.
Moim zdaniem lepiej jest kłaść płyty pionowo a nie poziomo. Szczególnie w niskich budynkach.

Edytowałem posta wyżej starająć się przekazać to co wiem i o czym pamiętałem.

Jakby co służę pomocą


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Sun, 23 Jun 2019 - 18:42
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Dzieki panowie na info. Jakby ktos mial namiar na firme ktory wykonuje takie garaze z montazem za granica kraju, bo w Belgi cos takiego baaardzo trudno znalezc


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:53