Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 2.5 a 2.7 [turbo]
m@ciek
post Mon, 15 Nov 2004 - 20:00
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: drifters.pl





W niedługim czasie planuje załozyc turbine do swojej BMW. Słyszałem jednak, ze motor 2.5l. ma słabe głowice. Jak wyglądała by sprawa głowicy w 2.7??
Co w ogole sadzicie o motorze 2.7 pod kątem turbo?

Generalnie nie myslalem o zadnym swapie, chcialem zalozyc tylko turbinke. U mnie swap wiaze sie z straszna rzezba - nie chce rezygnowac z napedow. Ale moze, jakby udalo sie cos wyrwac za nieduze pieniadze...

[wiecej cylindrow nie chce, bo nie chce zwiekszac wagi przodu... /ale mniej w postaci s14 to juz z chęcia / ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 Nov 2004 - 20:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DRACK
post Tue, 16 Nov 2004 - 08:28
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





głowice sa takie same tylko,że 2.7 ma wałek rozrządu podparty w 4 miejscach a nie 7 miu i pojedyncze sprerzyny na zaworach dlatego powyrzej 6 tys obr zaworki sie nie nadąrzaja domykac,trzeba by kupic m21 i zacząc przekładac co się da,łacznie z wałem korbowym bo dzieki wykorbieniu zyskasz wiekszą pojemnosc skokowa a wał td jest wytrzymalszy od zwykłego m20 nawet sruby od głowicy są inne,ale to długi temat i trzeba przynajmiej pare godzin poswiecic na ustalenie co przełorzyc od dizla a co trzeba kupic


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Wed, 17 Nov 2004 - 00:05
Post #3


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





uzyj glowicy 2.5 a kompresja wylonduje okolo 8.0:1 i jestes gotowy do uturbiania


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@ciek
post Wed, 17 Nov 2004 - 00:13
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: drifters.pl





CYTAT("DRACK":666lnfwe)
głowice sa takie same tylko,że 2.7 ma wałek rozrządu podparty w 4 miejscach a nie 7 miu i pojedyncze sprerzyny na zaworach dlatego powyrzej 6 tys obr zaworki sie nie nadąrzaja domykac,trzeba by kupic m21 i zacząc przekładac co się da,łacznie z wałem korbowym bo dzieki wykorbieniu zyskasz wiekszą pojemnosc skokowa a wał td jest wytrzymalszy od zwykłego m20 nawet sruby od głowicy są inne,ale to długi temat i trzeba przynajmiej pare godzin poswiecic na ustalenie co przełorzyc od dizla a co trzeba kupic


Czyli mogę zapomnieć

CYTAT("artix":666lnfwe)
uzyj glowicy 2.5 a kompresja wylonduje okolo 8.0:1 i jestes gotowy do uturbiania


Ja mam motor 2.5l i slyszalem ze ma slaba glowice. Dlatego gdybalem (bezsensownie zreszta) o 2.7
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRACK
post Wed, 17 Nov 2004 - 08:46
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





czy ja wiem,czy one takie słabe poprostu nie zabardzo lubia wysoka temperaturke,lubia sobie pęknąc jak juz wskazówka wskakuje na czerwone pole,na stronie toruńskiego m-powera była na temat głowic artykół a co do zakładania głowicy od 2.5 na blok 2.7 to spręrzanie napewno sie nie zmniejszy bo przeciesz 2.7 troszke więcej sobie zaciągnie powietrza a sprerza je w podobnej komoże spalania jeszcze zalerzy to od tłoka jaki jest w 2.7 ale robiąc to ambitnie trzeba by jednak zmodyfikowac tłoki


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Wed, 17 Nov 2004 - 10:38
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





CYTAT("DRACK":3g9xxp6b)
co do zakładania głowicy od 2.5 na blok 2.7 to spręrzanie napewno sie nie zmniejszy bo przeciesz 2.7 troszke więcej sobie zaciągnie powietrza a sprerza je w podobnej komoże spalania


Jakaś ciekawa teoria
Stopień sprężania to tylko stosunek objętości... Jeśli komory są takie same to rzeczywiście nic nie da, ale jak są większe w 2,7 to stopień spadnie. Żadne dodatkowe powietrze nie jest brane po uwagę - bo niby jak?


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRACK
post Wed, 17 Nov 2004 - 13:05
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





jest takie zjawisko nie do konca pamietam nazwy ale gdy wystepuje durze podcisnienie w bardzo krótkim czasie to ilosc zassanego powietrza moze byc wieksza niz objętosc danej komory,a tak dla wyjasnienia to biorac na chłopski rozum -komora spalania to ta przestrzen nad tłokiem gdy jest on w pozycji GMP a jesli komora 2.5 i 2.7 jest taka sama to wiadomo ze ta wieksza pojemnosc skokowa z 2.7 zostaje spręrzana w takiej samej przestrzeni czyli cisnienie w niej musi byc większe niz te z 2.5
mam nadzieje ,ze nic nie pomyliłem


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pancin_KTP
post Wed, 17 Nov 2004 - 22:56
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 07 January 2004
Skąd: Świętokrzyskie





Widze M@ciek, że masz ten sam plan co ja. Z tym, że ja już nie mam wyboru w silnikach. Kupiłem Super ETE. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć nie jest to w seryjnej specyfikacji najlepszy z możliwych silnik do uturbiania, ale da się zrobić. Ja będę próbował narazie na seryjnych gratach i ciśnieniu maks. 0.5 bara. Jak sypnie zaworami przez wydech to trzeba będzie obrać inną drogę. Wał, korby, itp. od turbo diesla pasują, są dużo mocniejsze, a można je dostać za niewielką kasę. A o tym, że się da wyciągnąć sporo z silnika 2.7 masz np. [url=http://www.e30.de:2ry473js]TUTAJ[/url:2ry473js]


--------------------
Pancin

** ScyZZoR SquaD Kielce **

Octavia TDi - AXR
Civic EG9 VTi
BMW 325e - prawie turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Thu, 18 Nov 2004 - 07:30
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





m@ciek ja na twoim miejscu szukałbym M50, jest ich teraz bardzo dużo, dużo części zamiennych... i tanio

tych starszych silników jest coraz mniej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@ciek
post Thu, 18 Nov 2004 - 07:52
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: drifters.pl





Tyle, ze ja nie robie autka na 1/4. Wkladajac duzy motor musiał bym zrezygnowac z 4x4 . Poza tym to chyba sporo ciezsze bydle, a ten samochod juz mogl by byc lzejszy przodem.

Moim marzeniem jest kute s14 na turbinie . Ale dostac ten motor za rozsądne pieniądze graniczy z cudem.
No nic, na razie zostane przy tym co mam. A mam cztery napędy i dwa m20b25. Jak mi sie to skonczy to wspolnie pomyslimy co by z tym dalej zrobic .

Pzdr.

Wysłany Czw Lis 18, 2004 6:57 am:

CYTAT("Pancin_KTP":10znq9kc)
A o tym, że się da wyciągnąć sporo z silnika 2.7 masz np. [url=http://www.e30.de:10znq9kc]TUTAJ[/url:10znq9kc]


Kiedys Keyser podrzucil mi ten adresik. Oh i ah
[url:10znq9kc]http://www.bsmotor.com/?id=gatem3/turbom3.html[/url:10znq9kc]

420 PS und 650 Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Thu, 18 Nov 2004 - 21:04
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





m@ciek a może byłbyś zainteresowany S14 ale tym włoskim (przepraszam, ale nie jestem pewien czy on nazywał się S14) wiesz, włoska M3 320is
dwa literki

wiem kto taki może mieć, tanio w miarę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@ciek
post Thu, 18 Nov 2004 - 21:18
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: drifters.pl





WOW !! Ogolnie to bym był i to bardzo - tyle ze nie wiem czy mnie stac - tanie s14 wcale moze nie byc takie obiektywnie tanie .
Jak mozesz to daj mi namiar na prv do tego goscia.

I szczeze to slyszalem o tym wloskim M3. Samochod wygladal jak seryjny, a silnik mial oznaczenie na pewno s14, ale nie wiem czym te silniki sie roznily .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 12:10