Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 168 169 170 171 172 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
killme
post Wed, 23 Sep 2015 - 11:20
Post #3381


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(przemek530d @ Wed, 23 Sep 2015 - 08:00) *
sprawdziłem, na butelce 01.2015 więc już ten nowszy gorszy 5w50 vr1?
potestuje czy kropla z bagnetu spływa na zimnym jak ktoś tu pisał,
tak wogóle to ciekawe czy ten "test" cokolwiek mówi wink.gif

do 2.5 v6 tdi koneserzy tych silników, już do serii, mówią tylko 5w50 z uwagi na termike motoru


W moim przypadku dotyczyło to 0w40.
Jeszcze co zauważyłem to tzw.piasek(osad) na korku wlewu oleju - coś co nigdy przedtem nie występowało, a widziałem zawsze na bmw które przeszły mi przez ręce a jeździły na castrolu...

Aktualnie zalany millers 5w40 na szybko i zachowuje się całkiem inaczej - stabilnie trzyma się bagnetu jak na zimno, tak na ciepło, ale mam wrażenie że częściej się mu zdarza zastukać popychaczami przez chwilkę na zimno. Mowa o starym M57 z mocą 22okm i przelotem 348kkm


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 Sep 2015 - 11:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
designer
post Wed, 23 Sep 2015 - 14:58
Post #3382


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 February 2010





CYTAT(Joker @ Tue, 22 Sep 2015 - 22:50) *
Temu zawsze sprzedawałeś mi EE? biggrin.gif


Nie, no żarcik tongue.gif Odkąd przeszedłem z XF na EE w M57N wydaje mi się, że silnik pracuje ciszej i jakby bardziej miękko, szczególnie jak jest ciepły. Temu wink.gif


--------------------
M57N xd
JZDA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 23 Sep 2015 - 16:32
Post #3383


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(designer @ Wed, 23 Sep 2015 - 14:58) *
Nie, no żarcik tongue.gif


Przecież wiem wink.gif Mój to też zart smile.gif

CYTAT(designer @ Wed, 23 Sep 2015 - 14:58) *
wydaje mi się, że silnik pracuje ciszej i jakby bardziej miękko, szczególnie jak jest ciepły. Temu wink.gif


Temu? Temu że drożej biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
designer
post Wed, 23 Sep 2015 - 16:52
Post #3384


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 February 2010





To jedyny realny argument, żeby mieć ich więcej musiałbym pracować w laboratorium tongue.gif laugh.gif


--------------------
M57N xd
JZDA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peter250
post Fri, 25 Sep 2015 - 13:24
Post #3385


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 November 2005
Skąd: Wawa





Czy miał ktoś do czynienia z olejem mobil new life 0w40 ? Dane z karty katalogowej wyglądają całkiem nieźle. Niby HC ale zawartość bazy syntetycznej spora bo 70%. Będę wdzięczny za opinie.


--------------------
XSARA VTS 2.0 165KM -->TDI (engineering in progress)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rOBERTO795
post Sat, 26 Sep 2015 - 16:24
Post #3386


Forum Killer
Dołączył: Sun, 22 May 2011
Skąd: Będzin





CYTAT(peter250 @ Fri, 25 Sep 2015 - 13:24) *
Czy miał ktoś do czynienia z olejem mobil new life 0w40 ? Dane z karty katalogowej wyglądają całkiem nieźle. Niby HC ale zawartość bazy syntetycznej spora bo 70%. Będę wdzięczny za opinie.


To przyzwoity olej w sam raz na zimę smile.gif


--------------------
1-sze w Polsce 1,8T + K04-530 by Digitun.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 27 Sep 2015 - 19:17
Post #3387


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Panowie potrzebuje wymienic olej w aucie.

Renault Laguna 2006 2.0 16v PB, motor F4R auto nie ma LPG.

Przebieg auta 230.000km

Mam ja poltora miesiaca, zrobilem 7000km w tym czasie.

Motor chodzi ladnie cicho na zimno, podobno wymieniony byl 8000km temu, tuz przed tym zanim ja kupilem,mysle,ze moze byc to prawda rolleyes.gif

Jak pisalem wyzej zrobilem 7000km w poltora miesiaca, oleju nie bierze, ale nie mam pojecia co bylo zalane wczesniej.

Co jej wlac? Renowka zaleca jakiegos Elfa, nie kombinowac i zalac to co podaje producent, czy polecilibyscie cos lepszego?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasek
post Sun, 04 Oct 2015 - 15:56
Post #3388


Rookie
Dołączył: Sun, 04 October 2015





Panowie jaki olej do 1,9 dci 120 KM w Espace nalać?
Poprzednio miałem Valvoline 0w40 + ceratec ale obróciło mi panewkę i skończyło się na nowym wale, pompie oleju i panewkach no i sporych kosztach. angry.gif Mam jeszce zapas valvo 0w40 ale naczytałem się opini ze 0w40 słabo trzyma lepkość w wysokich temperaturach. jedni zalecają zalać mi po remoncie 5w40, inni 5w50 Myślałem przez chwilę o motulu xcess 5w40 ale to przecież HC więc chyba nic szczególnego.
Z 5w50 rozważałem mobila i VR1 5w50 prosze doradźcie mi co wybrać
Producent zaleca 5w40 więc dlaczego 0w40 miał by być niewłaściwy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 05 Oct 2015 - 00:12
Post #3389


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Espace raczej nie służy do upalania, więc dobre 5W40/0W40 powinno zalatwic sprawę. Nie masz filtra więc masz szanse zastosować 100% syntetyk na PAO np. coś z oferty LM/Meugin lub Millersa. Moim zdaniem nie ma sensu lać do tego silnika 5W50.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasek
post Mon, 05 Oct 2015 - 06:43
Post #3390


Rookie
Dołączył: Sun, 04 October 2015





Sczerze to o olejach Meugin pierwszy raz słyszę. Wysokiej jakości są te oleje, do jakiej firmy można je porównać? Patrząc po kartach produktu to parametry mają idealne.
Gdzie mogę kupić oryginał bo nie znalazłem ani polskiej strony ani przedstawiciela.
O 5w50 myslałem dlatego ponieważ w 1,9 dci są problemy z cisnieniem oleju, ponoć panewki zacierają się bo za mało oleju dopływa do nich poprzez kiepską konstrukcję wału, a i same czopy na wale są źle utwardzone i siada materiał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 05 Oct 2015 - 10:02
Post #3391


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Meguin to niemiecka marka należaca do koncernu Liqui Moly. Proponuje porównać sobie karty katalogowe LM i Meguin (np. Tpo teca 4200 z Meguin Compatible) i samemu wyciągnąć wnioski na temat różnić pomiędzy tymi olejami. Z tego co wiem kilku sprzedawców w PL oferuje wybrane oleje z oferty Meguin. Ten temat to nie biuro ogłoszen więc nie będe nikomu (ani sobie) robil rekalmy. Ogólnie LM/Meguin ma wśród swiadomych uzytkowników dobra opinię i z tego co wiem produkowany jest wyłącznie w Niemczech w ich fabrykach (nie rozlewany/bledowany itp.). Bardzo polecane są oleje Millersa np. te z technologia Nanodrive - sa niestety dosyć drogie. Oczywiscie są jeszce np. Amsoil czy Penrite ale dla twojego silnika mają średni sens ekonomiczny.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasek
post Mon, 05 Oct 2015 - 21:01
Post #3392


Rookie
Dołączył: Sun, 04 October 2015





Mechanik zalał w końcu do mojego 1,9 dci motula x ces 5w40 i mówi żeby nie kombinować. Zostać przy tym motulu czy dalej zostać przy 0w40 Valvoline? Valvoline 0w40 to jest pełne PAO czy również jak mobil SHC? Motul 8100 x max to 100% PAO? Chcę mieć stabilny olej w wysokiej temp żeby znów nie miec problemów z cisnieniem oleju. spotkałem się z opiniami że na 5w40 jest stabilniejsze ciśnienie na gorąco niz na 0w40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 07 Oct 2015 - 17:29
Post #3393


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





X-cess to wg. mnie dobry olej ale to HC nie PAO a paremetry ma dobre ale bez rewelacji. Natomiast z tego co się slyszy (i czyta) od pewnego czsu żaden olej z oferty Valvo (przynajmniej na Polske) nie jest 100% syntetyczny (w rozumieniu PAO, /estry). Dochodza również słuchy o tym, że nowe partie olejów nie sa tej samej jakości jak do tej pory. Nie wiem ile w tym prawdy. Zawsze miałem Valvo za dobre oleje i polecałm je dotychczas znajomym. W całym swoim zyciu zuzyłem w swoich oraz rodziny autach kilkadziesiąt baniek X-cessa i złego slowa powiedzieć o nim nie mogę. Natomiast jakis czas temu uznałm, że na Motulu świat się nie kończy i od pewnego czasu zalewam produkty Liqui Moly (ostatnio Meguin ale to to samo), ktore od lat rekomenduje swoim klientom mój kolega prowadzący warsztat samochodowy. Narozbierał się w życiu troche silnikow i te silniki, które pracowały na LM zawsze były czyste i ogólnie wizualnie prezentowaly się wizualnie dużo lepiej od silników, w których ktoś zalewał "przypadkowy olej z marketu". Klient, który przy kazdej wymianie stosowal plukankę po 300 tyś . mial wizulanie silnik w idealnej czystości (+dobry olej i wymiana co 15 tyś.). LM zbiera ogolnie bardzo dobre opinie w Polsce i na zagranicznych forach a parametry w kartach technicznych prezentuja się nieźle. Osobiscie nie stosowalem jak do tej pory produktow Millersa ale recenzje są w większości bardzo dobre i myśle, że to naprawde dobre oleje. Na pewno Penrite czy Amsoil są świetne ale to inna półka cenowa i nie we wszystkich silnikach "zrobią różnice" na tyle znaczącą, żeby uzasadnić taki wybór. Osobiście uwazam, że jak ktoś nie ma DPF/FAP to może się "szarpnąć" na pelny syntetyk (PAO/Ester), którego nie zaleje raczej do eko-silnika.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasek
post Wed, 07 Oct 2015 - 19:54
Post #3394


Rookie
Dołączył: Sun, 04 October 2015





Kolego a który Meugin jest odpowiednikiem synthoil high tech 5w40, wydaje mi sie że megol Motorenoel Super Leichtlauf 5W-40 ale moge się mylić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 07 Oct 2015 - 21:56
Post #3395


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Zgadza się.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krycha90
post Tue, 13 Oct 2015 - 21:37
Post #3396


Rookie
Dołączył: Fri, 12 June 2015
Skąd: Częstochowa





Janki, który najlepszy do AGU z 10w60? Castrol, shell czy valvoline? Aktualnie mam zalany valvo 10w60 vr1. Myślałem żeby przejść na shella bo i tak olej zmieniam co 6-8 kkm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Tue, 13 Oct 2015 - 23:37
Post #3397


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Panowie, mam dylemat co do oleju w bmw e46 320d. Aktualnie auto jeździ na castrolu Edge 5w30, zbliża się czas wymiany i tak się składa że w konkursie castrola wygrałem olej Edge titanium do diesli ale 5w40 -co polecacie zostać przy starym czy zmienić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasek
post Thu, 15 Oct 2015 - 10:39
Post #3398


Rookie
Dołączył: Sun, 04 October 2015





Panowie dlaczego i na jaki rynek LM wypuszcza linię Meguin? Oby na pewno to są te same oleje co LM czy prawie takie same? karta produktu to jedno a jak w praktyce? Meguin to jakaś linia budzetowa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 15 Oct 2015 - 11:14
Post #3399


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Z moich informacji wynika, że wszystkie oleje silnikowe sprzedawane pod marką Liqui Moly produkowane są przez firmę Meguin. Pisze o tym m.in. niemiecka wikipedia cytuje :
"Die übrigen Fette und Pasten sowie alle Motorenöle produziert ein Schwesterunternehmen, Méguin in Saarlouis."
Jesli oba oleje produkowane są w jednej fabryce i karty techniczne sa identyczne to wnioski mozna wyciągnąc sobie samemu.
Meguin został przejęty przez LM w 2006 roku więc mial już swoją pozycję na rynku. Liqui Moly to stosunkowo drogie oleje, nawet na rynku Niemieckim (gdzie LM jest liderem sprzedaży) więc Meguin jest po prostu pozycjonowany niżej tak aby stanowił konkurencje cenową dla innych popularnych marek. A kto czyta karty techniczne biggrin.gif Chyba tylko tacy maniacy jak my tu na forum. Poza tym oferta LM jest szersza bo pod marką Meguin nie sprzedaje się kilku olejów (szczególnie tych najnowszych wynalazków). Przecietny Müller kupuje LM bo mają (poza bardzo dobra opinią) dobry marketing tak jak przeciętny Kowalski kupuje Castrol bo mają bardzo dobry marketing. Choć podobno sukces LM na rynku Niemieckim wziął się w dużej mierze z tego, że oprocz odpowiedniej strategi marketingowej stoi za nimi wysoka jakość do której przekonali się uzytkownicy aut i dzilelili się swoimi wrażeniami na niemieckich forach internetowych poświeconych motoryzacji. Dlaego pomimo zapewne świetnego marketingu w DE Castrol stracił pozycje lidera rynku.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasek
post Sun, 18 Oct 2015 - 10:08
Post #3400


Rookie
Dołączył: Sun, 04 October 2015





A co to jest specol? a dokładnie Specol 5W40 Gold synthetic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 168 169 170 171 172 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:22