Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> koszt naprawy czopu wału ?
Levis
post Mon, 13 Jan 2020 - 18:59
Post #1


User
Dołączył: Sat, 26 March 2005
Skąd: Warszawa





Witam.

Jaki może być koszt naprawy czopu wału motocyklowego 450-550cc. Chodzą na nim 2 korbowody na panewkach. Wał jest kuty.

Myślę, że trzeba zrobić szlif, napawanie, szlif, azotowanie i polerowanie pod końcowy wymiar. Przydałoby się też sprawdzić/wyprostować wał po naprawie, żeby nie było bicia...

Czop po naprawie powinien mieć wymiar w zakresie: 34,984 - 35,000mm



--------------------
2001 Peugeot 406 3.0 w sedanie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 Jan 2020 - 18:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Mon, 13 Jan 2020 - 20:52
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





zadzwon spytaj do swojego szlifierza albo do wyboru
weps iwiczna
auto szlif parowcowa
czy po drugiej stronie wisly np krasnobrodzka

wal wyglada w miare typowo, nie powinno sie to roznic za bardzo od walu/cen samochodowego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 14 Jan 2020 - 01:27
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Azotowanie po napawaniu hmmm... zawsze azot chociaż dokona dyfuzji wglab stali ale pytanie co za pierwiastki są obecne w materiale napawujacym co rzekomo maja tworzyć azotki? I jeszcze ta temperatura azotowania oraz temperatura opuszczania walu jak i materiału napawujacego...


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Tue, 14 Jan 2020 - 09:53
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Nie lepiej przeszlifować wał na taki wymiar jak wyjdzie (ewentualnie utwardzić potem powierzchniowo) i dorobić panewki na wymiar?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 14 Jan 2020 - 10:44
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Jeśli chodzi o czop korbowy na panewkach to najprościej szlif + panewki.
Do motocykla dorabiałem panewki w cenie 200zł.
Natomiast jeśli chodzi o napylanie to raz łożyskowy napylałem węglikiem i szlifowałem, działa do dziś.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 Jan 2020 - 02:27) *
Azotowanie po napawaniu hmmm... zawsze azot chociaż dokona dyfuzji wglab stali ale pytanie co za pierwiastki są obecne w materiale napawujacym co rzekomo maja tworzyć azotki? I jeszcze ta temperatura azotowania oraz temperatura opuszczania walu jak i materiału napawujacego...

Milion pytań a tak mało odpowiedzi laugh.gif . Wystarczyłoby żebyś przejrzał wykresy odpuszczania stali, chociażby tych przeznaczonych na obciążone części maszyn. Przejrzał temperatury w jakich wykonuje sie azotowanie np plazmowe. Następnie porównał to sobie i odpowiedział sobie sam na powyższe pytania, nastepnie zachował je dla siebie i nie mieszał autorowi która potrzebuje zakładu który to wykona a nie wykładu osoby która przeczytała na google 3 nagłówki o azotowaniu i ma same wątpliwości.




--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Levis
post Wed, 15 Jan 2020 - 11:55
Post #6


User
Dołączył: Sat, 26 March 2005
Skąd: Warszawa





Dzięki za sugestie.

Silnik jest bardzo delikatny i wrażliwy. Kręci się do 13 tyś obrotów, więc to nie żaden niewysilony pyrkacz...

Szlif + nowe panewki były nie raz próbowane i zaraz trzeba było od nowa silnik robić...

W grę wchodzi tylko ta opcja o której pisałem + nowe , oryginalne panewki.

Czytałem też o napawaniu wibrostykowym, ale krążą opinię, że przy silnikach wysokoobrotowych, napawana powierzchnia potrafi się łuszczyć i nie zdaje to egzaminu...


--------------------
2001 Peugeot 406 3.0 w sedanie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Wed, 15 Jan 2020 - 12:23
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Moze napisz na fejsie do firmy co robi w Poznaniu regenerację wałów korbowych korczynski pl oni też wibrostykowym robią może coś pomogą
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:31