Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Aston Martin DB9 czy Maserati Granturismo?, Który wybralibyście?
dandy
post Wed, 01 Sep 2021 - 17:23
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 01 September 2021





Który z klasyków GT jest Waszym zdaniem lepszym autem pierwszego wyboru dla osoby która zaczyna swą przygodę z egzotycznymi markami. Wiadomo że chodzi tu o najtańsze egzemplarze dostępne według taryfikatora OTOMOTO a nie jakieś tam za 1 milion (do Ferrari dochodzi się latami biggrin.gif ), jednak odpadają auta pokroju Porsche 911, Bentley Continental GT... są zbyt mało polotowe. :wink: O Tesli nawet nie wspominam bo to nie ten poziom piękna, prestiżu i braku świetnego brzmienia wolnossaka na pokładzie.

Często porównuje się Astona DB9 z Maserati Granturismo ze względu na charakterystyczny ponadczasowy design, klasę, prestiż oraz piękny wydech, także w gwoli podsumowania:

Aston Martin DB9 - angielski arystokrata z silnikiem V12 jednak o nie aż tak spokojnym usposobieniu jak Rolls-Royce, to 4-osobowe opływowe coupe w przytulniejszej w przeciwieństwie do Włocha skórze, taki wysportowany agent pod muszką w służbie Jej Królewskiej Mości, wnętrze bardziej "luksusowe" niż w przypadku Maserati Granturismo choć nie na poziomie Bentleya.

Maserati Granturismo - włoski fircyk z V8 pod maską jednak nie tak zadziorny jak jego brat Ferrari, to 4-osobowy z natury niestworzony do bicia osiągów grand tourer w agresywniejsze w przeciwieństwie do Anglika skórze, taki elegancki, piekielnie przystojny aczkolwiek przebojowy mafioso z Sycylii. Wnętrze może nie tak bardzo luksusowe jak w przypadku tego Astona, niemniej wykończenia materiałami wysokiej jakości tam gdzie być powinny są, np. kierownica, fotele, podłokietniki, schowki, deska rozdzielcza. Z drugiej strony w przeciwieństwie do Astona posiada cztery pełnowymiarowe fotele.

Na ulicach prawdopodobnie Aston Martin ujdzie za większy egzotyk niż marka Maserati, ba... może nawet Ferrari choć cena i prestiż już nie ta jak w przypadku auta spod znaku KONIA, z drugiej strony na OTOMOTO ilość sztuk wszystkich Astonów łącznie jest dokładnie taka sama jak konkretnego modelu Maserati Granturismo (20-25), włącznie z felernymi powypadkowymi gratami. W każdym bądź razie mamy tu marki o podobnym stopniu prestiżu, z tym że według rankingu luxurycars marka Aston Martin jest na 7 miejscu a Maserati na 6.

Według taryfikatora OTOMOTO całkiem sensowne modele Granturismo S nawet z pakietami MC można już znaleźć jw przedziale 100-200 tys, podczas gdy w przypadku DB9 poniżej 100 tys do dyspozycji mamy wyłącznie powypadkowe zajeżdżone złomy, cesje leasing, auta z importu bez opłaconego transportu, w najlepszym wypadku anglika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 01 Sep 2021 - 17:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Patee
post Wed, 01 Sep 2021 - 19:44
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





E36


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 01 Sep 2021 - 20:36
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Kupić to można wszystko ale to utrzymać to już inna bajka, proponuje kupić 911 997 na początek i zobaczysz ile będzie Cię kosztować jazda takim autem i serwis, jak już pojezdzisz to możesz szukać tych włoskich egzotyków tylko mieć w głowie ze jazda nimi będzie kosztować w serwisie x2 albo x3.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 01 Sep 2021 - 20:40
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





OTOMOTO jest do kitu, poszukaj sobie pierwszego egzotyka na innych lepszych serwisach ogłoszeniowych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 01 Sep 2021 - 22:21
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Żadne z tych aut nie będzie cennym i poszukiwanym klasykiem po latach.
Zamiast nich szukałabym Ferrari 456 w manualu. Jeszcze są stosunkowo niedrogie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 01 Sep 2021 - 22:32
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Kup sobie jakieś 2-3 letnie auto z V8 bo to już dzis jesst klasykiem, a jeszcze się nie zdarzyło zestarzec. Będzie szybciej, lepiej, taniej. Na oba te auta trzeba mieć wiadro kasy żeby to utrzymać, a np. Jakość wykończenia maserati to żart.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dandy
post Wed, 01 Sep 2021 - 23:31
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 01 September 2021





CYTAT(Tommo @ Wed, 01 Sep 2021 - 22:21) *
Żadne z tych aut nie będzie cennym i poszukiwanym klasykiem po latach.
Zamiast nich szukałabym Ferrari 456 w manualu. Jeszcze są stosunkowo niedrogie.


Może i ciekawy tyle że ja aż tak daleko nie sięgam 25 lat wstecz. To samochody z innej epoki technologicznej, które dla przeciętnego laika nie posiadającego umiejętności w prowadzeniu 450 koni z tylnym napędem mogą wydawać się zbyt trudne w opanowaniu. Nie wiadomo czy na pokładzie w ogóle jest kontrola trakcji, manual tym bardziej w takim zestawieniu wydaje się irytujący, m.in. z tego powodu zrezygnowałem z Dodge Vipera gdzie poziom techniczny i jakości wykończenia stoi na jeszcze niższym poziomie mimo że jest piękny i rzadki na PL rynku. Coś podobnego może bym sobie sprawił jako enty samochód do kolekcji, teraz może poszukam czegoś na początek, może w z pakietami limitowanymi.

Jest jeszcze rodzynek w postaci BMW I8 plug-in hybrid który wbrew pozorom wydaje się bardzo rozsądnym, praktycznym i tanim rozwiązaniem, ma stały napęd na 4 koła i może zabrać 4 osoby na pokład. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grale
post Thu, 02 Sep 2021 - 07:53
Post #8


User
Dołączył: Tue, 06 May 2014





Co za rozstrzał, Aston Martin DB9, Maserati Granturismo i BMW i8, które pasuje do dwóch pierwszych samochodów jak kwiatek do korzucha rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Thu, 02 Sep 2021 - 09:16
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Dacia Duster
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 02 Sep 2021 - 10:12
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Patee @ Wed, 01 Sep 2021 - 19:44) *
E36



CYTAT(bielawa @ Thu, 02 Sep 2021 - 09:16) *
Dacia Duster


Dodajmy jeszcze:

1. Insignia OPC
2. Passat B5 TDI
3. Toyota Camry

i mamy komplet wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dandy
post Thu, 02 Sep 2021 - 15:11
Post #11


Rookie
Dołączył: Wed, 01 September 2021





CYTAT(grale @ Thu, 02 Sep 2021 - 07:53) *
Co za rozstrzał, Aston Martin DB9, Maserati Granturismo i BMW i8, które pasuje do dwóch pierwszych samochodów jak kwiatek do korzucha rolleyes.gif


Nie biorę i8 na poważnie jako konkurenta dwóch powyższych bo to kompletnie inny wóz, raczej jako praktyczną ciekawostkę za którą przemawia przede wszystkim futurystyczny design, możliwe że w przyszłości będzie klasykiem, natomiast jeżeli wspomniano już o Ferrari 456 to to chyba lepszym wyborem będzie jego następca 612 Scaglietti, odznaczający się w tamtym okresie rewolucyjnym stylem designerskim wykorzystanym później w F430 i 599 GTB Fiorano, technologicznie również bardziej przystępny dla laika.

Zatem jak postrzegacie 612 w zestawieniu z Astonem Martinem DB9 i Maserati Granturismo. Czy to lepszy wybór, czy ma szansę zostać klasykiem?

Ewentualnie jestem w stanie do tej trójki dorzucić Jaguara XK ale po lifcie z przyczyn oczywistych smile.gif Produkowany w latach kiedy marka jeszcze uchodziła za synonim prestiżu na miarę Maserati. Z zewnątrz w porównaniu do pozostałych nie wygląda za ciekawie choć oryginalnie, ale wewnątrz poziom wykończenia stoi na wyższym poziomie niż w Maserati Granturismo, jest to też najtańsza opcja choć biorę ją najmniej pod uwagę.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 02 Sep 2021 - 17:00
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





co roku ktoś zakłada mniej więcej o tej porze roku, że szuka auta, i przez pół roku wyciąga takie różne kwiatki. Dandy; nie dziw się, że jesteś tu trochę traktowany jako natrętna mucha. Bo temat jest jak mokre sny trolla a nie coś poważnego, zwłaszcza, że konto ma 2 dni, a rozstrzał aut jest ogromy. Do tego połowa posta o otomoto wink.gif śmierdzi coś tu trochę
Jeżeli boisz się vipera, to tak samo powinieneś się bać innych aut z tej listy, fizyka wszędzie działa tak samo, a elektronika nie wszędzie pomoże. Kasa sama nie jeździ. Może najpierw jakaś szkoła jazdy, coś wolniejszego, ale ogarnięte, że limit Cię nie przeraża
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 02 Sep 2021 - 18:19
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(dandy @ Thu, 02 Sep 2021 - 15:11) *
Zatem jak postrzegacie 612 w zestawieniu z Astonem Martinem DB9 i Maserati Granturismo. Czy to lepszy wybór, czy ma szansę zostać klasykiem?


Nie ma szans na klasyka, podzieli los innych masówek pokroju Favorit, Pandy Van albo Fiata Sienny. Z resztą z tym ostatnim ma wiele wspólnego, w końcu prawie z jednej fabryki wyjeżdzały.

PS. na otomoto strasznie kradną auta. a ceny to już w ogóle nie do pomyślenia. Sprzedającym ceny są zaniżane, kupującym ceny są podwyższane ... Wszedzie byle nie na otomoto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dandy
post Thu, 02 Sep 2021 - 19:07
Post #14


Rookie
Dołączył: Wed, 01 September 2021





Ogólnie coś mi się z tym tyłkiem w 612 od samego początku nie podobało, pomimo że KOŃ na grillu i 4 pełnowymiarowe fotele.


CYTAT(nomad66 @ Thu, 02 Sep 2021 - 17:00) *
co roku ktoś zakłada mniej więcej o tej porze roku, że szuka auta, i przez pół roku wyciąga takie różne kwiatki. Dandy; nie dziw się, że jesteś tu trochę traktowany jako natrętna mucha. Bo temat jest jak mokre sny trolla a nie coś poważnego, zwłaszcza, że konto ma 2 dni, a rozstrzał aut jest ogromy. Do tego połowa posta o otomoto wink.gif


A znasz taką osobę co z dnia na dzień nagle posiadła możliwość zakupu dobrego cara i nie zwariowała z podniety smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 02 Sep 2021 - 19:53
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





dandy, jeżeli masz extra kasę i chcesz ją od razu wydać, to coś jest nie tak, warto wylać kubeł zimnej wody na głowę, to, że kupisz to nie oznacza wcale, że utrzymasz, jak miałeś jednorazowy strzał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 02 Sep 2021 - 20:08
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





jeśli masz te kilkaset tys w spadku po babci to kup nieruchomości wink.gif jak nie zarabiasz kilkudziesięciu tys netto mc to nie pchaj się w te zabawki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 02 Sep 2021 - 20:45
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Pieniądze pieniędzmi, ale ze szczególnie "makarnonami" to inny jest problem - serwisu. W takich , zreszta kazdych wozach, podstawa to pewny, mający terminy nawet na piedółki ale i dostęp do danych wszelkich i potrafiący je wykorzystać , posiadający sprzęt i wiedzę / doświadczenie w diagnostyce - Serwis . Mając taki na oku i w zasięgu (odległosci i finansów) to już 99% sukcesu - frajdy, bez niego jest 1 % frajdy . Kiedyś się próbowałem tematem starszego "widelca" zainteresować i jeden w zasadzie był - Arkuszowa2a, ale coś później słyszałęm że przenieśli się za granicę ... Może są, może są inne, ale jak tak to prędzej tam auta bym szukał niż w ogloszeniach.
Natomiast bez tego nawet nie ma co myśleć o Maserati. Później takie "są" , no jest , masz, piękne, nawoskowane, niektóre brzmią, ale nie działa w 100% i co to ma być /
Z prostszymi cywilnymi Aflami jest problem z serwisowaniem, dostępnością części, jakością, chętnymi do zajmowania się nimi przy zalewie niemca wokół, a co dopiero z Maserati.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 02 Sep 2021 - 21:35
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(dandy @ Thu, 02 Sep 2021 - 15:11) *
natomiast jeżeli wspomniano już o Ferrari 456 to to chyba lepszym wyborem będzie jego następca 612 Scaglietti, odznaczający się w tamtym okresie rewolucyjnym stylem designerskim wykorzystanym później w F430 i 599 GTB Fiorano, technologicznie również bardziej przystępny dla laika.

Jako najbrzydsze Ferrari dekady. Ciężko żeby design był wykorzystany później w F430 jak wyszły w tym samym czasie. F430 chociaż wygląda.
CYTAT(nomad66 @ Thu, 02 Sep 2021 - 17:00) *
co roku ktoś zakłada mniej więcej o tej porze roku

Za rok znów wakacje.

"Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram:
szóstki i piątki, i jedynki nieraz.
Uczę się dzielnie od niedzieli do soboty,
Lecz ciągle po głowie mi chodzi taki motyw,
że jeszcze tylko
Wrzesień, październik, listopad,
grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec
i...

Ref.: Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację wakacje będą znów!

Chodzę do szkoły tydzień za tygodniem,
Często jest mi dobrze, czasem niewygodnie...
Niewygodnie wtedy, gdy się nauczyć trzeba,
Lecz ciągle po głowie mi chodzi taki temat,
że jeszcze tylko listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec
Kwiecień, maj, czerwiec
i...

Ref.: Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację wakacje będą znów!

Chodzę do szkoły miesiąc za miesiącem.
Zaraz będą święta, a w święta jest mi dobrze.
Potem już półrocze - stopnie każdy widzi.
No więc czemu tata chodzi i się dziwi,
że jeszcze tylko styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec
i...

Ref.: Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację wakacje będą znów!

Chodzę do szkoły i chodzę z Agatą,
Wiosna już przyszła, nie ma rady na to...
Uczyć mi się nie chce, no, ale się przymuszam.
Po głowie chodzi myśl, która ciągle mnie wzrusza
że jeszcze tylko kwiecień, maj, czerwiec
i...

Ref.: Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację wakacje będą znów!

Chodzę do szkoły, bo każdy gdzieś chodzi -
starsi do pracy, a do szkoły młodzi.
Często jest mi dobrze, a czasem niewygodnie...
Wciąż ta myśl, nie mogę się uwolnić od niej,
że jeszcze tylko maj, czerwiec i...

Ref.: Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację wakacje będą znów!

Chodzę do szkoły, koniec roku za pasem.
Stopnie na cenzurze, tata czeka z pasem...
I róbta co chceta, ale najpierw pomyślta.
Już koniec nauki, błąka mi się myśl ta,
że jeszcze tylko No co? nic już nie zostało? To znaczy...

Ref.: Wakacje, znowu są wakacje.
Na pewno mam rację wakacje znowu są.
Wakacje, znowu są wakacje.
Na pewno mam rację wakacje znowu są.

I koniec wakacji i śpiewamy od nowa.
Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram,
Szóstki i piątki, i jedynki nieraz... itd, itp, itd,itp,itd,itp, itd, itp,itd,itp..."
Kabaret OT.TO - Wakacje
Nawet kiedyś byłem na ich występie było fajnie. Może nawet autor pamięta ich debiut lub nawet Kabaretu Tey.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dandy
post Thu, 02 Sep 2021 - 23:03
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 01 September 2021





CYTAT(nomad66 @ Thu, 02 Sep 2021 - 19:53) *
dandy, jeżeli masz extra kasę i chcesz ją od razu wydać, to coś jest nie tak, warto wylać kubeł zimnej wody na głowę, to, że kupisz to nie oznacza wcale, że utrzymasz, jak miałeś jednorazowy strzał.



Zdaje sobie z tego sprawę, natomiast przyznam się szczerze że jestem odwiecznym kawalerem i prawiczkiem (sprawy naturalne, wybrakowanie itp) i takim pozostanę do śmierci bezdzietnym singlem, także mam potrzebę zapewnienia sobie luki ekstremalnych doznań życiowych, szukam własnego szczęścia, czegoś co będzie dla mnie bardzo ważne, stąd od pewnego czasu podobają mi się wyłącznie piękne auta, nic poza tym. Nie wiem czy jesteś w stanie kogoś takiego jak ja zrozumieć. W życiu z nie miałem żadnych kontaktów romantycznych jakie Ty prawdopodobnie posiadłeś w szkole średniej, nie wspominając o grubszych sprawach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 02 Sep 2021 - 23:15
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





CYTAT(dandy @ Thu, 02 Sep 2021 - 23:03) *
Zdaje sobie z tego sprawę, natomiast przyznam się szczerze że jestem odwiecznym kawalerem i prawiczkiem (sprawy naturalne, wybrakowanie itp) i takim pozostanę do śmierci bezdzietnym singlem, także mam potrzebę zapewnienia sobie luki ekstremalnych doznań życiowych, szukam własnego szczęścia, czegoś co będzie dla mnie bardzo ważne, stąd od pewnego czasu podobają mi się wyłącznie piękne auta, nic poza tym. Nie wiem czy jesteś w stanie kogoś takiego jak ja zrozumieć. W życiu z nie miałem żadnych kontaktów romantycznych jakie Ty prawdopodobnie posiadłeś w szkole średniej, nie wspominając o grubszych sprawach.

W tej sytuacji ciężko coś doradzić, bo po prostu wybierzesz to co ci się bardziej podoba, a nasze zdanie to raczej za dużo nie wniesie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:13