Shoutbox 0 nowych PW 


351 Stron V  « < 296 297 298 299 300 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Robert Kubica, kariera i dyskusje na ten temat.
yotomeczek
post Mon, 01 Jul 2019 - 17:15
Post #5941


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 01 Jul 2019 - 14:53) *
Możecie ktoś wrzucić jakiś filmik i wyjaśnić gdzie Rus zyskuje na prędkości na prostych?
Znam te historie, że Kub ma słabszy motor i obejrzałem ten filmik powyżej. Jako kibic Kubicy i wyznawca jego ultratalentu spodziewałem się, że zobaczę wyraźnie jak Kub na zakrętach zyskuje, a traci na prostych, natomiast ze smutkiem odnotowałem, że na prostej startowej idą łeb w łeb i przewaga Rus zaczyna się od bardziej opóźnionego hamowania.
Proszę konkretne filmy jeśli są chętnie obejrzę jako, że troszkę mnie przygnębiło to co zobaczyłem. Albo Rus to mega talent, albo Kub potrzebuje więcej czasu.
Schumi był mega kierowcą, a jak wrócił to też trudno było mu rywalizować szczególnie pierwszy sezon.


Następny co uważa że Robert potrzebuje więcej czasu... po kiego? Oczywiście nie widzisz sesji treningowych w których Robert jest szybszy od kolego (tak zdarzyło się w tym roku kilka razy). Potem dziwnym trafem osiągi się pogarszają - fizycznie nie przyspiesza tyle co inni. Szybkość ma, z oponami sobie radzi bardzo dobrze, racecraft jest - co jeszcze? Nie wiem jakim cudem Robert miał by być szybszy w zakrętach? Dżordż to bardzo dobry kierowca - wszyscy to wiedzą tak na marginesie.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Jul 2019 - 17:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 01 Jul 2019 - 17:32
Post #5942


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Wiesz, nie patrzę na czasy i przejazdy z sesji treningowych bo i po co? Wiem, że 99% leszczy uważa, ze treningi się wygrywa czy przegrywa, ale to nie temat o tym.
Na onecie mają opanowane analizy 'wyścigów' sesji treningowych i może warto ich wesprzeć tam swoimi.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 01 Jul 2019 - 17:45
Post #5943


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 01 Jul 2019 - 17:32) *
Wiesz, nie patrzę na czasy i przejazdy z sesji treningowych bo i po co? Wiem, że 99% leszczy uważa, ze treningi się wygrywa czy przegrywa, ale to nie temat o tym.
Na onecie mają opanowane analizy 'wyścigów' sesji treningowych i może warto ich wesprzeć tam swoimi.


Onety mam gdzieś... Swoje wiem i wierzę w to co Robert mówi. Jak bolid nie przeszkadza to Robert ma porównywalne tempo do "następcy Hamiltona". Widzę że patrzysz tylko na wyniki wyścigów - więc nie dociera do Ciebie dużo faktów, tak jak do 99% leszczy...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 01 Jul 2019 - 17:49
Post #5944


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie wiem gdzie to widzisz, ale nie wnikam. Film na którym Rus jedzie lepiej od Kub o czym piszę, że Rus później hamował i tym zyskiwał pochodzi z kwalifikacji.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 01 Jul 2019 - 17:51
Post #5945


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Kras @ Mon, 01 Jul 2019 - 12:52) *
Jak z zatrzymanego? A moze po prostu mial lepsze wyjscie na ta prosta? Bo tak sie wlasnie robi czasy na prostej - wyjsciem. To raz, a dwa bolidy nie musza byc przeciez tak samo ustawione. Ktorys moze miec wiecej skrzydla i wiekszy opor.
Kolejne - nawet zalozmy ze bolidy nie sa rowne i Russel dostaje ten lepszy. To nadal Williams robi tutaj dokladnie to co powinien i kazdy team zrobilby to samo. Stawia na kierowce z wiekszym potencjalem, ktory w skali calego sezonu jezdzi zdecydowanie lepiej. Nie oszukujmy sie, powrot Roberta to piekna historia ale gdyby nie miliony z Orlenu nigdy by go tam nie bylo. Moze gdyby byl tak szybki jak dawniej...ale nie jest i nie bedzie.


Tutaj jest inny problem. Zakładasz, że Kubica jest słabszy od Russela. Może tak a może nie. A może nawet jak jest słabszy to nie znaczy, że mając do dyspozycji taki sam sprzęt nie byłby w stanie w trakcie sezonu stać się lepszym kierowca. Tymczasem ten bolid uniemożliwia Kubicy pokazanie prawdziwego potencjału. Ja rozumiem, że zespół stawia na lepszego kierowcę ale trzeba mieć do tego podstawy i nawet słabszy kierowca powinien dostać odpowiednie wsparcie zespołu. A tego Robert w Williamsie nie ma. Możesz wierzyć lub nie ale ja WIEM, że te bolidy nie są takie same i nie prowadzą się tak samo. W Austrii nadsterowność bolidu była widoczna gołym okiem. Opony są na pewno jakimś problemem Roberta ale po pierwsze nie tłumaczą one wszystkiego a po drugie moim zdaniem to problem wtórny w dużej mierze spowodowany problemami z bolidem. Co do stylu jazdy i pokonywania zakrętów to Robert hamuje wcześniej ( z powodu mniej stabilnego bolidu) ale obiera taki tor jazdy aby jak najwcześniej otworzyć przepustnice na wyjściu zupełnie w stylu Jansona Buttona a nie swoim (wejscie w zakręt z dużą prędkością po opóźnionym hamowaniu). Robert traci bo walczy nie z czasem tylko z bolidem i zamiast jechać swoje musi dostosować styl jazdy do tego czym jeżdzi. Mnie przestało zupełnie dziwić, ze traci on aż tyle a zaczynam dziwić, że tylko tyle. Wkurzam się, ze Robert nie może pokazać na co go stać.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 01 Jul 2019 - 21:12
Post #5946


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





z pokładu Sainza widac jak rzuca bolidem Kubicy
https://streamable.com/q8gwm
niestety w tym złomie nawet verstapen nie dałby rade walczyć o 17 pozycję ;(


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 01 Jul 2019 - 21:18
Post #5947


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





cowboy gdzie Ty to widzisz?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Mon, 01 Jul 2019 - 22:12
Post #5948


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Co za głupie stwierdzenie, że Russel hamuje później/mocniej/ładniej, bo jest lepszy laugh.gif
Hamuje później bo mu sprzęt pozwala a nie, bo Robert jest słabszym kierowcą. Szybciej wchodzi/wychodzi zakręty, bo mu konstrukcja pozwala. No do ch**a to chyba oczywiste!
MiP ja widzę o czym Cowboy mówi. Wiesz mi też za pierwszym razem się nie wszytko udawało wyłapać i zobaczyć, ale się nie poddawaj.


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 01 Jul 2019 - 22:44
Post #5949


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





pod koniec sezonu jak Kubica poćwiczy to Przygona objedzie bolidem Klary. Russel przechodzi jak przeciąg koło Kubicy, same wyjście z zakrętu nie dałoby aż takiej przewagi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 02 Jul 2019 - 08:14
Post #5950


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





tam sie zebrało kilka rzeczy
1. błąd Kubicy na dohamowaniu
2. słabe wyjście z zakrętu w związku z obroną przed kviatem
3. lepszy mod silnika u Russela
4. split stream Russela za Kviatem
czesto sie tak zdarza że 2 walczy a 3 korzytsa wink.gif

róznice w bolidach


dziwne jest to że Kubica jeden wyscig broni przed Russelem sie przez 20 okrążeń a nastepny wyscig Russel odjeżdza mu w okrutnym tempie
wygląda to oprócz startegii na jakies testowanie przez Kubice róznych części, jak mu wysicg pojdzie dobrze to w nastepnym lipa

zobaczcice sobie na onboard Russela
grzeją mu opony w kocach do konca, a Kubica stał 20 minut na wyjeździe z PIT lane przed wyscigiem w Baku - za co jeszcze dostał kare
tempo w jakim dochodzi peleton - George jest mega szybki ale jego bolid jedzie wyraźnie stabilniej i szybciej
https://streamable.com/cfoht

to nie chodzi o to ze Russel jest 1 kierowcą i jest szybszy
chodzi o to że róznica 0,2-0,4 sek na kółku mogłaby z tego wynikać
ale to co się dzieje jest niewytłumaczalne
ciagłe problemy ze stabilnością boildu Roberta i brak trakcji
mozliwe ze bolid zupelnie nie pasuje do stylu jazdy ale te róznice są z dupy, zwłaszcza w kontekscie tego co mówi Robert na ten temat, na tyle na ile moze

na koniec zacytuje pewnie wpis dający do myslenia

CYTAT
Kubica karting- talent
Kubica F1- talent
Kubica typowany na przyszłego mistrza świata- talent
Ferrari- podpisany kontrakt
Alonso- najlepszy kierowca F1?- Kubica
Hamilton- który kierowca był najtrudniejszym przeciwnikiem?- Kubica
WRC2- 1 ROK - mistrz- Kubica
WRC- to co on robi to jest niesamowite S.Loeb
Testy renault- jest prędkość, nie mamy tylko pewności czy da radę na wszystkich torach
Willimas- beztalencie....


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 02 Jul 2019 - 10:48
Post #5951


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Sytuacja transferowa Roberta jest bardzo, bardzo trudna ale szanse sa i za wcześnie na skreślanie go na sezon 2020. Możliwych opcji jest kilka a bardzo ważne jest, ze Orlen zadeklarował wsparcie. Największe szanse chyba są w Racing Point ale Hassa czy Alfy Romeo bym nie skreślał. Wsparcie dla Pereza nie jest takie pewne i wydaje mi się, ze Orlen jeśli będzie chciał to jest w stanie wyłożyć więcej. Obecne wyniki bardzo mocno uderzają w pozycje negocjacyjną Roberta ale za kulisami się dzieje. Obóz Roberta zaczyna wysyłać jasny sygnał z czego bierze się przewaga Russela. Robert jest mega wkur..y całą sytuacją bo walczył ponad 8 lat aby wrócić a teraz nie ma możliwości pokazania na jakim jest poziomie. Wygląda to bardzo, bardzo źle ale sezon jest długi i liczę na to, że będzie kilka wyścigów, w których będzie widać czyste umiejętności.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Tue, 02 Jul 2019 - 12:53
Post #5952


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(tomek evo @ Tue, 02 Jul 2019 - 10:48) *
Sytuacja transferowa Roberta jest bardzo, bardzo trudna ale szanse sa i za wcześnie na skreślanie go na sezon 2020. Możliwych opcji jest kilka a bardzo ważne jest, ze Orlen zadeklarował wsparcie. Największe szanse chyba są w Racing Point ale Hassa czy Alfy Romeo bym nie skreślał. Wsparcie dla Pereza nie jest takie pewne i wydaje mi się, ze Orlen jeśli będzie chciał to jest w stanie wyłożyć więcej. Obecne wyniki bardzo mocno uderzają w pozycje negocjacyjną Roberta ale za kulisami się dzieje. Obóz Roberta zaczyna wysyłać jasny sygnał z czego bierze się przewaga Russela. Robert jest mega wkur..y całą sytuacją bo walczył ponad 8 lat aby wrócić a teraz nie ma możliwości pokazania na jakim jest poziomie. Wygląda to bardzo, bardzo źle ale sezon jest długi i liczę na to, że będzie kilka wyścigów, w których będzie widać czyste umiejętności.


Jest źle i według mnie lepiej nie będzie. Wygląda to tak, że Robert dostaje starsze części a nowe wędrują do Dżordża. Jeśli kolejne upgrady nie wniosą za wiele to jest szansa że bolid Roberta zbliży się specyfikacją do bolidu Dżordża. Niestety silnikowo Robert zawsze będzie miał "mod niżej" niż zespołowy kolega - jak ktoś wspomniał silniki dla GR są od Merca za free a za te Robertowe trzeba płacić, więc oszczędzanie w połowie garażu jest priorytetem.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 02 Jul 2019 - 18:46
Post #5953


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(yotomeczek @ Tue, 02 Jul 2019 - 12:53) *
Jest źle


polece klasykiem wink.gif

CYTAT(Robert Kubica)
moi kbice wiedzą, że aby było dobrze najperw musi byc ciężko


Kiedy Claire Williams mówi że bolidy sa identyczne:
https://www.facebook.com/powrotrobertablogs...35282930127707/

coś dla MiP
zakręt nr 9 w hiszpanii podczas Q - czyli mega szyhbki zakręt (+250kmh) wymagający dobrzego docisku aero
porównaj KUB vs RUS


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Wed, 03 Jul 2019 - 10:15
Post #5954


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





tutaj super ktos zrobił

https://streamable.com/l5hcz


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 03 Jul 2019 - 11:53
Post #5955


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(cowboy @ Tue, 02 Jul 2019 - 18:46) *
...
coś dla MiP
zakręt nr 9 w hiszpanii podczas Q - czyli mega szyhbki zakręt (+250kmh) wymagający dobrzego docisku aero
porównaj KUB vs RUS


Z Q1 w szczycie:
KUB 237 km/h, prosta za 9 (koniec DHL) 293 km/h
RUS 250 km/h, prosta za 9 (koniec DHL) 300 km/h
VET 255 km/h, prosta za 9 (koniec DHL) 302 km/h
ALB 260 km/h
GRO 265 km/h


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 03 Jul 2019 - 12:09
Post #5956


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Leo @ Wed, 03 Jul 2019 - 10:15) *
tutaj super ktos zrobił

https://streamable.com/l5hcz


Kontra za kontrą.
W ogóle coś u KUB co chwile kiera drga i świruje a u RUS cały czas stabilnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 03 Jul 2019 - 21:25
Post #5957


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Latifi tez cały czas kontruje, a jechał na miękkich oponach w Kanadzie - Russel na sredniej mieszance

https://streamable.com/lekbr

Latifi zeznał że bardzo źle mu się jezdiło bolidem Roberta w Kanadzie
We Francji nie narzekał gdy jezdził bolidem Georga

Moim zdaniem Kubica ma pierwszy bolid sklecony na szybko, żeby tylko wyrobić sie na testy
George ma drugi juz zrobiony duzo dokładniej i lepiej
Nikt Kubicy nie sabotuje, tylko Williams nie ma kasy, wiec wszytsko idzoie do Georga, a Robert bedzie sie musiał meczyć tym złomem
I tak daje rade i wyciska co się da..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 04 Jul 2019 - 18:58
Post #5958


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jak sie komuś nie bedzie troić w oczach
https://streamable.com/aykhb
to porównianie RUS-KUB-LAT


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 04 Jul 2019 - 19:16
Post #5959


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(cowboy @ Thu, 04 Jul 2019 - 18:58) *
jak sie komuś nie bedzie troić w oczach
https://streamable.com/aykhb
to porównianie RUS-KUB-LAT


Widać wyraźnie że bold GR idzie w zakrętach jak po sznurku a drugi wymaga ciągłych korekt (zarówno Robert jak i Lat ciągle pracują kierownicą) - ale pewnie niektórzy i tak nie zauważą tego (jak MiP)


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Thu, 04 Jul 2019 - 20:19
Post #5960


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Dużo towarzystwa twierdzilo że nie wróci... Wrócił wiec szukają dalej... I niechca z tego powodu widzieć oczywistych rzeczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

351 Stron V  « < 296 297 298 299 300 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:11