Shoutbox 0 nowych PW 


20 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziesięcioletnie E92 M3 jako niezawodne daily?
ledziu
post Fri, 22 Nov 2019 - 15:24
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(viggen82 @ Fri, 22 Nov 2019 - 14:01) *
Dziwnie to brzmi z ust wlasciela evo ...
Na ringu np lata bardzo duzo e90 i e92 M3 i jakos nie slyszalem zeby tak sie sypaly, poza tym ze trzeba panewki wymienic profilaktycznie co 100k, ale dkg czy napedy sa dosc pancerne w tym aucie .

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post... a do tego lubie to stwierdzenie "lata tyle xxx po torze i jest ok" mam rozumieć że wiesz co się działo po zjeździe z toru?

Ogolnie jest tak jak koledzy piszą do pracy zwykły dd a jak coś z jajem to może być e90 m3 ale wtedynie trzeba patrzeć na koszty tylko na fun.

Dlatego jako złoty środek zaproponowałem isfa . Sam go rozważając sporo ustaliłem a do tego mam kontakt z ich wł.
Ale niestety isf przegrywa z autami typu m3 e90 "jajkiem".
To był istotny powód dla mnie do rezygnacji z tej opcji. Oczywiście przy założeniu posiadania zwykłego dd a tu autor nie zakłada dd.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 22 Nov 2019 - 15:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Detch
post Fri, 22 Nov 2019 - 16:47
Post #22


Rookie
Dołączył: Wed, 25 May 2016





Na chwilę prostując pewne założenia jakie widziałem w tym temacie.
Generalnie rzecz biorąc - stać mnie na (prawie) nowe BMW M2. E92 M3 uważałem za - jakkolwiek to zabrzmi absurdalnie w kontekście waszych wiadomości - tańsze rozwiązanie.
Wskazując na konkretne liczby - mam "upatrzony" model za 130 tysięcy z nalotem 150k z 2010 roku. Z relacji właściciela (oczywiście do wglądu itp) było zrobione wszystko co trzeba: panewki, oleje, heble i tak dalej... biorąc poprawkę na to, że M2 z małym przelotem kosztuje bliżej 200... wydaje się być to ciekawą ofertą. Ciekawą a nie racjonalną wink.gif

Dochodzi też aspekt mojego aktualnego samochodu - niedługo VAG zmienia cała gamę swoich hot hatchy na MQB i wszystkie Golfy, S3 i Leony dostaną po cenach. A takie M3 - jak to naiwnie niektóre ogłoszenia wypisują - już tylko zyskuje wink.gif

Kupno M3 dla mnie jest podyktowane przede wszystkim emocjami - zawsze chciałem takie mieć.
A dlaczego jako daily? Bo na dwa mnie nie stać. Tzn. oczywiście mógłbym mieć M3 używane tylko w lato, a do pracy jeździć Micrą (ALBO GRUZEM). Ale po prostu nie chcę - bo nawet powolna jazda fajnym samochodem sprawia mi radość (aczkolwiek jeździłem BRZ z gwintem i to już była przesada). I jak ktoś wspomniał wcześniej - skończy się na tym, że większość czasu jeździ się popierdółką. Plus, mam bardzo prozaiczny problem. Mieszkając w centrum Warszawy nie mam co szastać miejscami parkingowymi. A w zimę wole schodzić do garażowanego, ciepłego daily, którego nie muszę odśnieżać... a to by oznaczało, że to M3 musiałoby stać 3/4 roku na zewnątrz.

Regularnie zdarzało mi się wyjeżdżać autem w weekend czy w nocy aby "polatać" po mieście... ale czas przeszły jest bardzo ważny w tym zdaniu. Moje aktualne auto przestało mnie już tak grzać jak kiedyś - i to jest chyba mój największy "problem" jaki mam. Kiedyś trzysta koni oraz DSG powodowało szybkie bicie serca... a teraz po prostu przywykłem. Bo hot hatchem (nawet nowym Focusem RS), aby poczuć, że coś ciekawego się dzieje w zakręcie trzeba wręcz spowodować wypadek i z niego wyjść. A na to mam zbyt dużo rozsądku... Nie, wróć. Na to nie mam jaj.

Generalnie rzecz biorąc, bardzo wartościowa jest dla mnie informacja o oleju. Faktycznie, możliwe że wolnossące V8 nie nagrzewa się tak szybko jak cztery gary z turbo. A biorąc poprawkę, że żyłbym z widmem przekręconych panewek, mógłby to być dla mnie realny problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Fri, 22 Nov 2019 - 17:19
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





CYTAT(Detch @ Fri, 22 Nov 2019 - 16:47) *
Bo hot hatchem (nawet nowym Focusem RS), aby poczuć, że coś ciekawego się dzieje w zakręcie trzeba wręcz spowodować wypadek i z niego wyjść.


True. Sam się o tym przekonałem, że właściwie frajda z jazdy w hot hatchu jest kiedy tył tańczy, a dzieje się to przy ostrych dohamowaniach i dużych prędkościach. W zasadzie żeby mocniej serce zabiło to muszę dosłownie tak jak mówisz praktycznie stracić kontrolę nad autem i ją odzyskać.

A osiągi na prostej i stabilne przerzucanie auta między winklami, nawet zwinnego i prędkiego, szybko się nudzi.

W RWD wystarczy zgiąć mocniej palec u prawej nogi na wyjściu z ronda i już jest uśmiech smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Fri, 22 Nov 2019 - 18:53
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Focus RS z trybem drift nie daje podobnych doznań na rondach?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 22 Nov 2019 - 19:19
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Na problem niedogrzanego silnika jest bardzo proste rozwiazanie.
Nazywa sie webasto


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 22 Nov 2019 - 20:07
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Najgorsze jest to że te mega szybkie jeszcze kilka lat temu m3 dziś dostaje po dupie od golfa r po programie...według mnie takie m3 na daily (do tego żadne m3) się nie nadaje, oczywiście można ale latanie tym w trase jest trochę bezsensu, niestety nie ma idealnego środka, tak samo jak m2..jesli szukałbym jednego auta na daily żeby dawal frajdę to sorry ale tylko coś w stylu rs3


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 22 Nov 2019 - 20:25
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ale pierdoły piszecie. M5, M3 nie nadaje się na daily. A niby dlaczego? Cała magia tych samochodów, to właśnie możliwość jazdy codziennie bez utraty komfortu czy praktyczności. Na weekendy ludzie kupują Caymany, R8 itp. To są wygodne i bardzo szybkie limuzyny, problem tylko w tym że eksploatacja ich jest droga. O ile przy nowym samochodzie za 500 tyś. dla właściciela nie stanowi problemu, to już później robi się kłopot, bo kolejny właściciel często nie jest w stanie temu finansowo podołać. Ale to problem właściciela i jego portfela a nie samochodu.


Najlepiej jakbyś znalazł jakiś warsztat w okolicy, który serwisuje na bieżąco takie M3 i zasięgnął wiedzy co cię czeka lub może spotkać podczas eksploatacji. Jeśli podołasz finansowo, śmiało bierz. Ale jeśli będziesz miał wątpliwości, odpuść bo będziesz w stresie jeździł.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Fri, 22 Nov 2019 - 22:35
Post #28


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Co do M3 na co dzień to moim skromnym zdaniem świetne rozwiązanie, pod warunkiem że stać Cie na takie auto. Nie przejmował bym się tym że jakiś Golf R objedzie Cie na prostej, nigdy żadna M3 nie była stworzona do jazdy na prostej, te auta powstawały żeby nimi jeździć po torze i tam dawać radość z jazdy. Sam pisałeś że przewidujesz przebiegi do 20 tyś rocznie więc wymiana panewek spotka Cie raz na ładnych kilka lat o ile będziesz miał tyle ten samochód. Co do kosztów to to trzeba liczyć się z tym że mogą wyjść niespodzianki ale dotyczy to każdego samochodu więc nie przejmował bym się sprawą, w byle jakiego diesla nie problem wpakować worek pieniędzy. Alternatywą dla M3 e92 jest 3
35i e92 po modach dość fajne auto więc może warto pomyśleć o czymś takim wprawdzie nie trzyma ceny tak jak M3, nie jeździ jak M3, niema wolnossącej V8 na itb, silnik wcale nie jest pancerny, ale jest tańsze. Wracając do tematu M3 na co dzień, podam przykład mojego kolegi, który używał M3 jaki daily i był bardziej niż zadowolony w jego przypadku wyglądało to tak że posiadał e46 M3 jeździł tym samochodem wszędzie można powiedzieć że to był taki wół roboczy, który woził go do pracy, na zakupy i okazjonalnie na tor i we wszystkim co podałem spisywał się wzorowo miał tylko jedną wadę szybko kończyły się opony smile.gif ale dawał niesamowitą frajdę z rajdy, a o to przecież chodzi. Po jakimś czasie wyjazdy na tory stały się regularne i M3 było przygotowywane w tym kierunku stajać się weekendowym autem i wydawać by się mogło że to rozwiązanie idealne ale o to chodzi że nie. Kolega przesiadł się zwykły samochód o ile nowe x5 można tak nazwać i nie był szczęśliwy i szybko sprawy potoczyły się tak że sprzedał torowe e46 i przesiadł się na e92 M3, które znowu stało się wołem roboczym, ale wołem, który daje dużo radości. Na pewno pojawią się komentarze że na dojazdy do pracy szkoda samochodu, części kosztują worek pieniędzy itp. ale panowie nie oszukujmy się, utrzymanie M3 nigdy nie należało do tanich i albo masz fundusze i bez stresu jeździsz ww. samochodem albo odpuszczasz temat i kupujesz coś tańszego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 22 Nov 2019 - 23:01
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(prnit @ Fri, 22 Nov 2019 - 20:07) *
..jesli szukałbym jednego auta na daily żeby dawal frajdę to sorry ale tylko coś w stylu rs3


Tak, te szersze przednie opony dadzą frajdę tongue.gif Typowy funboy koncernu...

Każde M nadaje się zarówno do jazdy codziennej, jak i bardziej ambitnej.
Co do e92: DKG - top skrzyń dwusprzęgłowych, S65 - poza panewkami i nastawnikami nie sprawia problemów, niewielkim kosztem można zrobić 440ps, fajnie współpracuje z kompressorem.
Trochę Większe pieniądze będzie kosztowało M4, nowszy wygląd, lepsze hamulce i zawias, silnik z potencjałem, osiągi po zwykłym sofcie - bdb, ale brzmienie zdecydowanie gorsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Sat, 23 Nov 2019 - 08:27
Post #30


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





I do tego charakterystyka oddawania mocy zupełnie inna przez turbo... duża zaletą emek zawsze była uniwersalność, więc dlaczego ma się nie nadawać na daily wink.gif Ja szczerze mówiąc doskonale wiem, co masz na myśli i brałbym M3, wyszukać jak najlepszy, prosty egzemplarz i jazda smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sat, 23 Nov 2019 - 09:40
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(prnit @ Fri, 22 Nov 2019 - 20:07) *
Najgorsze jest to że te mega szybkie jeszcze kilka lat temu m3 dziś dostaje po dupie od golfa r po programie...


Do pierwszego zakrętu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sat, 23 Nov 2019 - 10:07
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





O rozgrzanie oleju bym się akurat nie obawiał, s62b50 łapie 70-80 stopni w mgnieniu oka i zakładam, że s65b40 podobnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Sat, 23 Nov 2019 - 13:00
Post #33


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(kinko @ Sat, 23 Nov 2019 - 10:07) *
O rozgrzanie oleju bym się akurat nie obawiał, s62b50 łapie 70-80 stopni w mgnieniu oka i zakładam, że s65b40 podobnie.


Potwierdzam, jak wyjeżdżałem z garażu m5 to po 5 km (bez korków, podmiejska droga) jazdy miałem już te 70 stopni, na pewno tryb jazdy warto wziąć pod uwagę przy doborze oleju... Z mojego doświadczenia jednak duży piec łapie temp. w moment..

Dziwią mnie opinie, że m3 e9x nie nadaje się do jazdy na co dzień, to do czego? Rozumiem e36/e46 m3, bo rdza, bo smg słabo się sprawdza w korkach, bo trochę nie dzisiejsze, bo nie ma infotainment, ale takie poliftowe e9x z dkg to jeszcze nie klasyk, żeby trzymać pod kocem.

Poza drogimi hamulcami i częstszymi wymianami oleju przy normalnej eksploatacji co ma sprawiać, że to auto będzie uciążliwe jako daily? O paliwie nie wspominam, bo każdy wóz jeżdżąc po mieście w korkach swoje spali..


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 23 Nov 2019 - 14:51
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Niektórzy jeżdżą Porsche na codzien więc tym bardziej nie wiem czemu dużo bardziej lajtowe BMW miałoby do tego się nie nadawać. No ale na pewno to nie jest auto dla kogoś kto chce lać paliwo nic więcej nie wkładać i jeździć. Same dobre opony to koszt 4tys zł na 10tys km. Do tego jak padnie silnik a paść może bo każdy pada przy ostrzejszej jeździe to na allegro koszt kolejnego na pewno nie będzie 2000 tys zł plus 1000 wymiana. Auto dla kogoś kto nie boi się wyłożyć na części 15tys zł rocznie. Niby niewiele ale auto przyciąga dużo biednej młodzieży.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 23 Nov 2019 - 20:16
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(piwo @ Sat, 23 Nov 2019 - 14:51) *
Niby niewiele ale auto przyciąga dużo biednej młodzieży.



Heh, dobre... laugh.gif

Kumpel ma takie M3 od 4 lat jako 3. auto. Stoi zimą w ciepłym garażu, a jak cieplej to raz na tydzień albo dwa robi rundę po okolicy. Żaden z niego szybki kierowca, na torze nigdy nie był i nie pojedzie, ale fajnie mieć taki wózek. Samo patrzenie sprawia frajdę, nie mówiąc o brzmieniu i ujeżdżaniu...
Jednak na co dzień paliwo i olej zrobią koszty dużo wyższe niż ten golf, a gdzie tu dalej? Trzeba liczyć się z tym że czasem czegoś trzeba będzie sobie odmówić bo eMkę trzeba naprawić. Jak to przełkniesz to tylko brać smile.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Sun, 24 Nov 2019 - 00:52
Post #36


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





Kiepsko to widze, 20tys rocznie na takie auto to sporo, gdybys robil 3-4tys to co innego, takie auto kupujesz po to by korzystac z jego mozliwosci, robiac te 20tys w rok naturalnie bedziesz czesto odwiedzal serwis chocby z olejem, hamulcami, oponami (w skali roku to juz masz kilka tys) jesli juz teraz zastanawiasz sie nad kosztami serwisu i utrzymania auta to raczej nie jest to auto dla Ciebie

i w zadnym wypadku nie twierdze ze auto nie nadaje sie na daily, tylko uzytkowane w ten sposob bedzie ciagnac po kieszeni


jesli to Twoje marzenie to dąż do tego by je spelnic ale na powaznie rozważ kupno jakiegos dupowozu na codzien



--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sun, 24 Nov 2019 - 10:07
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Dla mnie wystarczajacym powodem do odpuszczenia byloby to, ze ma stac na zewnatrz. Na zewnatrz to moze stac Fiat Panda, a pewnie i tak byloby mi szkoda. Tyle dobrze, ze chociaz na co dzien by jezdzil bo bez tego szybko zgruzujesz fajny woz.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 24 Nov 2019 - 15:57
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





oho - za chwilę będzie forumowa lista "co może stać na zewnątrz, a co musi w garażu" biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rimu
post Sun, 24 Nov 2019 - 17:21
Post #39


User
Dołączył: Tue, 22 January 2013





Skoro napisałeś że Cię stać to kup najwyżej popłyniesz na naprawie to najwyżej stracisz 20% o wrócisz do hh. Kupisz to spełnisz marzenia i nigdy nie zadasz sobie pytania czemu nie spróbowałem.
Stałem przed podobnym dylematem 4lata to u cupra momencie nie posiadania pracy i wiesz co do dziś mam cupre i nie żałuję.
Kup dobry egzemplarz serwisują na bieżąco i szukaj nowych marzeń.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sun, 24 Nov 2019 - 17:55
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Mam ich fanpejdz na FB w lajkach.

Widzialem, ze raczej uczciwi i maja zadbane samochody.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-m3-m-driv...i-ID6CAgFm.html


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:37