Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Focus ST vs Hyundai i30n
cr4wler
post Sat, 31 Jul 2021 - 01:58
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 31 July 2021





Cześć, chce zrobić rozeznanie który z w/w hot hatchy będzie lepszy. Planuje wziąć w leasing nowy z początkiem przyszłego roku o ile nie będzie problemów z dostępnością. Mam złe wspomnienia z używanymi hot hatchami a ze względu że chyba będę chciał się związać z autem na dłużej to myślę nad nowym. Obecnie jeżdżę focusem st mk2 i o ile silnik jest absolutnie genialny to auto jest już trochę zmęczone i ma problemy z niezawodnością. Głownie będzie to po prostu szybkie daily i okazjonalny wypad nad morze etc. Z czasem pewnie jakiś lekki tuning. Coś nowego i szybkiego w AWD to raczej nie mój budżet. Brałem mocno pod uwagę Focusa RS mk3 ale strasznie ciężko znaleźć coś sensownego, masa aut z USA, aut po wypożyczalniach i torowych upalaniach (W końcu do tego służy a po ogłoszeniu że nowego RSa nie będzie kosmicznie trzymają cenę) więc pomimo sympatii chyba odpuszczę.

Więc wracając do głównego pytania, jeździł ktoś tymi dwoma? Ma jakieś opinie i mógłby się podzielić przemyśleniami i wrażeniami?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 31 Jul 2021 - 01:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Sat, 31 Jul 2021 - 10:07
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





co do i30n - hatchback lepiej sie prowadzi od fastbacka - ten drugi jest wyczuwalnie nerwowy tylem

nie moglem sie przyzwyczaic do lewarka biegow - wrzucanie 6tki nie wybacza niefrasobliwosci - latwo wrzucic 4rke - a to sie moze skonczyc przekreceniem motoru, w najnowszej generacji pojawila sie 8mio biegowa DCT - to moze byc ciekawe, hyundaiowe DCT to calkiem sprawna jednostka - ale z takim duetem nie mialem kontaktu
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 17:12