Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> obroty w M20
jankes
post Sun, 12 Dec 2004 - 15:54
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: Nottingham,UK





Witam,mam taki problem-problemik,bo w moim M20B25 silnik delikatnie przebiera ,ale niechodzi tu o falowanie na obrotach (bo wskazówka ani drgnie) ale tak jakby co jakis czas wypadała iskra lub cos innego...i przez to delikatnie sie trzesie silnik,swiece nowe (NGK) ,kable tez (POWER TECH) ,kopułka była zmieniana na inna i nic sie niezmieniło,palec wyglądał na dobry co to moze byc ??
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 12 Dec 2004 - 15:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DRACK
post Sun, 12 Dec 2004 - 16:48
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





muj niestety cały czas ma nie cylkiczna prace ale na obroty wchodzi płynnie bez szarpnięc niestety usterka nie do wykrycia na komuterze,może byc wszystko,silniczek krokowy,sonda lambda,termistor w przepływomierzu,czyjnik temp w bloku,lewe powietrze itp


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes
post Sun, 12 Dec 2004 - 17:09
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: Nottingham,UK





dokładnie tak jak piszesz,wkreca sie na obroty elegancko,na wysokich obrotach praktycznie nie słychac tego przebierania,krokowiec i przepływka odpada bo jak to jest zwalone to buja sie jak pojebany na wolnych - gróa dół góra dół ,raczej stawiam na zapłon....ale co dokładnie moze byc.


--------------------
..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRACK
post Mon, 13 Dec 2004 - 07:52
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





kable i swiece moga byc nowe ale nie pomoże to jesli kopółka i palec rozdzielacza są jurz wyjarane,cos mnie ostatnio jeszcze meczy to ,że kiedy miałem przepustnice w dłoni to widac było ze nie jest idealnie szczelna moze sobie siorpac jakies dodatkowe powietrze na wolnych


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes
post Mon, 13 Dec 2004 - 10:32
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: Nottingham,UK





kopułke zmieniłem na lepsza i to samo,a palec wyglada na oki, powietrze wydaje mi sie nie powodowało by wypadania zapłonu,czy cewka moze byc zwalona ?? ma juz 16 lat....


--------------------
..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRACK
post Mon, 13 Dec 2004 - 12:17
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





cewki nie wymieniałem,ale zastanawiam sie jeszcze nad czujnikiem halla kumpel mial taki przypadek ,ze podczas gwałtownego dodawania gazu silnik tracił iskre i silnik łapał doła a niespalone paliwo wybuchało w wydechu,pojawiało sie to sporadycznie i nie było szans namierzyc jaka jest przyczyna,wymienialismy wszystko naprawde wszystko,przepływka,komputer,swiece,kable, co się da i nic ciagle to samo,w koncu cos nas podkusiło i zobaczylismy,że przy samym czujniku zlazła izolacja z kabelka i wystawał pancerz to było to po wymianie na nowy samochud odrzył


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes
post Mon, 13 Dec 2004 - 13:45
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: Nottingham,UK





czujniki sa oki,bo silnik składalismy od zera i wszystko sprawdzałem....raczej bym takie cos zauważył podczas czyszczenia wszystkich częsci z syfu. jak depne to idzie jak szalony :-> bez zadnej zadyszki do odciecia....


--------------------
..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 12:58