Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Coś o awaryjnosci aut
zmoświ
post Wed, 22 Jan 2020 - 07:29
Post #81


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(mystek @ Tue, 21 Jan 2020 - 21:15) *
#pszczelarz - ot co, polift już miał Vide, a ja interfejs VAG KKL i program Vol -Fcr, którym mogłem sobie jakieś tam błędy pokasowac ale nic poza tym i live data. Spartańsko ale człowiek sporo się dowiedział o AFR, EGT, strojeniu LPG itp itd.

Dobrze wnioskuję, że problemy z Twoim volvo były pochodnymi źle założonej i wystrojonej instalacji LPG?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 22 Jan 2020 - 07:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pszczelaszkov
post Wed, 22 Jan 2020 - 12:24
Post #82


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@Frolik Bardziej chodzi o coś takiego jak to:
CYTAT
When it was released, the W124 was a catastrophe on wheels. The cars had massive quality problems and technical issues. The quality problems included creaking from various parts of the car, bits falling off when touched, the whole list of things you notice when being in a very cheaply made vehicle.
On the technical side, the most (in)famous one was the so-called jig-saw effect, causing cars with diesel engines and manual transmission to buck after shifting.

Gnijące mocowanie tylnej belki pomine, niech będzie że może się zdażyć po 20 latach.
Problem jest taki że tak jak wspomniałem wcześniej kiedyś producenci brali problemy na klate. Teraz to wygląda na loterie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Wed, 22 Jan 2020 - 13:12
Post #83


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Zmoświ - jak kupiłem auto, to instalacja LPG już była, ale była kiepsko założona, działała, owszem, ale rozbudowałem ją zgodnie ze sztuką u jakiegoś szpeca w UK (Polak, założyciel forum LPG), no i jak dobrze pamiętam (to było już z 7 lat temu), to on źle założył podciśnienia turbo. Ja się na tym nie znałem, jeździłem tak, dopiero w Polsce mi to ogarnął z kolei założyciel Volvo Forum, swoją drogą bardzo w porządku gość, bardzo pomocny i samouk odnośnie LPG. On mi już później wszystko stroił itp. Samochód w między czasie miał wymienianą UPG, pół roku później panewka się zatarła, więc znowu remont. Później coś jeb** jak mu depnąłem, wypięło się podciśnienie serwa, założyłem, ale znowu niedomagał. Pojechał do ogarniętego gościa (zajmuje się samochodami wyścigowymi i do driftu), sprawdzał mi wszystko od rozrządu, bak paliwa ściągał, czyścił, regulatory itp itd. Nic nie znalazł. Dopiero szczęście w nieszczęściu odezwały się popychacze zaworowe, oddałem auto do znajomych mechaników (takich co sobie w garażu dłubią) i okazało się, że rozrząd jednak przestawiony. To auto widziało tylu szpeców, którzy jednak spierdolili sprawę. Cała historia działą się na przestrzeni 5 lat. Fajne auto, ale miałem chyba pecha co do serwisowania go.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 26 Jan 2020 - 14:19
Post #84


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Mam pytanie do osób, chwalących Civica jako niezawodne auto. Co powinien kupić ktoś, komu nowy Civic nie podoba się z wyglądu? Niektóre Civiki były piękne, np. przedliftowy 6 gen. Inne koszmarne, jak 7 gen. Obecny nie wygląda już jak niedorobiony van, jednak, jak dla mnie, jest zbyt radykalny. Może lubię auta projektowane przez ludzi a nie marsjan, a może jestem staroświecki, ale z nowych kompaktów, najładniejszy jest dla mnie Golf. A tu odstrasza ilość fuckupów w ostatnich latach.

CYTAT(Frolik @ Tue, 21 Jan 2020 - 09:43) *
CYTAT(As_)
To kiedy jest to magiczne "kiedys" gdy samochody sie nie psuly?
Vectry, laguny, czy chociazby e46 20 lat temu byly takie zaj..ste?
Czy mowimy o epoce w124?
Nie epoce, ale modelu.
Sama epoka była słaba dla motoryzacji.
Ale akurat ten model wyjątkowo solidny.
Dlaczego uważasz, że słaba? Wcześniej 15 letnie samochody były już kompletnie przestarzałe. Nowe modele miażdżyły je pod względem osiągów. Natomoast od przełomu lat 80/90 nastąpiła względna stagnacja. Dzisiaj jestem w stanie wsiąść w stockowe, 30 letnie BMW 325i i zrobić nim trasę 1000 km, nie będąc wyprzedzony przez nikogo. Ani spod świateł, ani za miastem, a zdarza się, że nawet na autostradzie.

Od tamtych lat, czasy 0-100 spadły raptem o 2 s, kosztem znacznego skomplikowania konstrukcji, o czym już pisałem. Gdy niedomaga mi auto z epoki, nie muszę umawiać się na podpięcie pod komputer. Wiem, że może to być przepływomierz, czujnik wału, temperatury, rozdzielacz, pompa paliwa, regulator ciśnienia, sonda lambda lub lewe powietrze. I nic więcej. A wszystko to można zrobić we własnym zakresie, szybko, i za śmieszne pieniądze. I to jest właśnie piękne! No i nie trzymam 8000 zł na czarną godzinę, bo w każdej chwili mogą paść mi wtryski.

Największa różnica jest w komforcie. Stary samochód to duży hałas. Ale, jak ktoś już napisał, można przyzwyczaić się. Niedawno jechałem trasę 600 km jednorocznym samochodem. Omyłkowo wbiłem 4 zamiast 6 - nie wiedziałem, że nie ma 6 biegu. Był tak cichy, że nawet nie zorientowałem się, że obroty wzrosły, zamiast spaść. Bezpośrednio potem zrobiłem 200 km swoim staruszkiem. Pierwsze kilometry to był koszmar. Hałas, dziwne, niepewne prowadzenie (malutkie koła, miękka, zmęczona karoseria). Pod domem już zapomniałem o różnicy, a jechałem równie szybko.

Bezpieczeństwo, w nowych samochodach, faktycznie jest nieporównywalne. Ale to ma znaczenie w zasadzie tylko po mieście. Dzwon przy 200 km/h to zgon, nie ważne czym jedziesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 26 Jan 2020 - 14:24
Post #85


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Wpis adekwatny do avatara.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 26 Jan 2020 - 14:27
Post #86


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





No to właśnie rozbij się tym e36 nawet przy 50km/h. "Bezpośrednio potem zrobiłem 200 km swoim staruszkiem. Pierwsze kilometry to był koszmar. Hałas, dziwne, niepewne prowadzenie (malutkie koła, miękka, zmęczona karoseria). Pod domem już zapomniałem o różnicy, a jechałem równie szybko." Jak widzisz to auto nie nadaje się do dorównywania tempu nowemu pojazdowi, bo to jest niebezpieczne.

Zobacz na informacje o wypadkach śmiertelnych ludzie w Polsce w 90% wypadków giną w 15-20 + letnich gruzach, w nowym aucie sporo z nich by przeżyła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 26 Jan 2020 - 14:34
Post #87


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Tommo @ Sun, 26 Jan 2020 - 14:24) *
Wpis adekwatny do avatara.
jeśli pijesz do mojej wtopy z biegami, to wsiadłem w to wozidło w nocy, więc nie widziałem schematu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 26 Jan 2020 - 16:17
Post #88


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(rwtnt @ Sun, 26 Jan 2020 - 14:27) *
No to właśnie rozbij się tym e36 nawet przy 50km/h.

Nie wiem skąd takie przeświadczenie, że E36 to trumna. Konstrukcja jest sztywna w porównaniu do wielu innych aut z tamtego okresu i nie należy do lekkich. Stare egzemplarze nie miały kontroli trakcji, miały za to RWD i mocne silniki, dodatkowo kupowali je ludzie chcący szybko latać niekoniecznie mając o tym jakiekolwiek pojęcie. Sam tego doświadczyłem, kiedyś kolega przewiózł mnie E36 2.0 150KM 91r, przy przepinaniu z 2 na 3 zarzuciło tył w zakręcie i chwilę potem uderzyliśmy w słup. Szkoda że nie mam zdjęć, ale karoseria dobrze to zniosła, co prawda łańcuch rozrządu był na wierzchu, ale pas przedni i podłużnice pochłonęły energię od uderzenia. Drzwi się otwierały. Podsumowując, konstrukcja była bezpieczna i pozwalała przeżyć wypadek. Wydaje mi się że ta opinia o składaniu się jej jak domek z kart wynika z tego, że większość dzwonów jakie potem można było zobaczyć na zdjęciach w internecie była przy dużych szybkościach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 26 Jan 2020 - 17:05
Post #89


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Jak chcecie to Wam wrzucę zdjęcie Kii Rio z 2019r która przy 50 km/h przywaliła w słup. Okazało się że belka jest za słaba i zamiast przejąc uderzenie "ściągając" podłużnice do środka, po prostu pękła i cała siła poszła na silnik wpychając go w ścianę grodziową. Widziałem masę uszkodzonych samochodów, niestety te nowsze mimo wielu gwiazdek w jakże niezależnych testach są najzwyczajniej w świecie coraz delikatniejsze, produkowane już nawet nie z cienkiej blachy a z grubego papieru. Sytuację ratują poduszkami, przypomnieniami o pasach, systemami które za ciebie hamują, pilnują pasa etc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 26 Jan 2020 - 17:57
Post #90


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





bo testy są ściśle określone wiec producenci nie skupiają się na bezpieczeństwie całości tylko na konkretnych sytuacjach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 26 Jan 2020 - 18:34
Post #91


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(flapjck1 @ Sun, 26 Jan 2020 - 17:57) *
bo testy są ściśle określone wiec producenci nie skupiają się na bezpieczeństwie całości tylko na konkretnych sytuacjach

A kiedyś nie skupiali się w ogóle.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 26 Jan 2020 - 18:41
Post #92


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Tommo @ Sun, 26 Jan 2020 - 18:34) *
A kiedyś nie skupiali się w ogóle.

Szczególnie Saab i Volvo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 26 Jan 2020 - 19:35
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Damzzii @ Sun, 26 Jan 2020 - 18:41) *
Szczególnie Saab i Volvo.

Wyjątek potwierdza regułę.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 26 Jan 2020 - 21:51
Post #94


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Tommo @ Sun, 26 Jan 2020 - 19:35) *
Wyjątek potwierdza regułę.

Wyjątek sprawdza regułę, dwa że reguły tu nie ma, bezpieczeństwo można też różnie rozumieć. Który samochód jest bezpieczniejszy, genialnie się prowadzący z porządnym hamulcem, ale bez systemów bezpieczeństwa, czy przeciwieństwo 12 poduszek, ale jeździ i hamuje jak gówno?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 27 Jan 2020 - 07:34
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Damzzii @ Sun, 26 Jan 2020 - 21:51) *
Wyjątek sprawdza regułę, dwa że reguły tu nie ma, bezpieczeństwo można też różnie rozumieć. Który samochód jest bezpieczniejszy, genialnie się prowadzący z porządnym hamulcem, ale bez systemów bezpieczeństwa, czy przeciwieństwo 12 poduszek, ale jeździ i hamuje jak gówno?


Ale o co ci chodzi? Chcesz mnie przekonać, że samochody projektowane 30 lat temu były bezpieczniejsze od obecnych? Życzę szczęścia i polecam zająć się czym innym smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Mon, 27 Jan 2020 - 10:16
Post #96


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Ktoś tu wagarował na historii. To w latach 50 ubiegłego wieku nie myślano o bezpieczeństwie. W 70 robiła to już prawie każda firma, choćby FSO. Nie wiem jak BMW e21, ale już e30 (1983 r) miało kontrolowaną strefę zgniotu - celowo osłabione podłużnice.

Generalnie nowe samochody są bezpieczniejsze. Choć jest gros sytuacji, w których takie e36 ma szansę wypaść, w porównaniu, bardzo dobrze. To solidne auto, ostatnie BMW robione jeszcze zgodnie ze starą szkołą, nie pod testy. Kiedy samochód, projektowany celowo pod wyniki NCAP, trafi na nietypową sytuację, jak ta Kia, można się nieźle zdziwić.

Większa ilości gwiazdek w crash-teście to słaby argument do przesiadki na nowe auto. Mam zmienić stary, ale sprawny i szybki samochód (który, w razie czego, sam tanio naprawię) na nowy, ale awaryjny (np. VAG), lub taki, który nie podoba mi się (np. Civic), bo jak już wjadę do miasta i zwolnię ze 180 do 60 km/h, to przeżyję wypadek?? Nieee, nie przekonacie mnie.

CYTAT(rwtnt @ Sun, 26 Jan 2020 - 14:27) *
No to właśnie rozbij się tym e36 nawet przy 50km/h.
Jak widzisz to auto nie nadaje się do dorównywania tempu nowemu pojazdowi, bo to jest niebezpieczne.
Tamtego dnia przesiadłem się bezpośrednio z nowej Skody (co to podobno w 2018 miała już 6 biegów w standardzie) do prawie 30 letniego Opla. Stał na 14" kołach z baloniastymi oponami. Po oswojeniu się wyszło coś przeciwnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 27 Jan 2020 - 11:23
Post #97


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Damzzii @ Sun, 26 Jan 2020 - 21:51) *
Wyjątek sprawdza regułę, dwa że reguły tu nie ma, bezpieczeństwo można też różnie rozumieć. Który samochód jest bezpieczniejszy, genialnie się prowadzący z porządnym hamulcem, ale bez systemów bezpieczeństwa, czy przeciwieństwo 12 poduszek, ale jeździ i hamuje jak gówno?


O Toto. Też właśnie tak to postrzegam. Najważniejsze moc uniknąć wypadku a nie w wypadku liczyć na cud. Kolega zginął przez pęknięta szybę w wypadku pr,y może 20km/h. Rozcięła mu szyję i się wykrwawił. Trzeba zakładać że każda nawet stłuczka to śmierć i kupować bezpieczne auta czyli takie którymi możemy ominąć każdą przeszkodę na drodze czyli mają najlepsze możliwe zawieszenie heble opony. I to jest dla mnie bezpieczenstwo.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 27 Jan 2020 - 11:33
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Bezpieczeństwo to składowa wielu elementów...., co tobie po 8 tłoczkowym hamulcu i zawieszeniu ohlisna w 30 letniej corsie, która podczas wypadku złamie się jak zapałka, a nowym np w nowej skodzie octavii wyjdziesz bez szwanku. Znam człowieka, który palił i dożył 100 lat, czy małe wyjątki przeczą regułom?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 27 Jan 2020 - 11:44
Post #99


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No właśnie o to chodzi by tego wypadku nie mieć. A jak ktoś chce liczyć na poduszki zamiast wlasne mozliwosci uniknięcia wypadku to ok. Dla mnie każdy wypadek to śmierć. I grunt to go nie mieć. I na żadne poduszki czy pasy nie liczę że mnie w wypadku uratują.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 27 Jan 2020 - 12:00
Post #100


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





https://www.youtube.com/watch?v=NESquSzqPHM proponuje taki crash test z e36 z ceramiką i ohlinsem smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=fwLfbVrUX1o peugeot 206 pewnie z hamulcami ceramicznymi i zawieszeniem z f1 by sobie lepiej poradził

Pytanie w którym aucie wolałbyś być podczas tych wypadków?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:13