Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowa zabawka do 500k
done4
post Sat, 10 Jul 2021 - 08:33
Post #141


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





A propos Alpine.

https://www.youtube.com/watch?v=C3R4zxdFjrM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Jul 2021 - 08:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Sat, 10 Jul 2021 - 08:57
Post #142


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





To jest A110 sprzed ponad 2 lat. Poza tym, jak brać to A110S, które ma zmodyfikowane podwozie i większą moc. Natomiast najważniejsze, podobno uporali się z tym przegrzewaniem Getraga. My zrobiliśmy 15 okrążeń ze mną za kierownicą, a do tego instruktor zrobił 5 kółek, czego 2 wolne instruktażowe, a 3 pełnym ogniem. Łącznie prawie 20 okrążeń, z czego 15 ciągiem.

Pytałem go o to przegrzewanie, twierdził że niby ok, ale zawsze trzeba brać poprawkę na PR...

PS. możecie zapytać o ten problem w komentarzach, wyślę całość do Alpine i zobaczymy co odpowiedzą na zarzuty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 10 Jul 2021 - 09:01
Post #143


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no najgorsze ze to getrag 7dct300 jest dostosowany tylko do 300Nm wiec ciezko nawet silnik tuningowac bo ta skrzynia jest na pograniczu wytrzymalosci.
niby swietna bo jedna z najlzejszych dwusprzeglowek zdaje sie cos kolo 65kg ale no kurcze przydaloby sie chociaz na 400Nm bebechy...
a co do alpine a110 vs a110s to bardzo duzo osob mowi ze jednak to pierwsze bo utrata komfortu w a110s jest za duza i uzytecznosc na codzien spada dramatycznie a w a110 jest po prostu bajecznie na codzien.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 10 Jul 2021 - 09:51
Post #144


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Na tor jednak optuję za wersją S, bo jest dużo pewniejsza. Co do komfortu, czekamy na termin testu, bo nie mogę nic powiedzieć na temat niego, poza tylko tym, że Abarth 695 jest dużo twardszy na tarkach wink.gif Ogólnie po niektórych opiniach w sieci, miałem zupełnie inne wyobrażenie tej wersji S. Wynikało z nich, że to torowa taczka (wręcz jak Alfa 4C). Na miejscu okazało się jednak, że jeździłem po torze twardszymi autami, które w ogóle nie były przewidziane do jazdy torowej. Więc zaczekam z wyrokowaniem, bo wydaje mi się, że niektórzy oczekiwali komfortu 406-stki na olejowych amorach, a potem się zdziwili, że na torze, to tak nie bardzo biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 10 Jul 2021 - 11:27
Post #145


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(done4 @ Sat, 10 Jul 2021 - 08:33) *

Sorki, ale ten gość to bajarz, kołcz sukesu, tvp info robi rzetelniejsze materiały.

Jeździłem obiema Alpine S i nie S. Zwykła 110 jest dla mnie za miękka, 110S jest dużo bardziej komfortowa od Focusa RS, którego wtedy miałem, w zwykłej 110 można dostać choroby morskiej. Miałem w tym roku brać S, ale potrzebuję kasy na coś innego. Moim zdaniem super, na ulicy i na torze, uważam, że auto jest trochę za wysoko wycenione, ale patrząc na to co się dzieje z nowymi samochodami to mogę nie mieć racji. Mnie osobiście przeszkadzają 3 rzeczy: brak szpery (może jak się jeździ to nie przeszkadza, ale za ponad 300k chciałbym mieć szperę), brak momentu, auto nie jest wolne, ale brakuje tego pchnięcia w plecy od turbo i jak tu ktoś wyżej napisał moment ogranicza skrzynia, wcale się nie dziwie, że tak jest, bo biegi wali bardzo agresywnie, no i na koniec auto jest mało praktyczne - mało przestrzeni bagażowe, na weekend w góry z dziewczyną może być ciężko się zabrać (to zależy też od dziewczyny), na zakupy można pojechać tylko po bieliznę. Z tyłu jest bagażnik gdzie zmieszczą się 2 kaski na tor, z przodu można wrzucić zapasowe majtki i butelkę wody, w środku schowek trzeba sobie dokupić. smile.gif


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 10 Jul 2021 - 11:49
Post #146


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Widzę, że mam praktycznie te same odczucia. Ale z tymi bagażnikami nie jest tak źle - zawsze lepsze koronkowe majtki, niż worek gipsu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 11 Jul 2021 - 07:03
Post #147


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Honada @ Sat, 10 Jul 2021 - 09:51) *
Na tor jednak optuję za wersją S, bo jest dużo pewniejsza. Co do komfortu, czekamy na termin testu, bo nie mogę nic powiedzieć na temat niego, poza tylko tym, że Abarth 695 jest dużo twardszy na tarkach wink.gif Ogólnie po niektórych opiniach w sieci, miałem zupełnie inne wyobrażenie tej wersji S. Wynikało z nich, że to torowa taczka (wręcz jak Alfa 4C). Na miejscu okazało się jednak, że jeździłem po torze twardszymi autami, które w ogóle nie były przewidziane do jazdy torowej. Więc zaczekam z wyrokowaniem, bo wydaje mi się, że niektórzy oczekiwali komfortu 406-stki na olejowych amorach, a potem się zdziwili, że na torze, to tak nie bardzo biggrin.gif

Niby tak, ale nawet radzio flatout stwierdził że zwykły Alpine mu bardziej pasował i by go wybrał więc coś musi być na rzeczy. Nie wiem dlaczego tak jest. Testuj. Mega ciekaw jestem Twojej opini.
A tak poza tym. Jestem w szoku. Dwie osoby w Lotusie siedzą obok siebie i nie trącają się łokciami. Kabina urosła w końcu z rozmiarów malucha do normalnej. Ale dźwięk powala.



--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Sun, 11 Jul 2021 - 21:57
Post #148


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Dwie osoby siedzą normalnie, bo to jest normalny samochód ważący 1400kg. Emira w porównaniu do Elise wygląda mniej więcej jak współczesne Mini przy klasycznym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 12 Jul 2021 - 19:37
Post #149


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





A tak poza tym o sprzedaży Alpine w Europie w pierwszym półroczu 2021.sprzedaż spadła o 78,7 proc – z 2574 egzemplarzy do… 547.
To pokazuje w jakim kryzysie jest rynek takich aut. Pewnie niedługo renault zamknie fabrykę i będzie po Alpine.

https://www.google.com/amp/s/spidersweb.pl/...hodow-2020/amp/
Alfa 4c nie ma, Lotus elise nie ma. Czas na Alpine bo nie wierzę że przy sprzedaży 1000sztuk rocznie w całej Europie da rade się utrzymać na powierzchni. Ludzi są pierdo...nieci. wola jakieś suvy od emocji. Tylko praca praca praca i bezpieczeństwo które ma chronić przed nieuniknionym. Zakłamanie na każdym kroku.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Mon, 12 Jul 2021 - 19:45
Post #150


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Ludzie mają jedno miejsce parkingowe i ma tam stać auto do wszystkiego, wyluzuj, świat się nie kończy bo ludzie przestają kupować małe sportowe auta, po prostu bawi ich co innego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 12 Jul 2021 - 20:48
Post #151


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(piwo @ Mon, 12 Jul 2021 - 19:37) *
A tak poza tym o sprzedaży Alpine w Europie w pierwszym półroczu 2021.sprzedaż spadła o 78,7 proc – z 2574 egzemplarzy do… 547.
To pokazuje w jakim kryzysie jest rynek takich aut. Pewnie niedługo renault zamknie fabrykę i będzie po Alpine.

https://www.google.com/amp/s/spidersweb.pl/...hodow-2020/amp/
Alfa 4c nie ma, Lotus elise nie ma. Czas na Alpine bo nie wierzę że przy sprzedaży 1000sztuk rocznie w całej Europie da rade się utrzymać na powierzchni. Ludzi są pierdo...nieci. wola jakieś suvy od emocji. Tylko praca praca praca i bezpieczeństwo które ma chronić przed nieuniknionym. Zakłamanie na każdym kroku.


Przede wszystkim zarówno Renault Polska jak i Alpine Katowice słabo komunikują ten model. Ludzie kompletnie go nie znają...na wszelkie próby promocji nastawieni sceptycznie, mimo że auto potrafi dużo, tylko trzeba to pokazywac. Zapytaj więc jutro 10 osób czy zna auto (pokaz foty), a potem 10 osob zapytaj czy zna Alpine. Gwarantuje Ci że prawie nie będzie kojarzył.Albo pomylą z Alpina....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 12 Jul 2021 - 21:24
Post #152


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





W sumie to z mojej perspektywy brak charakteru od auta zabawki chcę dźwięku, a to minimum 5 cylindrów i wyżej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 13 Jul 2021 - 08:46
Post #153


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Mon, 12 Jul 2021 - 20:37) *
A tak poza tym o sprzedaży Alpine w Europie w pierwszym półroczu 2021.sprzedaż spadła o 78,7 proc – z 2574 egzemplarzy do… 547.
To pokazuje w jakim kryzysie jest rynek takich aut. Pewnie niedługo renault zamknie fabrykę i będzie po Alpine.

to żaden kryzys. Po prostu takie jest zapotrzebowanie na małe, dwumiejscowe coupe z mocnym silnikiem, z mocno dosoloną ceną. Gdyby Francuzi poszli drogą Hiszpanów i marki Cupra, to nie mieliby problemu, by do Alpiny zamontować silnik 1,3/140KM i auto sprzedawać za pół ceny. Zamiast 547 egzemplarzy, sprzedaliby 5470, z czego 5000 Alpin z silnikiem 1,3, a resztę z 1,8 biggrin.gif

W ten sposób Hiszpanie kreują markę Cupra. Marka kojarzy się z 300-konnym Leonem, czy mocną Atecą, a gros sprzedaży i tak będzie stanowić Formentor 1,5/150KM, który wygląda identycznie jak Formentor 2,0/310KM, a kosztuje 100 tysięcy więcej. Na tej samej zasadzie postępuje BMW - jest mocne M235i, które stanowi może 5% sprzedaży ogólnej, a reszta to 218i, z silnikiem 3-cylindrowym i M-Pakietem.

Co Francuzom szkodzi zrobić Alpine 1,3/140KM? Sprzedaży to nie pogorszy, a zwiększy krąg potencjalnych odbiorców. Do tego auto wygląda identycznie jak wersja 1,8, a w zachodnich krajach i tak się nie jeździ szybciej niż 130-140kph.

Wg mnie, Francuzi z Alpine za bardzo chcieli zrobić rywala Porsche. Tylko, że konkurencyjny Cayman to delikatne uzupełnienie gamy, a cała sprzedaży idzie przez SUVy. Nawet sama 911 nie pociągnęłaby sprzedaży. A Alpine chce budować markę na jednym, bardzo drogim modelu, w dodatku całkowicie niefunkcjonalnym.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 13 Jul 2021 - 08:50
Post #154


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Honada @ Mon, 12 Jul 2021 - 20:48) *
Przede wszystkim zarówno Renault Polska jak i Alpine Katowice słabo komunikują ten model. Ludzie kompletnie go nie znają...na wszelkie próby promocji nastawieni sceptycznie, mimo że auto potrafi dużo, tylko trzeba to pokazywac. Zapytaj więc jutro 10 osób czy zna auto (pokaz foty), a potem 10 osob zapytaj czy zna Alpine. Gwarantuje Ci że prawie nie będzie kojarzył.Albo pomylą z Alpina....


Po bliższym kontakcie z dealerem jestem regularnie zapraszany telefonicznie na eventy w Modlinie z udziałem Alpine. Nigdy wcześniej takiej sytuacji nie miałem żeby dealer zapraszał i udostępniał na torze samochód który cię interesuje. To jest bardzo fajne porządnie przetestować samochód w warunkach torowych, zanim się na niego zdecyduje. Dla mnie wielki plus dla Alpine.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 13 Jul 2021 - 08:50
Post #155


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(piwo @ Mon, 12 Jul 2021 - 19:37) *
https://www.google.com/amp/s/spidersweb.pl/...hodow-2020/amp/
Alfa 4c nie ma, Lotus elise nie ma. Czas na Alpine bo nie wierzę że przy sprzedaży 1000sztuk rocznie w całej Europie da rade się utrzymać na powierzchni. Ludzi są pierdo...nieci. wola jakieś suvy od emocji. Tylko praca praca praca i bezpieczeństwo które ma chronić przed nieuniknionym. Zakłamanie na każdym kroku.

Ludzie są pierdo...nieci, bo nie obchodzi ich 2 osobowy midship? Wybacz, ale osób, które interesuje tego typu samochód jest mniejsza ilość niż userów na tym forum. Kiedy do Ciebie dojdzie, że sportowe wozy to fanaberia, a większości wystarczy ten "suv bez emocji" (czy to z powodów finansowych, ideologicznych, czy po prostu "miejsca"). Marudzisz jak ultra-weganin na grillu u znajomych: "a czemu nie jecie jarmużu, tylko te niedobre mięso", czy typowy janusz "kiedyś to było, teraz nie ma nic", albo bliżej historii "mój stary jest fanatykiem wędkarstwa".

Twoje/nasze hobby jest niszowe. Zrozum to, że nikt Tobie specjalnie nie będzie projektować samochodu. Przynajmniej nie w pieniądzach, które Cię interesują.

Druga sprawa - nowych platform nikt nie chce robić - bo to jest drogie. Dlatego "zwykły" FR - GT86/BRZ musiał być opracowywany przez 2 firmy, bo inaczej by nic z tego nie wyszło.
Nawet uberpopularna Vetta C8, na starcie była w dupę 20k na sztuce.

CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 13 Jul 2021 - 08:46) *
Wg mnie, Francuzi z Alpine za bardzo chcieli zrobić rywala Porsche. Tylko, że konkurencyjny Cayman to delikatne uzupełnienie gamy, a cała sprzedaży idzie przez SUVy. Nawet sama 911 nie pociągnęłaby sprzedaży. A Alpine chce budować markę na jednym, bardzo drogim modelu, w dodatku całkowicie niefunkcjonalnym.

tyle, że "model biznesowy" w Porsche jest... trochę na odwrót. Robili samochody sportowe i potem dodali "cywilne" typu Cayenne i Panamery, żeby mieć dalej pieniądze na 911, Caymany, wszystkie wersje GT3 i tak dalej. (podcast One Lap Heroes miał fajny odcinek o tym). Alpine nie było w stanie zrobić czegoś, co by im... robiło pieniądze. Z nową A110 wsiędli na "pociąg nostalgii" no i nasycili ten mikro rynek. Problem w tym, że nie mają niczego więcej do zaoferowania. A dodajmy jeszcze, że w tym cenie masz Caymana. I wiele osób, "patrzących na sąsiada" - kupi Caymana, bo lepiej brzmi, że "jeżdżę Porsche" niż, "Jeżdzę Alpine... co to? No taka podmarka od Renaulta" (odbiorca zasypia, zanim właściciel opowie o tym że Alpine robiło 3 samochody).


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 13 Jul 2021 - 09:19
Post #156


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Cholera, tak jest to rozpoznawalne to Alpine, ze dopiero jak zajrzałem w ten temat to sobie przypomniałem, że to jeszcze sprzedaja i w ogóle istnieje biggrin.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 13 Jul 2021 - 09:55
Post #157


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Wystarczy poszukać ile testów Alpine ukazało się w Polsce (całościowo), a potem porównać z liczbą testów np. Audi RS5 czy BMW M4, zeby zobaczyć, że to auto jest nieznane. Mają fajny kontakt z klientami, ale dotychczasowymi, a nie nowymi. Do tego nie kreują całej tej otoczki wokół marki, rzadko się pokazują i mówią o sobie. Efekt jest jaki jest.

Swoją drogą Alpine chce wprowadzić SUV-a na rynek więc może jeszcze uratują markę. Zobaczymy. Bez reklamy będzie jednak ciężko, bo ludzie lubią modne i znane rzeczy. Snobizm jest i był zawsze w cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 13 Jul 2021 - 10:05
Post #158


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bio @ Tue, 13 Jul 2021 - 09:50) *
tyle, że "model biznesowy" w Porsche jest... trochę na odwrót. Robili samochody sportowe i potem dodali "cywilne" typu Cayenne i Panamery, żeby mieć dalej pieniądze na 911, Caymany, wszystkie wersje GT3 i tak dalej.
no model biznesowy Alpine i Porsche był taki sam - tylko, że w 1995 Alpine przestało istnieć, a Porsche jakoś prześlizgnęło się do XXI wieku wink.gif

W XXI wieku wszystko się zmieniło, bo pojawiły się SUVy (w marce sportowej biggrin.gif ) i diesle ( biggrin.gif ), ale widać, że Porsche wciąż szukało możliwości sfinansowania modelu 911. Francuzi położyli laskę i zamknęli fabryki na trzy spusty. A teraz chcą 25 lat nadrobić niszowym modelem, na który rocznie kusi się góra tysiąc osób biggrin.gif

Tak jak pisałem wcześniej - bardzo mi się podoba to, co robią Hiszpanie z Cuprą. Trąbią wszem i wobec, że mają mocne auta, klienci w to wierzą, no bo Cupra Leon i Ateca, po czym wypuszczają Formentora 150KM i zacierają ręce patrząc na sprzedaż laugh.gif (do maja sprzedali 20 tysięcy sztuk, z silnikiem 310KM ciekawe, czy przekroczyli tysiąc laugh.gif ).

Niech Francuzi zapomną o rywalizacji z Porsche, wypuszczą Meganą Alpine, Clio Alpine, Kadjar Alpine, a do A110 dołożą silnik 140KM i ta marka będzie miała sens.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 13 Jul 2021 - 10:44
Post #159


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Honada @ Tue, 13 Jul 2021 - 09:55) *
Wystarczy poszukać ile testów Alpine ukazało się w Polsce (całościowo), a potem porównać z liczbą testów np. Audi RS5 czy BMW M4, zeby zobaczyć, że to auto jest nieznane. Mają fajny kontakt z klientami, ale dotychczasowymi, a nie nowymi. Do tego nie kreują całej tej otoczki wokół marki, rzadko się pokazują i mówią o sobie. Efekt jest jaki jest.

Swoją drogą Alpine chce wprowadzić SUV-a na rynek więc może jeszcze uratują markę. Zobaczymy. Bez reklamy będzie jednak ciężko, bo ludzie lubią modne i znane rzeczy. Snobizm jest i był zawsze w cenie.


Takie niszowe Alpine nigdy nie dorówna marketingowemu rozmachowi wielkiej niemieckiej trójki raczej z oczywistych względów. W Polsce to jest jeden sprzedawca a dokładnie trzech ludzi się tym zajmuje. To jest mega niszowa oferta. Ale tak ma być i super, że ktoś się odważył w takim kraju jakim żyjemy, gdzie święta trójca plus Porsche jest tak błogosławione zajmując niemal całą sprzedaż nowych, drogich samochodów. Alpine jest rozpoznawane tam gdzie ma być rozpoznawane. Marka w tym roku jest w F1 ściga się w niej Alonso. Nikt nie oczekuje i tego nie chce żeby baka wychodząca z zakupów w Lidlu wiedziała co to za marka.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Murphy
post Thu, 09 Sep 2021 - 01:03
Post #160


User
Dołączył: Sun, 05 September 2021





CYTAT(grale @ Wed, 07 Jul 2021 - 19:55) *
Genialny jest ten Lotus


Tak się zastanawiam czy to nie jest powielanie tych samych schematów, np. lampy przednie są niemal identyczne w kilku super carach.












Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 09:01