Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fotelik dla pociechy, Jaki wybrać dla maluszka?
JackillerTDCI
post Tue, 02 Mar 2010 - 17:00
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





Wogóle takie nasze porównania...przynajmniej z mojej strony są z d...
ja przetestowałem JEDEN!! to co mogę powiedzieć.
To tak jak na opony.pl - ktoś kto nie jeździł na top-classe da 5pkt Kleberom i tyle.
A w niemieckich testach chyba nie ma polskich fotelików z tego co kumam.


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Mar 2010 - 17:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
PioterW
post Tue, 02 Mar 2010 - 17:35
Post #42


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





A ktoś pisał o polskich?
Porównania mają wartość taką właśnie, że możesz się dowiedzieć który fotelik się rozkłada, w którym się dziecku dobrze śpi i kto wiesza dziecko za powiekę - jeśli dla Ciebie to jest z d..., to nie korzystaj - ja tam chętnie czytam o doświadczeniach chłopaków - może się przyda.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JackillerTDCI
post Tue, 02 Mar 2010 - 19:07
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





Nie zrozumieliśmy się - więc się nie żyłuj od razu kolego (zmusiłeś mnie do rozpisania się)
Ja właśnie opisując polski wyrób CONECO zrobiłem opis o którym mówisz, że się rozkłada... etc i inne moje doświadczenia po 2.5 latach użytkowania fotelika przez mojego synala. Ale niestety nie mogę porównać ich do romerów, maksikozich czy recaro i tyle.
testy bezpieczeństwa uważam za bujdę na biegunach i marketing. Jeżeli fotelik ma atesty to jest bezpieczny i nic mi z tego że wytrzyma on duże uderzenia jak mózg dziecka wytrzyma może z 3G przeciążenia. To tak jak z windą... wejdzie do niej max 7 osób ale ktoś by się jarał że udźwig ma 100 ton.
Wiele opcji jest zbędnych jak na przykład 7 poziomów pasów - po co ?? jak wystarczą 3- przynajmniej tak było w moim przypadku choć fotelik oferował chyba 5. Przecie pasy co 1 centymetr to głupota bo jak założysz kurtkę z szalikiem dzieciakowi i juz masz ich ze 4cm i dopiąc nie mozna mimo regulacji
Tak na prawdę nie wiemy czy fotelik jest wygodny bo nie my w nim jeździmy. Odczucia naszych pociech są też jak najbardziej różne i to nie tylko między poszczególnymi pociechami ale i u pociech - w zależności od dnia (np: w drodze na tam - beczy a z powrotem - śpi). W wielu przypadkach szukamy funkcjonalności dla siebie (łatwy montaż demontaż, łatwe i szybkie zapinanie, mobilność itd...).

Wiem jedno... kolega który pracuje w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych powiedział: Jacek, nie kupuj nigdy fotelika z tesco czy innego badziewia ze styropianu. Widziałem już sporo zdjęć z wypadków po których po prostu fotelików nie było. Ciesze się że nie padła tutaj żadna taka propozycja.

A bezpieczeństwo? jak myślicie czy bezpieczniej jest sadzać dzieciaka bezpośrednio obok drzwi za fotelem kierowcy lub pasażera ? czy na środkowym (piatym) miejscu na tylnej kanapie.
Przy bocznym dzwonie zawsze będzie to pół metra od miejsca wypadku. Z drugiej strony pasy środkowy nie jest związany z karoserią tylko z oparciem (chyba...może się mylę) i przy czołówce,nie dość że może nie dać rady to jeszcze jak by co - całość leci a nie zatrzymuje się na naszym fotelu. Ja jakis czas tak woziłem synala. Bardzo mu sie podobało wszystko widział z przodu... choć pakowanie go do auta to udręka była i odpuściłem.

Wracając do fotelika. Przy zakupie postawili nam CONECO i (albo MaxiCosi albo Recaro). Nie różniły się niczym i wybór padł na PL. Żeby nie było, kasa była ostatnim elementem w tej układance.


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PioterW
post Tue, 02 Mar 2010 - 19:23
Post #44


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





... i że to niby ja się żyłuję? smile.gif

A co do umiejscowienia fotelika - kiedy jadę w trasę, prawie zawsze montuję fotelik po środku, ale używam wszystkich pasów tylnych (na krzyż), bo jak wspomniałeś sam środkowy może nie wystarczyć, dodatkowo przy zastosowaniu tylko środkowego, fotelik jest niestabilny.

Powodów jest wiele - bezpieczeństwo, ale też wygoda (nie kopie), dzieciak ma dobry widok przez przednią szybę, lepszy jest do niego dostęp z pozycji kierowcy i pasażera ... no i lepiej siedzieć pomiędzy głośnikami wink.gif
Minus, gdy ma jechać ktoś czwarty, albo i piąty.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Tue, 02 Mar 2010 - 19:36
Post #45










ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pancin
post Wed, 03 Mar 2010 - 05:00
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sun, 25 February 2007
Skąd: świętokrzyskie





CYTAT
polski wyrób CONECO


Kiedyś nawet byłem w tej firmie, oglądałem i gadałem z babeczką w sklepie. Z tego co pamiętam, to wyrób jest z Chin, robiony dla polskiego Coneco. Stała tam nawet wierna kopia MaxiCosi, ale made in china mnie trochę odstraszyło i kupiłem oryginał.


--------------------
Pancin

== www.scyzzor.com ==
== www.superoes.pl ==
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nergal
post Wed, 03 Mar 2010 - 06:30
Post #47


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 January 2007
Skąd: www.ProTires.pl





CYTAT(k-meal @ Tue, 02 Mar 2010 - 19:36) *

ph34r.gif


taaa, w takim foteliku to pierwsze słowa jakie wypowie pociecha to bedzie: 100, prawy 6, uwaga! wink.gif
czego Ci spece od marketingu jeszcze nie spróbowali człowiekowi sprzedac dry.gif


--------------------
Opony UHP, Semi-slick, Slick - rajdowe i wyścigowe BFGoodrich, Michelin, Kumho, Avon, MaxSport, Toyo, Yokohama, Pirelli i inne!

www.ProTires.pl - opony dla tych, dla których jazda jest czymś więcej...!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luke555
post Wed, 03 Mar 2010 - 07:31
Post #48


User
Dołączył: Mon, 21 May 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(iacoski @ Tue, 02 Mar 2010 - 13:40) *
Na dniach również będę kupował fotelik dla juniora (14miesięcy). Po dokładnym researchu wyszło mi, że tym warto byłoby się zainteresować i spełniłby moje i małego oczekiwania (wygoda,bezpieczeństwo,dobre wyniki w testach ADAC):
ROMER SAFEFIX PLUS
http://www.autofoteliki.pl/dane1,132,Romer...assicLine-.html

tylko cena deczko zaporowa


Córka jeździ w takim od 6 miesięcy i oboje sobie bardzo chwalimy. Duża regulacja położenia oparcia oraz zagłówka, możliwość zamontowania ISOfixem oraz pasami jednocześnie.

Jak bym miał już do czegoś na siłę się przyczepić to fotelik lubi sobie od czasu do czasu na większych dziurach zaklekotać ... jeżeli jest pusty.

Pozdrawiam i gratuluję wyboru,
Luke555


--------------------
[url]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/479807_457585747604990_1581591468_n.jpg[/url]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Thu, 04 Mar 2010 - 14:26
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ten recaro z fotki to chyba to co jest studium designerskim i wytrzymuje dokładnie NIC smile.gif


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Thu, 04 Mar 2010 - 21:14
Post #50









CYTAT(Wombat @ Thu, 04 Mar 2010 - 14:26) *
ten recaro z fotki to chyba to co jest studium designerskim i wytrzymuje dokładnie NIC smile.gif

Jesli mialo byc "sparco", a nie "recaro" to racja - w produkcji go nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2BAD
post Thu, 11 Mar 2010 - 00:27
Post #51


Super User
Dołączył: Tue, 14 June 2005
Skąd: Warszawa - East Side





W wiele rzeczy nie wierzę ale akurat w testy fotelików dla dzieci tak. Nie wyobrażam sobie że ktoś mógłby przekłamać wynik testu fotelika tak aby kiepski wyszedł dobrze i odwrotnie bez ryzyka poważnych konsekwencji a porównanie do testu opon jest mocno chybione...

...mam taki problem że mój mały ma 2lata waży 12kg i zupełnie się nie mieści w safefix tt... nie wiem co mu kupić bo jedyny fotelik do którego pasuje z zapasem to wspomniany w teście "pękający chicco key 1", maxi-cosi priori ledwo na styk i nic nie wskazuje że synek przybierze na wadze 3kg aby mógł jeździć w fotelikach klasę wagową wyżej.

W sklepie mothercare znalazłem fotelik JANE EXO. Wygląda bardzo solidnie, synek ma sporo miejsca a rozwiązanie z amortyzatorem wygląda sensownie.
http://www.youtube.com/watch?v=Llta5vEDE-4...feature=related


--------------------
pzdr T.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Thu, 11 Mar 2010 - 01:32
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Jesli mialo byc "sparco", a nie "recaro" to racja - w produkcji go nie ma.

jes siur, myślałem własnie o sparco
CYTAT
W wiele rzeczy nie wierzę ale akurat w testy fotelików dla dzieci tak. Nie wyobrażam sobie że ktoś mógłby przekłamać wynik testu fotelika tak aby kiepski wyszedł dobrze i odwrotnie bez ryzyka poważnych konsekwencji

Chyba ża duże zaufanie pokładasz w "niezależnych" testach. I pamietaj że koncerny samochodowe i "okołosamochodowe" już kilka razy były przyłapywane na tym że wychodzą z założenia że bardziej sie opłaca wypłacić 10 odszkodowań niż wycofać 50tyś czy 100tyś bubli z rynku.
A chinole to już całkiem nie wnikają. Wydą ze skóry żeby dorawać atest na swój produkt i wprowadzic go na rynek- były już rakotwórcze pokrycia sztućców kuchennych z chin i o ile dobrze pamietam glazura/terrakota wyprodukowana z napromieniowanej ponad normy gliny w jakichś kosmicznych ilościach metrów kwadratowych.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2BAD
post Thu, 11 Mar 2010 - 09:13
Post #53


Super User
Dołączył: Tue, 14 June 2005
Skąd: Warszawa - East Side





no to co zrobić?

pogrzebałem o tej firmie JANE i maja całkiem konkretny testsenter
http://www.janeusa.com/crashtestcenter.htm

Tylko nie ma ich w żadnych testach ADAC EURO NCAP ITP...

z Anglii mogę mieć taki fotel za 900pln + przesyłka, chyba go szybko zamówię zanim znajdę złe opinie i testy...


--------------------
pzdr T.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Wed, 14 Apr 2010 - 22:31
Post #54









Czy ktos z Was ma doswiadczenie z fotelikami Recaro Young Expert i Young Expert Plus?
Zamowilem ten pierwszy jednak nie ma go w tej chwili w wybranej wersji kolorystycznej. Sprzedawca zaproponowal kupno Expert Plus.
Kupic czy Czekac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2BAD
post Wed, 14 Apr 2010 - 23:14
Post #55


Super User
Dołączył: Tue, 14 June 2005
Skąd: Warszawa - East Side





znajomy z pracy ma taki i sobie chwali,

ja mam ten jane exo i mimo dziwnej pozycji mały w nim jeździ i spi bez problemu równiez polecam


--------------------
pzdr T.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 14 Apr 2010 - 23:32
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ja nie dalej jak 3 tygodnie temu brałem udział w rozbiciu w sumie 2 swiftów w PIMOT. Oba uderzyły w ścianę przy dużej prędkości ( 81 i 82.9km/h ).
W obu były foteliki dla dzieci za ok. 300zł kupione w jakimś markecie. No i co?

W swifcie sedan przy 81km/h, który uderzył w ścianę klamra w foteliku się po prostu rozpadła, całe szczęście, że manekin się w pasy zaplątał, bo było by naprawdę krucho. W 2 egzemplarzu było lepiej, bo fotelik wytrzymał, niestety oparcie kanapy nie wytrzymało i manekin razem z całym fotelikiem połamał fotel pasażera. Rozmawiając z ludźmi z obsługi, którzy takich testów sporo narobili, mam jeden wniosek:
Wszelakie polskie produkty, jak i inne poniżej 400zł można odpuścić. Fotelik może być wygodny, ale na czymś trzeba oszczędzić. Pal licho, jak to będzie gorsza gąbka. Gorzej, jak na klamrach lub mocowaniach będą oszczędności.

Więc - dobry fotel to minimum 400zł wzwyż. Na dzieciach broń Boże nie oszczędzajcie.

ps. Niedługo powinienem mieć filmy poklatkowe z tych zderzeń. Postaram się wrzucić na tuba i rzucę liną.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JackillerTDCI
post Mon, 26 Apr 2010 - 16:58
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





Dzisiaj (26.04) o godz. 22:00 będzie materiał z testów na TVN TURBO (TurboKamera)


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Mon, 26 Apr 2010 - 17:06
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(JackillerTDCI @ Tue, 02 Mar 2010 - 19:07) *
A bezpieczeństwo? jak myślicie czy bezpieczniej jest sadzać dzieciaka bezpośrednio obok drzwi za fotelem kierowcy lub pasażera ? czy na środkowym (piatym) miejscu na tylnej kanapie.
Przy bocznym dzwonie zawsze będzie to pół metra od miejsca wypadku. Z drugiej strony pasy środkowy nie jest związany z karoserią tylko z oparciem (chyba...może się mylę) i przy czołówce,nie dość że może nie dać rady to jeszcze jak by co - całość leci a nie zatrzymuje się na naszym fotelu. Ja jakis czas tak woziłem synala. Bardzo mu sie podobało wszystko widział z przodu... choć pakowanie go do auta to udręka była i odpuściłem.

Wracając do fotelika. Przy zakupie postawili nam CONECO i (albo MaxiCosi albo Recaro). Nie różniły się niczym i wybór padł na PL. Żeby nie było, kasa była ostatnim elementem w tej układance.

Spotkałem się z opinia, ze najbezpieczniejsze miejsce to właśnie za kierowca bo kierowca zawsze odruchowo i podświadomie próbuje ratować siebie.
Co sadzicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wanted
post Mon, 26 Apr 2010 - 20:08
Post #59


User
Dołączył: Tue, 15 May 2007
Skąd: z zaskoczenia





W dzisiejszej Uwadze mówili że na 470 modeli dostępnych na PL rynku tylko około 200 jest bezpiecznych.

Dajcie spokój, na tym chyba nie ma co oszczędzać.
Oby nigdy nie trzeba było sprawdzać jego wytrzymałości, ale różnie to może być.
Mając takiego pasażera samemu się bardziej uważa ale na drodze są też inni ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 27 Apr 2010 - 01:13
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Spotkałem się z opinia, ze najbezpieczniejsze miejsce to właśnie za kierowca bo kierowca zawsze odruchowo i podświadomie próbuje ratować siebie.
Co sadzicie


Sądzimy że od dawna jest dowiedzione żenajbezpieczniejszym miejscem statystycznie jest tylna kanapa a już na pewno środek tylnej kanapy. Z tego co pamietam dane dla samochodu 4-ro miejscowego wyglądało to tak:
Śmierć na skutek bezpośredniego urazu ponosi:
7% tylny lewy
7% tylny prawy
17% kierowca
69% pasażer prawego przedniego

obrazek widziałem co prawda ze 20 lat temu ale myśle że dużo sie nie zmieniło.





--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:17