Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Różnica w mocowaniach amora M3 E36
krzysztof325
post Mon, 30 Jan 2006 - 23:51
Post #1


Super User
Dołączył: Wed, 20 August 2003
Skąd: Szczytno





Witam.

Górne mocowanie amortyzatora w M3 E36 jest przesunięte w stronę kabiny, w stosunku do zwykłej E36, dlaczego jest tak zrobione? Myślałem, żeby takie mocowania, założyć do swojego touringa, ale czy to ma sens, będzie jakaś różnica w prowadzeniu

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 30 Jan 2006 - 23:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
k11
post Tue, 31 Jan 2006 - 13:08
Post #2


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Zapewnie chodzi o zmianę kąta wyprzedzenia zwrotnicy, prowadzenie powinno się zmienić (jeśli dobrze to sobie wyobrażam, to auto powinno chętniej skręcać).

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jackson
post Tue, 31 Jan 2006 - 19:12
Post #3


User
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Radom





w M3 jest jeszcze inna guma w wachaczu, wachacz w tej gumie nie jest po środku jak w zwykłej e36, jest różnica w wyprzedzeniu zwrotnicy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czarek
post Sat, 04 Feb 2006 - 01:02
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 05 January 2003





CYTAT("Jackson":mg39zw1w)
w M3 jest jeszcze inna guma w wachaczu, wachacz w tej gumie nie jest po środku jak w zwykłej e36, jest różnica w wyprzedzeniu zwrotnicy




http://www.bmw-syndikat.de/bmw-syndikat ... k_e36.html

w/g tak jest w 3.0 M3
2) M3 3.0 und „AVUS-Serie“: Das Lager ist aus Vollmaterial. Es bietet damit weniger Komfort, ist aber haltbarer und das Ansprechen der Vorachse wird präziser. Zudem ist die Aufnahme für den Querlenkerzapfen zum Fahrzeugäußeren versetzt (exzentrisch). Dadurch verlagert sich das Radführungsgelenk (Querlenkerlager „C“) in Fahrzeugslängsachse nach vorne, der Nachlauf wird vergrößert und der Radstand verlängert. Beides wirkt sich positiv auf die Spurtreue aus. Die Lenkkräfte erhöhen sich dagegen.



3.2 M3 ma tak samo umocowane jak seria, roznica jest w materiale

3) M3 3.2: Das Lager ist nicht ganz aus Vollmaterial, bietet aber die gleiche Haltbarkeit und Festigkeit des Lagers aus dem M3 3.0. Lediglich die Zapfenaufnahme ist hier wieder mittig angebracht, so daß die Geometrie wieder der des Serienlagers entspricht.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shiro
post Sun, 05 Feb 2006 - 10:30
Post #5


Super User
Dołączył: Wed, 21 July 2004
Skąd: wawa





CYTAT("ChEsTeR_N":3a8462pf)
Kat wyprzedzenia sworznia zwrotnicy ma z tego co wiem dwa zadania.
Jedno to im wiekrzy ten kont tym wieksza sila prostujaca kola w zakrecie. Druga sprawa to przy wiekrzym koncie zewnetrzne kolo przednie ustawia sie w negatym a wewnetrzne w pozytyw. W rajdach w ośce na przyklad ustawiaja sobie jak najmniejszy kont wyprzedzenia lub nwet przespawuja kielichy zeby było to na zero. Jak juz tyl ucieknie i jedzie sie bokiem to zerowy kont powoduje ze mimo skretu kola caly czas sa prostopadle ustawione wzgledem drogi i opona pracuje cala swoja serokoscia co z tym idzie jest w stanie przeniesc wiecej mocy.


CYTAT("Azrael":3a8462pf)
naprawde sportowe fury mają często bardoz ały kąt wyprzedzenia. Powoduje to nerwowe prowadzenie ale zdecydowanie ciekawsza charaterystykę, dupowozy mają bardzo duże wyprzedzenia.


Krzysztof, polecam Ci temat "dywagacje na temat kątow itp" w dziale o drifcie. Koledzy wyjasnili, jak to jest z wyprzedzeniem. Nie mam pojecia dlaczego w M3 wyprzedzenie jest tak bardzo zwiekszone poprzez mocowanie amorka. E30 i E46 byly raczej bezkompromisowe w kwesti zawieszenia.. To prawda ze guma trzymajaca wachacz w M3 ma dziure z boku zamiast na srodkum jak w zwyklym E36.


--------------------
Rajdowy mistrz gminy Stare Babice '04, '05, '06 ; ))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Sun, 05 Feb 2006 - 11:02
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





z różnic w zawieszeniu dochodzi jeszcze

stablizator jest inny, a mocowanie końcówek stabilizatora jest do amortyzatora a nie do wachacza jak w zwykłych modelach

(co dziwne, w modelach 91r. sedan, końcówki stabilizatora były również mocowane do amorków)

gumy mają pełne wypełnienie, nie częściowe jak w niektórych modelach E36, a do tego mają dziurę przesuniętą, a nie po środku

górne mocowanie kolumny amortyzatora jest cofnięte w kierunku tyłu samochodu

wachacze są lżejsze, choć nie aluminiowe jak np. w M3 E30 (czy nowszych E46) i mają inny (niewymienny) sworzeń zewnętrzny



ZAZNACZAM, że te opinie są oparte na spostrzeżeniach, a nie z konkretnego wypisu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Allrad
post Sun, 05 Feb 2006 - 18:41
Post #7


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 March 2004





CYTAT("krzysztof325":5atiri3n)
Witam.

Górne mocowanie amortyzatora w M3 E36 jest przesunięte w stronę kabiny, w stosunku do zwykłej E36, dlaczego jest tak zrobione? Myślałem, żeby takie mocowania, założyć do swojego touringa, ale czy to ma sens, będzie jakaś różnica w prowadzeniu

Pozdrawiam.

Zwiększenie wyprzedzenia sworznia zwrotnicy powoduje wytwarzanie podczas jazdy momentu stabilizującego przednie koła. Koła wykazują większą tendencje do ustawiania się na wprost, co jest odczuwalne przy duzych prędkościach i im większy jest kąt skretu kół. Generalnie takie mocowanie zwiększa stabilność pojazdu.
W M3 3.0 i w 3.2 mocowania te są trochę przesunięte w stosunku do siebie. 3.2 ma większy kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i zmniejszony negatyw, a jak wiadomo przy większym negatywie lepsze prowadzenie na zakrętach. Przy mniejszym negatywie lepsze prowadzenie na prostej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g69
post Thu, 25 Dec 2008 - 02:42
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Witam.Odświeżę temat... Mam pytanie,czy poduszki mocowania amortyzatora z m3 e36 pasują p&p do zwykłej 325 (amortyzatory sa inne przecież) Chciałem brac od forumowego kolegi amory,ale po wstępnych oględzinach stwierdził,ze nie będa one pasowac do tych poduszek. Jakie wiec amory bym potrzebował? Myslę nad b8,ale czy różnią sie one w jakiś sposób? Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsche911
post Sat, 27 Dec 2008 - 13:37
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 June 2004
Skąd: Poznań





u mnie podeszły bez problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g69
post Sat, 27 Dec 2008 - 15:04
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Nie będę ukrywał,że własnie Twoim doświadczeniem sie kierowałem smile.gif Kupiłem więc te poduszki i szukałem amorów,miałem brać od kolegi Korony,ale wyszło mu,że nie pasują te które ma do tych poduszek,więc mam problem. W ogóle próbuje jakos poukładac kwestie przedniego zawieszenia w e36 i na razie trace koncept.Jakie Ty masz u siebie Porsche911 amory,że bez problemu podchodzą? Ja myslę o b8 ,ale teraz nie wiem czy podejdą.. Wychodzi tez na to,że mój sedan 91r ma rozwiązanie z mocowaniem stabilizatora do amora,co było równiez stosowane w emkach,co chyba jest lepszym rozwiązaniem (?) mam też juz kupiony stabilizator grubszy ,ale jest przeznaczony do modeli od 92r (chyba inny niż z 91r) ,więc myślałem właśnie by całość przerobić na te nowsze rozwiazanie z uwagi na lepsza dostępność części jednak.Chyba amory,sprężyny i stabilizatory sa inne w modelach do 06.92 i po tym okresie,niech mnie ktoś poprawi jesli sie myle.. Czy poduszki z m3 powinny pasować do obu typów amortyzatora z 91r i pózniejszych?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsche911
post Sat, 03 Jan 2009 - 15:03
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 June 2004
Skąd: Poznań





tak góra na moje będzie taka sama, co do mocować stabi. to ja pomimo że sedes jest z 91' mam do wahaczy ale to może być jakiś "tuning" poprzednich właścicieli bo trudno jest dostać kolumny z mocowaniami stabi. ja teraz po prostu mam dospawane. smile.gif a tak z ciekawości jaki masz ten nowy stabilizator?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g69
post Sat, 03 Jan 2009 - 15:46
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Ten stabi jest z po 06.92 r... kombinuje więc jak stworzyć najlepsza kombinacje tego co mam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsche911
post Mon, 05 Jan 2009 - 15:42
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 June 2004
Skąd: Poznań





no fajnie ale chodziło mi raczej o jego grubość ... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g69
post Mon, 05 Jan 2009 - 16:19
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





26mm oczywiście.. smile.gif jescze nie sprawdzałem ,bo graty leże i czekaja na montaz ,ale od kolegi który mi to składa wiem,że jest inny niz to co siedzi teraz,zreszta sprężyny i amory tez sa chyba inne stąd moje zamieszanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsche911
post Tue, 06 Jan 2009 - 23:23
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 June 2004
Skąd: Poznań





no to jakiegoś szału nie ma... to tylko 1,5 mm wiecej od tego co mam obecnie- ale zawsze więcej smile.gif mi to się marzą jakieś 28mm na przód i co najmniej 24 na tył
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek1988
post Fri, 29 Oct 2010 - 22:31
Post #16


Rookie
Dołączył: Tue, 14 July 2009
Skąd: Warszawa





Witam, odgrzeję trochę tongue.gif, mam takie pytanie, czy górne mocowawania amortyzatora przednie (poduszki) są takie same w e36 i e46? Obiło mi sie o uszy, że te z e46 zamontowane w e36 obniżają trochę przód. Czy to prawda? Ktoś to może sprawdzić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Mon, 03 Jan 2011 - 11:51
Post #17


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





A ja się raczej zapytam, czy bezkarnie mogę zmienić górne mocowanie sztuka za sztukę z takim z 325i i zamocuję wszystko jak należy?


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maleckis
post Mon, 03 Jan 2011 - 13:03
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sun, 05 February 2006
Skąd: Poznań





Tak, możesz na kolumnę ze zwykłego E36 założyć poduszkę z M3.


--------------------
Maleckis Motorsport
www.maleckis.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzysztofff
post Fri, 03 Feb 2012 - 00:09
Post #19


User
Dołączył: Sun, 09 May 2010
Skąd: Warszawa





Czy przednie amory od zwykłych e36 pasują do e36 M3 3.2 ? Dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aguirre
post Fri, 03 Feb 2012 - 16:33
Post #20


Super User
Dołączył: Fri, 15 January 2010
Skąd: Łowicz





Nie pasują.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:51