Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 16 17 18 19 20 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes-Benz CLK M104 3.6L GTX35 8HP70, 1.7-1.5bar 700KM 900Nm
maaaad
post Thu, 24 Jun 2021 - 17:51
Post #341


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Bardzo ładnie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 Jun 2021 - 17:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomek 1980
post Sat, 26 Jun 2021 - 20:29
Post #342


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, bardzo fajna fura. Gradki za włożoną pracę i podziękowania za chęć podzielania się tym z nami.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 30 Jun 2021 - 23:12
Post #343


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Udało się poważyć auto i zrobić w miarę możliwości dokładne porównanie wagi R4 do R6 różnica to 65KG , jak ktoś chce robić corner balance wagami łazienkowymi to polecam pierwszy raz zrobić pomiar profi wagą i dopiero potem ważyć łazienkowymi tak żeby pomiar wyszedł taki sam jak wagą do tego przeznaczoną chodzi głównie o idealnie dobrane podkładki pod koła gdyż jeden cm różnicy zmieni wagę całego auta o 120kg względem rzeczywistości nawet idealnie równe podkładki nie pokażą prawdy trzeba się pobawić , tutaj pomiar u Hołowczyca 1/4 baku i bez kierowcy


i z kierowcą


przepisałem na fajną grafikę znalezioną w sieci , nacisk wyrówna się jeszcze gwintem później na razie chodziło tylko o sprawdzenie przed i po



Co do czasu 100-200 to póki co nie jestem zadowolony , zmieniłem skrzynie biegów przy swapie i zmieniły się przełożenia tzn spadła prędkość muszę zmienić dyfer na dłuższy , obecnie 100-200 robi prawie że identycznie jak wcześniej tutaj jeszcze 0.2s są do urwania ale za bardzo nie mam czasu się z tym bawić myślę że jak zmienię dyfer na właściwy wtedy 3 skończy się na 160 i jakieś 8.2 będzie , tak poza tym pierwsze 600km przelatane bez żadnych poprawek i awarii biggrin.gif



--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 01 Jul 2021 - 08:25
Post #344


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Strasznie dużo masy na przodzie. Czasu do 100tki nie zrobi smile.gif.
Poza tym fajnie, że testujesz i opisujesz.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 01 Jul 2021 - 08:31
Post #345


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie zrobi dopoki nie zalozy do tylu dzialajacego zawieszenia. Sam rozklad masy pozwoli na 3.5s


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 24 Nov 2021 - 17:54
Post #346


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





Marcin137 i Made in Poland może Wy mi nieco pomożecie?
Bardzo dużo jest pisaniny na tym forum o modyfikacjach silników rodziny M271, ale brak jakichkolwiek konkretów. Posiadam W203 z 2006 r. w wersji 1,8 Kompressor, czyli 143 KM. Chciałbym go nieco podciągnąć na mocy. Wiem, że samym programem bez modyfikacji mechanicznych robi się ok. 165 KM przy doładowaniu na poziomie 0.5-0.6 Bara. Interesuje mnie, czy można ten silnik dmuchnąć bezpiecznie nieco mocniej, pomimo dość wysokiego stopnia sprężania (ponad 10:1) i adekwatnie do tego podlać go paliwem np. na 180-190 KM? Jeśli tak to jakie kółko trzeba dobrać do kompresora i kogo możesz polecić do napisania programu?


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Nov 2021 - 20:01
Post #347


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Kółka produkuje autor tematu . Zrobił też i dla mnie do m271 . Jest temat w dziale mercedesa . Ja miałem w204 m271 156km w serii (sprężanie też 10.0 o ile dobrze pamiętam) . Po zmianie kółka doładowanie wyniosło maksymalnie 1bar . Co pozwoliło osiągnąć 213km 300nm ograniczone to było wydajnością układu paliwowego . U ciebie możliwe , że jest ciut inny kompresor m45 (w204 m65) i zapewne wtryskiwacze , przez co pewnie mocy wyjdzie mniej . Program robiłem w Warszawie w Unitroniku .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 24 Nov 2021 - 20:30
Post #348


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(jakub1t @ Wed, 24 Nov 2021 - 20:01) *
Kółka produkuje autor tematu . Zrobił też i dla mnie do m271 . Jest temat w dziale mercedesa . Ja miałem w204 m271 156km w serii (sprężanie też 10.0 o ile dobrze pamiętam) . Po zmianie kółka doładowanie wyniosło maksymalnie 1bar . Co pozwoliło osiągnąć 213km 300nm ograniczone to było wydajnością układu paliwowego . U ciebie możliwe , że jest ciut inny kompresor m45 (w204 m65) i zapewne wtryskiwacze , przez co pewnie mocy wyjdzie mniej . Program robiłem w Warszawie w Unitroniku .


Wiem, że autor robi kółka dlatego tu napisałem, nieco zaśmiecając mu wątek wink.gif
Pisałem do Marcina już w OLX gdzie sprzedaje kółka, ale mi nie odpowiedział.
Jakub Twoje wpisy też już przejrzałem smile.gif
Mój cel to bezpieczne okolice 180 KM. Motor to 1.8 Kompressor 143 KM w nadwoziu W203 i prawdopodobnie jest tam kompresor M65 z kółkiem 71.5 mm (tak wygląda z opisów na forach). Silnik ma już swój przebieg (+250 kkm), zrobiony rozrząd i nie bierze oleju. Więc nie ma co go nadmiernie wysilać. Co do wtrysków test Marcina z Youtube pokazuje, że jedynie fioletowe, jeśli dobrze pamiętam, są słabsze.
Andrzeja Poniedziałka z Unitronic też kojarzę doskonale smile.gif

Doprecyzuję jeszcze raz moje pytanie - ile można bezpiecznie osiągnąć na seryjnych gratach samym programem? Ile można osiągnąć stosując np. kółko 66 mm do mojego kompresora i robiąc program? Jakie najmniejsze kółko można u mnie zastosować by nie wydmuchało uszczelki pod głowicą i bezpiecznie pojeździć na Pb + LPG?


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Nov 2021 - 20:43
Post #349


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





180 koni to jest nic dla tego silnika , seryjne tyle mają . Ja u siebie zrobiłem z programem 70 tyś km (na lpg) , jedno co padło to świeca . Może przy wzroście ponad 50km wypadało by już wsadzić stopień zimniejsze .
U mnie było najmniejsze kółko bez przeróbek 60 lub 62mm , ale m271 w w203 może mieć innej średnicy koło pasowe . Trzeba by sprawdzić . Ile u Ciebie wyjdzie to nie mam pojęcia , przesiadłem się już dawno na 2.2 204 cdi ,a o kompressorze już mi trochę informacji się ulotniło z głowy .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 24 Nov 2021 - 21:22
Post #350


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





W m271 jest eaton m65 masz kółko 71mm a małe ma 60mm , wersja 143km ma słabe wtryski które warto zmienić od mocniejszej wersji , jeśli są nie do zdobycia do dobrać tuningowe jakieś 350-450cc warto też przerobić układ paliwa na nadciśnieniowy bo pedał trzyma stałe ciśnienie i mocno to osłabia układ paliwa przy barze doładowania , są tam też dwa katy pierwszy można wyciąć , do tego intercooler 450x180 i można stroić na 210-240km dużo zależy ile wyjdzie warto szukać tunera który już robił program w tym silniku bo większość się nie podejmuje a ten kto robi pierwszy raz nie wie jak podnieść doładowanie , seryjne 143km kółko + program daje jedynie 180-190km , nie ma się co bać robić 200+ gdyż seryjnie ten silnik miał 193km i spokojnie wytrzyma max doładowanie jakie da eaton po zamknięciu przepustnicy kompresora do końca smile.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 24 Nov 2021 - 21:34
Post #351


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(marcin137 @ Wed, 24 Nov 2021 - 21:22) *
W m271 jest eaton m65 masz kółko 71mm a małe ma 60mm , wersja 143km ma słabe wtryski które warto zmienić od mocniejszej wersji , jeśli są nie do zdobycia do dobrać tuningowe jakieś 350-450cc warto też przerobić układ paliwa na nadciśnieniowy bo pedał trzyma stałe ciśnienie i mocno to osłabia układ paliwa przy barze doładowania , są tam też dwa katy pierwszy można wyciąć , do tego intercooler 450x180 i można stroić na 210-240km dużo zależy ile wyjdzie warto szukać tunera który już robił program w tym silniku bo większość się nie podejmuje a ten kto robi pierwszy raz nie wie jak podnieść doładowanie , seryjne 143km kółko + program daje jedynie 180-190km , nie ma się co bać robić 200+ gdyż seryjnie ten silnik miał 193km i spokojnie wytrzyma max doładowanie jakie da eaton po zamknięciu przepustnicy kompresora do końca smile.gif

Widzę że dawno nie opisywałem a coś tam się nazbierało trzeba będzie co nieco opisać jak znajdę chwile czasu, obecnie działam z nowym projektem w201 z m113 v8 ale jest już na ukończeniu wiec może od razu opiszę kilka zabaw z clk oraz cały gruz projekt w201 smile.gif


Dzięki za info smile.gif
Trochę martwił mnie wysoki stopień sprężania seryjnego słupka.
Dzwoniłem do Ciebie dziś trzy razy. W jakich godzinach można Cię złapać na chwilę swobodnej rozmowy?


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Nov 2021 - 22:00
Post #352


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





CYTAT(jaro4444 @ Wed, 24 Nov 2021 - 21:34) *
Dzięki za info smile.gif
Trochę martwił mnie wysoki stopień sprężania seryjnego słupka.
Dzwoniłem do Ciebie dziś trzy razy. W jakich godzinach można Cię złapać na chwilę swobodnej rozmowy?


vag 1.8t też ma 10:0 z tego co pamiętam , a ile znosi , 300 chyba w najsłabszych wersjach .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Nov 2021 - 23:37
Post #353


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Z kompresorem mam 2 wozy.
Jeden k20 11:1 0.85 bara na pb95 zero stuków.
Drugi bp 1.8 10:1 1.4 bara na e20 , na benzynie do 1 bara doszedłem ( bez problemów ze stukiem). Dla bezpieczeństwa termicznego jeżdżę na e20.
Dupowoz Saab ma w serii 9.5:1 i jak niszczylem turbo to 1.7 bara łykał smile.gif.
Martwisz się niepotrzebnie. Zadbaj o dobre chłodzenie powietrza za kompresorem i tyle.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Thu, 25 Nov 2021 - 09:55
Post #354


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





Dobra to jeszcze jedno pytanie - dlaczego pomiędzy silnikiem M271 w wersji 143 KM a 163 KM wychodzą tak znaczne różnice w mocy po programie - przeważnie jest to ok. 163 KM VS 195 KM? Rzekomo większość w z nich ma te same wtryski - zielone, koła kompresora 71 mm i ciśnienie na listwie paliwowej 3,8 Bara. Różnią się nieznacznie stopniem sprężania, ale to powinno nawet powodować większą moc i lepszy przebieg momentu w wersji 143 KM. Więc co - tunerzy tną w pręta i wgrywają gotowce od mocniejszych wersji silnikowych? Nie jestem w stanie tego inaczej sobie wytłumaczyć... happy.gif


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 25 Nov 2021 - 12:44
Post #355


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(jaro4444 @ Thu, 25 Nov 2021 - 09:55) *
Dobra to jeszcze jedno pytanie - dlaczego pomiędzy silnikiem M271 w wersji 143 KM a 163 KM wychodzą tak znaczne różnice w mocy po programie - przeważnie jest to ok. 163 KM VS 195 KM? Rzekomo większość w z nich ma te same wtryski - zielone, koła kompresora 71 mm i ciśnienie na listwie paliwowej 3,8 Bara. Różnią się nieznacznie stopniem sprężania, ale to powinno nawet powodować większą moc i lepszy przebieg momentu w wersji 143 KM. Więc co - tunerzy tną w pręta i wgrywają gotowce od mocniejszych wersji silnikowych? Nie jestem w stanie tego inaczej sobie wytłumaczyć... happy.gif

A koło pasowe na wale jest identyczne? Jakie doładowania generuje ten i ten w serii ?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 25 Nov 2021 - 16:09
Post #356


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





w204 mam opanowane w miarę . Tam wersja 156 od 184 jeśli chodzi o koło pasowe , kółko kompresora i wtryski niczym się nie różniła . Wersja 156 po prostu była skastrowana programowo na 0.4 bara w 184 było to już chyba 0,6 bara . W 203 to już nie wiem . Masz ochotę to poszukaj zmian np. tutaj http://www.catcar.info/mercedes/?lang=en
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Fri, 26 Nov 2021 - 08:14
Post #357


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Super projekt!
Piękny dźwięk silnika, bez buraczanego popcornu i innych "bajerów".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 05 Jan 2022 - 22:53
Post #358


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Zebrało się kilka fotek na mały apdejt smile.gif jest też kilka planów na modyfikacje jeszcze w tą zimę
Zmieniony dyfer ze 185mm na 210mm ASD gdyż 185 krótko mi wytrzymywał po jakimś czasie dostawał luzów ciekł i na koniec jeden został wymielony ogólnie kiedyś silnik mi przysparzał największych problemów a teraz z silnikiem nie ma żadnych za to z napędem po kolei wszystko wymięka biggrin.gif
porówanie 185 do 210

I jak zwykle używane części mercedesa wyciągniete z krzaków kupione w normalnej cenie okazują się w stanie idealnym

dekiel mocowanie do wózka trzeba było wykonać na cnc

Pół osie tak samo na wymiar o dziwo dziewiczo dobrany materiał daje radę

Po chwili od złożenia znalazło się słabe ogniwo do dziś nie wiem dlaczego uszkodziłem tak samo 3 przeguby pod rząd następnie kupione takie same tyle ze nie rozbierane do montażu i wbite na wcisk teraz dają radę dziwna sprawa

od dziś moje ulubione opony , bardzo cywilne a jednocześnie kleją niesamowicie dobrze, tyle ze frajda trochę mniejsza bo jak by mocy mniej , ogólnie jeśli chodzi o opory to wydają mi się duże , muszę zmienić olej w skrzyni i dyfrze na 75w80 (obecnie 75w140)

Koło pompy wody za bradzo kiedyś odchudziłem i się rozleciało , nowe z alu od razu centymetr mniejsze dla lepszego chłodzenia

teraz mi sie przypomniało że alternator też ma duże koło dla mniejszych oporów jest tak dobrane że wystarczy zejść na 900obr i ładowanie ginie u mnie idle to coś w okolicy 1000 , zbędne rolki zabierające setne części mocy usunięte i pasek idzie po mojemu

Cały sezon przelatany i na koniec jak już robiło się chłodno zaczęło ślizgać się sprzęgło , najpierw przy FS a potem coraz gorzej dodam też że wraz ze spadkiem temp doładowanie zaczęło rosnąć do prawie 1.2bara, szybka wymiana na nowe takie samo + tarcza kevlarowa z maklandu i przez chwilę było ok ...

tutaj pierwszy puzzel do planu stage2 trochę przed planowanym czasem bo GTX30 stanął dęba , GTX3582r ar0.83 dbb cnc wszystko p&p pasowało

Szybki serwis z płukanką w postaci 5l millersa i 10l docelowego 5w50


Bardzo ciekaw byłem jak to będzie wstawać gtx30 na 6 biegu bara robił przy 2600 wiec liczyłem że 35 zrobi jakis 300-500 obr póżniej to samo jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem w logach że wstaje tak samo dobrze biggrin.gif będzie zapas żeby kombinować z większym ar jak góra opadnie

Tutaj kolejny puzzel dwutarcz z przekładką przykręcaną na sprężystych blaszkach czeka na wymianę mam nadzieje że będzie chodzić , koło z przekładką wyszło 4.9kg a całość z tarczami i dociskiem 14.1



z planów na zimę to przeniesienie stożka w nadkole , elektrycznej pompy wspomagania i inne miejsce i na drugi rok reszta puzzli stage 2 czyli wał pod stroker który jest już gotowy i odchudzony da to pojemność aż 3.65L pod to kuta korba, większe wtryski i może sportowe wałki będzie z tym sporo roboty dlatego odkładam to jak najdalej w czasie smile.gif





--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 05 Jan 2022 - 23:07
Post #359


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



w 1500KM LSach V8 cały silnik obgania jedna elektryczna pompa o śmiesznej mocy a Ty zmniejszając kołko pompy tracisz tam kolejne konie. Taka pompa napędzana paskiem w dwulitrowym R4 potrafi zeżreć 10KM przy najwyższych obrotach bo jest wielokrotnie przewymiarowana tak zeby dała radę w dupowozie który w Afryce jadąc pod ostrą górę zapakowany osobami na full bagażnikiem do pełna ciągnie z tyłu przyczepę oczywiście zapakowaną na Full mając 1500 na obrotomierzu na ostatnim biegu z gazem w podłodze ;-) tyle teorii.
A praktyka jest taka że mam Volvo XC90 V8 rozwiercone przeze mnie do 4.6 litra ma to 350 KM a całe chłodzenie puszczone jest na 200W pompie z BMW pracującej na 50% swojej wydajności. Auto nie przegrzewa się NIGDY a wentylator nie pracuje zbyt częst bardzo szybko zbijając temperaturę. Mogę tym jeździć po 220 a temp zczytywana przez OBD a nie kłamliwe wskaźniki nawet nie śmie w ciepłe wakacje wychylć się powyżej 95 stopni. Mam też czujniki temp w każdej głowicy do monitorowania czy faktycznie jest OK - i jest OK.
W rajdówce jako że projekt jest total EKO mam wycięte połowę skrzydełek z pompy. Na ory chłodnicy nie grzało się bardziej niż seria pompa a po wymianie chłodnic nie mam nawet wentylatora podłączonego bo auto w lato się nie przegrzewa nawet przy torowej jeździe.

Poza tym piękna robota, sprzęgło robi wrażenie. Dorabiasz takie na zamówienie ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 05 Jan 2022 - 23:08
Post #360


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Kurcze Panie jak zajebiscie ze chce Ci się jeszcze tutaj wrzucać aktuale
Temat i rozkminy petarda!


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:21