Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> A4 B7 w dieslu, proszę o poradę
Adam1498
post Tue, 11 May 2021 - 15:09
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 11 May 2021





Witam wszystkich.
Stoję przed zakupem auta. Co do modelu jestem pewien, że będzie to A4 B7 w quattro. Benzynę niestety wolę odpuścić, bo przejeżdżam około 4000 km miesięcznie, z czego około 3 tysiące to dłuższe trasy autostradami, więc obstawiam, że będzie to 2.0 TDI.
Samochód będzie służył jako daily, ale bez modyfikacji z biegiem czasu raczej się nie obejdzie i stąd kilka pytań do bardziej obytych z tymi silnikami użytkowników biggrin.gif
Jak oceniacie te silniki i jakie oznaczenie będzie lepsze?
Zastanawiam się czy lepiej będzie szukać 140 czy 170 koni. Możecie też napisać co potrzebuje szczególnej uwagi w tych silnikach, trochę się naczytałem w różnych tematach o wadliwych napędach pompy olejowej, pękających głowicach itp, ale nie wiem których roczników i oznaczeń to dotyczy.
Samochód z biegiem czasu będę chciał zrobić na około 250 koni etapami, może więcej może mniej zobaczymy jak będzie w przyszłości. Może jest na forum ktoś, kto użytkował auto z taką lub większą mocą i opisze po krótce jak te silniki to znoszą?
Wiem, że do takiej mocy prościej kupić 3.0 diesla i zrobić mapę, ale trochę się boję tych silników i nie chciałbym wbić się na minę.
I jeżeli jest ktoś, kto w najbliższym czasie planuje sprzedać swoje B7 w quattro to możecie podsyłać na priv biggrin.gif
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 11 May 2021 - 15:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
_adams_
post Tue, 11 May 2021 - 23:12
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Po co Ci B7 skoro w B6 za mniejsze siano masz dokładnie to samo wnętrze, mechanikę + niezawodny, pancerny AWX, a nie to gówniane 2.0TDi?

Skoro jednak się uparłeś to jest sporo ofert eliminacji jego problemów, poszukaj w necie bo to dobrze znane, przetarte szlaki.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 12 May 2021 - 13:05
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Niestety jak wyżej, masz dwie lepsze drogi - A4 B6 AWX/AVF albo A4 B8 2.0tdi CR - będziesz bardziej szczęśliwy. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zurad1
post Wed, 12 May 2021 - 14:12
Post #4


User
Dołączył: Fri, 13 December 2019





Nic odkrywczego nie napiszę ale również uważam, że b7 to najgorszy wybór spośród b6-b8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Wed, 12 May 2021 - 14:28
Post #5


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





popieram przedmówców.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adam1498
post Wed, 12 May 2021 - 14:29
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 11 May 2021





AWX i AVF to te same silniki i różniły się chyba skrzynią i momentem, mam rację? Przemyślę b6, za b7 przemawia do mnie w sumie tylko wygląd, a w b8 dopiero po 2009 roku poprawili pompę z tego co wiem. Jeśli się mylę, to możecie mnie poprawić biggrin.gif A co powiecie o BPW w B7?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klattaa
post Wed, 12 May 2021 - 19:58
Post #7


User
Dołączył: Sun, 22 January 2012





Cześć,
zgadzam się z przedmówcami co do propozycji.
Ze swojej strony dodam tylko coś na temat BRD w Q. Użytkowane od nowości. Z problemów tylko pompki simensa siadały. Po wymianie na poprawione jest ok. Zrobiona zapobiegawczo naprawa pompy oleju ( po otwarciu ołówek i gniazdo praktycznie w stanie fabrycznym). Reszta to typowe sprawy eksploatacyjne. Zrobiony program u Rogala na ok 210 km i 420 Km (DPF na miejscu) i moim zdaniem w tym aucie na tym należy poprzestać. Jeśli moc to tylko b6 lub b8 owszem można robić BRD na większe moce ale tu wiele zależy od stanu PPD Simensa. Zerknij ostatnio synek tune i tomaracing robili wyszło grubo powyżej 250 km i 500 nm. Tak naprawdę do zrobienia jest tylko hybrydowe turbo na bazie jakiegoś gtb2056/gtb2060 plus downpie, wywalenie DPF i zamiast Dual SMIC frontowy FMIC. Jeśli chcesz to kup wprowadź modyfikacje = śmigaj i tyle. Mi wystarcza sam program.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 11:41