Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> [RS6 C5 BCY] Co z robić z turbo K4?
Mis
post Fri, 01 Mar 2024 - 15:11
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Robione kolektory oraz inne turbosprężarki wymagają masy przeróbek, a przypominam, że to wóz, gdzie wymiana turbosprężarek czy cokolwiek zrobienie przy kolektorach wydechowych równa się wyjęcie całego pieca i to operacja dosyć męcząca.

Robione kolektory pękają często albo się wydmuchują, takie są wady i zalety R&D i tuningu, pomijam fakt podwieszenia turbosprężarek i potencjalnych wycieków/przecierań i cudów związanych z niefabrycznymi tam rozwiązaniami.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 01 Mar 2024 - 15:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
_adams_
post Tue, 05 Mar 2024 - 11:47
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





nomaster pisze ze swojego punktu widzenia bo lubi jak coś się dzieje pod maską, nie jeździć bez otwierania tongue.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
smolam
post Tue, 05 Mar 2024 - 14:23
Post #23


Rookie
Dołączył: Wed, 27 August 2014





Panowie, co by nie mówić to dzięki Wam podjąłem, jednak jakaś decyzje, co było kluczem. Wiem, że pewnie wybrałem złe forum, bo tu się modyfikuje i ulepsza a nie naprawia ale mój cel jest inny.
Finalnie zależy mi na serii, bez zbędnych modyfikacji a samochód ma służyć do rekreacji i przejażdżek niż do codziennego użytku. Na początku plan był inny ale to co, słusznie, zauważył Miś, w tym samochodzie nie zrobi się praktycznie nic bez wyciągania silnika z budy, dlatego odpuściłem modyfikacje na rzecz serii. Po poście Markoz, postanowiłem poszukać nieco więcej na temat tych chińskich żeliw. Co ciekawe, zdecydowana większość, jak nie wszystkie modyfikowane turbiny z RS4 albo hybrydy na bazie turbo z RS6, bazują na chińskich żeliwach. Może się mylę ale swoje wnioski wyciągnąłem na podstawie znalezionych zdjęć w ofertach takich modyfikowanych turbin (również na zagranicznych stronach). Na odlewach widać charakterystyczne oznaczenia. Dodatkowo zadzwoniłem pod kilka ofert i otrzymałem potwierdzenie, że są to chińskie żeliwa. Opinie są raczej pozytywne, jedna uwaga to kwestia klap, że zdarzało się, że się wyginały.

Czekam na zamówione żeliwa, jeżeli jesteście zainteresowani to wrzucę później info jak to finalnie wyszło.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 05 Mar 2024 - 14:32
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



czekamy na info.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 16:26