Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowe coupe 2XXKM
szybciutki
post Wed, 27 May 2020 - 05:36
Post #41


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



CYTAT(toner7 @ Sat, 23 May 2020 - 10:52) *
Moim zdaniem, ten Mustang "bullit" to absolutny "Kot" w tym zestawieniu... Dźwięk genialny, charakter, pozostałe propozycje mają przy nim tyle charyzmy co szklanka wody...


Jest taka zasada, że kupuje się samochód projektowany na kontynent nabywcy. Mustang, szczególnie na kiju, to kompletnie bezsensowny samochód. Moi klienci po kwartale próbują się tego pozbyć w cesji.


CYTAT(MadeInPoland @ Sat, 23 May 2020 - 11:50) *
Te bmw m340i to diesel? Krzywa momentu po programie mało sensowna i powyżej 5k nie ma co kręcić a 5.5k to już zupełnie zważywszy że pewnie minimum 8 biegów relatywnie ciasno spietych.


Samochód ma maksymalną moc podczas próby przyśpieszenia non-stop. To źle?


CYTAT(Tommo @ Sat, 23 May 2020 - 11:57) *
Można na wynajmie robić program bez konsekwencji??
Made kogo to obchodzi w 8 biegowym AT? Wóz zapindala jak poebany.


Wyciąga się kompa na stół, żeby zrobić remap, a wcześniej zgrać serię. Ponoć bezpieczne dla gwarancji, ale to info od klienta. Nie moje.

Jak bardzo Cię to interesuje, to mogę się odezwać i podpytać.

CYTAT(kompot @ Sat, 23 May 2020 - 20:23) *
OT
Nie da się ocenić punktów optymalnej zmiany biegów po krzywej mocy na silniku bez wykresu na kołach/strat. Tak na marginesie to sporo im tam wyszło momentu/mocy w serii, raczej zawyżone.
Przebiegu modu i serii sugeruje, że optymalny punkt zmiany biegu nie zmienił się zbytnio, co pozwala wykorzystać optymalne osiągi na seryjnym TCU.
ZF 8HP 3gen, który siedzi w M340i, ma tak na marginesie większy rozrzut przełożeń niż 8HP 1gen.
/OT


Ponoć każde b58 w tej budzie ma tyle w serii. Skrzyni nie udało się zremapować (jeszcze).


CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 24 May 2020 - 19:07) *
https://www.youtube.com/watch?v=2vdQBRaPUkk

1 bieg super krótki więc jakiś tam zrobi start, do 120 coś tam jedzie, a później już poza momentem.

Takie proste porównanie do wozu sprzed 20 lat pokazuje jak motoryzacja się zatrzymała w miejscu. Gdyby nie te elektryki pewnie byłoby jeszcze gorzej bo jednak trochę zmotywowały spalinowców do działania.
Mniejsza pojemność, też 380KM, ale zrobione bardziej obrotami, moment trzyma do 6000 rpm.
https://www.carfolio.com/specifications/mod.../car/?car=81422

Ale to temat na inną dyskusję. Tutaj mustang chyba nie do pobicia.


Kolega chyba trochę na siłę próbuje coś udowodnić.

Mniejszy zakres mocy maksymalnej, to na plus w tym rs4, bo moment trzyma do końca?

Program był robiony w 100% na daily oraz z zapasem. Przy tej skrzyni, xdrive, oraz świetnej budzie G20, uważam, że jest idealnie.

Zarówno mustang, jak i m2 comp, nie mają podejścia do takiego m340i w kategorii daily. To nie moja opinia, tylko użytkowników.

CYTAT(rwtnt @ Sun, 24 May 2020 - 20:01) *
Już widzę jak M340i, które po programie robi 3.5 na ulicy bez xdrive wink.gif


M340i ma w serii xdrive. Przy seryjnym LC z 2500rpm robi ponoć 3.5 sekundy. Nie widziałem racelogicka, ale jestem w stanie w to uwierzyć.

CYTAT(Bio @ Mon, 25 May 2020 - 08:04) *
Myślę, że warto dodać też "wydajnosć napędu" jako ogół:
Dla przykładu - ile spala paliwa obecne 300KM (turbo-benzyna), a ile 300KM (turbo benzyna) z lat 90.


Moc to odrobinę zbyt mało danych do porównania. Należałoby porównać samochody o podobnej wielkości, masie oraz pojemności.

CYTAT(zmoświ @ Tue, 26 May 2020 - 07:01) *
Mój leon 1.8t 4x4 280KM w mieście średnio pali 10,4l, dane z 35kkm, w trasie można zejść do 5,5l przy 80km/h i 6l przy 90km/h więc tak, jest to możliwe.


Podawania minimalnych wartości spalania, w takich samochodach nie kumam.. Jak bardzo go zmulisz, tak mało spali.

CYTAT(MisioLBN @ Mon, 25 May 2020 - 15:54) *
Mogę dodać od siebie że 2.0 TFSI może być oszczędne ale jest prosta zależność potrafi mało spalić jak jedziesz MEGA. Jak jechalem po nocy wawa-> Lublin mega zmeczony i po weselu dzień wcześniej to jechalem jak emeryt delikatne dodawanie gazu, żadnego wot przez cała trase, Obwodnice grzeczne 120 na tempomacie i na końcu mialem bodajże 6.6L natomiast ta sama trase jak jade normalnie mam z miejsca 9l. Każde przypałowanie w oczach podnosi średnią.


Święte słowa. Jak to turbo benzyna. Moje 430i potrafi spalić na trasie 5.5 litra. Krajówka, czasem szybciej, czasem wolniej. Do 110kmh.

Wystarczy raz wyprzedzić dwa TIRy na kickdownie, i masz 6.5 litra. Taka charakterystyka mocnych turbobenzyn.

Na codzień pali mi 13 litrów. Nie po to kupuje mocne BMW, żeby walczyć o kropelkę.

Ps. takie coś dzisiaj wjechało na stronę:



LINK DO JAGA


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 27 May 2020 - 05:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 27 May 2020 - 08:23
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Szybciutki wykresy są dostępne dla każdego i każdy je widzi jeśli chce. Masz swoją interpretacje to super. Samochód rozpędza się momentem na kołach a nie mocą na kołach. Oczywiście istnieje prosta zależność między mocą a momentem i obrotami. Kiedyś zmierzysz może przyspieszenia w funkcji obrotów i zastanowisz się dlaczego na danym biegu te bmw prezentuje gorsze przyspieszenie powyżej 5kRPM niż do 5kRPM. Nie tylko w tym BMW moment leci wiele silników ma takie charakterystyki w tym w szczególności turbodiesle.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 27 May 2020 - 09:33
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(flapjck1 @ Tue, 26 May 2020 - 09:22) *
kiedys bylo takie auto: citroen saxo, z wolnossacym dieslem, jadac tym pedalowo 70-80 kmph mozna bylo zrobic spalanie rzedu 2,5l/100km, teraz auto tej wielkosci wazy 1000 kg i nie ma najmniejszych szans na taki wynik
jak pojedziesz w takim samym stylu, to też tak spalisz. Gulietta 2,0 Multijet 185KM mojej żony, przy jeździe typu 'niespiesznie do lasu w niedzielę' ostatnio spalił 3,4l/100km.
Jeśli w Saxo miałeś maksymalnie do dyspozycji 50KM to siłą rzeczy jeździło się ślamazarnie, poza miastem do 90kph, rzadko kiedy się wyprzedzało - a wynikało to z prostego faktu - nie było czym jechać. Nawet jak jechałeś na 100% możliwości silnika, to była to licha dynamika. W nowych autach miejskich masz do dyspozycji 100-120KM, naciśniesz odrobinę mocniej pedał gazu i już odlatujesz od tego Saxo na kilka długości. A zużycie paliwa wynika wprost z wykonanej pracy w funkcji czasu, czyli, mówiąc po naszemu, jak szybko przyśpieszysz, tyle spalisz. Jeśli nowym BMW 320d będziesz rozpędzał od 60 do 100kph w 20 sekund, to spalisz dokładnie tyle samo paliwa, jakbyś rozpędzał się Saxem od 60 do 100 w 20 sekund. I teraz meritum - w Saxo te 20 sekund do jest minimalny czas, gdy trzymasz gaz w podłodze, w beemce musisz pedał muskać, jak depniesz odrobinę mocniej, to masz 60-100 w 10 sekund, co wpływa na wyższe zużycie paliwa. Dlatego labolatoryjnie takie 330d pali 4l/100km, a w praktyce masz 8-9 l/100km.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 27 May 2020 - 20:52
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 27 May 2020 - 07:23) *
Szybciutki wykresy są dostępne dla każdego i każdy je widzi jeśli chce. Masz swoją interpretacje to super. Samochód rozpędza się momentem na kołach a nie mocą na kołach. Oczywiście istnieje prosta zależność między mocą a momentem i obrotami. Kiedyś zmierzysz może przyspieszenia w funkcji obrotów i zastanowisz się dlaczego na danym biegu te bmw prezentuje gorsze przyspieszenie powyżej 5kRPM niż do 5kRPM. Nie tylko w tym BMW moment leci wiele silników ma takie charakterystyki w tym w szczególności turbodiesle.

MadeInPoland widać, że ogarniasz temat lepiej niż wielu, więc na pewno zrozumiesz o co mi chodzi - przy danej maksymalnej mocy sposobem na najlepsze osiągi jest płaska moc, a więc spadający moment obrotowy, bo pozwalą ją utrzymywać cały czas przepinając biegi tak jak mówi szybciutki. I tu jest klucz - w przepinaniu biegów, porównując dwa biegi można użyc mocy na silniku, mocy na kołach, albo momentu na kołach. Jak widać informacja, którą mamy na temat auta jest z silnika, więc musimy korzystać z mocy na silniku i ona idzie płasko, co pozwala na taki sam moment na kołach po zmianie biegu jak na biegu poprzednim. Co się stanie z przyspieszeniem jak zmienisz bieg przy momencie obrotowym, który idzie płasko do końca? Nastąpi gwałtowna redukcja przyspieszenia, znana wszystkim z aut NA.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 27 May 2020 - 21:57
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





To się nazywa elastyczność wink.gif I to jak w znanym przysłowiu: optymista będzie widział szklankę do połowy pełną (maksymalna moc w dużym zakresie obrotów), a pesymista do połowy pustą (opadający moment, charakterystyka diesla, "jakby ten moment utrzymać do końca to by dopiero był ogień" itd.)


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 27 May 2020 - 22:51
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(matteusz @ Wed, 27 May 2020 - 20:57) *
To się nazywa elastyczność wink.gif I to jak w znanym przysłowiu: optymista będzie widział szklankę do połowy pełną (maksymalna moc w dużym zakresie obrotów), a pesymista do połowy pustą (opadający moment, charakterystyka diesla, "jakby ten moment utrzymać do końca to by dopiero był ogień" itd.)

Elastyczność to trochę inny parametr związany z położeniem momentu max, mocy max i relacją jednej wartości do drugiej, ale faktycznie, bardzo podobna charakterystyka, częściowo powiązana z płaską krzywą momentu. BMW do niedawna momentu miały dosyć mało, a moc miały szeroko, co nadal daje niską elastyczność.
Ale ogólnie zgadzam się, a zamiast po jednej wypowiedzi pesymisty i realisty najlepiej stwierdzić obydwa fakty. Trend jest dziś taki, że wypełnia się pole pod krzywą najmocniej jak się da - moment maksuje skrzynię i leci do końca i przechodzi w płaską moc, te auta są najszybsze. A odczucia o których mówisz Ty i MiP poszły w kąt, chociaż jak sobie przypomnę jak fatalnie jechały z dołu (nawet gdzieś do 5k) moje byłe K20A czy F20C to aż tak bardzo nie żal mi jeździć dziś klekotem smile.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 28 May 2020 - 06:05
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





To już tak, żeby być precyzyjnym: wskaźnik elastyczności momentu to stosunek maksymalnego momentu obrotowego do momentu przy obrotach mocy maksymalnej - im niższy tym lepiej, więc im bardziej płaski moment tym bardziej elastyczny silnik, z resztą akurat Tobie nie trzeba tego tłumaczyć smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 28 May 2020 - 09:08
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jak porównujemy dwa analogiczne silniki, które wykonują dokładnie tą samą pracę ale przy różnych obrotach wału korbowego, to w warunkach eksploatacji drogowej, silnik wolniej się kręcący ma same zalety. Stąd też jest ta tendencja do ustawiania charakterystyki silnika w kierunku obniżenia maks momentu i mocy względem obrotów. Oczywiście nadal są wyjątki, czyli samochody stricte sportowe gdzie inne czynniki są bardziej preferowane i pożądane.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 28 May 2020 - 20:04
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(matteusz @ Thu, 28 May 2020 - 05:05) *
To już tak, żeby być precyzyjnym: wskaźnik elastyczności momentu to stosunek maksymalnego momentu obrotowego do momentu przy obrotach mocy maksymalnej - im niższy tym lepiej, więc im bardziej płaski moment tym bardziej elastyczny silnik, z resztą akurat Tobie nie trzeba tego tłumaczyć smile.gif

Z tym pogrubionym się zgadzam, i z końcówką laugh.gif

Z tym co lepsze już polemizowaliśmy powyżej, więc może lepiej to zostawię, ale ze środkiem się nie zgadzam - wskaźnik jest wyższy i silnik bardziej elastyczny dla wysokiego momentu i małej mocy, czyli przy opadającej charakterystyce (np. bardziej diesel) typu tłusta, ale niska moc maksymalna. Myślę, że pomieszałeś dwa wskaźniki, drugi dotyczący zakresu prędkości obrotowej max moc/moment, tam faktycznie obcinanie momentu poprawia wskaźnik (ale z reguły bardzo niewiele).

Są obiektywne, powody dla których lepiej mieć wysoką elastyczność momentu, ale raczej tyczą się głównie pomp do gnoju i ciężarówek, więc szkoda papieru wink.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 28 May 2020 - 22:47
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(kompot @ Thu, 28 May 2020 - 19:04) *
Z tym pogrubionym się zgadzam, i z końcówką laugh.gif

Z tym co lepsze już polemizowaliśmy powyżej, więc może lepiej to zostawię, ale ze środkiem się nie zgadzam - wskaźnik jest wyższy i silnik bardziej elastyczny dla wysokiego momentu i małej mocy, czyli przy opadającej charakterystyce (np. bardziej diesel) typu tłusta, ale niska moc maksymalna. Myślę, że pomieszałeś dwa wskaźniki, drugi dotyczący zakresu prędkości obrotowej max moc/moment, tam faktycznie obcinanie momentu poprawia wskaźnik (ale z reguły bardzo niewiele).

Są obiektywne, powody dla których lepiej mieć wysoką elastyczność momentu, ale raczej tyczą się głównie pomp do gnoju i ciężarówek, więc szkoda papieru wink.gif

Oczywiście, że im wyższy tym lepiej laugh.gif Zbyt wczesna pora była, zgadzam się w 100% z tym co napisałeś, nic dodać nic ująć.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Fri, 29 May 2020 - 07:48
Post #51


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





Czyli lepiej mieć 60 koni mniej w środkowym zakresie obrotów, po to żeby na odcince były najwyższe wartośći, żelazna logika panowie, nie ma co.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitsu
post Mon, 29 Jun 2020 - 16:02
Post #52


Rookie
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: podlaskie





Witam po przerwie.

Jeździłem A5 Sportback 40TFSI. Osiągi nie powalają, ale pewnie w 45TFSI będzie lepiej. Sam samochód się spodobał, jest dostępne coupe. Leasing na 3 lata, 20tyś. rocznie, z wykupem 60%, 102% - nie znalazłem lepszej oferty. Zastanawia mnie tylko handlowiec który dzwoni do mnie 2 razy dziennie i pyta czy się decyduję bo są inni chętni. Czyżby od lipca wchodziła wyprzedaż rocznika?

Byłem też w Mercedesie. Miałem mieć dziś jazdę próbną ale w połowie drogi do salonu w innym mieście zadzwonił do mnie sprzedawca, że auto wydane innemu klientowi. Trochę mnie to zniesmaczyło.

Jeżeli chodzi o BMW 430 to oglądałem chyba jedno z ostatnich w kraju na Ostrobramskiej w Warszawie. Auto z 2018r. Cena 179tyś, zrabatowana z 256tyś. ale leasing 112% i wykup 48%. Poza tym to w środku widać już wiek tego modelu. A następny nie wchodzi w grę - ten grill...

Mustang na razie odpada. Nie ze względu na spalanie ale chyba trochę za krzykliwy dla mnie. Jak to ktoś napisał potrzebne mi auto głównego księgowego biggrin.gif I tak pewnie koledzy w pracy mi żyć nie dadzą że zaczynam kryzys wieku średniego hehe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 29 Jun 2020 - 22:48
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





kup auto dla siebie a nie kolegów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 30 Jun 2020 - 18:01
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Albo zmień kolegów wink.gif nie wiem jak u Was, ale wśród moich to raczej jeden drugiego wręcz "dopinguje" żeby kupił coś ciekawego. Jak sie coś "wysra" to potem wszyscy szukają części po sieci dla kumpla wink.gif. Swoją drogą jestem po dłuższym teście ze Stingerem GT z GPF-em i nowym wydechem. Ląduje w moim TOP3 ever. Polecam koniecznie sprawdzić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Tue, 30 Jun 2020 - 20:33
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Co się zmieniło w stosunku do poprzedniego?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Wed, 01 Jul 2020 - 08:44
Post #56


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(Honada @ Tue, 30 Jun 2020 - 18:01) *
Albo zmień kolegów wink.gif nie wiem jak u Was, ale wśród moich to raczej jeden drugiego wręcz "dopinguje" żeby kupił coś ciekawego. Jak sie coś "wysra" to potem wszyscy szukają części po sieci dla kumpla wink.gif. Swoją drogą jestem po dłuższym teście ze Stingerem GT z GPF-em i nowym wydechem. Ląduje w moim TOP3 ever. Polecam koniecznie sprawdzić.


Bold statement smile.gif
Zmienili wydech seryjny ?
Muszę powiedzieć, że kompletnie nie rozumiem zachwytu tym autem (co zresztą widać po wynikach sprzedaży), niby fajnie jeździ, ale jak dla mnie to nie wiadomo do czego trochę, no i wnętrze jest słabe jak na ten poziom cenowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 01 Jul 2020 - 13:35
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Silnik minimalnie stracił na agresywności przez GPF (ale czuć to w bezpośrednim porównaniu, bo mój kolega kupił tego 370-konnego). Jest za to nowy wydech, który fajnie brzmi i nie ma tego pierdzenia jak w VW (ale trochę buczy w trasie jak złapie obroty poniżej 2000 RPM). Odnośnie wnętrza to dla mnie jest wręcz genialne. Siostra ma Klase E W213 ale w jakiejs prostszej wersji z zegarami i dieslem 2-litrowym i pamiętam jej minę jak weszła do Kijanki - prawdziwe aluminium na tunelu środkowym, skóra na kokpicie, na boczkach drzwi oraz fotelach i alcantara na całym suficie i słupkach.

Ergonomia wzorowa, wszystko pod ręką, nie trzeba niczego szukać w menu. Do tego full wyposażenie za 237 tys. zł z lakierem. Za W213 płaciła w leasignu z rabatem 239 tys. zł i strasznie biednie to auto się prezentuje na tle Stingera. Koreaniec ma przy tym świetne audio (15 głośników w tym 2 subwoofery pod fotelem kierowcy i pasażera), które mocno i czysto brzmi, wentylację foteli, elektryczną regulację kierownicy, kamery 360 (nie az tak dobre jak te premium, ale dają radę), adaptacyjne zawieszenie, porządny HUD na szybie, skórzaną tapicerkę, pompowane boczki w fotelu kierowcy itd.

No i napęd. Ładnie się to odpycha, ma długie biegi, idzie z płuca i brzmi. Skrzynia szybka ale trybie Sport. Mega stabilne powyżej 220 km/h gdzie nawet w Niemcach zdarzają się problemy z tym. Czuć, że Stingera naprawdę robił ktoś z BMW (Bierman). Napęd AWD pozwala iść bokiem jak ktoś chce (na mokrym, choć trzeba się przyzwyczaić, bo z początku robi to trochę raptownie). Precyzja prowadzenia wzorowa. Masa świetnie ukryta (choć nie tak jak w Giulii Veloce, bo ta nie ma sobie równych pod tym względem). Każdy kilometr to banan na twarzy. Muskasz gaz, silnik się odzywa a Ciebie wciska w fotel.

Dużo w miejsca w kabinie, przeciętny bagażnik (choć bardziej pakowny niż w S60 bo to liftback), fajna pozycja w fotelu kierowcy. Do Stingera wsiadłem bezpośrednio z nowego S60 T6 (z kompresorem i turbo, razem 310 KM), które kosztowało 280 tys. zł i szybko zapomniałem o szwedzkim aucie. W zasadzie brakowało mi z Volvo tych reflektorów adaptacyjnych i wyciszenia kabiny od szumów powyżęj 160 km/h. Ale lista wad s60 przerasta znacznie Stingera. Problemem koreańca jest przede wszystkim znaczek. I fakt, że dzisiaj w klasie wyższej ludzie chcą diesli 1.6-2.0 które palą im 8-9 litrów mieście, a kabina ućkana jest ekranami. Stingera pokazałem koledze ktory miał M3 e92 i bardzo się nakręcił na niego. A on całe życie tylko BMW, BMW... wink.gif Co najciekawsze, nigdy nie był na tym forum laugh.gif Więc jak ktoś lubi tego typu auta, to pewnie mu się spodoba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Wed, 01 Jul 2020 - 19:55
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





To ja chyba w jakimś innym stingerze siedziałem laugh.gif albo poprawili wnętrze, bo to w którym siedziałem było słabe: co z tego, że alcantara na podsufitce i alu na tunelu środkowym, jak to co wyświetlał ekran centralny wyglądało gorzej niż toyocie, a to już niezłe osiągnięcie, do tego połać czarnego plastiku przez środek deski rozdzielczej i panel od klimy i radia jak w najtańszym ceedzie. Wnętrze wygląda jak mix bmw, audi i merca - brakuje trochę finezji. Jeździ fajnie, cena dobra, ale jak dla mnie nie do końca przemyślane auto. Pierwszy koncept stingera to było coupe, konkurent mniej więcej nissana 370z i ten samochód miałby chyba więcej sensu w takiej formie. Jak oglądałem stingera w salonie 2 lata temu to kosztował okolice 250tys. i nie było mowy o rabacie, za te pieniądze można było w tym czasie kupić ... BMW wink.gif M2. Nie wiem czy jest w Twoim Top, mi bardziej przypadło do gustu. Ale każdy lubi co innego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 02 Jul 2020 - 07:42
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(kosmita @ Wed, 01 Jul 2020 - 19:55) *
panel od klimy i radia jak w najtańszym ceedzie.

Powiem tak: mnie bardziej odstrasza w Audi silnik z taniego Golfa a w Mercedesie z najtańszej Dacii wink.gif

Ogólnie zachęcam do sprawdzenia nowego Stingera, bo też mam wrażenie, że faktycznie siedzilismy w innym autach laugh.gif zwłaszcza jeśli mówisz o jakości deski rozdzielczej czy ekranu (tym bardziej jeśli mam w pamięci kokpit Mercedesa Klasy C, chociaż te ekrany to dla mnie tak naprawdę 4-rzędna sprawa, bo najważniejsza jest dla mnie ergonomia obsługi). To nie jest jakiś top i nie dorównuje Audi wykończeniem, ale to nie jest też Toyota. Natomiast przy cenie katalogowej 237 tys. zł trudno mi wskazać inne tak duże auto, fajnie wykończone, z ponad 3-litrowym motorem, solidnym AWD i szperą na tylnej osi, o takich osiągach i wyposażeniu. No i dające też mega frajdę z dynamicznej jazdy po winklach.

Wstyd się przyznać, bo M2 dotąd nie jeździłem, ale te same osoby, które zachwycają się nad Stingerem GT dostawały też ślinotoku, gdy opowiadały mi o M2. Jest zatem szansa, że i ono wbije do mojego Topu wink.gif Chociaż szkoda, że nie ma 4 furtek.

PS. kończąc OT, jak będziesz kiedyś na jakimś rajdzie i spotkasz Kuzaja zapytaj co sądzi o Stingerze. Tylko uważaj, żeby się Cię nie poopluwał za bardzo wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 02 Jul 2020 - 12:40
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





ale stinger to odpowiednik bmw 4 / audi a5 / czy innych arteonów a nie bmw 2


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:46