Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Z4 e85 na tor?, pytanie o sens przygotowania Z4 do racingu
troublemaker
post Thu, 12 Dec 2019 - 15:46
Post #1


User
Dołączył: Wed, 11 December 2019





Witam szanownych forumowiczów.

Zgodnie z zasadami etykiety, jako nowicjusz na forum, najpierw się przedstawię. Mam na imię Darek i od dłuższego czasu jestem stałym czytelnikiem forum. Od obecnego tygodnia userem.

Do rejestracji sprowokował mnie problem, który spędza mi sen z powiek i postanowiłem zasięgnąć opinii mądrych głów - doświadczonych racerów...

Mam ambitny plan zacząć udzielać się na torze w imprezach track day time attack itp.

Początkiem bieżącego roku zakupiłem z4 e85 2.5. (192km) jako typowy fun car. Naturalnie w manualu. Auto zaiste fun daje przedni, lecz użytkowo padaka... Wielokrotnie nawet nie miałem ochoty ruszać wozu z garażu uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Brezencik na czapce i zerowa kubatura wnętrza przy zamkniętym dachu, jak też brak trakcji na mokrym, stanowczo zniechęcają do korzystania z auta przy słabej pogodzie...

Auto postanowiłem zamienić na coś bardziej w moim mniemaniu torowego... i wtedy usłyszałem od np. bywalców TPTD, że zetka świetny ma torowy potencjał...

Bardzo proszę o zajęcie stanowiska - w ramach posiadanej wiedzy/doświadczenia - w temacie czy jest sens dłubać zetę do torowego (choć nie wyłącznie) upalania...

Zależy mi na informacji jaki rzeczywiście jest potencjał, jakie koszty przebudowy i w jakich kwestiach "dojdę z tym autem do ściany" i nie będzie sensu już (może wcale) grzebać... Jak bardzo nie ma sensu dłubania auta bez dachu...

Jak przebudowa - to z głową. Dobry zawias, dobry hebel, kubły, szelki, klatka (?!). Potem kunie. Zwłaszcza, że tu mniej więcej wiem czego bym sobie życzył i czego się spodziewać po M54...

Zaznaczam, że użytkowanie wyłącznie torowe jest moim marzeniem ale fakty są takie że z uwagi na permanentny brak czasu, jeśli ogarnę 10 imprez (w tym pomniejszych) w ciągu rok, to potraktuję to jako sukces. Z tej tez przyczyny auto musi być też street legal, bo szkoda żeby duuuuzo więcej stało niż jeździło...

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 12 Dec 2019 - 15:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Krasek
post Fri, 13 Dec 2019 - 08:41
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





swapuj wszystko co sie da od z4m i e46 m3, dyfer (wozek), silnik, zawiieszenie (amory moze byc gwint), hebel, nie baw sie w turba i kompresory
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciekx
post Fri, 13 Dec 2019 - 08:53
Post #3


User
Dołączył: Wed, 11 January 2012





Miałem przyjemność śmigać takim autem przygotowanym pod track daye (wypożyczalnia need for ring) i głównym czynnikiem do decyzji jest fakt, że masz cabrio.
Jeśli przygotowywać auto, które z natury nie jest sztywną konstrukcją to zainwestujesz sporo a dalej gorzej przygotowana "pełna" wersja z4 będzie szybsza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Fri, 13 Dec 2019 - 09:04
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





jakis roll bar na poczatek wystarczy widac ze daje rade https://g30.bimmerpost.com/forums/bpgarage....ew&id=22305
Go to the top of the page
 
+Quote Post
troublemaker
post Fri, 13 Dec 2019 - 09:21
Post #5


User
Dołączył: Wed, 11 December 2019





Krasek, o właśnie o coś takiego głownie mi chodziło! Bardzo dziękuje, za link. Pytanie kto robi taki roll bar? osobiście szukałem w pl i lipa...

Interesuje mnie też czy ktoś wstawiał klatkę do Z4 - ale taka z prawdziwego zdarzenia... Znam Zetkę zbudowana bodajże przez Tuningkingz (ten z G-power) ale z całym szacunkiem do projektu, tam raczej był to lansu element niż funkcjonalna klatka...

Co do przekładki z Z4M - jasne że tak było by najłatwiej ale wnosząc po ilości tych aut i ich cenach raczej szans na budżetowe ogarnięcie tematu nie widzę.

W kwestii mocy ogromnie ciekaw jestem MP chargers z Sosnowca bodajrze na 3.0 - to jest temat który zamykam w maks 13k pln (b30 +kompresor) i ufam, że serwisowo potem tanio...

Swoją drogą jak ktoś ma doświadczenia z tymi kompresorami poproszę o wypowiedź.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
troublemaker
post Fri, 13 Dec 2019 - 09:30
Post #6


User
Dołączył: Wed, 11 December 2019





Maciekx, wiem, że będzie mniej sztywno zawsze - pytam bardziej czy jednak wystarczająco dobrze...

Nie mam doświadczeń z toru. Bawiłem się w karting i KJSy ale to lata temu było a najmocniejszy mój sprzęt z tego etapu to szalone 6x kunia w CC sporting laugh.gif

Znam osobiście kilka co najmniej MX5 latających po torze i choć się nie znam kompletnie, to nikt mi chyba nie powie, że to sztywniejsza buda od Z4?

Co więcej, słyszałem, że buduje się MX5 które pozamiata na TPTD w tym sezonie - kierownik chce pogonić GT3 podobno wink.gif

Na Z4 coupe miałem ogromna ochotę ale nie miałem funduszy - jednak sporo droższe.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Fri, 13 Dec 2019 - 10:09
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





CYTAT(troublemaker @ Fri, 13 Dec 2019 - 09:21) *
Krasek, o właśnie o coś takiego głownie mi chodziło! Bardzo dziękuje, za link. Pytanie kto robi taki roll bar? osobiście szukałem w pl i lipa...

Interesuje mnie też czy ktoś wstawiał klatkę do Z4 - ale taka z prawdziwego zdarzenia... Znam Zetkę zbudowana bodajże przez Tuningkingz (ten z G-power) ale z całym szacunkiem do projektu, tam raczej był to lansu element niż funkcjonalna klatka...

Co do przekładki z Z4M - jasne że tak było by najłatwiej ale wnosząc po ilości tych aut i ich cenach raczej szans na budżetowe ogarnięcie tematu nie widzę.

W kwestii mocy ogromnie ciekaw jestem MP chargers z Sosnowca bodajrze na 3.0 - to jest temat który zamykam w maks 13k pln (b30 +kompresor) i ufam, że serwisowo potem tanio...

Swoją drogą jak ktoś ma doświadczenia z tymi kompresorami poproszę o wypowiedź.

mp chargers juz nie istnieja brak serwisu tzn nie sprzedaja kompresorow (wadliwe lozyska i takie tam), zestaw do m54b30 byl po 9500zl, jak bedzie +100KM przy 0,5bar to dobrze dalej trzeba otwierac motor i dodatkowe koszty
PS szukaj anglika e46 m3 cabrio do swapu do 30tys zl moze wyrwiesz w dobrym stanie mechanicznym i masz wszystko (szpera, hebel, zawias, skrzynia, silnik) reszte opchniesz moze za 10ys zl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 13 Dec 2019 - 10:37
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





to nie jest dobre auto na tor, lepiej e46 wybebeszone, czesci wiecej dostępnych, lepsze zabezpieczenie (klatka), mialem z4 i bylem w serii tym na torze - dramat, szkoda kasy na modyfikacje.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 13 Dec 2019 - 11:24
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Potencjał Z4 pewnie ma, ale żeby ten potencjał wydobyć, to takie 100k będzie trzeba położyć spokojnie.

Pierwsze co, to trzeba usztywnić nadwozie - czyli rozpórki przód, tył, góra, dół plus pełna klatka (czyli usztywnienie wzdłużne). A jak wchodzi klatka, to auto jest wybebeszone do gołej blachy. A jak jest tak wybebeszone, to traci swoją przydatność do jazdy na co dzień.

Lepiej zostawić tak, jak jest - auto nie będzie konkurencyjne (może pościgasz się na prostej z 206 S16, czy MX-5 1,8, bo na zakrętach, czy hamowaniu to Z4 będzie cięższe o 300kg), ale przynajmniej się nauczysz kręcić kierownicą. A jak jazda seryjną daje ci frajdę, to trzeba przy tym zostać.

Swapowanie na ///M nie ma większego sensu - koszty będą olbrzymie, auto straci swoją przydatność na co dzień, transport tylko lawetą, umiejętności kierowcy będą za małe na 350-400KM przy 1200kg (bo mniej więcej w to trzeba celować), a w zawodach będziesz objeżdżany przez Lancery, Imprezy i czerwone Megane biggrin.gif Do tego, jak chcesz tą zabawką zaatakować czołówkę, to przydałoby się jechać na 100% możliwości, czyli nie bać się rozbić zabawki, w którą włożyłeś +100k pln - czyli wypadałoby auto ubezpieczyć - od 5 tysięcy w górę za imprezę... I tak koszty sobie rosną.

Jeszcze napisz, na który tor się nastawiasz i na jaką serię, bo to też ma znaczenie.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Fri, 13 Dec 2019 - 12:03
Post #10


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





Apropo "mądrości" dotyczących kiepskiej sztywności z4, info zaczerpnięte z innego tematu na tym forum:

„The Z4 roadster was originally designed without a roof and is exceptionally stiff at 16,000 nm/deg for example has twice the rigidity of an MX5 at 8,000 nm/deg and 50% more than an Audi tt cab, Porsche 911 cab and believe it or not the Lotus Elise which all give around 10,000-11,000 nm/deg.

Dla porównania wspomniane e46 w wersji coupe ma 12,500 nm/deg, a e46 sedan ma 13,000 nm/deg, dopiero sedan bez składanej kanapy wypada lepiej 18,000 nm/deg.

Z4 coupe za to może się pochwalić 32,000 nm/deg.


Nie byłbym też przekonany, że zawias z e46 pasuje 1 do 1 do z4... Z rzeczy dla mnie istotnych z4 ma dużo bardziej precyzyjny układ kierowniczy od e46 /inna maglownica.

W kwestii rollbara musisz poszukać, bo ten z linku powyżej wygląda na rozwiązanie, które skutecznie uniemożliwia złożenie dachu.

Objeżdżanie zetki na zakrętach przez 206 czy mx-5 raczej można włożyć do zbioru baśni kolegi Maciek1234, tak samo jak te "rewelacje"


CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 13 Dec 2019 - 11:24) *
Swapowanie na ///M nie ma większego sensu - koszty będą olbrzymie, auto straci swoją przydatność na co dzień, transport tylko lawetą,



--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 13 Dec 2019 - 12:16
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





"brak trakcji na mokrym, stanowczo zniechęcają do korzystania z auta przy słabej pogodzie..." - poważnie? To był jedyny moment, kiedy dzwoniłem do kumpla by w końcu wyciągnął Zetę z garażu. Auto w końcu zaczynało dawać frajdę z jazdy bo jak na roadstera, łatwo dawało się wyczuć w poślizgu.

PS. ty chcesz mieć auto szybkie na torze, czy raczej całkiem szybkie ale też dające frajdy z jazdy? Bo mam wrażenie, że raczej wolisz czasówki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Fri, 13 Dec 2019 - 12:20
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Co do Z4 to musisz wiedzieć że to zawsze będzie trudne w prowadzeniu auto krotki rozstaw osi robi swoje. Ładne kilka lat temu Przemysław Jańczak startował w zawodach driftowych Z3 i auto było mega wymagające ale patrząc po ilości tytułów mistrzowskich/ zwycięstw da się takim autem szybko latać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Fri, 13 Dec 2019 - 12:57
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





CYTAT(Krisu_K13TL @ Fri, 13 Dec 2019 - 12:03) *
Nie byłbym też przekonany, że zawias z e46 pasuje 1 do 1 do z4... Z rzeczy dla mnie istotnych z4 ma dużo bardziej precyzyjny układ kierowniczy od e46 /inna maglownica.

W kwestii rollbara musisz poszukać, bo ten z linku powyżej wygląda na rozwiązanie, które skutecznie uniemożliwia złożenie dachu.

jesli chodzi o link co podalem to widac ze dach sie sklada i rozklada, cale tylne zawieszenie (wozek,dyfer, polosie...) pasuje p&p z m3, z4m przod ma prawie jak zwykle e46 (belka i wahacze) ale lepiej pokombinowac i wsadzic z m3, maglownica z4 zostaje jest krotsza (mod ktory robi sie w e46 m3)

Edit: jak autor tematu nie ma kasy i zdolnosci mechanicznych niech sprzeda swoje z4 i kupi troche mocniejsze z4 3.0i sportowe siedzenia wystarczy dla amatora
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 13 Dec 2019 - 13:46
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Krisu_K13TL @ Fri, 13 Dec 2019 - 13:03) *
Apropo "mądrości" dotyczących kiepskiej sztywności z4, info zaczerpnięte z innego tematu na tym forum:

„The Z4 roadster was originally designed without a roof and is exceptionally stiff at 16,000 nm/deg for example has twice the rigidity of an MX5 at 8,000 nm/deg and 50% more than an Audi tt cab, Porsche 911 cab and believe it or not the Lotus Elise which all give around 10,000-11,000 nm/deg.

Dla porównania wspomniane e46 w wersji coupe ma 12,500 nm/deg, a e46 sedan ma 13,000 nm/deg, dopiero sedan bez składanej kanapy wypada lepiej 18,000 nm/deg.

Z4 coupe za to może się pochwalić 32,000 nm/deg.

Warto mieć punkt odniesienia do innych aut niż BMW:
Alfa Romeo 156: 20 000 Nm/deg
Audi TT 2: 28 500 Nm/deg

i tak dalej

a teraz petarda:
BMW E46 coupe: 12 500 Nm/deg
BMW E46 M3 z klatką: 46 000 Nm/deg


Rzucanie seryjnego kabrioleta w wir jazdy torowej bez klatki to strata czasu. To auto bardzo szybko straci geometrię, a każdy przejazd będzie inny. Do tego Z4 ze swoją masą powyżej 1300kg to po prostu klucha. Zakładanie mocniejszego silnika nic nie da, bo masa jeszcze bardziej się zwiększy. A jak ktoś jeździł po torze, to wie, że niska masa to jest podstawa i od tego w ogóle zaczyna się przygotowanie auta. Jak baza jest ciężka, to lepiej odpuścić na początku i potraktować auto jak zabawkę, a nie narzędzie do skutecznej jazdy.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 13 Dec 2019 - 14:12
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 13 Dec 2019 - 13:46) *
Audi TT 2: 28 500 Nm/deg

O to mogę potwierdzić smile.gif Wrażenie jest takie jakby auto wykuto w skale smile.gif Minus to wysoki próg, utrudniający wsiadanie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 13 Dec 2019 - 14:23
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 13 Dec 2019 - 13:46) *
Warto mieć punkt odniesienia do innych aut niż BMW:
Alfa Romeo 156: 20 000 Nm/deg
Audi TT 2: 28 500 Nm/deg

i tak dalej

a teraz petarda:
BMW E46 coupe: 12 500 Nm/deg
BMW E46 M3 z klatką: 46 000 Nm/deg


Rzucanie seryjnego kabrioleta w wir jazdy torowej bez klatki to strata czasu. To auto bardzo szybko straci geometrię, a każdy przejazd będzie inny. Do tego Z4 ze swoją masą powyżej 1300kg to po prostu klucha. Zakładanie mocniejszego silnika nic nie da, bo masa jeszcze bardziej się zwiększy. A jak ktoś jeździł po torze, to wie, że niska masa to jest podstawa i od tego w ogóle zaczyna się przygotowanie auta. Jak baza jest ciężka, to lepiej odpuścić na początku i potraktować auto jak zabawkę, a nie narzędzie do skutecznej jazdy.

Ciekawe jak się ma do tego Lotus elise który na tor został stworzony mimo że kabriolet


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Woopy
post Fri, 13 Dec 2019 - 14:47
Post #17


User
Dołączył: Tue, 16 February 2010
Skąd: Warszawa





Lotus Elise 10,000
Lotus Elise 111s 11,000
Lotus Elise S2 Exige 10,500


--------------------
2008 - 2014 Fiat Coupe SE 2000r
2014 - 20xx Alfa Romeo 159 SW Sport Plus 2.0 JTDm 170KM
2016 - 20XX Fiat Coupe 2.0 20V Turbo MY99
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Fri, 13 Dec 2019 - 14:57
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





skąd bierzecie te sztywności budy?


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Fri, 13 Dec 2019 - 15:20
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





moim zdaniem temat do zamkniecia, za 40-45tys zl mozna kupic z4 3.0 265KM coupe, jesli autora tematu nie stac dolozyc 20-25tys zl to nie ma o czym pisac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
troublemaker
post Fri, 13 Dec 2019 - 15:48
Post #20


User
Dołączył: Wed, 11 December 2019





Krisu_K13TL - ogromne dzięki za wyczerpujące i nico szokujące info... Zwłaszcza porównanie do mx5. lotusa i e46 powala!

Krasek - nie miałem pojęcia że MP padło - rozmawiałem z gościem nie dalej jak 2 m-ce temu...

Zdolności mechanicznych faktycznie brak, kasa zawsze się jakaś znajdzie wink.gif ale nawet jak bym miał pierdylion złotówek na te zabawy to 100k jak sugerował kolega Maciek1234 w Z4 nie włożę bo wiem że to bez sensu.

Honada- zdecydowanie szybkie ale głównie frajda. Nie zamierzam walczyć o złote gacie tylko się dobrze pobawić. Jak objadę coś teoretycznie sprawniejszego fun jeszcze będzie większy ale bez napinki...

Swoją drogą gratuluję Twojemu koledze umiejętności. Ja nie mam się za mistrza świata ani nawet kwadratu choć coś tam ogarniam ale podobnie jak kolega A d a m napisał uważam, że Z4 do jazdy po wodzie średnio się nadaje. Właśnie przez krótki rozstaw osi. Margines pomyłki jak malaczu na lodzie mniej więcej.

Na suchym z kolei uważam to auto o nieeebo szybsze od dowolnego e46 (tak, 3.0 też), mx5 o pugu nie wspominając. Oczywiście mówię o autach w które nie zainwestowano miliona monet. Podobnie jak Krisu_K13TL uważam również, że kolega Maciek1234 myli się bardzo w tej kwestii. Dowolne wymienione względnie w serii chętnie zaproszę na dowolny tor czy odcinek drogowy (chętnie Korczyna wink.gif) żeby wykazać wyższość zetki.

Co do ewntualnego projektu - raz jeszcze:

Auto ma być street legal - tyle i aż tyle. Nie przeszkadza mi wydmuszka ale czapkę muszę móc założyć bo bez tego śmiesznego dachu użytkowość żadna w tym klimacie.

Auto na tory (Jastrząb, Ułęż, Łódź, Modlin ale tez na pewno posmakować chcę Poznania...) musi dojechać o własnych siłach. Nie mam lawety i jej nie planuje. nie mam tego gdzie trzymać a poza tym F10 z hakiem wygląda wieśniacko wink.gif

Póki co bardzo dziekuję za wszelkie informacje i sugestie - zwłaszcza te konstruktywne

Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:49