Shoutbox 0 nowych PW 


23 Stron V  « < 20 21 22 23 >  
Closed TopicStart new topic
> CLIO MAXI TIME ATTACK, Maszynka do zabawy na torze
CZUCZU
post Sun, 10 Mar 2019 - 15:39
Post #421


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Czas na aktualizację.

Auto złożone i przetestowane ale po kolei.



Felga poszła do wyprostowania bo miała minimalne bicie, tymczasowo wleciała felga dojazdowa.
Kolega dotoczył tulejkę pod aluminiowe koło alternatora i teraz wszystko zostało złożone i podpięte.



Uporządkowałem wiązkę dodatkowych włączników, dodałem przekaźniki, pozakuwałem końcówki, opeszlowałem itp.











Uprzedzając pytanie - podświetlenie włączników wyłączam dodatkowym przyciskiem bo raziło za bardzo.

Spoiler wrócił od lakiernika i poszedł do oklejania.



Bok po spotkaniu z oponami został podczyszczony i przygotowany pod ponowne oklejenie.



Po oklejeniu ponownym, założyłem komplet lekkich szyb z poliwęglanu, oklejony spoiler i jazda testowa.









Jazda testowa mnie mocno zdziwiła bo auto na nowej skrzyni mocno przyśpieszyło.
Dzięki krótkiej piątce efekt po przepięciu z 4 na 5 jest bardzo przyjemny, auto dalej ochoczo napędza się do odcinki 5 biegu.
Na chwile obecną zostaje rozwiązać problem ze świecami zapłonowymi, bo nie spalają idealnie mieszanki ale jestem w trakcie konsultacji i doboru nowych świec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Mar 2019 - 15:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bird13
post Sun, 17 Mar 2019 - 15:38
Post #422


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





Klątwa Williamsa ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 17 Mar 2019 - 15:40
Post #423


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Czemu??? Auto zasuwało aż miło. Na treningu goniłem hondę aż miło. 18 letni przegub się poddał, bo miał do tego prawo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 17 Mar 2019 - 17:47
Post #424


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Przecież to Polo Harlekin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Thu, 04 Apr 2019 - 20:07
Post #425


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Czuczu, nie chcę się przyp..... ale czy można by coś zrobić z tylnymi nadkolami? Przód jest jak najbardziej OK ale z tyłu to ja widzę jakiś zarys nadkola od ekierki robiony. I coś tam niedobrego się dzieje w kwestii przód/tył tylnego nadkola. Trochę to psuje image smile.gif


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 04 Apr 2019 - 22:41
Post #426


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Wyszło jak wyszło. Mam u kolegi błotniki maxi, ale może kiedyś
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 04 Jul 2019 - 12:45
Post #427


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





No i nietypowa aktualizacja. Dla tych, którzy obserwowali stronę na Fb zero nowości.
W tym roku zaliczyłem dwa wyjazdy na tor.
W Biłgoraju 2 metry od lini startu urwał się przegub:





Kupiłem zestaw Lobro, założyłem zgodnie ze sztuką i czekałem na kolejny wypad na tor.







Dzięki pomocy kolegi Grześka i jego znajomego z firmy Brisk wyeliminowałem problem słabej iskry po rozgrzaniu.





Panel sterowania okazał się niewypałem i wyleciał na stare miejsce:



Miałem dosyć niebieskich felg i wleciała biel.



Przeróbka lotek bocznych spoilera i jazda próbna.





Zaplanowałem wyjazd na Time Attack w Ułężu więc szybki serwis płynu chłodniczego.





Na miejscu okazało się, że organizacyjnie ta impreza leżała ( przestoje, chaos itp ).
I na koniec auto dostało nagle temperatury, panewkę zatarło, złapało i korba wyszła bokiem ( całość w 10 sekund max )



Długo biłem się z myślami co dalej i podjąłem złą decyzję której jednak nie żałuje:



Po prostu miałem dosyć tego auta.
Gdyby ktoś szukał lawety 1 osiowej zapraszam na priv.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 04 Jul 2019 - 13:00
Post #428


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





UUu to nieprzyjemna "aktualizacja" … :-/

Na Timeattack oberwał pewnie, bo to nie to co imprezy z 5-6 przejazdami 1-2 minutowymi na cały dzień. Tam, czy na innych w podobnej formule auto dostaje w kość porządnie. Jeden Timeattack to jak cały sezon Drivecup'u czy Classicauto z grubsza .
Raczej to nie wina oleju, ale z ciekawości - jaki olej miałeś ? nic ciśnienie oleju nie wariowało wcześniej ?

edit - a gdzie sprzedaż ogłaszałeś, bo szybko poszedł, a na siescigam nie widziałem , są jakieś portale z ogłoszeniami aut trackdayowych ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 04 Jul 2019 - 13:11
Post #429


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Na fb do dobrego kolegi. Olej motul 10w60, ciśnienie na wolnych 3 bary, temp oleju w chwili wybuchu 110 stopni. Silnik się zatarł zaraz po wolnym przejeździe, bez szaleństw jakihś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 04 Jul 2019 - 13:17
Post #430


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Może zbada przyczynę ten kolega. No bo jakaś musiała być, też pewnie ciekaw jesteś. Aż takiej awarii nie miałem (jeszcze smile.gif ale pewnie blisko było gdybym nie wyłączył zaraz po rozleceniu się pompy oleju i spadku ciśnienia kiedyś ) , ale ten "urok" naszych zabaw jednak nie podoba mi się wcale... :-/ trzeba się za elektrykami na tor rozglądać smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 04 Jul 2019 - 14:44
Post #431


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Czuczu, laweta - jaka masa, wymiary, cena?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 04 Jul 2019 - 14:48
Post #432


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Wysłalem pw. Wątpie by rozbierał silnik ale kto wie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 04 Jul 2019 - 15:10
Post #433


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Przykre ale mnie wcale to nie dziwi. Tyle co mi razy panewki poleciały. A dziś koledze jeszcze nie odebrał auta z hamowni a już panewki obróciło. Szkoda gadać. Takie to marne hobby. Powiem Ci że z tą sprzedażą cię rozumiem i pewnie dusza teraz spokojniejsza i będziesz mógł pójść w coś prostego co równie wielką frajdę sprawia jak rower bieganie itd.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 04 Jul 2019 - 15:20
Post #434


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Kupiłem Twingo rs na dojazdy do pracy i robie duży serwis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marros
post Thu, 04 Jul 2019 - 20:01
Post #435


Rookie
Dołączył: Mon, 15 May 2017
Skąd: Warszawa





Trochę szkoda, że tak się skończył ten projekt sad.gif
Ale rozumiem, że awarie co chwila przeważyły szalę i stąd decyzja o sprzedaniu. Niech przynajmniej Twingo sprawuje się jak najlepiej smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 04 Jul 2019 - 20:09
Post #436


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Twingo to dupowóz. Nic specjalnego, trafił się to wziąłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Thu, 04 Jul 2019 - 23:57
Post #437


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





O ile się definitywnie żegnasz z dyscyplina w której clio by startowało to oki...



--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 05 Jul 2019 - 08:45
Post #438


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Thu, 04 Jul 2019 - 15:10) *
Przykre ale mnie wcale to nie dziwi. Tyle co mi razy panewki poleciały. A dziś koledze jeszcze nie odebrał auta z hamowni a już panewki obróciło. Szkoda gadać. Takie to marne hobby. Powiem Ci że z tą sprzedażą cię rozumiem i pewnie dusza teraz spokojniejsza i będziesz mógł pójść w coś prostego co równie wielką frajdę sprawia jak rower bieganie itd.


Panewki same od tak się nie zacierają.
Hobby jest kosztowne i nikt tego nie ukrywa ale ludzie niestety sami sobie te koszty pomnażają nie będąc do końca tego świadomi.
Rozumiem ludzi którzy uwielbiają dłubać i przerabiać auta, siedzieć godzinami w garażu, pakować nowe fruty i wywalać mase hajsu w tę przyjemność. Ok wszystko jest dla ludzi ale trzeba być świadomym konsekwencji. Taki mocno zmodzony samochód będzie się psuł i płatał figle, tym bardziej ekstremalnie użytkowany. Mnie osobiście przerażają historię gdzie latami modzony projekt, worki kasy, pot, łzy i mnóstwo wyrzeczeń kończy się ulgą bo się pozbyło za 1/5 ceny. To jest chore. Motorsport jest piękny ale trzeba podejść zdroworozsądkowo, bo inaczej mocno zaboli.

Kupujesz dwuletnią Fiestę ST albo Golfa GTI, nawet na kredyt. Dobre opony i można zaczynać piękną przygodę bez wiecznych koszmarów pukających panewek, lawet i użerania z mechanikami. Trzeba tylko znaleźć w sobie odrobinę pokory i wyrozumiałości, że nic łatwo nie przychodzi w życiu i nie będziemy od razu mistrzami tej dyscypliny.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 05 Jul 2019 - 09:22
Post #439


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





każdy ma swoje marzenia. każdy ma swoja wizje i ja realizuje. gorzej jak w tej wizji pojawia się slowo sport i wtedy już jest gorzej bo niekoniecznie nasze marzenia i wizja pokrywają się z wyczynowym sportem i potem sa takie konsekwencje. sporo osob rozwija swój wymarzony samochod w różny sposób i często zmiany średnio pasuja do sportu wyczynowego. nie mowie ze w tym wypadku tak było ale patrze na swoje auto i jak ono się zmienialo przez lata. tez czasami mysle ze wolalbym serie bo seria jezdzila i nic się nie dzialo. tak to już jest.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 05 Jul 2019 - 09:35
Post #440


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Czasem człowiek z przeróbkami zapędzi się w kozi róg gdzie już nie ma odwrotu i auto nadaje się jedynie na..... sprzedaż smile.gif
Przerabiałem to biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Stron V  « < 20 21 22 23 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:22